[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 749
3 952
113
De ez nem teszi önkéntessé az odaballagást.

Ha hiszed ha nem fél éves is pont ugyanilyen atlantista hazaáruló, nem is magyar stb voltam mint most. Csak valamiért ez nem fájt annyira nektek. El kéne azon gondolkozni, hogy mi változott, mert hiddel hogy nem én.
Nem igazán jön át az irónia. A hazaáruló szót magadra datálva, nem igazán cseng jól. Nem akarom ragozni, de talán jobb lenne kevesebb komment, ami több.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 445
79 462
113
Nem telefonról pötyögök... ez az oka annak, hogy nem csak félmondatos válaszokat írok.

Nem igazán jön át az irónia. A hazaáruló szót magadra datálva, nem igazán cseng jól. Nem akarom ragozni, de talán jobb lenne kevesebb komment, ami több.
NO OFFENS!

Nincs szükségem senki megerősítésére ahhoz, hogy tudjam, hogy magyar vagyok és senkinek sem kell bizonygatni a magyarságomat ezen a fórumon. Ez nem bántás vagy lenézés, hanem egyszerű tény. Nem azalapján határozom meg magam, hogy itt a fórumon mit gondol rólam a többség, noha nem tagadom, hogy vannak olyanok akiknek számít a véleménye, de ez közel sem általános. Hazaárulózni pedig nem én kezdtem el saját magam (és volt amikor nem is mentem el mellette szó nélkül, de azóta edukáltam magamat és inkább elengedem), de ha rendszeresen olvasod a fórumot, akkor ez biztosan feltűnt.
 
W

Wilson

Guest
Az ebben a topikban zajló eszmecseréből két dolgot biztosan le lehet vonni...

1,Egyeseknek megugorhatatlan szint a másik véleményének tiszteletben tartása...

