[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 051
82 509
113
Nem nem így van.
Ott a fegyvergyartó cégek viszik el SAJÁT kész, vagy koncepció szintű fegyverrendszereiket. Nem a konkurencia eszközeit faragják ki hungarocellből, meg purhabból. Az ilyen helyeken a rendező fél gyakran demonstratíve kiteszi a "nekünk ilyen is van" szemléltetésérena technikát.
Namost a daginak ilyenje biztosan nincs. De EGYIK SEM!
Te amit írsz a nyílt területen( szabad ég alatt többnyire) bemutatott valódi fegyverek a nagy hagyomíánnyal rendelkező nyugati fegyver expókon. DE maradjunk ezeknél a kis pavilonos bemutatóknál. Szerintem eladásra is kínált Sojgunak bizonyos fegyvereket.
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 176
12 332
113
Ja bocs, elfelejtettem , hogy nem tudtok semmit a világban történő eseményekről. ;) :hadonaszos: :D
A képeken a "Fegyverkiállítás-2023" esemény látható. A kiállításon többnyire maketteket mutatnak be. Így van ez minden fegyverkiállításon. :)
ezek a makettek is olyanok mint az iráni makettek,?
akko van baj more

Ui: nemelyiket eredetiről másolták?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Te amit írsz a nyílt területen( szabad ég alatt többnyire) bemutatott valódi fegyverek a nagy hagyomíánnyal rendelkező nyugati fegyver expókon. DE maradjunk ezeknél a kis pavilonos bemutatóknál. Szerintem eladásra is kínált Sojgunak bizonyos fegyvereket.
Te aztán tényleg mindent is megpróbálsz megmagyarázni, aminek más tuti neki sem kezdene :D :D
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 296
12 613
113
Nem nem így van.
Ott a fegyvergyartó cégek viszik el SAJÁT kész, vagy koncepció szintű fegyverrendszereiket. Nem a konkurencia eszközeit faragják ki hungarocellből, meg purhabból. Az ilyen helyeken a rendező fél gyakran demonstratíve kiteszi a "nekünk ilyen is van" szemléltetésérena technikát.
Namost a daginak ilyenje biztosan nincs. De EGYIK SEM!
Ha ICBM-et tudnak gyártani, akkor egy ilyen műanyag-fröccsöntött-üvegszálas cuccot miért nem?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 386
67 525
113
Ezt most komolyan megkérdezted? :cool:
Igen, szerintem igen. Màrmint értem, hogy az usa nem ismeri el ôket atomhatalomnak, de attól, hogy az usa nem ismeri el mondjuk a gravitàciót attól az még van és nem a gravitàció a hülye.

Szóval ha tudnak atomfegyvereket és ballisztikus rakétàkat és irànyítóközpontot, akkor egy drón, fôleg hogy ôk nem eltartott kisujjal beszélnek Irànnal amely iràn szépen levezette a gravitàciótagadók drónjàt, hàt miért ne lehetne nekik?
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 632
18 931
113
Igen, szerintem igen. Màrmint értem, hogy az usa nem ismeri el ôket atomhatalomnak, de attól, hogy az usa nem ismeri el mondjuk a gravitàciót attól az még van és nem a gravitàció a hülye.

Szóval ha tudnak atomfegyvereket és ballisztikus rakétàkat és irànyítóközpontot, akkor egy drón, fôleg hogy ôk nem eltartott kisujjal beszélnek Irànnal amely iràn szépen levezette a gravitàciótagadók drónjàt, hàt miért ne lehetne nekik?
Csak idehaza valahogy nem tud meglenne az a hazai hozzáadott érték a fene vigye! Sebaj inoválunk! Tudom,-tudom nem a szerkezet, nem a motor a szoftver a lényeg! Nincs idehaza informatikus képzés elég!
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 570
17 637
113
Plusz olyanokról is beszéltek már, hogy az európai disszidenseket várják majd Novorosszijába, mert történelmileg amúgy az ilyen forradalmak után hagyományosan jöttek át arra a területre Nyugat-Európából.
Tavalyi infó szerint eddig nagyjából 8000 fehér ment az oroszokhoz Dél-Afrikából néhány év alatt.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Igen, szerintem igen. Màrmint értem, hogy az usa nem ismeri el ôket atomhatalomnak, de attól, hogy az usa nem ismeri el mondjuk a gravitàciót attól az még van és nem a gravitàció a hülye.

