[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 166
25 633
113
Az elmúlt 500 nap megmutatta, hogy nem jobbak. Háttal ülsz a mozinak, ha szerinted az orosz haderő jobb mint az ukrán.

Ukrajna területén szerinted hány fő ukrán (és mellettük nyugati) katona harcol ? és velük szemben hány orosz ?

hol van teljeskörű mozgósítás,aminek vajmi kevés eredménye van?

akkor ki az eredményesebb ? (de írhatom azt is hogy jobb)

te egyébként a fentiek függvényében minek ülsz háttal ? a valóságnak ?

lassan tényleg elhiszem hogy a Call of Duty-ban szolgálsz :D :D mert hogy ezekhez a dolgokhoz lövésed sincs az 1000%

(írta neked valaki nemrég,hogy a kevesebb komment lehet több lenne ;) )
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 241
81 569
113
Azt mutatta akkor a térkép kedves dudi, hogy éppen most ütötted vissza játszi könnyedséggel az ellenséget, sok sok kilométerrel, úgy, hogy csak egy skót gyalogszázad fanatikus kitartása mentette meg az ellenséged seggét a front átszakadásától, jelenleg tüzérségi, tűzerő, és létszám fölényben vagy, és az egyetlen aggasztó dolog, hogy a skót gyalogszázad miatt zsák keletkezett ott, ahol nem dobtad vissza teljesen az ellenséget. De ez eddig az egész háborúban mindig azt hozta maga után, hogy az szép lassan kiszélesedett. Az ellenség fővárosa elérhető tüzérséggel, miközben a legfőbb szövetségesed, bár most nem érte el azt, amit egy éve a capriccoi áttöréssel, de szép csendben eljutott oda, hogy egyetlen iramodásra van az olasz alföldtől, miközben az olasz csapatok minden kémed, és az elfogott ellenség kihallgatása szerint is annyira demotiváltak, hogy egyre nagyobb erőket kell a nyugati frontról átcsoportosítani, hogy tartani tudják a vonalakat. Offenzívának semmi jele, a balkáni fronton ugyan vannak aggasztó jelek, de a még mindig visszaözönlő keleti fronton elfogott katonáid, még ha a harcértékük kérdéses is lehet, bőven megfelelőek arra, hogy romániából ki tudd te is, és a legfőbb szövetségesed is vonni az Arz a Mackensen és a Zsekov hadsereget, ha tényleg gáz lenne a helyzet. Na ezt mutatta a térkép.
Hazudott? hazudott.
Mert rá 3 hónapra a német és az osztrák-magyar hátország is összeomlott. Figyelem, nem a front, a hátország.
Azt mutatta, hogy épp úton van/vagy már meg is érkezett 1millió amerikai...
Már ne is haragudj, de 18 augusztusában kezdődött az Antant ellentámadás(100 napos offenzíva vag hogy hivják) aminek a végére a néme hadsereg összeomlás szélére került.
 
  • Hűha
Reactions: Centquri prime

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 241
81 569
113
Nem, nem hazudik most sem. Az oroszoknak tökéletes az hogy nem mozognak a vonalak, mivel hullanak az ukránok mint a legyek, akard már játszani a hülye helyett az értőt, kérlek!

Nem voltál TE ilyen, nem tudom mi történt veled, de ettől értelmesebb vagy, azt gondolom. Semmiféle narratívám nincs, a térkép most is azt mutatja, hogy kurvára a nagy erőlködésnek befosás lett a vége ukrán oldalról, hullanak a semmiért a kurva drága nyugati nehéz technikák, most már inkább csak a katonáik. LÓFASZ esti fényben a nagy behintett ukrán "tavaszi" ellentámadás, pedig július van, és olyan duma ment hogy meg sem állnak a Krímig.

