[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Továbbra sem tudom, hogy honnan veszed, hogy az oroszok fizettek volna bárkinek is.
Pont onnan mint te azt , hogy nem fizettek !

Öööö OK, tehát ha például a Szíriusziak elfoglalják Borsod megyét, amit állítólag a borsodiak is annyira
hőn áhítottak, mert vissza akartak térni Szíriusz anyjuk keblére, de azért a nyugdíjukat Mo-nak kellene állnia?
Lassíts szőnyeg ! Lassíts ! Borsod az a sorsod ha itt élsz !

A baj párhuzammal csak az , hogy az "el foglalt" sicc VISSZAVETT kelet kapor részek tősgyökeres oroszok akik maguk is Oroszországhoz akartak tartozni ! Lás csodát -tudom ez furcsa az angolszász logikának- amint újra Oroszország része lettek kapják is a nyugdíjat , fizetést meg mindent is amit a többi oroszok uralta rész kaphat !
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 827
30 879
113
Na, akkor nem is kell reklamálni, hogy Ukrajnától nem kapják.
Ahogy fentebb szóvá tette Ramzana.
Ukrajnába fizették be a nyugdíj hozzájárulásukat aktív korukban, onnan is kell kapják a nyugdíjt.
Pl te ha dolgoztál Magyarországon, fizetted a járulékaidat, de később elköltöztél a beltenyésztett downkórosok közé, attól még a nyugdíjad Magyarországról is jár(ni fog), függetlenűl attól, hogy hol élsz.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
De könnyen dobálóztok ezzel - elég cinikusan- hogy hát az már nem is Ukrajna.
Felvidék, Erdély mond valamit?
Ha igen, akkor kicsit több empátiát.
Higi bébi azért van egy alapvető különbség ! Az elcsatolt Magyarterületeket elvették tőlünk sose voltak azon országok részei amik most működnek az elbitorolt Magyar földön ! Míg Ukrajna egy alig több mint 30 éves mesterségesen létrehozott ország mely Orosz , Fehérorosz és Lengyel területekből áll , de igazából egy volt Cári oroszország majd a SZU része volt . A SZU szétbomlásakor az Oroszoknak nem volt erejük az Oroszok lakta területeket megtartani azt a nyugat ügyesen Ukrajnának adta elhintve a polgárháború magvait ! Tehát az empátiát bírom de most (is) hülye kérdést tettél fel !
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Higi bébi azért van egy alapvető különbség ! Az elcsatolt Magyarterületeket elvették tőlünk sose voltak azon országok részei amik most működnek az elbitorolt Magyar földön !
Ja, valóban. Az Osztrák Magyar Monarchia részei voltak amiket elvettek :D
Najó, fejezzük be mert OFF is, meg parttalan is ez már.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ukrajnába fizették be a nyugdíj hozzájárulásukat aktív korukban, onnan is kell kapják a nyugdíjt.
Pl te ha dolgoztál Magyarországon, fizetted a járulékaidat, de később elköltöztél a beltenyésztett downkórosok közé, attól még a nyugdíjad Magyarországról is jár(ni fog), függetlenűl attól, hogy hol élsz.
Jajj, ez megint ilyen magyaros. Minden is jár, akkor is jár ha ugatok hogy én bizony LND,DNR-esként Oo-hoz akarok tartozni.
Lőn: oda tartozok. B@szódjon meg Ukrajna, de azé' a nyugdíjat adjátok már.
Nyilván :D
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 827
30 879
113
Jajj, ez megint ilyen magyaros. Minden is jár, akkor is jár ha ugatok hogy én bizony LND,DNR-esként Oo-hoz akarok tartozni.
Lőn: oda tartozok. B@szódjon meg Ukrajna, de azé' a nyugdíjat adjátok már.
Nyilván :D
Ahova befizetted, onnan kell visszafizessék, az nem ország nyugdíja hanem az egyéné. Ugyanez van a bankszámládon levő pénzzel is. Ha meg az ukrán kormány azt mondja, hogy az Ukrajna része, akkor fizesse is a lakososk segélyeit meg nyugdíját. Ja hogy akkor már nem ukrajna nekik, olyankor már ők is Oroszországnak tartják. Egy dologban viszont egyetértek, baszódjon meg Ukrajna.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Jajj, ez megint ilyen magyaros. Minden is jár, akkor is jár ha ugatok hogy én bizony LND,DNR-esként Oo-hoz akarok tartozni.
Lőn: oda tartozok. B@szódjon meg Ukrajna, de azé' a nyugdíjat adjátok már.
Nyilván :D
Isten bizony néha úgy érzem , hogy olyan sötét vagy , hogy a kutya melléd harapna a sötétben ! De gáz mert ha nem érted a gondolat menetet akkor tényleg alsópolcos szájkaratés vagy de ha érted és mégis tolod ezt a baromságot akkor meg szimplán rosszindulatú vitára alkalmatlan fő állású vitatkozó qvázi kötekedő vagy !
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Isten bizony néha úgy érzem , hogy olyan sötét vagy , hogy a kutya melléd harapna a sötétben ! De gáz mert ha nem érted a gondolat menetet akkor tényleg alsópolcos szájkaratés vagy de ha érted és mégis tolod ezt a baromságot akkor meg szimplán rosszindulatú vitára alkalmatlan fő állású vitatkozó qvázi kötekedő vagy !
*kvázi vagy quasi
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 204
29 242
113
Továbbra sem tudom, hogy honnan veszed, hogy az oroszok fizettek volna bárkinek is.

