[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 720
13 998
113
@ogretankHU

Igen valóban havi 11000db azaz évi 132.000 db-ot képes az a gyár gyártani, de ne felejtsd el, hogy a fél (vagy inkább az egész) nyugat támogatja őket. Az RM pl az évi 450.000-es kapacitását megnöveli évi 600.000-re. Tehát van lőszergyártó kapacitás nyugaton, az persze más kérdés, hogy az ukránok bármennyit képesek ellőni naponta.
mekkora szerinted az a szám, ami ukrán okdakon elégséges lenne naoi szinten?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 578
79 766
113
mekkora szerinted az a szám, ami ukrán okdakon elégséges lenne naoi szinten?
A NATO (a naoi szerintem NATO-akart lenni) doktrinák mit minden normális haderő doktrinái összfegyvernemiek és összhaderőnemiek. Az ukránoknál alapvető probléma, hogy nincs légierő, így a légierő kiesett csapásmérő kapacitását is tüzérséggel kénytelenek pótolni. Ez magyarra lefordítva azt jelenti, hogy jóval nagyobb a lőszerigénye az ukránoknak mint a NATO-ban "meghatározott"*.
Erre tesz még rá egy lapáttal, hogy sokkal kisebb az ukrán tüzérségben használt precíziós lőszerek aránya mint a nyugati haderőkben ami ugyancsak növeli a lőszerigényt.

*Mi ez a meghatározott? Nem tudom. A tüzérség egy külön tudomány amit a legeslegalapvetőbb szintnél jobban nem is értek és őszintén szólva nem is az én világom, így sosem éreztem azt, hogy el kéne benne mélyednem a szükséges minimumnál jobban.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 196
29 231
113
A NATO (a naoi szerintem NATO-akart lenni) doktrinák mit minden normális haderő doktrinái összfegyvernemiek és összhaderőnemiek. Az ukránoknál alapvető probléma, hogy nincs légierő, így a légierő kiesett csapásmérő kapacitását is tüzérséggel kénytelenek pótolni. Ez magyarra lefordítva azt jelenti, hogy jóval nagyobb a lőszerigénye az ukránoknak mint a NATO-ban "meghatározott"*.
Erre tesz még rá egy lapáttal, hogy sokkal kisebb az ukrán tüzérségben használt precíziós lőszerek aránya mint a nyugati haderőkben ami ugyancsak növeli a lőszerigényt.

*Mi ez a meghatározott? Nem tudom. A tüzérség egy külön tudomány amit a legeslegalapvetőbb szintnél jobban nem is értek és őszintén szólva nem is az én világom, így sosem éreztem azt, hogy el kéne benne mélyednem a szükséges minimumnál jobban.
Mivel nem a T van az O mellett, hanem a P, ezért logikusan az "napi szinten" akart lenni.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 720
13 998
113
A NATO (a naoi szerintem NATO-akart lenni) doktrinák mit minden normális haderő doktrinái összfegyvernemiek és összhaderőnemiek. Az ukránoknál alapvető probléma, hogy nincs légierő, így a légierő kiesett csapásmérő kapacitását is tüzérséggel kénytelenek pótolni. Ez magyarra lefordítva azt jelenti, hogy jóval nagyobb a lőszerigénye az ukránoknak mint a NATO-ban "meghatározott"*.
Erre tesz még rá egy lapáttal, hogy sokkal kisebb az ukrán tüzérségben használt precíziós lőszerek aránya mint a nyugati haderőkben ami ugyancsak növeli a lőszerigényt.

*Mi ez a meghatározott? Nem tudom. A tüzérség egy külön tudomány amit a legeslegalapvetőbb szintnél jobban nem is értek és őszintén szólva nem is az én világom, így sosem éreztem azt, hogy el kéne benne mélyednem a szükséges minimumnál jobban.
tehát akkor maga a nato a felelős a nagymértékű lőszerigény miatt, hogy nem valósulhat meg azbösszfegyverbemi harc.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and ogretankHU

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 720
13 998
113
Na ez hogy jött ki?
ok okozati összefüggés. ha a nato nem biztosít az összfegyvernemi harchoz eszközöket (pedig szerintetek simán tudna), akkor nato stratégiai szinten helytelen döntése miatt jutottak oda,hogy 155mmes hiányban szenvednek.
Bár ez csak egy korlátozott szintű művelet, de itt is látszik, hogy a nato katonai doktrínája mennyire sérülékeny, hatástalan, ha az elméletben létező dolgok közül kihúzunk egyet.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 578
79 766
113
ok okozati összefüggés. ha a nato nem biztosít az összfegyvernemi harchoz eszközöket (pedig szerintetek simán tudna), akkor nato stratégiai szinten helytelen döntése miatt jutottak oda,hogy 155mmes hiányban szenvednek.
Bár ez csak egy korlátozott szintű művelet, de itt is látszik, hogy a nato katonai doktrínája mennyire sérülékeny, hatástalan, ha az elméletben létező dolgok közül kihúzunk egyet.
Milyen alapon elvárás ez? A NATO segít az ukránoknak, mert ez érdekében áll, de milyen alapon fogalmazol meg (te) elvárásokat? Ez olyan mintha adnál a kéregető hajléktalannak pénzt és valaki az utcán elkezdene elvárásokat megfogalmazni feléd, hogy mit és mennyit kéne adnod annak a hajléktalannak.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ez olyan mintha adnál a kéregető hajléktalannak pénzt és valaki az utcán elkezdene elvárásokat megfogalmazni feléd, hogy mit és mennyit kéne adnod annak a hajléktalannak.
És valóban vannak ilyenek.
És pont ez a brancs, aki számon kért, hogy a magyar csövest miért nem támogatom, az ukrán menekültet meg miért igen :D
 
  • Szomorú
Reactions: Nagy Csaba

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 830
113
Vlagyimir Putyin munkamegbeszélést folytatott Szergej Csemezovval, a Rosztec Állami Vállalat vezetőjével.


