[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 056
30 525
113
Nekem sem

Nekem semmi nem jött be, csak nagy mennyiség, meg keretszerződés 2029-ig. Kizártnak tartom, hogy RM jelenleg évi 450e 155mm - es municiót termelne. Persze tévedhetek....

A német védelmi óriás, a Rheinmetall, amely jelenleg a világ legnagyobb harckocsi-lőszergyártója - az Ukrajnában zajló háború és az európai piac hatalmas kereslet miatt - a 155 mm-es tüzérségi lőszerek gyártásának jelentős növelését tervezi.


Armin Papperger vezérigazgató szerint a német cég jelenleg évi 450 000 tüzérségi töltény gyártására képes. Ez ugyan jelentős mennyiséget jelent, de nem képes kielégíteni az európai védelmi piacon növekvő keresletet.
Az RND német lapnak adott interjújában a Rheinmetall vezérigazgatója bejelentette, hogy a spanyol Expal Systems cég felvásárlásának lezárulásával (amely várhatóan idén nyáron fejeződik be), a gyártási kapacitás körülbelül évi 600 000 tüzérségi lövésre emelkedik.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nekem sem

Nekem semmi nem jött be, csak nagy mennyiség, meg keretszerződés 2029-ig. Kizártnak tartom, hogy RM jelenleg évi 450e 155mm - es municiót termelne. Persze tévedhetek....

Kapacitásuk van rá. Ha átkalibrálják az összes lőszergyártó szerszámgépet akkor a kapacitásuk papíron megvan rá.

Tényleges gyártásuk lényegesen szerényebb:

In 2022, Rheinmetall made some 60,000 to 70,000 rounds each of tank and artillery shells, according to Papperger, who said production could be boosted immediately.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Az FPV drónokon a kép minősége szerintem utómunka, analóg eszközök csinálnak olyan minőséget, digitális kamerák miatt teljesen másfajta lenne szerintem a kép ha zavarva lenne!
Hm, szerintem pedig viszonylag konzisztensen produkálják ugyanazt a látványt, általában amikor erősen lesüllyedtek.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nekem sem

Nekem semmi nem jött be, csak nagy mennyiség, meg keretszerződés 2029-ig. Kizártnak tartom, hogy RM jelenleg évi 450e 155mm - es municiót termelne. Persze tévedhetek....
A videóban azt mondták 450e db a cél amit majd pár év múlva tud elérni . Hiszen békeidőben nem volt cél ez a mennyiség. A beszállítói láncot ugyan úgy fel kell pörgetni mint az USA-ban . Erre írtam ,hogy a NATO ÖSSZ TERMELÉSE talán 2025-re eléri az évi 1 millió db-t ! De a kaprok napi 10 000 db felett puffogtatnak el kvázi ha csúcsra jár a NATO gépezet 1 év alatt tudnak majd annyit gyártani amivel a kaprok 100 napig tudnak harcolni !
Tehát puszta matek ha minden össze áll az RM eltudja látni a kaprokat 60 napig 155-ös lövedékkel ! HA NEM SZÁLLÍT MÁSNAK !

És persze a kapacitás növelés csak relatív a NATO-ban mert egy másik NATO beszállító céget/gyárat vesznek meg és így lesz kb 600 000db/év !

HALLELÚJA !
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 826
30 875
113
A videóban azt mondták 450e db a cél amit majd pár év múlva tud elérni . Hiszen békeidőben nem volt cél ez a mennyiség. A beszállítói láncot ugyan úgy fel kell pörgetni mint az USA-ban . Erre írtam ,hogy a NATO ÖSSZ TERMELÉSE talán 2025-re eléri az évi 1 millió db-t ! De a kaprok napi 10 000 db felett puffogtatnak el kvázi ha csúcsra jár a NATO gépezet 1 év alatt tudnak majd annyit gyártani amivel a kaprok 100 napig tudnak harcolni !

