[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 756
21 569
113
Nyugat még a választások előtt felrázza a helyzetet Oroszországban

A Pravda.Ru-nak Dmitrij Szolonnikov politológus, a Modern Államfejlődés Intézetének igazgatója beszélt arról, hogyan próbálja majd a Nyugat megingatni az oroszországi helyzetet az elnökválasztás előtt, milyen tényezők a legrobbanékonyabbak, miért akarnak a "várakozók" hatalomra kerülni, és milyen struktúrák felelősek a választási eredményekért.

- Oroszországban 2024. március 17-én tartanak elnökválasztást. A Központi Választási Bizottság vezetője, Ella Pamfilova azt mondta, hogy a választásokat befolyásolni fogják az Oroszországot elhagyott ellenzékiek és a hazánkban "várakozók", hogy lejárassák őket. Dmitrij Vlagyimirovics, ez tényleg igaz?

- Valójában sok különböző erő fogja befolyásolni a választásokat. Látjuk a nyugati "barátságtalanok" tevékenységét Oroszországban ebben a kérdésben. Megpróbálnak majd az ellenzéki központokra támaszkodni, azokra a struktúrákra, amelyek annak idején felrázta a helyzetet, és megpróbálják tömeges akciókra hívni az embereket Moszkvában, Szentpéterváron és a több millió lakosú városokban. A hálók továbbra is megmaradnak. Még ha e hálózatok koordinátorai el is mentek, kapcsolataik és telefonjaik nem tűntek el. Természetesen ezt fel fogják használni.

Idén már több kísérletet láttunk arra, hogy megingassák a helyzetet Oroszországban.

Az év legelején információs hullámot emeltek az úgynevezett PMC "Redan"-ról. Ifjúsági csoportok összeütköztetése, a társadalomban feszültséget kelteni - ezt a Telegram csatornákon és a meglévő hálózatokon keresztül szervezték.

A második pont a közelmúlt dagesztáni helyzete. Ugyanígy, az információs dobások és az emberek manipulálása révén a Telegram-csatornákon, a közösségi hálózatokon és a meglévő hálózatokon keresztül sikerült kiprovokálni egy repülőtér elfoglalását és több százmillió rubel értékű kárt. Az ilyen provokációk folytatódni fognak.

Lehetnek nehéz pillanataink, amelyek összekapcsolódnak
az etnikumközi kapcsolatokkal,
ifjúsági mozgalmakkal,
a több millió lakosú városok kreatív osztályával.

Erre komolyan fel kell készülni. Ella Pamfilova nem véletlenül beszél "a várakozókről". Ezek olyan emberek, akik arra várnak, hogy lássák, tudnak-e valamit változtatni az országunkban. Itt egy jellegzetes pillanatra emlékszem. 2011-ben, amikor az önkormányzati választásokra készültek, az ellenzéknek volt egy billegő helyzete, a Fehérlófia mozgalom. Az egyik rendezvényen elhangzott a kérdés: "Miért megyünk az önkormányzathoz? Mit fogunk ott csinálni?" A válasz állítólag így hangzott: "Meg kell oldanunk az emberek problémáit, javítani kell a területet, segíteni kell a szociálisan védtelen polgárokat". Nem, a válasz egészen más volt: "A mi feladatunk az, hogy a telefon mellett üljünk, és amikor eljön az X óra, legyünk az elsők, akik felveszik a telefont, és abban a pillanatban megteremtsük a területünk feletti ellenőrzést".

Vagyis a "várakozók" várják az x órát, amikor az "antant" bevonul a városba, és ők nyilvánítják magukat hatóságoknak. Ezek zombivá vált emberek, akik a saját valóságukban élnek.

- Sok politikai elemző úgy véli, hogy a választások kimeneteléért a felelősség a kormányzókat terheli. Ön egyetért ezzel a véleménnyel?

- A felelősség különböző intézmények között oszlik majd meg: a Központi Választási Bizottság, a Föderáció alanyainak választási bizottságai. A felelősség egy része a politikai pártokra hárul majd, arra, hogy hogyan fognak dolgozni a támogatóikkal, az információs forrásokkal. A felelősség egy része a regionális hatóságok, a kormányzók, a köztársasági elnökök kezében lesz. Ők felelősek az általános információs légkörért és a társadalmi-politikai helyzetért az államalakulatukban.

Térjünk vissza Dagesztánhoz - a legfontosabb kérdés: miért hallgatnak ezek a manipulált fiatalok a névtelen Telegram-csatornákra, és nem a véleményvezérekre, Dagesztán szellemi vezetőire, az idősebbekre?

