[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 285
13 995
113
40 szír állampolgár megkapta az orosz útlevelet-állampolgárságot és beíratkoztak önkéntesnek az SVO-ba.


Alibaba elkuldte a 40 rablót? :oops:

Nem az volt a háboru legelején, hogy negyvenezren lesznek? Kicsit megcsorpant a számuk. ;)

--------------------------------------
Nevsky Mazut:


Putyin a saját vagyonbevallása szerint szinte csóró :D

 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 851
56 498
113
Az exxpress.at szerint a Hágai Nemzetközi Bíróság nagy részben elutasitotta Ukrajna 2017-ben benyujtott keresetét Oo ellen.
Többek között visszautasitották az ukrán igényt az MH 17 lelövése miatti kártéritéssel kapcsolatban, de a szakik támogatàsa miatt is.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 130
28 776
113
Alibaba elkuldte a 40 rablót? :oops:

Nem az volt a háboru legelején, hogy negyvenezren lesznek? Kicsit megcsorpant a számuk. ;)

--------------------------------------
Nevsky Mazut:


Putyin a saját vagyonbevallása szerint szinte csóró :D

Hát az úúúúgy van, hogy attól még, hogy én kijelentem, hogy Csaputovátok kva gazdag, mert övé a Grassalkovich-palota, attól ez még nem igaz. Putyinnak saját vagyona szinte nincs, ellenben még a kutyákat is repiajándékba kapja.
Keveritek az orosz elnöknek járó cuccokat, amik az orosz állam tulajdona, Putyin magánvagyonával. Ennyi. Persze értem, mi a szándék.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 347
33 407
113
Hát az úúúúgy van, hogy attól még, hogy én kijelentem, hogy Csaputovátok kva gazdag, mert övé a Grassalkovich-palota, attól ez még nem igaz. Putyinnak saját vagyona szinte nincs, ellenben még a kutyákat is repiajándékba kapja.
Keveritek az orosz elnöknek járó cuccokat, amik az orosz állam tulajdona, Putyin magánvagyonával. Ennyi. Persze értem, mi a szándék.

Ja, hát nyilván magánvagyona szinte nincs is. :D
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 688
113
Pofára estek a németek, azt hitték, hogy nyomort, pusztullást, katonákat géppuskával fognak látni mindenhol. :)

A ZDF tudósítója, Armin Kerper Mariupolba érkezett, és megállapította, hogy a város él, nincsenek korlátozások, és az emberek egyáltalán nem gondolták, hogy valaki megszállta őket:

Itt állunk Mariupol központjában. Mögöttem egy bevásárlóközpont elpusztult romjai. Ezt pedig gyakran lehet látni a városban. Becslések szerint a város mintegy 2/3-a elpusztult. De sok felújítást is látunk. Utcák, iskolák, lakóépületek és egész városrészek felújítás alatt állnak. Ez nagyon gyorsan megtörténik.
[Nehéz volt eljutni Mariupolba? A csapat szabadon mozoghat és beszélgethet az emberekkel? Vagy mindez orosz irányítás alatt volt?] Teljesen függetlenek vagyunk. ZDF csapatunk önállóan utazott autóval Moszkvából a Don-i Rosztovon keresztül, átlépte az ukrajnai határt és Mariupolba autózott. Itt szabadon mozoghatunk. Belépési okmányaink vannak. De senki sem figyel ránk. Én legalábbis nem érzem. Mozoghatunk a városban, beszélgethetünk az emberekkel. Tehát nincs korlátozásunk.

[Azt mondod, tudsz beszélni az emberekkel. Kik élnek még Mariupolban és készek kommunikálni veled?] Akik itt vannak, velük probléma nélkül tudunk beszélni. Mariupol nem egy szellemváros, ezt szeretném egyértelművé tenni. Látni embereket az utcán, itt élik a mindennapi életüket. És nyitottak. Igazából nem éreztem kétséget afelől.

[A YouTube-on azt kérdezik, hogyan értékeljük most az ottani humanitárius válságot?] Nos, mint mondtam, ez nem egy szellemváros. Ez a város működik. Van villany, van fűtés, van melegvíz, van internet, Wi-Fi. Minden ott van. Az emberek itt élik az életüket. Nyitva vannak az üzletek, éttermek stb.


https://vk.com/video-104764077_456282465

@aquarell nincs erről hosszabb videó?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 248
55 329
113
Pofára estek a németek, azt hitték, hogy nyomort, pusztullást, katonákat géppuskával fognak látni mindenhol. :)

A ZDF tudósítója, Armin Kerper Mariupolba érkezett, és megállapította, hogy a város él, nincsenek korlátozások, és az emberek egyáltalán nem gondolták, hogy valaki megszállta őket:

