[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 587
17 764
113
Ez a takonyfogó disznókarika itt Pesten is egyre terjed, mind több egyed (és főleg "nő") futkos ilyennel. Borzalmas!
Néha elgondolkozom, hogy mi visz rá vajon egy valaha nőiességgel, lélekkel ideérkezett létezőt arra, hogy ezt művelje önnön magával...
Szomorú valahol! :( Még akkor is, ha a tömegember belső torzulásainak külső manifesztálódásaként tekinthetünk a jelenségre.
Nem tudom mi a gyógymód. Remélem valaki tudja...
OFF
Kétféle gyógymód létezik erre. Az első egy szolid munkatábor az Uralon túl,a második meg egy 9 milliméteres.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 404
113
Kétféle gyógymód létezik erre. Az első egy szolid munkatábor az Uralon túl,a második meg egy 9 milliméteres.
Ezzel semmit nem oldasz meg!
A baj legbelül van!
Bent kellene megfordulni valahogy ezeknek a lényeknek a világosság, harmónia, szépség, elegancia stb. felé... Erőszakkal nehéz bárkit is jobb irányba pofozni (tartósan legalább is). Nem vagyok lélekbúvár, de talán azt kellene feltárni, hogy milyen trauma képes ilyen személyiségtorzulást okozni.
OFF
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 587
17 764
113
Ezzel semmit nem oldasz meg!
A baj legbelül van!
Bent kellene megfordulni valahogy ezeknek a lényeknek a világosság, harmónia, szépség, elegancia stb. felé... Erőszakkal nehéz bárkit is jobb irányba pofozni (tartósan legalább is). Nem vagyok lélekbúvár, de talán azt kellene feltárni, hogy milyen trauma képes ilyen személyiségtorzulást okozni.
OFF
Precedenst teremtesz vele. Az első néhány ilyen barom után a többi meggondolná a dolgot.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 182
12 391
113
lett országban lett nyelv a rendje mindennek. ha nyugdijjas vagy és ex szovjet akkor is.

 
  • Szomorú
Reactions: Ramzana and sixtus

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 165
14 766
113
Ezzel semmit nem oldasz meg!
A baj legbelül van!
Bent kellene megfordulni valahogy ezeknek a lényeknek a világosság, harmónia, szépség, elegancia stb. felé... Erőszakkal nehéz bárkit is jobb irányba pofozni (tartósan legalább is). Nem vagyok lélekbúvár, de talán azt kellene feltárni, hogy milyen trauma képes ilyen személyiségtorzulást okozni.
OFF

Nem feltétlen kell rögtön lélek torzulást belelátni. Kétség kívül a problemasabb tarsadalmi rètegnél jelenik ez meg jobban, de pl nekem is volt orr karikás csajom, nem volt szociopata vagy érzelmi sérült, legalabnis nem jobban mint az átlag normalis megjelenésű. Hozzá teszem nekem se tetszett, ahogy a tetkó se, de egy köldök ékszer már tök szexi tud lenni. ;)
Egyebként a mindannyiunkban megfogalmazódó undornak is van társadalmi szocializációs gyökere. Az, hogy a régi időkben a tetkót meg a test módosításokat a bűnözőkkel kifejezetten a börtön élettel társított. Bizonyos kultúrákban az ilyen dolgok része az átlagos megjelenésnek. Ma már ez sokaknál az önkifejezés egyik eszköze lett a nyugati világban is. Nyilván társadalmi tünet, hogy miért èrzik egyesek az ilyet szükségesnek, de ahogy változik pl. a haj viselet, férfiaknál az arc szőrzet fazonja, nőknél a hajszín stb, ez is csak egy újabb bár extrémebb formája a önkifejezésnek.