- A Kaukázust olyan helynek képzeljük, ahol a hagyományos, családi, spirituális muszlim értékeknek kell a középpontban állniuk. De nem, nem hallgatnak rájuk, olyan bábjátékosok manipulálják őket, akiket nem is ismernek. Ez a probléma: miért hiányzik a kommunikációs vonal, miért folyik az információs propaganda?

Talán a vezetők technikai alkalmatlanságáról is szó van. Nem szívesen tanulnak új technológiákat, és a régi paradigmában élnek, ahol a televízió játszotta a főszerepet. Most pedig minden áttevődött a Telegram-csatornákra.
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 129
13 576
113
December 16-án demonstrálni akarnak a mozgósítot katonák nejei és anyai.


Az érvelés az, hogy ok már teljesítették a hazájuk iránti kotelességuket, és haza kell oket engedni.

Kozben deklarálják, hogy támogassák a hadmuveletet. Szoval "éljen a háború" de dogoljon meg benne valaki más. :cool:

 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: megazez and Robur

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 756
21 569
113
Az oroszok Odesszát és Ukrajna további egyharmadát akarják annektálni
Oleg Volodin 23.10.2023

Az oroszok mindenképpen szeretnének még több ukrajnai régiót annektálni, akár a saját SWO-ban való részvételük árán is - ilyen eredményeket mutatott ki a Kommunikációs Információs Csoport által a közösségi hálózatokon végzett felmérés.
Ebben 51 régióból mintegy 9700 orosz vett részt, felnőtt (18 és 65 év közötti) férfiakat és nőket kérdeztek meg, mindössze 4,9% utasította el - számoltak be a szociológusok a "Határok nélkül" konferencia elnökségi ülésén.

Az oroszok ezreinek egy egyszerű kérdést tettek fel: "Ukrajna mely régióit (nem számítva azokat, amelyeket korábban az Orosz Föderáció részeként fogadtak el) tartják szükségesnek ahhoz, hogy felszabaduljanak a jelenlegi kijevi rezsim uralma alól, és ha népszavazáson döntenek róluk, akkor Oroszország részeként fogadják el őket?".
A válaszadók húsz lehetőség közül választhattak az ukrajnai régiók és a "Már eleget annektáltak, nincs szükség többre" válasz közül.

A legtöbb szavazatot (91%) a válaszadók arra adták, hogy a Zaporizzsjai terület egy része továbbra is az AFU alatt maradjon. A Herszon régió egy részének "elvételéhez" az oroszok 89%-ának van szüksége
Szintén polgártársaink úgy vélik, hogy Oroszország része kell, hogy legyen:
Odesszai terület (88%),
Harkovi terület (83%),
Dnyepropetrovszki terület (76%),
Nyikolajev régió (79%).

Az oroszok 61%-a tartja szükségesnek, hogy elérjék Kijevet, elfoglalják, és utána népszavazást tartsanak a csatlakozásról.

Aztán ez az arány csökkent - talán azért, mert a többi régió "nincs a radaron", vagy azért, mert megértették, hogy "túlságosan oroszgyűlölő, "pajzsos" ukránok élnek ott".

A válaszadók csökkenő sorrendben (nem) igénylik:
Kirovográdi régió (58%),
Szumi régió (52%),
Ukrajna középső régiói 28% és 53% között (Zsitomir, Cserkaszi, Poltava régiók).
Voliny régió (42%),
Rivne régió (50%),
Vinnyica terület (28%),
Hmelnickij terület (35 %).
Csernyivci terület - 26 százalék,
Galícia (Lviv, Ivano-Frankivszk és Ternopil terület) - 11%.
Kárpátalja - 10 százalék.

Ami az abszolút ellentéteket illeti (mindent vagy semmit):
21% támogatta Ukrajna teljes területének annektálását,
A "Nem szabad több területet felszabadítani és annektálni" választ 19% választotta.

A férfiak arra a kérdésre is válaszoltak, hogy hajlandóak-e személyesen vagy másként (és milyen módon) hozzájárulni a fentiekhez.
Tehát, hogyan készek a válaszadók elősegíteni a történelmi területek visszaszolgáltatását?
Készek szerződés alapján elmenni az SWO -hoz - 28%,
Elmennek a frontra, de nem saját maguk, hanem bármilyen mozgósítás révén - 73%,
Anyagilag (már) segítik vagy készek segíteni a hadsereget - 59%,
Készen állnak arra, hogy önkéntesek legyenek (vagy már önkéntesként dolgoznak) - 41%,
Sőt, 82% kész (vagy már "harcol") támogatni a véleményeket a közösségi hálózatokban, harcolni bennük és a chatszobákban "a khoklokkal".