Itt állunk Mariupol központjában. Mögöttem egy bevásárlóközpont elpusztult romjai. Ezt pedig gyakran lehet látni a városban. Becslések szerint a város mintegy 2/3-a elpusztult. De sok felújítást is látunk. Utcák, iskolák, lakóépületek és egész városrészek felújítás alatt állnak. Ez nagyon gyorsan megtörténik.
[Nehéz volt eljutni Mariupolba? A csapat szabadon mozoghat és beszélgethet az emberekkel? Vagy mindez orosz irányítás alatt volt?] Teljesen függetlenek vagyunk. ZDF csapatunk önállóan utazott autóval Moszkvából a Don-i Rosztovon keresztül, átlépte az ukrajnai határt és Mariupolba autózott. Itt szabadon mozoghatunk. Belépési okmányaink vannak. De senki sem figyel ránk. Én legalábbis nem érzem. Mozoghatunk a városban, beszélgethetünk az emberekkel. Tehát nincs korlátozásunk.

[Azt mondod, tudsz beszélni az emberekkel. Kik élnek még Mariupolban és készek kommunikálni veled?] Akik itt vannak, velük probléma nélkül tudunk beszélni. Mariupol nem egy szellemváros, ezt szeretném egyértelművé tenni. Látni embereket az utcán, itt élik a mindennapi életüket. És nyitottak. Igazából nem éreztem kétséget afelől.

[A YouTube-on azt kérdezik, hogyan értékeljük most az ottani humanitárius válságot?] Nos, mint mondtam, ez nem egy szellemváros. Ez a város működik. Van villany, van fűtés, van melegvíz, van internet, Wi-Fi. Minden ott van. Az emberek itt élik az életüket. Nyitva vannak az üzletek, éttermek stb.


https://vk.com/video-104764077_456282465

@aquarell nincs erről hosszabb videó?


Na'ccucc,ukrán városok is ilyenek.
;)
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 130
28 776
113
Pofára estek a németek, azt hitték, hogy nyomort, pusztullást, katonákat géppuskával fognak látni mindenhol. :)

A ZDF tudósítója, Armin Kerper Mariupolba érkezett, és megállapította, hogy a város él, nincsenek korlátozások, és az emberek egyáltalán nem gondolták, hogy valaki megszállta őket:

Itt állunk Mariupol központjában. Mögöttem egy bevásárlóközpont elpusztult romjai. Ezt pedig gyakran lehet látni a városban. Becslések szerint a város mintegy 2/3-a elpusztult. De sok felújítást is látunk. Utcák, iskolák, lakóépületek és egész városrészek felújítás alatt állnak. Ez nagyon gyorsan megtörténik.
[Nehéz volt eljutni Mariupolba? A csapat szabadon mozoghat és beszélgethet az emberekkel? Vagy mindez orosz irányítás alatt volt?] Teljesen függetlenek vagyunk. ZDF csapatunk önállóan utazott autóval Moszkvából a Don-i Rosztovon keresztül, átlépte az ukrajnai határt és Mariupolba autózott. Itt szabadon mozoghatunk. Belépési okmányaink vannak. De senki sem figyel ránk. Én legalábbis nem érzem. Mozoghatunk a városban, beszélgethetünk az emberekkel. Tehát nincs korlátozásunk.

[Azt mondod, tudsz beszélni az emberekkel. Kik élnek még Mariupolban és készek kommunikálni veled?] Akik itt vannak, velük probléma nélkül tudunk beszélni. Mariupol nem egy szellemváros, ezt szeretném egyértelművé tenni. Látni embereket az utcán, itt élik a mindennapi életüket. És nyitottak. Igazából nem éreztem kétséget afelől.

[A YouTube-on azt kérdezik, hogyan értékeljük most az ottani humanitárius válságot?] Nos, mint mondtam, ez nem egy szellemváros. Ez a város működik. Van villany, van fűtés, van melegvíz, van internet, Wi-Fi. Minden ott van. Az emberek itt élik az életüket. Nyitva vannak az üzletek, éttermek stb.


https://vk.com/video-104764077_456282465

@aquarell nincs erről hosszabb videó?