Na, hát kurvára nem ott tartanak a nagy pofa és a valós veszteségek mellett, szóval a térkép nem hazudik.
Igen ezt halgattam akkor is amikor ők támadtak egy állapotos tetű sebességével. Ez egy olyan hódító háború, ahol a támadófélnek tökéletesen megfelel, hogy vagy helyben toporog, vagy alig halad.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 241
81 569
113
Ukrajna területén szerinted hány fő ukrán (és mellettük nyugati) katona harcol ? és velük szemben hány orosz ?

hol van teljeskörű mozgósítás,aminek vajmi kevés eredménye van?

akkor ki az eredményesebb ? (de írhatom azt is hogy jobb)

te egyébként a fentiek függvényében minek ülsz háttal ? a valóságnak ?

lassan tényleg elhiszem hogy a Call of Duty-ban szolgálsz :D :D mert hogy ezekhez a dolgokhoz lövésed sincs az 1000%

(írta neked valaki nemrég,hogy a kevesebb komment lehet több lenne ;) )
Nem értelek, az ukránok tehetnek róla, hogy Putyin meg a sleppje nem mer teljes mozgósítást elrendelni és 500 nap után meg mindíg nem álltak át hadi gazdálkodásra (bár ezen már gondolkoznak állítólag)? Elgondolkoztál már azon, hogy mi lehet ennek az oka? Mert biztosan nem az, hogy "Minden nagyon szép, minden nagyon jó mindennel meg vagyok elégedve."
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 241
81 569
113
1. @zsolti leírt ellenpéldákat (izraeli-arab háborúk pl.)
2. Nem jobbak az oroszok, sokkal kevésbé motiváltak. Az ukránok élet-halál harcot vívnak.
3. Nagy a tehetetlensége a rendszernek (ez látszott a SzU érában is), de ha mozdulnak, akkor egyszerűen lemossák az ukránokat, hiába kapnak azok (egyre csökkenő) támogatást nyugatról. Szerintem is kifújóban van az európai adakozási kedv, az amerikaiaknál sem végtelen a raktárkészlet....
4. Samuel P. Huntington jóslata beigazolódni látszik (már megint)....
Én soha nem írtam, hogy az ukránok megnyerik ezt a háborút, ugyanazt mondjuk, csak az elvtársaknak ez nem tetszik, mert nem szuperlatívuszokban mersz nyilatkozni az orosz haderőrő és nem tudsz be mindent a putyini mestertervnek.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 166
25 633
113
Nem értelek, az ukránok tehetnek róla, hogy Putyin meg a sleppje nem mer teljes mozgósítást elrendelni és 500 nap után meg mindíg nem álltak át hadi gazdálkodásra (bár ezen már gondolkoznak állítólag)? Elgondolkoztál már azon, hogy mi lehet ennek az oka? Mert biztosan nem az, hogy "Minden nagyon szép, minden nagyon jó mindennel meg vagyok elégedve."
persze az az oka,hogy Oroszország teljesítőképessége kimerült, a haderejük nulla,morális válságban van az egész társadalom, az emberek éheznek és nyomorognak,kb É-Korea szintjén van az egész állam,hitelekből élnek,és az ENSZ adoményaira van szükségük,hogy éhen ne haljanak,állandó tömegtüntetések vannak az orosz nagyvárosokban a rezsim ellen, ráadásul még technikailag is olyan alacsony szinten vannak,hogy most kezdték el használni a tüzet,meg egy hónappal ezelőtt találták fel a kereket.

azt írod .. "A térkép soha nem hazudik."

hát ebben speciel igazad van,nézzük már meg az aktuális térképet,hogy ki,kinek van a területén .. pedig,most szintén téged idézlek

" "Az elmúlt 500 nap megmutatta, hogy nem jobbak."

akkor,ha mint állítod szintén téged idézlek :