Az oroszok az esetek 47 százalékában ingyenesen vagy legfeljebb kedvezményesen nyújtják szolgáltatásaikat (az autójavítástól a taxiszolgáltatáson át a hajvágásig) a SWO-k résztvevőinek, és az esetek 44 százalékában jövedelmük (fizetésük) egy részét a SWO-knak adják.

A felmérésben volt egy kérdés a SWO más külföldi területeken történő lefolytatásának megengedhetőségéről (az orosz ajkú lakosságot fenyegető hiteles és életveszélyes veszély esetén.
"Mellette" 28 százalék volt - a lakosság kevesebb mint egyharmada,
"ellene" - 73%,
"Meg kell vizsgálni a helyzetet" - 77%.

Emlékeztetni kell arra, hogy néhány évvel ezelőtt az LDPR vezetője, Vlagyimir Zsirinovszkij azt mondta, hogy "Zaporozsje, Harkov, Dnyepropetrovszk, Odessza, Nyikolajev. Még Csernyihiv és Szumi is Oroszország". Szerinte "Ukrajna megkapja Kijevet, Zsitomirt, Vinnicát és Poltavát - és ennyi".

Dmitrij Medvegyev, az orosz Biztonsági Tanács helyettes vezetője pedig hozzátette, hogy Ukrajna történelmileg Oroszország része. "Különböző okokból régóta elviseljük, hogy különböző lakásokban élünk... kitalált határokkal. Eljött az idő, hogy helyreállítsuk az igazságosságot" - írta az SZKP okairól és következményeiről.

Egyébként az SWO okairól. Emlékezzünk vissza - Kijev terveket szőtt a Krím és az LDNR visszavételére, méghozzá brutális vérontással.

Még a nyugati kiadványok (mint a The Guardian, The Economist stb.) is elismerték, hogy Ukrajna akkor is megindította volna a támadást és a katonai műveletet, ha Putyin nem indítja el az SWO-t.

A korábbi uniós vezetők, Merkel és Hollande is régóta nyilvánosan elismerik, hogy a minszki megállapodásokra kizárólag azért volt szükség, hogy Ukrajnát felkészítsék a háborúra.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 306
113
Nyugat még a választások előtt felrázza a helyzetet Oroszországban

A Pravda.Ru-nak Dmitrij Szolonnikov politológus, a Modern Államfejlődés Intézetének igazgatója beszélt arról, hogyan próbálja majd a Nyugat megingatni az oroszországi helyzetet az elnökválasztás előtt, milyen tényezők a legrobbanékonyabbak, miért akarnak a "várakozók" hatalomra kerülni, és milyen struktúrák felelősek a választási eredményekért.

- Oroszországban 2024. március 17-én tartanak elnökválasztást. A Központi Választási Bizottság vezetője, Ella Pamfilova azt mondta, hogy a választásokat befolyásolni fogják az Oroszországot elhagyott ellenzékiek és a hazánkban "várakozók", hogy lejárassák őket. Dmitrij Vlagyimirovics, ez tényleg igaz?

- Valójában sok különböző erő fogja befolyásolni a választásokat. Látjuk a nyugati "barátságtalanok" tevékenységét Oroszországban ebben a kérdésben. Megpróbálnak majd az ellenzéki központokra támaszkodni, azokra a struktúrákra, amelyek annak idején felrázta a helyzetet, és megpróbálják tömeges akciókra hívni az embereket Moszkvában, Szentpéterváron és a több millió lakosú városokban. A hálók továbbra is megmaradnak. Még ha e hálózatok koordinátorai el is mentek, kapcsolataik és telefonjaik nem tűntek el. Természetesen ezt fel fogják használni.

Idén már több kísérletet láttunk arra, hogy megingassák a helyzetet Oroszországban.

Az év legelején információs hullámot emeltek az úgynevezett PMC "Redan"-ról. Ifjúsági csoportok összeütköztetése, a társadalomban feszültséget kelteni - ezt a Telegram csatornákon és a meglévő hálózatokon keresztül szervezték.

