[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 486
113

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 698
13 869
113
Kísért a múlt...

Nekem az szokott eszembe jutni, hogy a nyugat pontosan úgy működik, mint amit példaként beállít.. a szovjetúnió elcseszett dolgai.
Kezdhetnénk az ezt kiszolgáló sajtóval, aki ezeket a harmatgyenge propaganda cikkeket lehozza.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 175
29 119
113
Nekem az szokott eszembe jutni, hogy a nyugat pontosan úgy működik, mint amit példaként beállít.. a szovjetúnió elcseszett dolgai.
Kezdhetnénk az ezt kiszolgáló sajtóval, aki ezeket a harmatgyenge propaganda cikkeket lehozza.
Nem az a gáz, hogy propagandacikkeket iratnak, hanem, hogy elhiszik a saját propagandájukat.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nem az a gáz, hogy propagandacikkeket iratnak, hanem, hogy elhiszik a saját propagandájukat.
De még jó, hogy szerencsére itt vagytok nekünk Ti, akik a ruszki ̶a̶g̶i̶t̶p̶r̶o̶p̶o̶n̶ , bocsánat:
tényfeltáró újságíráson keresztül rávezettek minket, eltévedt lelkeket az objektivitás talajára.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 175
29 119
113
De még jó, hogy szerencsére itt vagytok nekünk Ti, akik a ruszki ̶a̶g̶i̶t̶p̶r̶o̶p̶o̶n̶ , bocsánat:
tényfeltáró újságíráson keresztül rávezettek minket, eltévedt lelkeket az objektivitás talajára.
Hát fax tudja, még nem olvastam, hogy bocsika, benéztük, (hazudtunk), talán mégsenem hasnyálmirigy-rákos Putyin, mert akkor már 10 hónapja halott lenne. Már a migráció kapcsán is gáz volt, de most végkép legalja.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
De még jó, hogy szerencsére itt vagytok nekünk Ti, akik a ruszki ̶a̶g̶i̶t̶p̶r̶o̶p̶o̶n̶ , bocsánat:
tényfeltáró újságíráson keresztül rávezettek minket, eltévedt lelkeket az objektivitás talajára.
Soha semmiben mégegyszer soha semmiben nem adtál még igazat bármiben a nyugatttal szemben kelet nézőpontja szerint........pedig pár 1000 kommentet ide.f......l.Te nem eltévedt vagy ,te egy olyan személy vagy aki azzal a néppel szimpatizál ,csókolgat,dörgölőzik akinek a legtöbb ember halála szárad a kezén :mad: :mad: :mad: :mad: .Te döntésed...ha angol akarsz lenni hajrá.Kapsz is érte ahogy Boki is jogosan.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 914
123 371
113
De még jó, hogy szerencsére itt vagytok nekünk Ti, akik a ruszki ̶a̶g̶i̶t̶p̶r̶o̶p̶o̶n̶ , bocsánat:
tényfeltáró újságíráson keresztül rávezettek minket, eltévedt lelkeket az objektivitás talajára.
Há amúgy te sem olyan sokkal ojjektívabb mint ők.

Engem mind két fél vergődése egyszerre irritál meg szórakoztat.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 175
29 119
113
Há amúgy te sem olyan sokkal ojjektívabb mint ők.

