[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 792
46 977
113
Igen az ukránok nem bírnak az oroszokkal ez tény. Nem erő? Dehogynem, pont akkora erő amivel ott tartják az oroszokat ahol.
Haverok meg véletlen sem vagyunk.
De még lehettek, miután beszakad a front, bebukik az ukrán állam, s leírod majd hogy tévedtél, mi meg majd megegyezünk hogy a térkép sosem hazudik :D !
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 087
24 525
113
Szerintem pontosan így lesz vége. Nem Putyó lesz itt lámpavasra húzva, hanem Zselés.
Ne legyen igazam, de ha az ukránok (a Terminatorhoz hasonlóan) az öntudatukra ébrednek, hát Isten óvja meg Európát a haragjuktól, mert a nyugat megérdemelné, hogy többszörösen verjék le rajtuk ezt a "segítséget", amivel ezt az egész háborút elnyújtják.

A károgást megelőzendő a tisztelt ukrofil oldal figyelmébe ajánlom a Zselé választási kampányban elhangzott ígéreteket a háború mielőbbi befejezésére vonatkozóan, illetve az isztambuli béketárgyalásokon való közeledés "véletlenül" megrekedését.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 087
24 525
113
Igen az ukránok nem bírnak az oroszokkal ez tény. Nem erő? Dehogynem, pont akkora erő amivel ott tartják az oroszokat ahol.
Haverok meg véletlen sem vagyunk.
"Igen az ukránok nem bírnak az oroszokkal ez tény"

de hát te írtad ember, hogy jobbak!!!
azt is te írtad, hogy Putyin nem rendelte el sem a teljeskörű mozgósítást, sem az ipar hadigazdálkodásra való átállását!!

Persze hogy nem vagyunk haverok :D :D
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 241
8 119
113
Itt ahogy leírtam, a valós veszteség lesz a kulcs.

Nem az amit az Oryx-ban olvashatunk, hanem a VALÓS.
Vajon miért vinnyog a nyugat, miután elfogyott MINDEN összevásárolható EX SZU fegyverzet és lőszer KK Euból, Afrikából, a Közel keletről, s már a sajátból is adtak, hogy már a saját stratégiai készletet veszélyeztetné ha további lőszert adnának a sajátból, gyártani meg nem tudnak olyan kapacitásban ahogy az ukránoknak kéne?!

Mennyi cucc fogyhatott ott el Dudi, mennyi ukránnal együtt, szerinted?!

Gondolkozz...
Ez az igazi veszteség: https://www.portfolio.hu/global/202...mertekben-csokkenhet-ukrajna-lakossaga-626625
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 241
8 119
113
Én soha nem írtam, hogy az ukránok megnyerik ezt a háborút, ugyanazt mondjuk, csak az elvtársaknak ez nem tetszik, mert nem szuperlatívuszokban mersz nyilatkozni az orosz haderőrő és nem tudsz be mindent a putyini mestertervnek.
Ja, alapvetően majd' mindenki azt mondja, hogy Ukrajna veszíteni fog, csak van aki az orosz géniusznak, van aki a gazdasági/ipari/humán kapacitások különbségében látja az okokat. Már megint vihar egy pohár vízben....
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 202
36 934
113

Fehéroroszország évente több mint 130 ezer tonna lőszert adott át Oroszországnak​