Putyin utasította a "Kub" és a "Lancet" drónok, valamint a T-90M "Proryv" tankok gyártási mennyiségének növelésére.


A Rostec vezérigazgatója éves beszámolót adott át az elnöknek az állami részvénytársaság tevékenységéről, valamint tájékoztatott jelenlegi tevékenységéről is.

Az államfő megjegyezte, hogy a Kalasnyikov konszern által gyártott Kub és Lancet drónok nagyon jól beváltak a harctéren a különleges hadművelet során.

"Mind a Kub, mind a Lancet nagyon hatékonynak bizonyult: egyrészt a csapás erőteljes, bármilyen felszerelés, beleértve a külföldi gyártmányokat is, nemcsak jól ég a haditechnika, hanem a lőszer is felrobban" - mondta Putyin.

Az elnök emlékeztetett arra, hogy a gyártók ígéretet tettek e drónok gyártásának növelésére. Putyin megjegyezte, hogy ezt az ígéretet betartják, de a termelés még nagyobb növelésére szólított fel.

"Betartják ezt az ígéretet, de még többet kell növelni" - sürgette Putyin.

Az elnök utasította Chemezovot, hogy ne csak a drónok, hanem más legújabb fegyverek gyártását is növelje

- Ha az NWO-ról beszélünk, akkor az ott érintett termékek 90 százaléka a miénk. […] A Honvédelmi Minisztérium számára szükséges összes tételt a mai napon teljesen lezárjuk.

- Százalékosan növelni kell a legújabb típusú fegyverek gyártását.

- Éppen dolgozunk rajta.

-T-90M "Proryv", repülőgép-rendszerek. Tudja, miről van szó.

Szergej Csemezov nyilatkozatai:

- A Rostec gyártja az SVO-ban részt vevő berendezések 90%-át

— A Rostec nettó nyeresége 2022-ben 39 milliárd rubelt tett ki;

— A Rostec megduplázta a helikopterek gyártását az államvédelmi megbízás alapján. 2022-ben a Russian Helicopters 296 helikoptert gyártott;

- A Tu-214-es repülőgépek gyártási volumene 2025-re évi 10 darab lesz.

- Jakutia szerződést köthet a Rostec-kel pilóta nélküli rakományszállításra;

— Több mint 60 orosz légitársaság használja a hazai Leonardo foglalási rendszert;

— Az orosz arcfelismerő rendszert használták a katari világbajnokságon.


 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 720
13 998
113
Milyen alapon elvárás ez? A NATO segít az ukránoknak, mert ez érdekében áll, de milyen alapon fogalmazol meg (te) elvárásokat? Ez olyan mintha adnál a kéregető hajléktalannak pénzt és valaki az utcán elkezdene elvárásokat megfogalmazni feléd, hogy mit és mennyit kéne adnod annak a hajléktalannak.
Én fogalmaztam meg elvárásokat? Te beszélsz nato doktrináról, hogy ehhez milyen elvárások tartoznak. Mindenesetre annak a hajléktalannak annyira kiforgattad azért a zsebeidet, a közel keleti raktárakat is (veszélyeztetve a térség biztonságát), hogy évekik problémáid lesznek.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 578
79 766
113
Én fogalmaztam meg elvárásokat? Te beszélsz nato doktrináról, hogy ehhez milyen elvárások tartoznak. Mindenesetre annak a hajléktalannak annyira kiforgattad azért a zsebeidet, a közel keleti raktárakat is (veszélyeztetve a térség biztonságát), hogy évekik problémáid lesznek.
Igen, de Ukrajna nem NATO tag.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 747
113
@ogretankHU

Igen valóban havi 11000db azaz évi 132.000 db-ot képes az a gyár gyártani, de ne felejtsd el, hogy a fél (vagy inkább az egész) nyugat támogatja őket. Az RM pl az évi 450.000-es kapacitását megnöveli évi 600.000-re. Tehát van lőszergyártó kapacitás nyugaton, az persze más kérdés, hogy az ukránok bármennyit képesek ellőni naponta.
Forrás az RM jelenlegi évi 450e 155mm kapacitására és az évi 600e - re való növelésre?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Annyi kiegészítés hozzá, hogy valszeg a puszta piac mérete és a nagy távolságok miatt is az onnan nyugatinak tekintett söröket helyben, licensz alapján gyártják. Ezt még a kollégákkal a moszkvai-peveki utunkon kérdeztük meg több étteremben is és ugyanaz a válasz jött. Amúgy az orosz licenszes Edelweiß se rossz, de ha orosz-oroszt akartok kóstolni akkor ott a Szibirszkaja Korona. Ha meg eljuttok a novoszibirszki Tolmacsevora, az ottani sörözőket ki ne hagyjátok :D
Nagyfater jart arrafele ketszer is, egyszer el, egyszer meg vissza.
De hogy sörözni nem volt ideje az fix...