A természetben ugye az extrém színek jellemzően a toxikus/mérgező figyelem felkeltő jelentessel társithatóak.
Szóval inkább örülj ha ilyet látsz, mert egyfajta előre figyelmeztetésnek is veheted! :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 096
82 759
113
Oroszországban kb 20 millió migráns él. Köztük a felei llegálisan. Ezekből szép számú sereget lehetne létrehozni, hiszen amúgy sem értenek semmihez.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 147
23 247
113
Precedenst teremtesz vele. Az első néhány ilyen barom után a többi meggondolná a dolgot.
Háánemtudom, de valahogy én a piercingeket meg karikák észre se veszem baszki! :rolleyes:
798297-nose-ring-nude.jpg
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Háánemtudom, de valahogy én a piercingeket meg karikák észre se veszem baszki! :rolleyes:
798297-nose-ring-nude.jpg
Az arca meg a mellei alapján: "milyen piercing?" De hogy közben azon agyaljak, hogy épp egy oroszlánt, lepkét vagy rózsabokrot dugok, az annyira nem jön be. Nem értem egy ennyire szép nő miért kell összebassza a testét ilyen szinten tetoválásokkal.
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
614
7 439
93
Végignéztem az egész beszédét szegény Jelcinnek, mert ugye kint van a YT-on. Láthatóan, hallhatóan akkor is "volt benne", de szerintem élete legjobb döntését hozta, hogy átadta az ország vezetését Putyinnak.
Az egyetlen helyes döntése kb. Még ha nem is magától hozta meg. Az, hogy ma itt tartunk (a világ, Európa, oroszok) az egyenes következménye annak, ahogyan személyes ambícióktól vezérelve elárulta az országát. Lehet azon vitatkozni, hogy a SZU milyen mértékben volt orosz, de olvasztótégely szerepe a térségben és a SZU-ban vitathatatlan, amit ez a hülye felrúgott azzal, hogy az orosz SZSZK-t kiléptette a SZU-ból.
Sose felejtem el a panoráma egyik adásának felkonfját, ami valahogy beakadt nekem - "Ligacsov kontra Jelcin". A tartalmára persze nem emlékszem, gyerek voltam, így csak utánaolvasásból van meg, hogy miről is ment a vita és ki volt Ligacsov (https://moszkvater.com/a-mamut-aki-az-orosz-utban-hitt/). De ugyanígy az a kép is megmaradt a Panorámából, amikor Gorbi csak néz hülyén a pulpitusról, ütöget a kalapácsával a hangzavar miatt amit Jelcin megszólalása okozott, miszerint az Orosz SZSZK kilép a SZU-ból, és közben mondogatja: "Borisz Nyikolajevics, legyünk demokratikusak, legyünk demokratikusak".

Azóta persze Haszbulatovnak hála tudjuk, hogy Jelcin közvetlen környezete CIA-nak dolgozó ügynökökből állt, így ezen nincs min csodálkozni. Ami érdekes, hogy az ellenfelei Lebegytől Zsirinovszkijig mind úgy tekintették, hogy Ukrajna és Fehéroroszország a föderáció része kell legyen, és egy és ugyanazon népről van szó. Jelcin nélkül ma nem lenne ukrán nácizmus, nem lenne bandera és suhevics kultusz, nem lenne háború.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 185
29 167
113
Az egyetlen helyes döntése kb. Még ha nem is magától hozta meg. Az, hogy ma itt tartunk (a világ, Európa, oroszok) az egyenes következménye annak, ahogyan személyes ambícióktól vezérelve elárulta az országát. Lehet azon vitatkozni, hogy a SZU milyen mértékben volt orosz, de olvasztótégely szerepe a térségben és a SZU-ban vitathatatlan, amit ez a hülye felrúgott azzal, hogy az orosz SZSZK-t kiléptette a SZU-ból.
Sose felejtem el a panoráma egyik adásának felkonfját, ami valahogy beakadt nekem - "Ligacsov kontra Jelcin". A tartalmára persze nem emlékszem, gyerek voltam, így csak utánaolvasásból van meg, hogy miről is ment a vita és ki volt Ligacsov (https://moszkvater.com/a-mamut-aki-az-orosz-utban-hitt/). De ugyanígy az a kép is megmaradt a Panorámából, amikor Gorbi csak néz hülyén a pulpitusról, ütöget a kalapácsával a hangzavar miatt amit Jelcin megszólalása okozott, miszerint az Orosz SZSZK kilép a SZU-ból, és közben mondogatja: "Borisz Nyikolajevics, legyünk demokratikusak, legyünk demokratikusak".

