[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 613
17 890
113
Az összehasonlítás lényege nem a büntetés/polgári kötelesség, hanema teljesítés oka. Sem a büntetést, sem a polgári kötelességed (amennyiben behívás után vonulsz be) nem magadtól teljesíted, hanem a törvény kénszere miatt. Az önkéntes bevonulás az lenne, ha elmennél egy toborzóirodába és azt mondanád, hogy itt van ez a háború és teljesíteni szeretném az állampolgári kötelességen, jöttem bevonulni katonának.
.Az állampolgári kötelezettség polgári kategória,a bűncselekményért kirótt sitt,meg büntető kategória. Amit művelsz,az meg a vicc kategória.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 727
80 103
113
.Az állampolgári kötelezettség polgári kategória,a bűncselekményért kirótt sitt,meg büntető kategória. Amit művelsz,az meg a vicc kategória.
Játszhatod a hülyét, a sorozás akkor is kényszer marad. Értem én, hogy sokkal jobban hangzik az a sztereotípia hogy Oroszországban nem elpuhult liberális emberek élne, de a valóság ettől meg az, hogy köszönik szépen az oroszok sem alarnak harcolni pontosan ugyan úgy ahogy a nyugatiak sem. És nem csak az ukránok ellen nem, de valahogy Prigozsint se várták meg Moszkvában, hanem menekült a városból aki tudott...

Ui.: Moszkva Oroszország fővárosa amit egy áruló (ne felejtsük el, Putyin árulónak nyilvánította Prigozsint!!!l) támadott meg és a hős orosz nép még Oroszoszág anyácska védelme helyett is menekült Moszkvából...
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 613
17 890
113
Játszhatod a hülyét, a sorozás akkor is kényszer marad. Értem én, hogy sokkal jobban hangzik az a sztereotípia hogy Oroszországban nem elpuhult liberális emberek élne, de a valóság ettől meg az, hogy köszönik szépen az oroszok sem alarnak harcolni pontosan ugyan úgy ahogy a nyugatiak sem. És nem csak az ukránok ellen nem, de valahogy Prigozsint se várták meg Moszkvában, hanem menekült a városból aki tudott...

Ui.: Moszkva Oroszország fővárosa amit egy áruló (ne felejtsük el, Putyin árulónak nyilvánította Prigozsint!!!l) támadott meg és a hős orosz nép még Oroszoszág anyácska védelme helyett is menekült Moszkvából...
Itt te játszod a hülyét,ráadásul elég gyengén. Mutatnál néhány fotót,hogy a Moszkvából kivezető autóutakon több száz kilométeres kocsisorok torlódtak,mert jött a Wagner,és elmenekült 5 millió gyáva ember? Te valami kantinos lennél a seregben? Csak azért kérdezem,mert Prigo és bandája megállt 200 kilométerrel Moszkva előtt. Akkor,hogy támadta meg? Ja,és nem írtam olyat,hogy az ukránokkal ellentérben az oroszok egymást taposva tolongtak a toborzó irodák előtt. Ez fel se tűnt eddig?
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 775
28 772
113
Kezd ilyen érzésem lenni ennek a topiknak kapcsán az elmúlt időszak posztjait nézve
FvpHfmWX0AIw1U9

Háttérzenének pedig tessék, ez illik is a hangulathoz
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 727
80 103
113
Itt te játszod a hülyét,ráadásul elég gyengén. Mutatnál néhány fotót,hogy a Moszkvából kivezető autóutakon több száz kilométeres kocsisorok torlódtak,mert jött a Wagner,és elmenekült 5 millió gyáva ember? Te valami kantinos lennél a seregben? Csak azért kérdezem,mert Prigo és bandája megállt 200 kilométerrel Moszkva előtt. Akkor,hogy támadta meg? Ja,és nem írtam olyat,hogy az ukránokkal ellentérben az oroszok egymást taposva tolongtak a toborzó irodák előtt. Ez fel se tűnt eddig?
Ők biztosan nem atlantista elhajlók:

Megtámadni Moszkvát és harcolni Moszkvában az nem ugyanaz (a németek is Megtámadták Moszkvát aztán mégsem jutottak el odáig, igaz ők valami pár tucat km-re közelítették meg a várost). Miért nem jutott el Prigozsin Moszkváig? Na ezt kb senki nem tudja, de hogy oda indult az tény.

Mikor állítottam, hogy írtál ilyesmit?
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 613
17 890
113
Ők biztosan nem atlantista elhajlók:

Megtámadni Moszkvát és harcolni Moszkvában az nem ugyanaz (a németek is Megtámadták Moszkvát aztán mégsem jutottak el odáig, igaz ők valami pár tucat km-re közelítették meg a várost). Miért nem jutott el Prigozsin Moszkváig? Na ezt kb senki nem tudja, de hogy oda indult az tény.