Engem mind két fél vergődése egyszerre irritál meg szórakoztat.
Én nem a fórumozóktól várom az objektivitást, sőt, már az újságíróktól sem. Én azt várnám, h akik megíratják a cikkeket, azok tartsák szem előtt, h ők maguk íratták, és nem hoznak döntést arra hivatkozva, amit ők maguk rendeltek meg.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 914
123 371
113
Én nem a fórumozóktól várom az objektivitást, sőt, már az újságíróktól sem. Én azt várnám, h akik megíratják a cikkeket, azok tartsák szem előtt, h ők maguk íratták, és nem hoznak döntést arra hivatkozva, amit ők maguk rendeltek meg.
Én mindenkitől elvárom az objektivitásra való törekvést aki nem teljesen hülye.
Ha nem megy akkor sajnos hülye. Ennyi.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 175
29 119
113
Én mindenkitől elvárom az objektivitásra való törekvést aki nem teljesen hülye.
Ha nem megy akkor sajnos hülye. Ennyi.
Nem. Az ukránoknak és az oroszoknak ebben a versenyben lovaik vannak. Ők nem lesznek objektívek. Vannak szurkolók. És persze vannak olyanok, akiknek fizetnek, hogy ne legyenek objektívek, vagy, ami még rosszabb, tudják, hogy mi az elvárás, és aszerint alkotnak véleményt (öncenzúra). Persze, én is szeretném, hogy mindenki objektív legyen, csak van realitásérzékem, ezért tudom, hogy sokan nem lesznek azok. Van egy réteg, akitől elvárnám, de ők sem tudják megugrani a lécet, ez a tragédia.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 914
123 371
113
Nem. Az ukránoknak és az oroszoknak ebben a versenyben lovaik vannak. Ők nem lesznek objektívek. Vannak szurkolók. És persze vannak olyanok, akiknek fizetnek, hogy ne legyenek objektívek, vagy, ami még rosszabb, tudják, hogy mi az elvárás, és aszerint alkotnak véleményt (öncenzúra). Persze, én is szeretném, hogy mindenki objektív legyen, csak van realitásérzékem, ezért tudom, hogy sokan nem lesznek azok. Van egy réteg, akitől elvárnám, de ők sem tudják megugrani a lécet, ez a tragédia.
Nem megy ----> Hülye.
Aki teljesen érzelmi és hitéleti alapokra helyezi a valóságát az hülye, nincs mit szépíteni.
És sok a hülye.
Tudom, hogy kissé túlegyszerűsítem de attól még nem lesz kevésbé igaz.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 698
13 869
113
Ha szépen keres rajta, akkor nem ő a hülye.
Igen, ebből meglehet élni.. egészen a rendszer(ek) bukásáig.
Aztán a Guillotine, a kötél vagy éppen a sortűz előtt már azt vallják majd, hogy nem tehettek mást.. parancsolt teljesítettek.
Mai magyar/nyugati média semmivel sem különb, mint a vicc, amiben Moszkvában Mercedeseket osztogattak.
De amúgy ez itt baromira offtopik.

Nem értem SirHiggins provokációját sem.. mert mi más lenne egy britt hírszerzés, britt tudósos agitprop osztállyal a háta mögött..
Elképzelésem sincs, hogy mely réteg az, akiket a britt propaganda gépezet megcéloz... és midezt olyan ovodás szinten, hülyét csinálva magukból.. hogy egy kisiskolás körletben vagy éppen a legutolsó alföldi kocsmában is a félhülye alkoholisták is hangosan felnevetnek, ha a britt hírszerzés bekezdést olvassák.
Persze Higginssel már megfutottuk ezt a kört.. azért óvatosan megkérdezem.. hátha azóta történt kóros elváltozás.

Higgins, Te elhiszed a britt hírszerzés jelentéseit? csak egy igen vagy egy nem érdekel. A körítést mellőzd.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Há amúgy te sem olyan sokkal ojjektívabb mint ők.

Engem mind két fél vergődése egyszerre irritál meg szórakoztat.
Én nem próbálom megjátszani, hogy az vagyok.

Soha semmiben mégegyszer soha semmiben nem adtál még igazat bármiben a nyugatttal szemben kelet nézőpontja szerint........pedig pár 1000 kommentet ide.f......l.Te nem eltévedt vagy ,te egy olyan személy vagy aki azzal a néppel szimpatizál ,csókolgat,dörgölőzik akinek a legtöbb ember halála szárad a kezén :mad: :mad: :mad: :mad: .Te döntésed...ha angol akarsz lenni hajrá.Kapsz is érte ahogy Boki is jogosan.
Volt ilyen, olyan is, hogy fasságot írtam és kijavítottam és/vagy elnézést kértem.