Tehát puszta matek ha minden össze áll az RM eltudja látni a kaprokat 60 napig 155-ös lövedékkel ! HA NEM SZÁLLÍT MÁSNAK !

És persze a kapacitás növelés csak relatív a NATO-ban mert egy másik NATO beszállító céget/gyárat vesznek meg és így lesz kb 600 000db/év !

HALLELÚJA !
Hozzáteszem, hogy ezt a mennyiséget le is kell szállítani Ukrajnába, kivinni a tüzéreknek a helyszinre, és közbe ne verjék telibe egy raktárukat sem mondjuk egy havi javadalmazással, mert akkor a 100 napból egyből 70 lesz.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Nekem sem

Nekem semmi nem jött be, csak nagy mennyiség, meg keretszerződés 2029-ig. Kizártnak tartom, hogy RM jelenleg évi 450e 155mm - es municiót termelne. Persze tévedhetek....
Tévedsz mivel a 155-es lőszerek gyártásában az RM az egyik vezető cég és van pár gyára a világon.

A legtöbbet a dél afrikai gyárban teszik össze.
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Most vették meg a spanyol expal lőszergyártó céget.
Tévedsz mivel a 155-es lőszerek gyártásában az RM az egyik vezető cég és van pár gyára a világon.

A legtöbbet a dél afrikai gyárban teszik össze.
Tehát akkor igaz az az állításom , hogy bár az RM bővítette kapacitását ez valójában a NATO oldalon nem jelentkezik mert nem új gyárat épített hanem egy már a NATO-ba beszállító céget vásárolt meg ! Az össz darabszám nem vàltozik csak a cimke lesz más .
Ha meg vannak máshol is gyártó kapacitásai még árnyaltabb a kép hiszen azok se a levegőbe termeltek hanem valamilyen szerződés szerint tehát azok a darabszámok nem szabad prédák !
Rgo ha az RM és a többi nyugati tud majd kb1 milliót az USA mondjuk tudjon majd mégennyit akkor már 200 napra tudják biztosítani a kapor igényeket ?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 801
113
Tehát akkor igaz az az állításom , hogy bár az RM bővítette kapacitását ez valójában a NATO oldalon nem jelentkezik mert nem új gyárat épített hanem egy már a NATO-ba beszállító céget vásárolt meg ! Az össz darabszám nem vàltozik csak a cimke lesz más .
Ha meg vannak máshol is gyártó kapacitásai még árnyaltabb a kép hiszen azok se a levegőbe termeltek hanem valamilyen szerződés szerint tehát azok a darabszámok nem szabad prédák !
Rgo ha az RM és a többi nyugati tud majd kb1 milliót az USA mondjuk tudjon majd mégennyit akkor már 200 napra tudják biztosítani a kapor igényeket ?
Nálunk épít az RM új lőszergyárat. Jövő év végén kezd termelni.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Ok és mit fog gyártani ? Mert gyanítom , hogy a Lynx-ek igényeinek megfelelő lőszereket és nem 155-ös malacot !
30 mm-től 155 ig mindent.
A saab most kezdi a gyártást ősszel és az RM a saját gyáraiban is növelt már ( műszakszámok növelése ennek van egy határa természetesen). Az amerikaiak a tavalyihoz képest duplázták a termelésüket 155-ből értem én, hogy az orosz sztyeppén a krumplibokor alatt is 152-es gránát terem de ne legyünk már teljesen hülyék könyörgöm.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 772
113
30 mm-től 155 ig mindent.
A saab most kezdi a gyártást ősszel és az RM a saját gyáraiban is növelt már ( műszakszámok növelése ennek van egy határa természetesen). Az amerikaiak a tavalyihoz képest duplázták a termelésüket 155-ből értem én, hogy az orosz sztyeppén a krumplibokor alatt is 152-es gránát terem de ne legyünk már teljesen hülyék könyörgöm.
Ott sem, nekik is venni kellett külföldről 152-es gránátot.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 311
14 056
113
  • Vicces
Reactions: megazez and fip7