[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 870
81 556
113
Egyáltalán ezek a retardok az elmúlt egy évben ismerték ezt a TG csatornát (Twitter idézés nem számít)? Mert az egy dolog, hogy én már 2021-ben emlegettem őket (igaz akkor még IG-n aktívak voltak), de miután a Rybart is hirtelen elkezdte politikai oldaltól függetlenül boldog-boldogtalan lenyúlni forrásként, hülye vagyok megadni melyikeket nézem. Dolgozzatok meg érte baszdmeg hülye médiamunkások, ha már nekem naponta óráim mennek rá :D
Pedig elég lenne,ha ide benéznének... :)
Még 2018-ban jelent meg a Fighterbomber a VK-n. ( azóta követem), de minden közösségi oldalon megtalálható(volt) Sokszor volt idézve itt a HTKA-n is.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 302
113
Nem kell jelentkezned. Tudjuk, hogy te is a"halott, "súlyos beteg" Putyin hírek megosztója vagy. :)
Hááát, a múltkori csétéó csúcsra már csak az egyik hasonmást küldte, a csicskásait már meg se tiszteli a személyes jelenlétével.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
994
8 937
113
A WP azt irja, hogy D-Korea a legnagyobb szâllitója 155mm municiónak Ukrajnának az US kèrésére, mert az egész nato nem volt képes megfelelö mennyiséget szállitani az ukrán ellentâmadâshoz. Majd esetleg 2025-töl. Hol lesz akkor Ukrajna?
Az bezzeg de ciki volt, hogy É-Koreától vettek az oroszok löszert. :)
Ha és amennyiben igazak a hírek a NATO valós lőszergyártási kapacitásáról, az bizony igen nagy gáz, ezt nem gondoltam volna. Pláne nem az USA-ról...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 744
47 961
113
Ahhoz képest, hogy már tavasszal kilőtték az elsőket, elég sokára sikerült elszállítani egyet.
Bezzeg az ukri, az egy másik videón egy még vígan égő Bradleyt vontatott el lazán egy Bergepanzerrel vagy mivel.
Miből gondolod, hogy ez az első, amit elszállítottak?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 888
13 656
113

Abu Dhabi ma...Vlagyimír Vlagyimírovics dublőre megérkezett... na ezt nevezik tiszteletnek...valami nagy dobás lesz... :D Ahhoz képest, hogy ezek képesek máskor az európai meg amcsi vezetőket magukra hagyni a reptéren... (gondolom azért hátha eltévednek, és elvesznek :D ) Loptam a haverom bnőjének a bátyjától...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 870
81 556
113

Abu Dhabi ma...Vlagyimír Vlagyimírovics dublőre megérkezett... na ezt nevezik tiszteletnek...valami nagy dobás lesz... :D Ahhoz képest, hogy ezek képesek máskor az európai meg amcsi vezetőket magukra hagyni a reptéren... (gondolom azért hátha eltévednek, és elvesznek :D ) Loptam a haverom bnőjének a bátyjától...
A német elnököt fél óráig várakoztatták a repülőgépében , Putyint meg ilyen pompával fogadták. :)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 472
25 345
113
"Svédország védelmi együttműködési megállapodást írt alá Washingtonnal, ez lehetővé teszi az Egyesült Államok számára, hogy hozzáférjen a skandináv ország összes katonai támaszpontjához."