Igen, ebből meglehet élni.. egészen a rendszer(ek) bukásáig.
Aztán a Guillotine, a kötél vagy éppen a sortűz előtt már azt vallják majd, hogy nem tehettek mást.. parancsolt teljesítettek.
Mai magyar/nyugati média semmivel sem különb, mint a vicc, amiben Moszkvában Mercedeseket osztogattak.
De amúgy ez itt baromira offtopik.
Ez a problem: kérdések nélkül magatokévá teszitek az orosz propit, ugyanakkor a másik oldalt meg ab-start nem.
Mitől jobb az egyik, mint a másik?
Mert Nektek az szimpatikus.
Nem értem SirHiggins provokációját sem.. mert mi más lenne egy britt hírszerzés, britt tudósos agitprop osztállyal a háta mögött..
Elképzelésem sincs, hogy mely réteg az, akiket a britt propaganda gépezet megcéloz... és midezt olyan ovodás szinten, hülyét csinálva magukból.. hogy egy kisiskolás körletben vagy éppen a legutolsó alföldi kocsmában is a félhülye alkoholisták is hangosan felnevetnek, ha a britt hírszerzés bekezdést olvassák.
Persze Higginssel már megfutottuk ezt a kört.. azért óvatosan megkérdezem.. hátha azóta történt kóros elváltozás.

Higgins, Te elhiszed a britt hírszerzés jelentéseit? csak egy igen vagy egy nem érdekel. A körítést mellőzd.
Jó próbálkozás.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 175
29 119
113
@SirHiggins még mindig elbeszélünk egymás mellett. Engem nem az érdekel, h te benyalod a brit propit, vagy hogy az ukránoknak szurkolsz. Nézd meg pl az USAban ugyanúgy tolják a fasságot, h Putyin legurult a lépcsőn és összeszarta magát, és biztos van, aki el is hiszi, h szarabb állapotban van, mint Benson elnök úr. De. Az USA vezetés az EUs vezetőkkel ellentétben nem viselkedik úgy, mintha Putyin holnapután feldobná a pacskert, és jönne Navalnij vagy Hodorkovszkij, h Oroszországból LMBTQ paradicsomot csináljon.
Nem égetik fel a hidakat.
Ez a problémám. H a saját propijukat elhiszik az európai vezetők (tisztelet a kivételnek).
És miközben igazad van, létezik orosz propi is, de miközben Medvegyev vicsorog és morog, az oroszok sem égetnek fel minden hidat a Nyugat felé, különben már juttattak volna pár javelint Alihoz és Mohamedhez Párizsba és Berlinbe.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
@SirHiggins még mindig elbeszélünk egymás mellett. Engem nem az érdekel, h te benyalod a brit propit, vagy hogy az ukránoknak szurkolsz. Nézd meg pl az USAban ugyanúgy tolják a fasságot, h Putyin legurult a lépcsőn és összeszarta magát, és biztos van, aki el is hiszi, h szarabb állapotban van, mint Benson elnök úr. De. Az USA vezetés az EUs vezetőkkel ellentétben nem viselkedik úgy, mintha Putyin holnapután feldobná a pacskert, és jönne Navalnij vagy Hodorkovszkij, h Oroszországból LMBTQ paradicsomot csináljon.
Nem égetik fel a hidakat.
Ez a problémám. H a saját propijukat elhiszik az európai vezetők (tisztelet a kivételnek).
És miközben igazad van, létezik orosz propi is, de miközben Medvegyev vicsorog és morog, az oroszok sem égetnek fel minden hidat a Nyugat felé, különben már juttattak volna pár javelint Alihoz és Mohamedhez Párizsba és Berlinbe.
Én a fórumról beszéltem. Meg arról, hogy az orosz prop olyan szintű fasságait, mint a másik oldalon
a Putin rákos, gond nélkül posztolgatják.
Vagy ha esetleg véletlenül bekerül egy nem-orosz dolog -bár már alig próbálkozik valaki ilyennel,
amiről aztán kiderül, hogy téves volt, azon oldalakon keresztül megy az ugatás.
De ha egy oroszról derül ki ugyan ez, akkor mély kuss és semmi nem történt.
És mindeközben meg fennhangon hirdetik, hogy de objektívek. Vagy már el is hiszik magukról?