 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 121
7 044
113
Nem értelek, az ukránok tehetnek róla, hogy Putyin meg a sleppje nem mer teljes mozgósítást elrendelni és 500 nap után meg mindíg nem álltak át hadi gazdálkodásra (bár ezen már gondolkoznak állítólag)? Elgondolkoztál már azon, hogy mi lehet ennek az oka? Mert biztosan nem az, hogy "Minden nagyon szép, minden nagyon jó mindennel meg vagyok elégedve."
Ukrajnára is igaz, hogy lassú víz partot mos. Ez a víz jelenleg Oroszország. Putyint szerintem egyáltalán nem érdekli a katonái élete, de szerintem a politikusok 99%-a ilyen mindegyik oldalon. Putyinnak ez az állapot és ez a sebesség is megfelel. Tudja, hogy otthon stabil a hatalma és azt is pontosan tudja, hogy napról napra kevesebb embert érdekel nyugaton az ukrán háború. Egyszerűen ilyenek az emberek, senkit sem érdekelnek már a kurdok, senki sem kíváncsi már a szíriai polgárháborúra, vagy az afganisztáni helyzetre, pedig pár éve még mindenki ezekről beszélt. Az ukrán hírek is egyre lejebb kerülnek a media címlapokon. Sőt igazából Ukrajna egyre kényelmetlenebb kezd lenni a nyugati vezetőknek, hetente nő azok száma, akik tárgyalásokrol beszélnek. Amit az ukrán vezetés csinál, az bűn azokkal szemben, akiket értelmetlenül a halálba kuldenek. Ahogy a Guns N Roses írta a Civil War-ban: a gazdagot csak gazdagabbá teszik, a szegényt meg eltemetik, ez nem újdonság.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 667
113
A károgást megelőzendő a tisztelt ukrofil oldal figyelmébe ajánlom a Zselé választási kampányban elhangzott ígéreteket a háború mielőbbi befejezésére vonatkozóan...
Nem az egyetlen országvezető, aki nem azt csinálja, amit mondott:
"Most is azt mondom a külföldi diplomatáknak, hogy ne figyeljenek oda arra, amit mondok, egyetlen dologra figyeljenek, amit csinálok"
Pont a 2006-os választási kampányban tett kijelentéseiről mondta ezt a diplomatáknak a Miniszterelnök Úr. Ha ő megteheti, és ettől még nem lesz kevésbé igazmondó, akkor más is megteheti, és pont úgy nem lehet kevésbé szavahihetőnek titulálni.
Már megint duplagondol...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
m6UNeWO.jpg

Egy kis magyarázat a képhez:
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 445
79 461
113
Ukrajnára is igaz, hogy lassú víz partot mos. Ez a víz jelenleg Oroszország. Putyint szerintem egyáltalán nem érdekli a katonái élete, de szerintem a politikusok 99%-a ilyen mindegyik oldalon. Putyinnak ez az állapot és ez a sebesség is megfelel. Tudja, hogy otthon stabil a hatalma és azt is pontosan tudja, hogy napról napra kevesebb embert érdekel nyugaton az ukrán háború. Egyszerűen ilyenek az emberek, senkit sem érdekelnek már a kurdok, senki sem kíváncsi már a szíriai polgárháborúra, vagy az afganisztáni helyzetre, pedig pár éve még mindenki ezekről beszélt. Az ukrán hírek is egyre lejebb kerülnek a media címlapokon. Sőt igazából Ukrajna egyre kényelmetlenebb kezd lenni a nyugati vezetőknek, hetente nő azok száma, akik tárgyalásokrol beszélnek. Amit az ukrán vezetés csinál, az bűn azokkal szemben, akiket értelmetlenül a halálba kuldenek. Ahogy a Guns N Roses írta a Civil War-ban: a gazdagot csak gazdagabbá teszik, a szegényt meg eltemetik, ez nem újdonság.
Stabil a hatalma?
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 087
24 525
113
Nem az egyetlen országvezető, aki nem azt csinálja, amit mondott:
"Most is azt mondom a külföldi diplomatáknak, hogy ne figyeljenek oda arra, amit mondok, egyetlen dologra figyeljenek, amit csinálok"
Pont a 2006-os választási kampányban tett kijelentéseiről mondta ezt a diplomatáknak a Miniszterelnök Úr. Ha ő megteheti, és ettől még nem lesz kevésbé igazmondó, akkor más is megteheti, és pont úgy nem lehet kevésbé szavahihetőnek titulálni.
Már megint duplagondol...
de azért érzed te is azt a "nüansznyi" különbséget ami a háborúban álló Ukrajna meg a belpolitikai mocsokban fuldokló Magyarország között van ? ugye érzed ?
szóval jelen pillanatban szerintem pont szar volt ez az Orbános hasonlat. :)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 667
113
de azért érzed te is azt a "nüansznyi" különbséget ami a háborúban álló Ukrajna meg a belpolitikai mocsokban fuldokló Magyarország között van ? ugye érzed ?
szóval jelen pillanatban szerintem pont szar volt ez az Orbános hasonlat. :)
Én csak annyit jeleztem, hogy ha az egyik miniszterelnököt nem ítéljük el amiatt, hogy nem azt teszi, amit a választási kampányban mondott a népnek, akkor a másikat sem kell ugyanezért a sárba taposni. Semmi többet, csak egyenlő mércét... Különben mi már nem is tudom hány éve folyamatos veszélyhelyzetekben (migrációs, egészségügyi, háborús) élünk a kormány szerint, úgyhogy a felelősség mértékében nincs akkora különbség, mint amekkorát bele szeretnél látni.
 