Azóta persze Haszbulatovnak hála tudjuk, hogy Jelcin közvetlen környezete CIA-nak dolgozó ügynökökből állt, így ezen nincs min csodálkozni. Ami érdekes, hogy az ellenfelei Lebegytől Zsirinovszkijig mind úgy tekintették, hogy Ukrajna és Fehéroroszország a föderáció része kell legyen, és egy és ugyanazon népről van szó. Jelcin nélkül ma nem lenne ukrán nácizmus, nem lenne bandera és suhevics kultusz, nem lenne háború.
Azért őszintén, nem tudom, ki javasolta Jelcinnek Putyint, de h kvára benézték, az tuti. És hogy egy Berezovszkijnk se volt annyi esze, h ebbű' baj lesz, more.. Orosz Anyácska nagyot nyert, az biztos.
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
614
7 439
93
Azért őszintén, nem tudom, ki javasolta Jelcinnek Putyint, de h kvára benézték, az tuti. És hogy egy Berezovszkijnk se volt annyi esze, h ebbű' baj lesz, more.. Orosz Anyácska nagyot nyert, az biztos.
Nem olyan furcsa ez. Lapultak, majd pedig fejlődtek.
Nálunk is hasonló történt. Adott volt egy Soros pénzen ügynöknek nevelt ifjúszadeszos, aki 98ban olyan szinten sokkolta le a 'jótevőit', hogy a "mostmilesz"-ező patkányt úgy kellett a mikrofon elé lökni, hogy bejelentse. Onnan aztán most ott tartunk, hogy NATO-nak nyasgem, EU-nak nyasgem ha a mi érdekeinket sértik azok a tervek, amiket forralnak.
Bicska kinyílik a zsebemben attól, ahogy pl a nemzeti oligarchia kiépítése zajlik, de ez a külpolitika, amit visznek, nálam minden ellenérzést felülír.

Mit tehet egy 10milliós kis ország, ami a paradigmaváltások és kataklizmák határfelületén helyezkedik el? Egyetlen dolgot - érdekelté teszi magát mindegyik jelentős játékosnál, hogy azok folyamatosan körbeudvarolják, és ne az legyen, hogy az egyiknek lefekszik, és jól megb...ák.
  • EU/NATO-ban vétójoggal merünk élni - az irgumburgum ellenére
  • A német autóipar nélkülünk megáll (aki azt hiszi, hogy ez túlzó, az nincs tisztában azzal, hogy pl a győri Audi mit jelent a VW konszern életében. A legutóbbi sztrájknál a kezdeti nein-ből kurva gyorsan az lett, hogy majdnem behalt a németországi gyártás, így a vezetőség gépre ült, és bőnyálas franciával kényeztették a magyar melóst. Nagyon ízlik nekik, mert a Daimler és a BMW is idejöttek, de még a csúnya NER-es 4IG felét is megvette a Rheinmetal és még harcjárműgyártást is hoztak.
  • Az osztrák bankrendszernek (és kisebb részben az olasznak is) olyan kitettsége van Magyarországon, hogy minden nekünk adott pofonból a fal adja nekik a másikat.
  • Kínai akkugyárak + BYD - aki nem fogja fel ez mit jelent, az hülye. HVG-n ilyeneket írtak a féleszűek, hogy elárultuk a szövetségeseinket, az EU-t, a NATO-t azzal, hogy hagytuk a BYD-t idejönni. Uhhbazdmeg. Scholz NF-t ígért végig kéz nélkül a kínaiaknak, csak vigyék hozzájuk. Ezért tudták a FAZ-ban már a bejelentés előtt, hogy Szegedre jön.
  • Oroszok vagy 100 évig úgy fognak tekinteni ránk, hogy az egyetlen európai állam, amelyik nem szúrta hátba, nem segített oroszokat ölni, nem álmodozott a feldarabolásáról, hanem végig korrekt együttműködő partnerként kezelte. Mindezt szembe menve az elvárásokkal, ellenállva zsarolásának, fenyegetésnek.
  • Beszélhetnénk még itt kisebb országokról is, hogy pl a cseh repülőgyártás immár a mi kezünkben, a környék finomítói szintén, de nem kell, mert ebből is látható, hogy olyan érdekeltsége van mindenkinek abban, hogy mi működjünk, és így működjünk, ami garantálja a stabilitást és a szuverenitást. Ha az egyik ugrálna, akkor a többi a kezére csapna.