A második pont a közelmúlt dagesztáni helyzete. Ugyanígy, az információs dobások és az emberek manipulálása révén a Telegram-csatornákon, a közösségi hálózatokon és a meglévő hálózatokon keresztül sikerült kiprovokálni egy repülőtér elfoglalását és több százmillió rubel értékű kárt. Az ilyen provokációk folytatódni fognak.

Lehetnek nehéz pillanataink, amelyek összekapcsolódnak
az etnikumközi kapcsolatokkal,
ifjúsági mozgalmakkal,
a több millió lakosú városok kreatív osztályával.

Erre komolyan fel kell készülni. Ella Pamfilova nem véletlenül beszél "a várakozókről". Ezek olyan emberek, akik arra várnak, hogy lássák, tudnak-e valamit változtatni az országunkban. Itt egy jellegzetes pillanatra emlékszem. 2011-ben, amikor az önkormányzati választásokra készültek, az ellenzéknek volt egy billegő helyzete, a Fehérlófia mozgalom. Az egyik rendezvényen elhangzott a kérdés: "Miért megyünk az önkormányzathoz? Mit fogunk ott csinálni?" A válasz állítólag így hangzott: "Meg kell oldanunk az emberek problémáit, javítani kell a területet, segíteni kell a szociálisan védtelen polgárokat". Nem, a válasz egészen más volt: "A mi feladatunk az, hogy a telefon mellett üljünk, és amikor eljön az X óra, legyünk az elsők, akik felveszik a telefont, és abban a pillanatban megteremtsük a területünk feletti ellenőrzést".

Vagyis a "várakozók" várják az x órát, amikor az "antant" bevonul a városba, és ők nyilvánítják magukat hatóságoknak. Ezek zombivá vált emberek, akik a saját valóságukban élnek.

- Sok politikai elemző úgy véli, hogy a választások kimeneteléért a felelősség a kormányzókat terheli. Ön egyetért ezzel a véleménnyel?

- A felelősség különböző intézmények között oszlik majd meg: a Központi Választási Bizottság, a Föderáció alanyainak választási bizottságai. A felelősség egy része a politikai pártokra hárul majd, arra, hogy hogyan fognak dolgozni a támogatóikkal, az információs forrásokkal. A felelősség egy része a regionális hatóságok, a kormányzók, a köztársasági elnökök kezében lesz. Ők felelősek az általános információs légkörért és a társadalmi-politikai helyzetért az államalakulatukban.

Térjünk vissza Dagesztánhoz - a legfontosabb kérdés: miért hallgatnak ezek a manipulált fiatalok a névtelen Telegram-csatornákra, és nem a véleményvezérekre, Dagesztán szellemi vezetőire, az idősebbekre?

- A Kaukázust olyan helynek képzeljük, ahol a hagyományos, családi, spirituális muszlim értékeknek kell a középpontban állniuk. De nem, nem hallgatnak rájuk, olyan bábjátékosok manipulálják őket, akiket nem is ismernek. Ez a probléma: miért hiányzik a kommunikációs vonal, miért folyik az információs propaganda?

Talán a vezetők technikai alkalmatlanságáról is szó van. Nem szívesen tanulnak új technológiákat, és a régi paradigmában élnek, ahol a televízió játszotta a főszerepet. Most pedig minden áttevődött a Telegram-csatornákra.
Micsoda mocsok hazugságáradat. Putyin vendégül látta a terroristákat, jól felhergelte a buzulmánokat Izrael ellen, majd csodálkozott, hogy pogromok voltak.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 306
113
Az oroszok Odesszát és Ukrajna további egyharmadát akarják annektálni
Oleg Volodin 23.10.2023

Az oroszok mindenképpen szeretnének még több ukrajnai régiót annektálni, akár a saját SWO-ban való részvételük árán is - ilyen eredményeket mutatott ki a Kommunikációs Információs Csoport által a közösségi hálózatokon végzett felmérés.
Ebben 51 régióból mintegy 9700 orosz vett részt, felnőtt (18 és 65 év közötti) férfiakat és nőket kérdeztek meg, mindössze 4,9% utasította el - számoltak be a szociológusok a "Határok nélkül" konferencia elnökségi ülésén.

Az oroszok ezreinek egy egyszerű kérdést tettek fel: "Ukrajna mely régióit (nem számítva azokat, amelyeket korábban az Orosz Föderáció részeként fogadtak el) tartják szükségesnek ahhoz, hogy felszabaduljanak a jelenlegi kijevi rezsim uralma alól, és ha népszavazáson döntenek róluk, akkor Oroszország részeként fogadják el őket?".
A válaszadók húsz lehetőség közül választhattak az ukrajnai régiók és a "Már eleget annektáltak, nincs szükség többre" válasz közül.