Szóval ha tudnak atomfegyvereket és ballisztikus rakétàkat és irànyítóközpontot, akkor egy drón, fôleg hogy ôk nem eltartott kisujjal beszélnek Irànnal amely iràn szépen levezette a gravitàciótagadók drónjàt, hàt miért ne lehetne nekik?
A folyamatos kötekedés helyett megnéznéd a képeket is?
A kiállított makettek az RQ-4 Global Hawknak, és a MQ-9 Reapernek, valamint valószínűleg a Grey Hawknak a makettjei.
Nem érzed cikinek, hogy egy észak-koreai - orosz találkozón a nagy közös ellenség makettjei vannak kiállítva a háttérben? o_O :D
Ez kb. annyira gáz, mint amikor Putyinnak elkezdte játszani a szaudi állami zenekar az orosz himnuszt, csak annyira szarul, hogy nem lehetett felismerni.

De ha már technológiánl tartunk. Tényleg az a mérföldkő, hogy ICBM-et tudnak gyártani? Hallo! Werner von Brain képes volt erre a háborús náci Németországban már kb. 80 évvel ezelőtt. Manapság garázsból kinőtt civil űrcégek állítanak földkörüli pályára műholdakat. Tényleg azt hisszük, hogy akkora kunszt ICBM-et gyártani?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A folyamatos kötekedés helyett megnéznéd a képeket is?
A kiállított makettek az RQ-4 Global Hawknak, és a MQ-9 Reapernek, valamint valószínűleg a Grey Hawknak a makettjei.
Nem érzed cikinek, hogy egy észak-koreai - orosz találkozón a nagy közös ellenség makettjei vannak kiállítva a háttérben? o_O :D
Ez kb. annyira gáz, mint amikor Putyinnak elkezdte játszani a szaudi állami zenekar az orosz himnuszt, csak annyira szarul, hogy nem lehetett felismerni.

De ha már technológiánl tartunk. Tényleg az a mérföldkő, hogy ICBM-et tudnak gyártani? Hallo! Werner von Brain képes volt erre a háborús náci Németországban már kb. 80 évvel ezelőtt. Manapság garázsból kinőtt civil űrcégek állítanak földkörüli pályára műholdakat. Tényleg azt hisszük, hogy akkora kunszt ICBM-et gyártani?
Baszki oszt még se a drónoktól megy a para Japánban hanem az ICBM-től !
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 386
67 525
113
A folyamatos kötekedés helyett megnéznéd a képeket is?
A kiállított makettek az RQ-4 Global Hawknak, és a MQ-9 Reapernek, valamint valószínűleg a Grey Hawknak a makettjei.
Nem érzed cikinek, hogy egy észak-koreai - orosz találkozón a nagy közös ellenség makettjei vannak kiállítva a háttérben? o_O :D
Ez kb. annyira gáz, mint amikor Putyinnak elkezdte játszani a szaudi állami zenekar az orosz himnuszt, csak annyira szarul, hogy nem lehetett felismerni.

De ha már technológiánl tartunk. Tényleg az a mérföldkő, hogy ICBM-et tudnak gyártani? Hallo! Werner von Brain képes volt erre a háborús náci Németországban már kb. 80 évvel ezelőtt. Manapság garázsból kinőtt civil űrcégek állítanak földkörüli pályára műholdakat. Tényleg azt hisszük, hogy akkora kunszt ICBM-et gyártani?
Akkor mire volt eddig a nincs hadiiparunk, ha garàzsban sorozatgyàrtod? :D Ahogy mondtam tegnap, csak egy kicsit konzekvens léccilécci. :D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Akkor mire volt eddig a nincs hadiiparunk, ha garàzsban sorozatgyàrtod? :D Ahogy mondtam tegnap, csak egy kicsit konzekvens léccilécci. :D
Megint miről beszélsz? Észak-Korea lehetőségeiről és képességeiről volt szó. Milyen hadiiparunk? Milyen garázsban sorozatgyártásról van szó?
Olvasd már el még egyszer mit írtam!
Én garázsból kinőtt cégekről írtam. Nem itthon, hanem a nemzetközi porondon. De itthon is megcsinálták egyetemi projektben a rakétát.
Aki tud meghatározott földkörüli pályára űreszközt feljuttatni, az képes ICBM-et is gyártani.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 386
67 525
113
Megint miről beszélsz? Észak-Korea lehetőségeiről és képességeiről volt szó. Milyen hadiiparunk? Milyen garázsban sorozatgyártásról van szó?
Olvasd már el még egyszer mit írtam!
Én garázsból kinőtt cégekről írtam. Nem itthon, hanem a nemzetközi porondon. De itthon is megcsinálták egyetemi projektben a rakétát.
Aki tud meghatározott földkörüli pályára űreszközt feljuttatni, az képes ICBM-et is gyártani.
Aki pedig tud atomfegyvert gyàrtani, az tud atomfegyvert gyàryani, tehàt drónt nem, de ha mégis, akkor ciki, hogy màsol egy élvonalas hû de nyugatit amit leràntottak az iràniak gyönyörûen. :rolleyes: Nem értelmes amit hadovàlsz na.