Putyin meg a sleppje nem mer teljes mozgósítást elrendelni és 500 nap után meg mindíg nem álltak át hadi gazdálkodásra
hogyan is lehetséges az a paradoxon,hogy a gyengébb/rosszabb oroszok,(mivel állításod szerint nem jobbak) , akik eleve kevesebben is vannak ott mint az ukránok/nyugatiak létszámban,illetve a fegyverrendszerük sem a modern nyugati .. mégis még mindig ott vannak .. csak nem jobbak véletlenül ? :D
ez a bajotok,hogy állandóan lesajnáljátok a ruszkikat .. a valóság meg páros lábbal billent fenéken titeket.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 027
48 969
113
Én soha nem írtam, hogy az ukránok megnyerik ezt a háborút, ugyanazt mondjuk, csak az elvtársaknak ez nem tetszik, mert nem szuperlatívuszokban mersz nyilatkozni az orosz haderőrő és nem tudsz be mindent a putyini mestertervnek.
Figyelj, ha én pl. elvtárs vagyok azért a szemedben, mert tisztán látszik számomra hogy az oroszoknak a jelenlegi helyzet parádés, mert:

a fronton:
a meglévő tüzérségi sokszoros fölény, mind a légifölény tény az oroszok javára dönt s beásva védekeznek töredék veszteség mellett, szemben a támadási kényszerben lévő, de azt hatékonyan elkövetni nem tudó, csak mint a kiskutya, próbálkozó ukránok

a világgazdaság átalakulása:
a nyugat kezd már nem annyira fickós lenni, gond a nyersanyag és energia ellátás, költséghatékonyság, olyan gazdaságok mint a német recesszióba, a politikusok még tolják az ukrán ügyet, de a lakosság nagyobb része már a háta közepére kívánja a piaci légy szemtelenségű, és mindig egyre többet követelő ukránokat. Közben itt ott már a kurva sok beözönlött ukrán meg is csinálja a feszkót, nem ritka a pofozkodás, késelés a helyiek, meg az ukránok közt az elmúlt időszakban. S nem mindenki hülye ám nyugaton sem, látják ők hogy sokba fog nekünk kerülni ukrajna!

a geopolitikai átrendeződés is tény:
ahol eddigi tradicionális USA szatelit államok fordulnak el a dollártól, kérik a felvételüket a BRICS-be, az USA egyre pofátlanabbul KÉNYTELEN akár a saját szövetségi táborában is csicskítani, elpukkan egy NS-2, Szaudiak, Dél-Afrika, etc. etc.

Kína és Oroszország meg soha nem volt ennyire szoros egymásra utalt szövetségben. India is inkább semleges, vagy ha nagyon választani kell, hát nem USA barátnak tűnik. Izrael messziről figyel, Irán egyértelmű. A törökök sem a legbiztosabb USA partnerek...


Magyarázd már el nekem, hova siessenek az oroszok, de tényleg?

Komolyan azt láttad a másfél év alatt, hogy a geopolitiában a fasz rosszabbik végére kerül Oroszország, és az ukránok, vagy az egész EU meg nyerőben van?!

Mert én azt látom ahogy írtam, hogy az ukránoknak vége, maradni fog nekik egy csonka és diszfunkcionális állam, lehet hogy tengerpart nélkül, fossálőve, demográfiailag NULLA potenciállal.

Az EU meg megy a süllyesztőbe, mint geopolitikai szereplő, megszűntünk, innentől nyílt USA vazallus, tehát kuss a nevünk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 241
81 569
113
Figyelj, ha én pl. elvtárs vagyok azért a szemedben, mert tisztán látszik számomra hogy az oroszoknak a jelenlegi helyzet parádés, mert:

a fronton:
a meglévő tüzérségi sokszoros fölény, mind a légifölény tény az oroszok javára dönt s beásva védekeznek töredék veszteség mellett, szemben a támadási kényszerben lévő, de azt hatékonyan elkövetni nem tudó, csak mint a kiskutya, próbálkozó ukránok

a világgazdaság átalakulása:
a nyugat kezd már nem annyira fickós lenni, gond a nyersanyag és energia ellátás, költséghatékonyság, olyan gazdaságok mint a német recesszióba, a politikusok még tolják az ukrán ügyet, de a lakosság nagyobb része már a háta közepére kívánja a piaci légy szemtelenségű, és mindig egyre többet követelő ukránokat. Közben itt ott már a kurva sok beözönlött ukrán meg is csinálja a feszkót, nem ritka a pofozkodás, késelés a helyiek, meg az ukránok közt az elmúlt időszakban. S nem mindenki hülye ám nyugaton sem, látják ők hogy sokba fog nekünk kerülni ukrajna!