Btw én nem vennék rá mérget a helyedben, hogy a döntéshozók elhinnék, ami nyilvánvalóan nem
arra van, hogy döntéshozók elhiggyék..
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 519
113
Vagy ha esetleg véletlenül bekerül egy nem-orosz dolog -bár már alig próbálkozik valaki ilyennel,
Próbálkozni továbbra is lehet. Épp az egyik oroszfóbiás tett be minap egy hasonló büfit, amire kértem tőle a hősies ukrán ellentámadás sikereiről a videókat (ráadásul eggyel még segítettem is). Azóta is full kuss van a részéről. De várj!! Talán amiatt, mert
amiről aztán kiderül, hogy téves volt,
? Szerintem igen.
azon oldalakon keresztül megy az ugatás.
Teljes joggal.
De ha egy oroszról derül ki ugyan ez, akkor mély kuss és semmi nem történt.
Ez egyáltalán nincs így, én, ha valami olyan hírt hoztam, amiről kiderült, hogy kilóg a lóláb, mindig megkövettem magam. Sőt sokszor írtam meg orosz videókról például, hogy nem ott és nem akkor történt, mint amit állítanak róla.
És mindeközben meg fennhangon hirdetik, hogy de objektívek. Vagy már el is hiszik magukról?
Az objektivitás egy szinten túl álságos, mert kivitelezhetetlen. Arról lehet objektíven vitatkozni, hogy mondjuk egy tankot mi-hol lőtt ki, vagy hogy milyen eséllyel élte túl a személyzet, stb. Vagy hogy egy lövészárokban ki-kit lő (de itt már voltak erősen kamugyanús videók is!).
Vagy arról, hogy melyik fél adott nekünk több, a lentiekhez hasonló sztorit:
  • Kijev Szelleme
  • Kacsavadász bácsi vs H-101
  • Putyin holnap meghal
  • Az oroszok kifogynak a lőszerből

Itt eléggé lejt a pálya.

De ezeken felül szerintem mindenkinek van egy preferált végkimenetel a fejében, már ami a háború végét illeti. Arról meg lehetetlen objektívan vitatkozni, hogy kié “jobb”, ugyanis mindenki a saját valósága szerint fogja azt megállapítani.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Próbálkozni továbbra is lehet.
Minek?
? Szerintem igen.

Teljes joggal.

Ez egyáltalán nincs így, én, ha valami olyan hírt hoztam, amiről kiderült, hogy kilóg a lóláb, mindig megkövettem magam. Sőt sokszor írtam meg orosz videókról például, hogy nem ott és nem akkor történt, mint amit állítanak róla.
akkor Te vagy az üdítő kivétel.
Az objektivitás egy szinten túl álságos, mert kivitelezhetetlen. Arról lehet objektíven vitatkozni, hogy mondjuk egy tankot mi-hol lőtt ki, vagy hogy milyen eséllyel élte túl a személyzet, stb. Vagy hogy egy lövészárokban ki-kit lő (de itt már voltak erősen kamugyanús videók is!).
Vagy arról, hogy melyik fél adott nekünk több, a lentiekhez hasonló sztorit:
  • Kijev Szelleme
  • Kacsavadász bácsi vs H-101
  • Putyin holnap meghal
  • Az oroszok kifogynak a lőszerből

Itt eléggé lejt a pálya.
Na, akkor legalább ezzel a problémával nem kell foglalkoznod, mióta kb mindenki hagyja a fenébe az
ukrán topicot, aki nem RU-drukker.
De ezeken felül szerintem mindenkinek van egy preferált végkimenetel a fejében, már ami a háború végét illeti. Arról meg lehetetlen objektívan vitatkozni, hogy kié “jobb”, ugyanis mindenki a saját valósága szerint fogja azt megállapítani.
Nem is kell vitatkozni hitbéli kérdésekről. Elég lett volna tudomásul venni, hogy más, máshogy gondolja
és nem csoportosan beleszállni.