kw3v865

Well-Known Member
2022. április 11.
269
821
93
“Ezzel kevesen számoltak” - igen, akik a marvel képregények szintjén mozgó, nyugati-ukrán elemzéseket olvasták.
Valóban kevesebb szó esik erről nyugati részről, de itt például Rácz egész jól elmondja mi várható:
(39:40-nél kezdődik, nem hosszú). Bár ő erősen elfogult az ukránok irányába, de elismeri, hogy katasztrófális demográfiai következményei lesznek a háborúnak: egy felmérés szerint 25-27 millió lakosa maradhat a háború után Ukrajnának. Ami különösen fontos: minél tovább tarta a háború, annál kevesebben térnek majd vissza az országba. Magyarul: az idő nem az ukránoknak dolgozik... Sok, erősen ukránpárti ember ezt nem érti meg, pedig nem csak km2-ben kell számolni, a lakosságszám legalább olyan fontos. Akárhogy is nézzük, csak migránsokkal tudják majd pótolni a hiányzó népességet. Lesz egy szétlőtt, elaknásított senkiföldje és az épen megmaradt területekre Afrikából, Ázsiából simán be fognak települni. Mindenesetre az ukrán nemzetállamnak lényegében vége lesz...
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 087
24 525
113
Én csak annyit jeleztem, hogy ha az egyik miniszterelnököt nem ítéljük el amiatt, hogy nem azt teszi, amit a választási kampányban mondott a népnek, akkor a másikat sem kell ugyanezért a sárba taposni. Semmi többet, csak egyenlő mércét... Különben mi már nem is tudom hány éve folyamatos veszélyhelyzetekben (migrációs, egészségügyi, háborús) élünk a kormány szerint, úgyhogy a felelősség mértékében nincs akkora különbség, mint amekkorát bele szeretnél látni.
azért abban gondolom egyetértünk hogy tudod mi a különbség egy háborúban álló,meg egy háborút vizionáló vezető megnyilatkozásai között ugye ?
szóval ne mosdasd már Zelenszkijt Orbán rovására,mert totálisan más a két vezető szavainak súlya a jelen helyzetben,Orbán bármit mondhat attól nem lesz se jobb se rosszabb Ukrajnának,most ha beleöntesz az óceánba egy pohár vizet az mit és mennyiben befolyásol ?

Zelenszkij meg ha azt mondja holnaptól békét köt az oroszokkal akkor Ukrajnában minden megváltozik !

megint más az,hogy vannak akiknek nem az az érdeke,hogy Zelenszkij bármi ilyet is mondjon (ezért utaltam volna a jól induló isztambuli konferencia kudarcára)
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
Győzni fognak az oroszok, de nem azért mert jobbak és főleg nem azért mert jók, hanem azért, mert nincs realitása annak, hogy egy alig 40 milliós ország legyőzzön egy 130-140 milliós országot.
Messze túlbecsülte szerintem mindenki, főleg a NATO vezetése az Orosz hadsereg erejét, de szerintem pont a mostani háború után lesz valóban erős hadserege a ruszkiknak, felpörgették az új technika gyártását, a régi felújítva is de kikopik, konvencionális háborúban óriási tapasztalatra tesznek/tettek szert. És tavalyhoz képest azért látható a fejlődés szerintem még ha nem is mérföldekkel lettek jobbak...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 848
56 488
113
Messze túlbecsülte szerintem mindenki, főleg a NATO vezetése az Orosz hadsereg erejét, de szerintem pont a mostani háború után lesz valóban erős hadserege a ruszkiknak, felpörgették az új technika gyártását, a régi felújítva is de kikopik, konvencionális háborúban óriási tapasztalatra tesznek/tettek szert. És tavalyhoz képest azért látható a fejlődés szerintem még ha nem is mérföldekkel lettek jobbak...
Konfliktus elején alig voltak drónok. Most meg elképzelhetetlen nélkülük a harc. Az orosz mindig elōhúz valami újjat. De csak annyit, ami elég, hogy a nyugati csodafegyvereket semlegesitse.