Ott van a kis Dzsibuti - ő ezt úgy érte el, amellett, hogy stratégiai fekvése van, hogy van amerikai, japán, kínai és francia támaszpont is. Ki támadná meg? Ha meg nem úgy fütyülne, ahogy az egyik akarja, akkor mit tudnának csinálni? Semmit, mert a másik 3/2/1 megvédi.

Visszatérve az eredeti gondolatmenethez - Putyin és az őt felemelő kör is lapított és várt, amikor azt kellett, majd pedig nézett és tanult a hibáiból. Amikor pedig sorsfordító helyzetbe kerültek és nem maradt más választás, volt aki meghozza a kemény döntéseket is. Egy Gajdar-Csubajsz féle vonal esetében ma már nem lenne Oroszország ebben a formájában.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 405
33 620
113
Jelcin nélkül ma nem lenne ukrán nácizmus, nem lenne bandera és suhevics kultusz, nem lenne háború.

Miért gondolod? Volt az már akkor is, csak lappangott, illetve a kanadai, USA-beli emigrációban élt. De a Szabadság Rádió ukrán adásait már akkor hallgatták az ukrajnaiak, amiben ez az emigráció is üzent nekik. Hogy Moszkva, a kacapok miatt élnek nyomorban és így tovább. Ez a háború sajnos bele volt kódolva már a SZU végnapjaiban a jövőbe.
A kínai utat nem tudta a SZU követni a nemzetiségi ellentétek miatt, amelyek bizony feltörtek a glasznoszty hatására. Egyrészt, másrészt a kínai vállalkozó szellem a szovjet birodalom legtöbb népéből hiányzott. Jó, a zsidókból meg az örményekből, grúzokból nem. :D

Azért őszintén, nem tudom, ki javasolta Jelcinnek Putyint, de h kvára benézték, az tuti. És hogy egy Berezovszkijnk se volt annyi esze, h ebbű' baj lesz, more.. Orosz Anyácska nagyot nyert, az biztos.

2022 februárjáig így tűnt, így most már nem biztos. Ha a végén visszajutnak ugyanoda, ahol 1991-ben voltak mondjuk...

Mit tehet egy 10milliós kis ország, ami a paradigmaváltások és kataklizmák határfelületén helyezkedik el? Egyetlen dolgot - érdekelté teszi magát mindegyik jelentős játékosnál, hogy azok folyamatosan körbeudvarolják, és ne az legyen, hogy az egyiknek lefekszik, és jól megb...ák.

Ez is egy kockázatos pávatánc, aminek a végén ránk támadhat a dühös és átvert Ukrajna, hogy kitöltse a dühét azokon, akiket már majdnem annyira utálnak a propinak hála, mint az oroszt. Majd még mi leszünk a felelősök, amiért elmaradt a nagy peremoga. Megvédeni nem fog senki. Persze ha Magyarország akkora lenne és olyan helyzetben lenne, mint Törökország, akkor azt mondanám, ügyes politika. Így meg, nem vagyunk egy súlycsoportban azokkal, akiknek a geopolitikai érdekeit sértjük, és a környezetünkben már mindenkit megvettek. A németeket is, simán kinyírják a komplett iparukat, ha ezt várják tőlük Washingtonban. Akkor mit számít egy győri Audi? Szóval úgy gondolom legalább pofázni kisebb arccal kellene.