A legtöbb szavazatot (91%) a válaszadók arra adták, hogy a Zaporizzsjai terület egy része továbbra is az AFU alatt maradjon. A Herszon régió egy részének "elvételéhez" az oroszok 89%-ának van szüksége
Szintén polgártársaink úgy vélik, hogy Oroszország része kell, hogy legyen:
Odesszai terület (88%),
Harkovi terület (83%),
Dnyepropetrovszki terület (76%),
Nyikolajev régió (79%).

Az oroszok 61%-a tartja szükségesnek, hogy elérjék Kijevet, elfoglalják, és utána népszavazást tartsanak a csatlakozásról.

Aztán ez az arány csökkent - talán azért, mert a többi régió "nincs a radaron", vagy azért, mert megértették, hogy "túlságosan oroszgyűlölő, "pajzsos" ukránok élnek ott".

A válaszadók csökkenő sorrendben (nem) igénylik:
Kirovográdi régió (58%),
Szumi régió (52%),
Ukrajna középső régiói 28% és 53% között (Zsitomir, Cserkaszi, Poltava régiók).
Voliny régió (42%),
Rivne régió (50%),
Vinnyica terület (28%),
Hmelnickij terület (35 %).
Csernyivci terület - 26 százalék,
Galícia (Lviv, Ivano-Frankivszk és Ternopil terület) - 11%.
Kárpátalja - 10 százalék.

Ami az abszolút ellentéteket illeti (mindent vagy semmit):
21% támogatta Ukrajna teljes területének annektálását,
A "Nem szabad több területet felszabadítani és annektálni" választ 19% választotta.

A férfiak arra a kérdésre is válaszoltak, hogy hajlandóak-e személyesen vagy másként (és milyen módon) hozzájárulni a fentiekhez.
Tehát, hogyan készek a válaszadók elősegíteni a történelmi területek visszaszolgáltatását?
Készek szerződés alapján elmenni az SWO -hoz - 28%,
Elmennek a frontra, de nem saját maguk, hanem bármilyen mozgósítás révén - 73%,
Anyagilag (már) segítik vagy készek segíteni a hadsereget - 59%,
Készen állnak arra, hogy önkéntesek legyenek (vagy már önkéntesként dolgoznak) - 41%,
Sőt, 82% kész (vagy már "harcol") támogatni a véleményeket a közösségi hálózatokban, harcolni bennük és a chatszobákban "a khoklokkal".

Az oroszok az esetek 47 százalékában ingyenesen vagy legfeljebb kedvezményesen nyújtják szolgáltatásaikat (az autójavítástól a taxiszolgáltatáson át a hajvágásig) a SWO-k résztvevőinek, és az esetek 44 százalékában jövedelmük (fizetésük) egy részét a SWO-knak adják.

A felmérésben volt egy kérdés a SWO más külföldi területeken történő lefolytatásának megengedhetőségéről (az orosz ajkú lakosságot fenyegető hiteles és életveszélyes veszély esetén.
"Mellette" 28 százalék volt - a lakosság kevesebb mint egyharmada,
"ellene" - 73%,
"Meg kell vizsgálni a helyzetet" - 77%.

Emlékeztetni kell arra, hogy néhány évvel ezelőtt az LDPR vezetője, Vlagyimir Zsirinovszkij azt mondta, hogy "Zaporozsje, Harkov, Dnyepropetrovszk, Odessza, Nyikolajev. Még Csernyihiv és Szumi is Oroszország". Szerinte "Ukrajna megkapja Kijevet, Zsitomirt, Vinnicát és Poltavát - és ennyi".

Dmitrij Medvegyev, az orosz Biztonsági Tanács helyettes vezetője pedig hozzátette, hogy Ukrajna történelmileg Oroszország része. "Különböző okokból régóta elviseljük, hogy különböző lakásokban élünk... kitalált határokkal. Eljött az idő, hogy helyreállítsuk az igazságosságot" - írta az SZKP okairól és következményeiről.

Egyébként az SWO okairól. Emlékezzünk vissza - Kijev terveket szőtt a Krím és az LDNR visszavételére, méghozzá brutális vérontással.

Még a nyugati kiadványok (mint a The Guardian, The Economist stb.) is elismerték, hogy Ukrajna akkor is megindította volna a támadást és a katonai műveletet, ha Putyin nem indítja el az SWO-t.