2. Az agyhalált lábon is ki lehet hordani...
 
W

Wilson

Guest
Nekem az a gyanúm, hogy wilsonék megkaparintották dudi loginjét.
Egyrészt már-már egy kördiagramos fiaskónak vagyunk itt tanúi, illetve vannak egyéb jelek is (és ez most nem vicc):
  • dudi régebben mindig egymondatos válaszokkal operált
  • hamarabb leszállt a vonatról
  • nem használt minden hozzászólása végén hármaspontot, amely viszont wilsonék egyik kedvence
N-vtelen.jpg
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 976
5 412
113
1. Prigó meghozta az áldozatokat . Batya vendégszeretetét és felügyeletét élvezi . Vagyona több maradt mint ami elég . Új feladat a Fehérorosz haderő gatyába rázása.
2. A Wagner nem szűnt meg csak átalakult . Kissebb , kezelhetőbb lett . Nagyrésze integrálódik az orosz haderőbe . A másik folytatja a klasszikus PMC munkát külföldön.
3.Shojgu sajnos marad és továbbra se alkalmatlan de a feltétlen hűsége Putyinhoz fontosabb ezen a szinten .
4.Getaszimov relaxál valahol jövője a ködbe vêsz.
5.Armageddon tábornok jövője szintén homályos.
6.A kaprok lassan kifulladnak már a gazdik is keresik a kilhátrálási pontot . Még az első védelmi vonalkat se tudták megközelíteni nemhogy hátrálásra kényszeríteni az oroszokat .
7.Ez csak a te hagymázas képzelgésed még a nyugati FOS média is elismerte, hogy Vova erősebb mint valaha.
8.A nép az istenadta nép köszöni jól van.
Annyira "meghátrálnak" a "szponzorok" hogy most készülnek nagyobb tétel 155 mm-es kazettás lőszert.És az ACATMS rakétál is már "csak"Biden aláírására várnak(Ha igaz a hír valószínűleg úton vannak majd "utolsó pillanatban" írja alá).
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Annyira "meghátrálnak" a "szponzorok" hogy most készülnek nagyobb tétel 155 mm-es kazettás lőszert.És az ACATMS rakétál is már "csak"Biden aláírására várnak(Ha igaz a hír valószínűleg úton vannak majd "utolsó pillanatban" írja alá).
Újabb wunderwaffe-k mennek a levesbe . Az ATACMS (legalább a nevét írd pontosan ha már felültél esment a hülyeség körhintájára) egy szimpla taktikai BM 300km körüli hatótávval . Paraméterei alapján még Sz300asoknak se okoz gondot a lelövésük . Ezt már nem tudják mlrs szalvóba rejteni . 1 indító 2 rakéta . Nem szabad, hogy gondot okozzon.
A kazettás lőszer azért érdekes mert a tiltó egyezményt az összes NATO tag aláírta .
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 820
48 413
113
Újabb wunderwaffe-k mennek a levesbe . Az ATACMS (legalább a nevét írd pontosan ha már felültél esment a hülyeség körhintájára) egy szimpla taktikai BM 300km körüli hatótávval . Paraméterei alapján még Sz300asoknak se okoz gondot a lelövésük . Ezt már nem tudják mlrs szalvóba rejteni .
Én se értem, milyen plusz képességet ad ez az ukránoknak. Tocska is volt eddig, meg a Storm Shadow is ott van még (utóbbi pedig nehezebben detektálható, mint az ATACMS).
1 indító 2 rakéta .
az csak az M270re (a lánctalpas hordozóra) igaz! A HIMARS továbbra is csak egy ATACMS-t tud hordozni.
A kazettás lőszer azért érdekes mert a tiltó egyezményt az összes NATO tag aláírta .
ukrajna nem NATO tag, látod milyen jól jön most? :)
Nem aggódnék a kazettás tüzérségi lőszereik miatt, az oroszok továbbra is aprítják a csöves egységeiket (tegnap megint volt egy PzH kilövés Lancettel), hát majd most még több lesz.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 848
56 488
113
Putyin azt mondta, hogy nincs sorozott katona Ukrajnában, hisz ő ezt parancsolta, amikor kiderült, hogy mégiscsak van (gondolom Vlagyimir Vlagyimirovics volt ezen a legjobban meglepve), akkor a kijevi visszavonulással párhuzamosan ki is vonták őket. De azóta történt egy részleges mozgósítás azzal a céllal, hogy a mozgósítottakkal töltsék fel az ukrajnai létszámot. Amit a szakértők mondanak az az, hogy nem mind a 300.000 került bevetésre.
Az ukránoknál van egy olyan, hogy a mozgósítottak bizonyos korig (tehát a túl fiatalok nem) nem kerülnek frontszolgálatra és néhány hónapja volt az hír, hogy ezt a limitet lejjebb vitték, azaz teszem azt eddig 23 év alatt nem küldtek frontra, most meg 21 alatt nem küldenek.


Ha a bírósági ítélet nyomán magadtól vonulsz be a börtönbe az önkéntes, ha a rendőr visz meg kényszer? Szerintem nem, hisz ha nem ítélnek el, akkor eszedbe nem jutott volna börtönbe menni. Pont ez van a sorozással is. Amikor magadtól tipegsz be, akkor a törvény kényszerének hatása alatt teszed, ha berángatnak az utcáról, akkor meg a fogdmegek kényszere által. Mindakettő kényszer, csak az előbbi nem fáj annyira.
Akkor viszont ezentúl nevezzük a hadkötelességet "kényszersorozásnak". Meg minden más társadalmi kötelezettséget "kényszernek". Tehát:Kényszeradózás, kényszeriskoláztatás,kényszersebességkorlát, kényszermunka (mert ki dolgozna kényszer nélkül?), kényszer gyermekvédelem stb.
Nem ártana a "kényszer"(illetve a "kény") szó értelmén elgondolkodni és a politikai berendezkedést is kényszerrendszernek, a miniszterelnököket pl. pedig kényúrnak nevezni.
Normálisok vagytok még?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 792
46 977
113
@zsolti
Az eredeti állításaim:




Ebből ferdítitek azt amit...
De miért óriási hátrány az, ha amúgy te magad is leírod a saját magad megidézett részében, hogy az ukránoknál sem sokkal jobb -ebben így egyetértünk! - a helyzet?!