Hahaha, az első komment, essetek neki gúgli transzléttel, hihetetlen.
Jajj-jajj, sajnáljuk a rossz szóhasználatot, hogy a "város működik", de nem ezt az egyet kell kiemelni.
A videóban meg folyamatos bocsánatkérés, h orosz oldalról mentek be, és persze régi videók, hogy a pusztítás maradjon meg a fejekben, ne az újjáépítés. Egy hozzászóló meg is jegyzi, hogy ahhoz képest, hogy szabadon forgathattak, elég kevés a friss felvétel. Rögtön le is kreml-trollozzák. Tiszta NDK, komolyan.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 130
28 776
113

Hahaha, az első komment, essetek neki gúgli transzléttel, hihetetlen.
Jajj-jajj, sajnáljuk a rossz szóhasználatot, hogy a "város működik", de nem ezt az egyet kell kiemelni.
A videóban meg folyamatos bocsánatkérés, h orosz oldalról mentek be, és persze régi videók, hogy a pusztítás maradjon meg a fejekben, ne az újjáépítés. Egy hozzászóló meg is jegyzi, hogy ahhoz képest, hogy szabadon forgathattak, elég kevés a friss felvétel. Rögtön le is kreml-trollozzák. Tiszta NDK, komolyan.
Top komment:
"Der arme Kommentator aus Mariupol .... er muss sich quasi 20 mal entschuldigen und es unterstreichen, dass er die Wahrheit sagt. Der Jessica passte das aber nicht so ganz, deswegen war Sie Froh die richtige Wahrheit, unsere westliche Wahrheit aus Odessa zu hören ...."

"Csóri helyszíni tudósító Mariupolban, kb 20szor kért bocsánatot és hangsúlyozta, hogy azt mondja, amit lát.Jessicának ez nem tetszett, és örül, hogy az igazi valóságot, a mi nyugati valóságunkat mondhatja Odesszából"
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 734
28 424
113
Top komment:
"Der arme Kommentator aus Mariupol .... er muss sich quasi 20 mal entschuldigen und es unterstreichen, dass er die Wahrheit sagt. Der Jessica passte das aber nicht so ganz, deswegen war Sie Froh die richtige Wahrheit, unsere westliche Wahrheit aus Odessa zu hören ...."

"Csóri helyszíni tudósító Mariupolban, kb 20szor kért bocsánatot és hangsúlyozta, hogy azt mondja, amit lát.Jessicának ez nem tetszett, és örül, hogy az igazi valóságot, a mi nyugati valóságunkat mondhatja Odesszából"
Ez olyan, mint azok a videók ahol valami okádék szétrohadt kommunalka (társbérlet) közös fürdőt mutatnak, hogy milyen csóró oroszok még ez sem megy nekik, mire a kommentekben kiderül, hogy Odesszában forgatták :D
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 000
14 646
113
Egyébként nagyon sok olyan videóval összefutok, ahol le kell filmezni, hogy az orosz házakban, lakásokban van wc, és fürdő, ugyanis a nyugati társadalmakban az terjedt el, hogy oroszországban, még a nagyvárosokban sincs pl wc se az emberkéknek, hanem vagy kerti budi, illetve a mainstream média hatására úgy tudják, hogy épp ahol vannak az oroszok :D ők még ott tartanak hogy a legnagyobb luxus a baszott nagy szőnyeg a falon, mint mondjuk 40 éve... Meggyőződésük, hogy koszosak, büdösek, és mindenki részegen dülöngél az utcán.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 688
113

Hahaha, az első komment, essetek neki gúgli transzléttel, hihetetlen.
Jajj-jajj, sajnáljuk a rossz szóhasználatot, hogy a "város működik", de nem ezt az egyet kell kiemelni.
A videóban meg folyamatos bocsánatkérés, h orosz oldalról mentek be, és persze régi videók, hogy a pusztítás maradjon meg a fejekben, ne az újjáépítés. Egy hozzászóló meg is jegyzi, hogy ahhoz képest, hogy szabadon forgathattak, elég kevés a friss felvétel. Rögtön le is kreml-trollozzák. Tiszta NDK, komolyan.
A németekre jellemző tipikus propaganda videó. Sehol egy felvétel a felújított városról,az emberekről-véleményükről. Tehát az átlag német továbbra is buborékban él és nem tud semmit a konfliktusról.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 951
30 165
113
Egyébként nagyon sok olyan videóval összefutok, ahol le kell filmezni, hogy az orosz házakban, lakásokban van wc, és fürdő, ugyanis a nyugati társadalmakban az terjedt el, hogy oroszországban, még a nagyvárosokban sincs pl wc se az emberkéknek, hanem vagy kerti budi, illetve a mainstream média hatására úgy tudják, hogy épp ahol vannak az oroszok :D ők még ott tartanak hogy a legnagyobb luxus a baszott nagy szőnyeg a falon, mint mondjuk 40 éve... Meggyőződésük, hogy koszosak, büdösek, és mindenki részegen dülöngél az utcán.
Összekeverték őket romániával :oops:
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Ez New York. Ilyenből ott rengeteg van, de nem csak az ilyen pici bérleményeknél, hanem még sokszor a nagyobbak esetében is a folyosón van a wc és a fürdő, amit az emelet összes lakója használ.. Ja és az árak brutálisak: 2-3000USD havonta átlagosnak mondható.