a geopolitikai átrendeződés is tény:
ahol eddigi tradicionális USA szatelit államok fordulnak el a dollártól, kérik a felvételüket a BRICS-be, az USA egyre pofátlanabbul KÉNYTELEN akár a saját szövetségi táborában is csicskítani, elpukkan egy NS-2, Szaudiak, Dél-Afrika, etc. etc.

Kína és Oroszország meg soha nem volt ennyire szoros egymásra utalt szövetségben. India is inkább semleges, vagy ha nagyon választani kell, hát nem USA barátnak tűnik. Izrael messziről figyel, Irán egyértelmű. A törökök sem a legbiztosabb USA partnerek...


Magyarázd már el nekem, hova siessenek az oroszok, de tényleg?

Komolyan azt láttad a másfél év alatt, hogy a geopolitiában a fasz rosszabbik végére kerül Oroszország, és az ukránok, vagy az egész EU meg nyerőben van?!

Mert én azt látom ahogy írtam, hogy az ukránoknak vége, maradni fog nekik egy csonka és diszfunkcionális állam, lehet hogy tengerpart nélkül, fossálőve, demográfiailag NULLA potenciállal.

Az EU meg megy a süllyesztőbe, mint geopolitikai szereplő, megszűntünk, innentől nyílt USA vazallus, tehát kuss a nevünk.
Nagyon nem ugyanazt a világot látjuk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 241
81 569
113
persze az az oka,hogy Oroszország teljesítőképessége kimerült, a haderejük nulla,morális válságban van az egész társadalom, az emberek éheznek és nyomorognak,kb É-Korea szintjén van az egész állam,hitelekből élnek,és az ENSZ adoményaira van szükségük,hogy éhen ne haljanak,állandó tömegtüntetések vannak az orosz nagyvárosokban a rezsim ellen, ráadásul még technikailag is olyan alacsony szinten vannak,hogy most kezdték el használni a tüzet,meg egy hónappal ezelőtt találták fel a kereket.

azt írod .. "A térkép soha nem hazudik."

hát ebben speciel igazad van,nézzük már meg az aktuális térképet,hogy ki,kinek van a területén .. pedig,most szintén téged idézlek

" "Az elmúlt 500 nap megmutatta, hogy nem jobbak."

akkor,ha mint állítod szintén téged idézlek :

Putyin meg a sleppje nem mer teljes mozgósítást elrendelni és 500 nap után meg mindíg nem álltak át hadi gazdálkodásra
hogyan is lehetséges az a paradoxon,hogy a gyengébb/rosszabb oroszok,(mivel állításod szerint nem jobbak) , akik eleve kevesebben is vannak ott mint az ukránok/nyugatiak létszámban,illetve a fegyverrendszerük sem a modern nyugati .. mégis még mindig ott vannak .. csak nem jobbak véletlenül ? :D
ez a bajotok,hogy állandóan lesajnáljátok a ruszkikat .. a valóság meg páros lábbal billent fenéken titeket.
Már megint olyan dolgokat tulajdonítasz nekem amit a büdös életben nem mondtam.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 027
48 969
113
Igen ezt halgattam akkor is amikor ők támadtak egy állapotos tetű sebességével. Ez egy olyan hódító háború, ahol a támadófélnek tökéletesen megfelel, hogy vagy helyben toporog, vagy alig halad.
Itt ahogy leírtam, a valós veszteség lesz a kulcs.

Nem az amit az Oryx-ban olvashatunk, hanem a VALÓS.
Vajon miért vinnyog a nyugat, miután elfogyott MINDEN összevásárolható EX SZU fegyverzet és lőszer KK Euból, Afrikából, a Közel keletről, s már a sajátból is adtak, hogy már a saját stratégiai készletet veszélyeztetné ha további lőszert adnának a sajátból, gyártani meg nem tudnak olyan kapacitásban ahogy az ukránoknak kéne?!