Kivel szemben hátrány?! Azokkal a nyugati NATO országokkal szemben, akiknél valóban a személyi felszerelés része a korszerű éjjellátó, vicc létszámok vannak! A legnagyobb és legerősebb gazdaságú németekre hoz a wiki a Bundeswehrre haditengerészettel, légierővel, utolsó irodistával, portással szakáccsal kevesebb embert - 219 733 főt - mint ami most az oroszoknak csak ukrajnában különleges katonai műveletezik!

Más a lépték, ez az oka annak, hogy nem egyenszilárd a rendszer!

Lehet hasonlítgatni a milliós tömeg hadsereget egy kő gazdag kis ország pár tízezres professzionális nyugatijához -pl. Holland - és lesajnálni a felszerelést, de a valóságban az van előrébb, nyerő helyzetben, aki egyáltalán eljutott oda, hogy van akkora létszám, tömeg hadsereg, amit már gond felfegyverezni.

Az USA tudja ezt csak amit elvársz az oroszoktól, és talán kína, hogy sok embert, korszerű eszközzel lásson el, tartson fenn, senki más! Kína kvázi szövetségesük jelenleg, az USA ellen meg ez nem számít, ha kenyértörés lesz köztük nyíltan, az NVG nem véd meg a gamma sugaraktól senkit!

Igyekeztem elfogulatlanul írni, tárgyilagosan, nem személyeskedve, bántó módon, amiket linkeltél alap állításaid szerintem korrektek, azt viszont amit sugalmaznak, hogy az oroszok gyengék, kőkorszaki elavult szarjaik vannak, én elfogultságnak gondolom részedről, az meg sosem jó.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 976
5 412
113
Újabb wunderwaffe-k mennek a levesbe . Az ATACMS (legalább a nevét írd pontosan ha már felültél esment a hülyeség körhintájára) egy szimpla taktikai BM 300km körüli hatótávval . Paraméterei alapján még Sz300asoknak se okoz gondot a lelövésük . Ezt már nem tudják mlrs szalvóba rejteni . 1 indító 2 rakéta . Nem szabad, hogy gondot okozzon.
A kazettás lőszer azért érdekes mert a tiltó egyezményt az összes NATO tag aláírta .
Nem wunderwaffe eggyik se.Igazából csak arra akartam reagálni hogy csökkenne a támkgatók "lelkesedése" de helyette inkább csak öntik az olajat a tűzre ahogy páran fogalmaznak.Papíron nem okozhat gondot gyakorlatba meg okozhat kellemetlenséget(Ukránoknak mindenképpen új képesség).Kazettás lőszerek tiltását USA nem írta alá(Oroszok,Kínaiak se).Előerő ellen hatékony cserébe pontatlanabb mint a hagyományos lőszerek és a fel nem robbant töltetek civileket is ölhetnek meg.Mindenesetre ha megkapják ez is "kellemetlen"lehet a védekező Orosz katonálnak(és sokukat meg fogja "nyomorítani").Kazettás lőszerekhez még annyit hogy most készül gyártásba vinni az USA az új generációs kazettás lőszereket így "kapóra is jön" nekik ha a régi készletek Ukrajnába mennek "megsemmísitésre".
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 445
79 462
113
De miért óriási hátrány az, ha amúgy te magad is leírod a saját magad megidézett részében, hogy az ukránoknál sem sokkal jobb -ebben így egyetértünk! - a helyzet?!

Kivel szemben hátrány?! Azokkal a nyugati NATO országokkal szemben, akiknél valóban a személyi felszerelés része a korszerű éjjellátó, vicc létszámok vannak! A legnagyobb és legerősebb gazdaságú németekre hoz a wiki a Bundeswehrre haditengerészettel, légierővel, utolsó irodistával, portással szakáccsal kevesebb embert - 219 733 főt - mint ami most az oroszoknak csak ukrajnában különleges katonai műveletezik!

Más a lépték, ez az oka annak, hogy nem egyenszilárd a rendszer!