Ha az oroszok ilyen bénák, akkor nem kellene erőltetni a kegyeik keresését, úgyis ugyanannyiért kapja a gázt meg az olajat az is, aki fegyvert szállít Ukrajnának, mint mi. Az már kizárható, hogy "eljöjjön az orosz Záhonyig". Helyette az orosz, és sajnos magyar szempontból is legrosszabb forgatókönyv látszik megvalósulni, az amerikai vazallus lengyel-ukrán-román háromszög.

Visszatérve az eredeti gondolatmenethez - Putyin és az őt felemelő kör is lapított és várt, amikor azt kellett, majd pedig nézett és tanult a hibáiból. Amikor pedig sorsfordító helyzetbe kerültek és nem maradt más választás, volt aki meghozza a kemény döntéseket is. Egy Gajdar-Csubajsz féle vonal esetében ma már nem lenne Oroszország ebben a formájában.

Lenne, csak olyan Oo., mint 1997-ben, az lehet, hogy az Észak-Kaukázust hagyják a francba menni. Így is az van, hogy ment, orosz már nem nagyon él ott. Kadirov pedig Putyin személyéhez hű, amíg él Putyin, nem Oroszországhoz.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 934
87 339
113
Az egyetlen helyes döntése kb. Még ha nem is magától hozta meg. Az, hogy ma itt tartunk (a világ, Európa, oroszok) az egyenes következménye annak, ahogyan személyes ambícióktól vezérelve elárulta az országát. Lehet azon vitatkozni, hogy a SZU milyen mértékben volt orosz, de olvasztótégely szerepe a térségben és a SZU-ban vitathatatlan, amit ez a hülye felrúgott azzal, hogy az orosz SZSZK-t kiléptette a SZU-ból.
Sose felejtem el a panoráma egyik adásának felkonfját, ami valahogy beakadt nekem - "Ligacsov kontra Jelcin". A tartalmára persze nem emlékszem, gyerek voltam, így csak utánaolvasásból van meg, hogy miről is ment a vita és ki volt Ligacsov (https://moszkvater.com/a-mamut-aki-az-orosz-utban-hitt/). De ugyanígy az a kép is megmaradt a Panorámából, amikor Gorbi csak néz hülyén a pulpitusról, ütöget a kalapácsával a hangzavar miatt amit Jelcin megszólalása okozott, miszerint az Orosz SZSZK kilép a SZU-ból, és közben mondogatja: "Borisz Nyikolajevics, legyünk demokratikusak, legyünk demokratikusak".

Azóta persze Haszbulatovnak hála tudjuk, hogy Jelcin közvetlen környezete CIA-nak dolgozó ügynökökből állt, így ezen nincs min csodálkozni. Ami érdekes, hogy az ellenfelei Lebegytől Zsirinovszkijig mind úgy tekintették, hogy Ukrajna és Fehéroroszország a föderáció része kell legyen, és egy és ugyanazon népről van szó. Jelcin nélkül ma nem lenne ukrán nácizmus, nem lenne bandera és suhevics kultusz, nem lenne háború.
A Jelcin-kérdés, érdekes kérdés.

Nagyon meg akart felelni, lubickolt a nyugati népszerűségben, ami az alkoholizmusa miatt nem volt más, mint lenézés, hamis kacaj.

A Ferrari filmben volt egy jelenet, amikor odamegy a csóka lekezelni Enzoval úgy, hogy a seggét is kinyalja, majd visszamegy az akholba, és annyit mond: na, most nem kötött bele semmibe.

Jelcinnél is ez volt. Odamentek hozzá, pacsiztak vele, majd a haverok közt annyit mondtak: na, kivéletesen nem részeg.

A Korona c. sorozatban tökéletesen bemutatták a Jelcin-jelenséget.
 
  • Tetszik
Reactions: sidewinder12

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 887
56 718
113
Az arca meg a mellei alapján: "milyen piercing?" De hogy közben azon agyaljak, hogy épp egy oroszlánt, lepkét vagy rózsabokrot dugok, az annyira nem jön be. Nem értem egy ennyire szép nő miért kell összebassza a testét ilyen szinten tetoválásokkal.
Tetoválás egy no go. Milyen jól fog kinézni ez a buta libán 20 év múlva.