Mennyi cucc fogyhatott ott el Dudi, mennyi ukránnal együtt, szerinted?!

Gondolkozz...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 027
48 969
113
Nagyon nem ugyanazt a világot látjuk.
Ez biztos!

Én azt látom, hogy az oroszok egy Krím 2.0-t akartak, az nem jött be, utána balekoltak, totojáztak, volt sok hülyeségből fakadó veszteségük, de valahogy Mariupol elfoglalása után kezdtek megtisztulni, Szurovikin front rövidítése óta meg kb. ott mocskolják meg az ukránokat ahol akarják.

Minden az orosz kottából megy, minden...

Ukrajna vesztett, már most.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Azt mutatta, hogy épp úton van/vagy már meg is érkezett 1millió amerikai...
Már ne is haragudj, de 18 augusztusában kezdődött az Antant ellentámadás(100 napos offenzíva vag hogy hivják) aminek a végére a néme hadsereg összeomlás szélére került.
Nem, ma tudod, hogy szeptemberben megindult a 100 napos offenzíva, amiben először bulgária, és ezzel a balkáni front, majd a Monarchia végül a Német Császárság is összeomlott.
Ezrét belelátsz olyan dolgokat a térképbe, amit biztosan nem mutatott, az elképzelt Lundendorf idézetkor.
Mert mi is a nagy helyzetkép?
-Igen, érkeznek az amerikaiak, de ez mégis miért lenne fontos? Idáig milliós erők voltak lekötve a keleti fronton, akik most folyamatosan szabadulnak fel, miközben csak hadifogolyokból millió felett szabadult ki, és jelentős részük némi feltáplálás után újra hadba vethető.
-Igen, megjelent az USA a maga 100 milliós népességével, de kiesett Oroszország és Románia, ami együtt közel a duplája népességben. És ugyebár ez a fontos, mert eddig is inkább 3:1 a veszteségarány a mi javunkra.
-A nyár eleji OMM támadás ugyan elakadt, de gyakorlatilag kijutott az olasz alföldre, és ismét bebizonyította, hogy az olasz csapatok morálja a béka segge alatt van. (igen tudom, hogy mi a II. Piavei csata valós eredménye, de ez megint 100 évvel későbbi tudás, nem akkori. Egy elakadt támadás végén, ahol még a megáradt Piave is akadályozta a visszavonulást, az olasz antant csapatok nem értek el semmit. Még csak több foglyot se sikerült ejteniük, mint a legfőbb szövetségesünknek.)
-Közben az ukrán alföld miatt végre szinte biztos, hogy lesz elég gabona a következő évtől, de valószínűleg már idén télen se kell annyira nélkülözni, az ellátás tehát helyreállítva. Ezzel a fronton amúgy eddig se volt gond.
-Igaz ugyan, hogy a Monarchia hadi termelése visszaesett, de lássuk be, ez teljesen érthető, hiszen a legnagyobb lőszergyáruk felrobbant, mihelyst helyreállítják a termelés is helyre áll. Amúgy is, minden kém jelenti, hogy az angol szénellátás akadozása miatt a francia hadiipar kimenete is a töredékére esett vissza. Egál
-Láttuk, hogy a rohamosztagok, és a gördülő tűz tökéletes fölényt biztosít a harctéren, (caprico, és käiserschlacht) az új csapatok beérkezése után egyértelmű, hogy kikényszerítjük az áttörést.
-Az U-botjaink szinte megbénították az ellent, a BRT csatában nyerésre állunk, jó most ezek az idegesítő konvojok, de már megjött több javaslat is, jelenleg a Wolfsrudel tűnik a befutónak, onnantól hajó nem nagyon fog kikötni az antant kikötőiben.
Na ez az amit a térkép mutat, a már említett dolgokkal együtt.
Hogy aztán kiderüljön, hogy a hátország hónapokon belül összeomlott.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 241
81 569
113
persze az az oka,hogy Oroszország teljesítőképessége kimerült, a haderejük nulla,morális válságban van az egész társadalom, az emberek éheznek és nyomorognak,kb É-Korea szintjén van az egész állam,hitelekből élnek,és az ENSZ adoményaira van szükségük,hogy éhen ne haljanak,állandó tömegtüntetések vannak az orosz nagyvárosokban a rezsim ellen, ráadásul még technikailag is olyan alacsony szinten vannak,hogy most kezdték el használni a tüzet,meg egy hónappal ezelőtt találták fel a kereket.