Lehet hasonlítgatni a milliós tömeg hadsereget egy kő gazdag kis ország pár tízezres professzionális nyugatijához -pl. Holland - és lesajnálni a felszerelést, de a valóságban az van előrébb, nyerő helyzetben, aki egyáltalán eljutott oda, hogy van akkora létszám, tömeg hadsereg, amit már gond felfegyverezni.

Az USA tudja ezt csak amit elvársz az oroszoktól, és talán kína, hogy sok embert, korszerű eszközzel lásson el, tartson fenn, senki más! Kína kvázi szövetségesük jelenleg, az USA ellen meg ez nem számít, ha kenyértörés lesz köztük nyíltan, az NVG nem véd meg a gamma sugaraktól senkit!

Igyekeztem elfogulatlanul írni, tárgyilagosan, nem személyeskedve, bántó módon, amiket linkeltél alap állításaid szerintem korrektek, azt viszont amit sugalmaznak, hogy az oroszok gyengék, kőkorszaki elavult szarjaik vannak, én elfogultságnak gondolom részedről, az meg sosem jó.
Vannak dolguk amik nem azért rosszak, mert van náluk jobb, hanem azért mert önmagukban rosszak. Ha levágják az egyik kezed az mindenől függetlenül önmagában rossz még akkor is, ha nekem mindkét kezem levágják. Nem lesz a te helyzetetd automatikusan jó attól, hogy az enyém rosszabb.

Felejtsd már el ezt a NATO országok vs. Oroszország dolgot. Nincs ilyen valós opció. Nem fognak NATO államok Oroszországgal háborúzni, erre 10-12.000 atomtöltet a garancia.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 870
123 069
113
Újabb wunderwaffe-k mennek a levesbe . Az ATACMS (legalább a nevét írd pontosan ha már felültél esment a hülyeség körhintájára) egy szimpla taktikai BM 300km körüli hatótávval . Paraméterei alapján még Sz300asoknak se okoz gondot a lelövésük . Ezt már nem tudják mlrs szalvóba rejteni . 1 indító 2 rakéta . Nem szabad, hogy gondot okozzon.
A kazettás lőszer azért érdekes mert a tiltó egyezményt az összes NATO tag aláírta .
Hát nem, az amerikaiak sem a románok nem írták alá, meg még páran.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 792
46 977
113
Vannak dolguk amik nem azért rosszak, mert van náluk jobb, hanem azért mert önmagukban rosszak. Ha levágják az egyik kezed az mindenől függetlenül önmagában rossz még akkor is, ha nekem mindkét kezem levágják. Nem lesz a te helyzetetd automatikusan jó attól, hogy az enyém rosszabb.

Felejtsd már el ezt a NATO országok vs. Oroszország dolgot. Nincs ilyen valós opció. Nem fognak NATO államok Oroszországgal háborúzni, erre 10-12.000 atomtöltet a garancia.
Persze hogy jó, jobb lenne ha mindenkinek ott lenne az oroszoknál az éjjellátó, de ez nem reális.

A háborúban a dolgok önmagukban rosszak, jellemzően szuboptimális a környezet, nincs elég s nem jó helyen a lőszerből, üzemanyagból, élelemből, kényelwmből, nyugalomból!

Ha egzisztenciális háború van, az ukránoknak ez 100% ha vesztenek mennek a területek, s bukott állam lesznek, az oroszoknál is ők gyanúsan úgy érzik ha buknak darabolják az országuk, megalázzák őket, nem számít már hogy fél kezük van, csak az hogy a másiknak ne legyen egy se, s a végén le tudják győzni, az ő akaratuk érvényesüljön!

Tehát olyan helyzet van, hogy mindenki minden mozgathatót visz nagy tömegben, s az egy levágott kéz itt jobb mint a kettő!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 445
79 462
113
Persze hogy jó, jobb lenne ha mindenkinek ott lenne az oroszoknál az éjjellátó, de ez nem reális.

A háborúban a dolgok önmagukban rosszak, jellemzően szuboptimális a környezet, nincs elég s nem jó helyen a lőszerből, üzemanyagból, élelemből, kényelwmből, nyugalomból!