A korábbi uniós vezetők, Merkel és Hollande is régóta nyilvánosan elismerik, hogy a minszki megállapodásokra kizárólag azért volt szükség, hogy Ukrajnát felkészítsék a háborúra.
Ehhez képest mindenki kapálódzik amikor háborúba kell menni.
 
  • Tetszik
Reactions: balsteffl

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 001
8 956
113
Hát, ha vki, ő ismeri, hisz a KGB elitképzőn végzett.
Amit a videóból láttam részlet az megerősíti.

Jó kis cikk, amit linkeltél. Azt gondolom, hogy mindegyik oldal véleményének teret kell engedni és a "közvetítő" személyétől függetlenül lehet értékes "üzenet" is benne. Nyilván Frei egyfajta szemüvegen át nézi a világot és nem mentes bizonyos ideáktól sem.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 001
8 956
113




Kezdjek aggódni a Portfolio.hu miatt?
Vagy értük?
Mi ez a hirtelen dömping?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 714
113
Hónapok óta van háborús hírfolyamuk.
De az arról szólt eddig, hogy az oroszok:
  • kifogytak a helikopterekhez szükséges alkatrészekből
  • kb csak UAZokat meg BTR-eket tudnak gyártani, de azokat is csak úgy, hogy a hidegháborús készleteket újítják fel (szarul), nemhogy valami távirányítható, neadj’isten harctéren használható eszközt tudnának létrehozni
  • kifogytak minden rakétából, leginkább a 347 millió dollárért gyártható Kinzsalból, ami amúgy is szar, ahogy a MiG-31 is
  • szövetségesei mind elfordulnak Hókuszputyintól, de egyébként is béna szarok.

A kis buzeráns FOS droidok meg most hirtelen megtalálják pl a Fighterbomber TG csatornát is…
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 726
55 715
113
Hónapok óta van háborús hírfolyamuk.
A cimek a legszórakoztatóbbak!
Pl:
A rettegett 2Sz22-eseket sorra veti be Ukrajna, beindult a nagyüzem ( havi 6 db...)
Itt a kormány csodafegyvere, csak töltény lehet, nincs hozzá
Bejelentették: Olyan rakètát fejleszt Ukrajna, mellyel Oo szivèt tudják támadni
Elképesztö történet kering Oo rettegett Mig-31-es vadâszbombázóiról
Stb,stb.....
Ez lett egy valaha minöségi portâlból. Blikk 2.0
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 726
55 715
113
A WP azt irja, hogy D-Korea a legnagyobb szâllitója 155mm municiónak Ukrajnának az US kèrésére, mert az egész nato nem volt képes megfelelö mennyiséget szállitani az ukrán ellentâmadâshoz. Majd esetleg 2025-töl. Hol lesz akkor Ukrajna?
Az bezzeg de ciki volt, hogy É-Koreától vettek az oroszok löszert. :)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 164
83 822
113
Minden esetre nem tudom miúton viszik majd oda ...
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 721
28 270
113
A kis buzeráns FOS droidok meg most hirtelen megtalálják pl a Fighterbomber TG csatornát is…
Egyáltalán ezek a retardok az elmúlt egy évben ismerték ezt a TG csatornát (Twitter idézés nem számít)? Mert az egy dolog, hogy én már 2021-ben emlegettem őket (igaz akkor még IG-n aktívak voltak), de miután a Rybart is hirtelen elkezdte politikai oldaltól függetlenül boldog-boldogtalan lenyúlni forrásként, hülye vagyok megadni melyikeket nézem. Dolgozzatok meg érte baszdmeg hülye médiamunkások, ha már nekem naponta óráim mennek rá :D
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 730
15 565
113
Egyáltalán ezek a retardok az elmúlt egy évben ismerték ezt a TG csatornát (Twitter idézés nem számít)? Mert az egy dolog, hogy én már 2021-ben emlegettem őket (igaz akkor még IG-n aktívak voltak), de miután a Rybart is hirtelen elkezdte politikai oldaltól függetlenül boldog-boldogtalan lenyúlni forrásként, hülye vagyok megadni melyikeket nézem. Dolgozzatok meg érte baszdmeg hülye médiamunkások, ha már nekem naponta óráim mennek rá :D
Az nyugtasson, hogy a többségük megelégszik a WP/Reuters/New York Times/Economist cikkek google-fordítózásával :D