Öööö OK, tehát ha például a Szíriusziak elfoglalják Borsod megyét, amit állítólag a borsodiak is annyira
hőn áhítottak, mert vissza akartak térni Szíriusz anyjuk keblére, de azért a nyugdíjukat Mo-nak kellene állnia?
Oroszország végig folyósította a nyugdíjakat a csecsen háborúk idején. Persze értem én, h az ukránoknak a terület kell, a lakosságot meg legszívesebben gödörbe lőnék, csak ez nem EU-konform, ezért finomabb módszerekhez kell fordulni.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 204
29 242
113
Pont onnan mint te azt , hogy nem fizettek !


Lassíts szőnyeg ! Lassíts ! Borsod az a sorsod ha itt élsz !

A baj párhuzammal csak az , hogy az "el foglalt" sicc VISSZAVETT kelet kapor részek tősgyökeres oroszok akik maguk is Oroszországhoz akartak tartozni ! Lás csodát -tudom ez furcsa az angolszász logikának- amint újra Oroszország része lettek kapják is a nyugdíjat , fizetést meg mindent is amit a többi oroszok uralta rész kaphat !
Én arról az időszakról beszéltem, amíg DNR / LNR kvázi független terület volt, de ezt az ukránok nem ismerték el, és nem is polgárháborút vívtak, hanem terroristaellenes hadműveletet.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 704
113
Továbbra sem tudom, hogy honnan veszed, hogy az oroszok fizettek volna bárkinek is.

Öööö OK, tehát ha például a Szíriusziak elfoglalják Borsod megyét, amit állítólag a borsodiak is annyira
hőn áhítottak, mert vissza akartak térni Szíriusz anyjuk keblére, de azért a nyugdíjukat Mo-nak kellene állnia?

Szerinted az Orosz hadsereg hozott kombájnokat, learatott és vitte a bezsákolt búzát? Nem tudom, csak kérdezem.
Ha meg a "helyi paraszt" aratta le, gondolom nem dolgozott volna ingyen.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
*kvázi vagy quasi
er-szak.jpg
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Az új "orosz" Moszkvics:

Figyelembe véve, hogy a Lada is Fiatként kezdte pályafutását, ebben semmi meglepő nincs. Az oroszok 20. században kiépült, de még mindig elég khm fókuszált személyautó-fejlesztési kompetenciáját Jelcin alatt teljesen leépítették, még azt a keveset is elvesztették, ami volt. Ha újra kompetenciát akarnak építeni, most nincs más út, mint Kínát bevinni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
A SZU szétbomlásakor az Oroszoknak nem volt erejük az Oroszok lakta területeket megtartani azt a nyugat ügyesen Ukrajnának adta elhintve a polgárháború magvait !
Mármint, hogy a nyugat határozta meg korábban a szovjet tagköztársaságok határait ami alapján szétvált a Szovjetunió?
Na ez új...
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 319
12 698
113
Ja, valóban. Az Osztrák Magyar Monarchia részei voltak amiket elvettek :D
Najó, fejezzük be mert OFF is, meg parttalan is ez már.
A Magyar Királyság része volt Kárpátalja, és a Magyar Királyság perszonálunióban volt (jogilag nem volt része, hanem azzal - elvileg - egyenrangú!) az Osztrák Császársággal, együtt alkották az Osztrák-Magyar Monarchiát.