Ha egzisztenciális háború van, az ukránoknak ez 100% ha vesztenek mennek a területek, s bukott állam lesznek, az oroszoknál is ők gyanúsan úgy érzik ha buknak darabolják az országuk, megalázzák őket, nem számít már hogy fél kezük van, csak az hogy a másiknak ne legyen egy se, s a végén le tudják győzni, az ő akaratuk érvényesüljön!

Tehát olyan helyzet van, hogy mindenki minden mozgathatót visz nagy tömegben, s az egy levágott kéz itt jobb mint a kettő!
Jobb, de nem jó. Ezt kell elfogadni. A jobb és a jó között óiási a különbség.
 
W

Wilson

Guest
Én se értem, milyen plusz képességet ad ez az ukránoknak. Tocska is volt eddig, meg a Storm Shadow is ott van még (utóbbi pedig nehezebben detektálható, mint az ATACMS).
Már az előnyt jelent az ukriknak, ha megkapják az ATACMS rakétákat, hogy a hatótávolsága miatt az eddig az ukrik számára elérhetetlen távolságban lévő orosz katonai célpontokat támadhatnak, amelynek következtében az orosz légvédelemnek ezeket a célpontokat is megfelelő légvédelemben kell részesíteni vagy az ATACMS hatótávolságán kívülre kell őket helyezni ami komoly problémákat okozhat pl a fronton harcoló orosz csapatok logisztikájában pl lőszerrel történő ellátásában...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 792
46 977
113
Jobb, de nem jó. Ezt kell elfogadni. A jobb és a jó között óiási a különbség.
Jobb, nem jó. Ez a realitás bárkinek aki nem 700+ milliárdot költ egy milliós hadseregre!

Ami itt teljesen irreális, az az hogy az USA ilyet tud fenntartani, mi meg - kb. mindenki aki vesz dollárt - fizetjük áttételesen az árát...

A nap végén meg én úgy látom, hogy a nem jó, de jobb győzni fog, s eléri hogy a kompromisszumos megállapodások nagyrészt az ő feltételeivel legyenek tele.

Itt az igazi balfasz nekem ez fáj a leginkább, az EU lesz, már megint, aki rengeteget - messze a legtöbbet - bukik majd azok meg az ukránok. Nekik függöny le, villany leó...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 445
79 462
113
Jobb, nem jó. Ez a realitás bárkinek aki nem 700+ milliárdot költ egy milliós hadseregre!

Ami itt teljesen irreális, az az hogy az USA ilyet tud fenntartani, mi meg - kb. mindenki aki vesz dollárt - fizetjük áttételesen az árát...

A nap végén meg én úgy látom, hogy a nem jó, de jobb győzni fog, s eléri hogy a kompromisszumos megállapodások nagyrészt az ő feltételeivel legyenek tele.

Itt az igazi balfasz nekem ez fáj a leginkább, az EU lesz, már megint, aki rengeteget - messze a legtöbbet - bukik majd azok meg az ukránok. Nekik függöny le, villany leó...
Győzni fognak az oroszok, de nem azért mert jobbak és főleg nem azért mert jók, hanem azért, mert nincs realitása annak, hogy egy alig 40 milliós ország legyőzzön egy 130-140 milliós országot.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 976
5 412
113
Az eruópai támogatók lelkesedése érezhetően csökken.
Amit lehet lassan már amúgy is Ukrajnának adtak(És most készülnek a kivonás előtt álló F16 flottákat is átadni).Hiányzó készleteket legnagyobb részben az Ameriaktól pótolják mivel az Európai hadiipar főleg eggyes területeken nagyon le lett építve az elmúlt évtizedekben.Usa-ban meg bőven van letárolva hadianyag még a "hidegháborús" időkből.És amint írtam ha igaz a hír küldik a 155mm-es kazettás lőszereket id Ukrajnába "selejtezni".És már le is adták a rendelést az újjabb generációs kazettás lőszereket saját részre."Fegyverlobbi" meg természetesen most is vastagon keres ezen a konfliktuson.