Mikor állítottam, hogy írtál ilyesmit?
Idézlek: Értem én,hogy sokkal jobban hangzik az a sztereotípia hogy Oroszországban nem elpuhult liberális emberek élnek. Nem támadta meg Moszkvát,és nem is harcolt Moszkvában.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 613
17 890
113
Játszhatod a hülyét, a sorozás akkor is kényszer marad. Értem én, hogy sokkal jobban hangzik az a sztereotípia hogy Oroszországban nem elpuhult liberális emberek élne, de a valóság ettől meg az, hogy köszönik szépen az oroszok sem alarnak harcolni pontosan ugyan úgy ahogy a nyugatiak sem. És nem csak az ukránok ellen nem, de valahogy Prigozsint se várták meg Moszkvában, hanem menekült a városból aki tudott...

Ui.: Moszkva Oroszország fővárosa amit egy áruló (ne felejtsük el, Putyin árulónak nyilvánította Prigozsint!!!l) támadott meg és a hős orosz nép még Oroszoszág anyácska védelme helyett is menekült Moszkvából...
Nem találom, az egész hozzászólást idézd kérlek akontextus miatt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 727
80 103
113
Jajj értem, kiragadsz fél mondatotokat a kontextusból, összeollózod, majd közlöd velem, hogy tőlem idézel...
Ezt msot nem minősítem.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: cirqle and Wilson

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 727
80 103
113
@zsolti
Az eredeti állításaim:
Ember, ha egy szervezet 90+%-nak nincs éjszakai harcképessége akkor annak a szervezetnek nincs éjszakai harcképessége. Ez ennyire egyszerű. Márpedig az orosz gyalogságnál ez a helyzet. Persze mondhatod, hogy a harckocsik döntő részének meg van, csak azt felejted el, hogy a lövészek nélkül annak semmi értelme nincs, mert gyalogsági támogatás nélkül a harckocsi alkalmazás egyenlő az öngyilkossággal.
Az orosz hadseregnek a harckocsikat és egy maroknyi APC-t/IFV-t leszámítva nincs értelmezhető éjszakai harcképessége. Pont, hogy éjszaka kellene nekimenni az oroszoknak, csak az a baj, hogy az ukránoknál sem sokkal jobba helyzet az éjszakai harcképességgel.
Ne legyél már hülye. Nem úgy működik az összefegyvernemi harc, hogy kigurulok egy harckocsival és lövöldözök éjszaka. Jelenleg az orosz szárazföldi haderőnemen belül a modernizált harckocsiknak (T-72B3, T-80BVM és T-90A/M) és a BTR-82A APC-nek (a többi harcjárműnek pár kósza modernizált BMP-n kívül nincs értelmezhető éjszakai harcképessége) van értelmezhető harcképessége. Ez kevés az éjszakai harchoz, mert a katonának sem éjjellátója sem éjszakai irányzéka nincs. Ez így nem éjszakai harcképesség, nem is harcolnak éjszaka az oroszok, ez az egyik óriási hátrányuk.

Ebből ferdítitek azt amit...
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 727
80 103
113
Mit ollózok? Te írtad.
Ezt írtam:
"Játszhatod a hülyét, a sorozás akkor is kényszer marad. Értem én, hogy sokkal jobban hangzik az a sztereotípia hogy Oroszországban nem elpuhult liberális emberek élne, de a valóság ettől meg az, hogy köszönik szépen az oroszok sem alarnak harcolni pontosan ugyan úgy ahogy a nyugatiak sem. És nem csak az ukránok ellen nem, de valahogy Prigozsint se várták meg Moszkvában, hanem menekült a városból aki tudott..."

Nem ezt:
"Értem én,hogy sokkal jobban hangzik az a sztereotípia hogy Oroszországban nem elpuhult liberális emberek élnek. Nem támadta meg Moszkvát,és nem is harcolt Moszkvában."
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 727
80 103
113
@sixtus

Talán azért mert 2014-ben polgárháború dúlt Ukrajna keleti felében amibe néha-néha beszállt az orosz reguláris haderő? De nem 2014-et írunk, hanem 2023-at és 2022.02.24-én Oroszország megtámadta Ukrajnát ezzel kibővítette a befagyot polgárháborút két ország háborújává.
 
  • Tetszik
Reactions: papajoe

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 839
48 565
113
Nekem az a gyanúm, hogy wilsonék megkaparintották dudi loginjét.
Egyrészt már-már egy kördiagramos fiaskónak vagyunk itt tanúi, illetve vannak egyéb jelek is (és ez most nem vicc):
  • dudi régebben mindig egymondatos válaszokkal operált
  • hamarabb leszállt a vonatról
  • nem használt minden hozzászólása végén hármaspontot, amely viszont wilsonék egyik kedvence
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 963
113
De ez nem teszi önkéntessé az odaballagást.

Ha hiszed ha nem fél éves is pont ugyanilyen atlantista hazaáruló, nem is magyar stb voltam mint most. Csak valamiért ez nem fájt annyira nektek. El kéne azon gondolkozni, hogy mi változott, mert hiddel hogy nem én.
Nem igazán jön át az irónia. A hazaáruló szót magadra datálva, nem igazán cseng jól. Nem akarom ragozni, de talán jobb lenne kevesebb komment, ami több.