azt írod .. "A térkép soha nem hazudik."

hát ebben speciel igazad van,nézzük már meg az aktuális térképet,hogy ki,kinek van a területén .. pedig,most szintén téged idézlek

" "Az elmúlt 500 nap megmutatta, hogy nem jobbak."

akkor,ha mint állítod szintén téged idézlek :

Putyin meg a sleppje nem mer teljes mozgósítást elrendelni és 500 nap után meg mindíg nem álltak át hadi gazdálkodásra
hogyan is lehetséges az a paradoxon,hogy a gyengébb/rosszabb oroszok,(mivel állításod szerint nem jobbak) , akik eleve kevesebben is vannak ott mint az ukránok/nyugatiak létszámban,illetve a fegyverrendszerük sem a modern nyugati .. mégis még mindig ott vannak .. csak nem jobbak véletlenül ? :D
ez a bajotok,hogy állandóan lesajnáljátok a ruszkikat .. a valóság meg páros lábbal billent fenéken titeket.
Az oroszok azért vannak ott ahol mert a háború folyamán feladták az általuk elfoglalt terültek közel 40%-át. Ezt nevezheted erőnek, vagy bárminek a te dolgod.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 166
25 633
113
Ez biztos!

Én azt látom, hogy az oroszok egy Krím 2.0-t akartak, az nem jött be, utána balekoltak, totojáztak, volt sok hülyeségből fakadó veszteségük, de valahogy Mariupol elfoglalása után kezdtek megtisztulni, Szurovikin front rövidítése óta meg kb. ott mocskolják meg az ukránokat ahol akarják.

Minden az orosz kottából megy, minden...

Ukrajna vesztett, már most.
Tudod mi lesz majd az érdekes?? Amikor az ukránoknak végre leesik, hogy csak beáldozható gyalogok a sakktáblán, ehhez persze az kell, hogy eltakarítsák a jelenlegi vezetést.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 166
25 633
113
Az oroszok azért vannak ott ahol mert a háború folyamán feladták az általuk elfoglalt terültek közel 40%-át. Ezt nevezheted erőnek, vagy bárminek a te dolgod.
Az ukránok pedig azért vannak ott ahol jelenleg a térkép (ami nem hazudik szerinted sem) mutatja, mert nem bírnak az oroszokkal, ezt nevezheted akárminek, de hogy nem erő az biztos.(pláne hogy nekik is volt 500+napjuk ezt ellentételezni)

bocs haver, de ez a realitás, még ha neked személy szerint nem is tetszik
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 241
81 569
113
Az ukránok pedig azért vannak ott ahol jelenleg a térkép (ami nem hazudik szerinted sem) mutatja, mert nem bírnak az oroszokkal, ezt nevezheted akárminek, de hogy nem erő az biztos.

bocs haver, de ez a realitás, még ha neked személy szerint nem is tetszik
Igen az ukránok nem bírnak az oroszokkal ez tény. Nem erő? Dehogynem, pont akkora erő amivel ott tartják az oroszokat ahol.
Haverok meg véletlen sem vagyunk.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 027
48 969
113
Igen az ukránok nem bírnak az oroszokkal ez tény. Nem erő? Dehogynem, pont akkora erő amivel ott tartják az oroszokat ahol.
Haverok meg véletlen sem vagyunk.
De még lehettek, miután beszakad a front, bebukik az ukrán állam, s leírod majd hogy tévedtél, mi meg majd megegyezünk hogy a térkép sosem hazudik :D !