[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 006
28 200
113
Már megnéztem éjjel az egészet a tucker oldalán (alvás helyett, én hülye), de elég gyorsan meglett. De minek több részben, ilyen lassan haladtak a feliratozással?
Nem tudom, mert van hivatalos leirat, abból azért jól lehet dolgozni, hallás alapján fordítani plusz gépelni nagyon nehéz, az AfD-s képviselő felszólalásánál 15mp -et 2 perc alatt fordítottam + írtam le. Aztán amikor rájöttem, h van hozzá felirat, akkor már könnyebb volt. Jó, közben kikerestem a neveket gúglin, mert nem mindegyiket találta el az automatikus feliratkészítő.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 601
56 363
113
Már megnéztem éjjel az egészet a tucker oldalán (alvás helyett, én hülye), de elég gyorsan meglett. De minek több részben, ilyen lassan haladtak a feliratozással?

Igen. Meg ugye szerkeszteni is kell a videót. Ez nem 5 perces meló még gyakorlott embernek sem.
Minden esetre a fele fönn van. Várom a másik felét is.
Szerintem fontos , hogy fenn legyen videóval magyarul is. Itt a fórumon se mindenki tud angolul.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 193
92 575
113

Tucker, Putyin és az Apokalipszis

Miért tartják Tucker Carlson interjúját kulcsfontosságúnak mind a Nyugat, mind pedig Oroszország számára?

Kezdjük az egyszerűbb résszel: Oroszországgal. Itt Tucker Carlson az orosz társadalmon belüli két poláris ellentét fókuszpontjává vált: ideológiai hazafiak és elit nyugatiasok, akik ennek ellenére hűségesek Putyinhoz és a Különleges Katonai Művelethez. A hazafiak számára Tucker Carlson egyszerűen „egy közülünk”. Tradicionalista, jobboldali konzervatív, és a liberalizmus határozott ellenfele. Így néznek ki az orosz cár huszonegyedik századi követei.

Putyin nem gyakran érintkezik az alapvetően konzervatív tábor prominens képviselőivel. A Kreml által rá fordított figyelem lángra lobbantja a hazafi szívét, és magában Oroszországban is inspirálja a konzervatív-tradicionalista irányvonal folytatását. Most már lehetséges és szükséges: az orosz hatalom meghatározta ideológiáját. Elindultunk ezen az úton, és nem térünk le róla. A hazafiak azonban mindig félnek, hogy mi fogunk. Nem.

A nyugatiasok viszont megkönnyebbülten felsóhajtottak: lám, nyugaton nem minden rossz, és vannak jó és tárgyilagos emberek, mondtuk! Legyünk barátok egy ilyen Nyugattal, gondolják a nyugatiasok, még akkor is, ha a globalista liberális Nyugat többi része nem is akar barátkozni, hanem csak szankciókkal bombáz minket, rakétákkal és kazettás bombákkal, megölve a nőket, gyermekeinket és idős. Háborúban állunk a liberális Nyugattal, úgyhogy legyen legalább barátság a konzervatív Nyugattal. Így az orosz hazafiak és az orosz nyugatiasok (egyre inkább oroszok és kevésbé nyugatiak) konszenzusra jutnak Tucker Carlson alakjában.

Nyugaton minden még alapvetőbb. Tucker Carlson szimbolikus figura. Jelenleg ő a fő szimbóluma annak a Amerikanak, amely gyűlöli Bident, a liberálisokat és a globalistákat, és Trumpra készül szavazni. Trump, Carlson és Musk, valamint Abbott texasi kormányzó a fenyegető amerikai forradalom arca, ezúttal egy konzervatív forradalom. Ehhez a már amúgy is hatalmas erőforráshoz kapcsolódik Oroszország. Nem, nem arról van szó, hogy Putyin támogatja Trumpot, ami könnyen elvethető az Egyesült Államokkal vívott háború kontextusában. Carlson látogatása másról szól. Biden és mániákusai hatékonyan megtámadtak egy nagy nukleáris hatalmat Kijev szabadjára engedett terroristáinak kezén keresztül, és az emberiség a pusztulás szélén áll. Se több, se kevesebb.

A globalista média továbbra is csecsemőknek szánt Marvel-sorozatot pörget, ahol a Pókember Zelenszkij varázserővel és varázslatos malacokkal győz a Kreml „Dr. Gonosz'. Ez azonban csak egy olcsó, buta sorozat. A valóságban minden az atomfegyverek használata és esetleg az emberiség elpusztítása felé halad. Tucker Carlson valóságellenőrzést végez: vajon a Nyugat megérti-e, mit csinál, és az apokalipszis felé löki a világot? Van egy igazi Putyin és egy igazi Oroszország, nem ezek a Marvel színpadi szereplői és beállításai. Nézze meg, mit tettek a globalisták, és milyen közel vagyunk hozzá!

Nem a Putyinnal készült interjú tartalmáról van szó. Az a tény, hogy egy olyan személy, mint Tucker Carlson, ellátogat egy olyan országba, mint Oroszország, hogy találkozzon egy olyan politikai személyiséggel, mint Putyin egy ilyen kritikus időben. Tucker Carlson moszkvai útja lehet az utolsó lehetőség az emberiség eltűnésének megállítására. A gigantikus milliárdos figyelem erre a sarkalatos interjúra magától az emberiségtől, valamint Biden, a globalisták és a világ romlástól megrészegült polgárainak eszeveszett, embertelen dühe tanúskodik arról, hogy az emberiség tudatában van a helyzet súlyosságának.

A világ csak úgy menthető meg, ha most megállunk. Ehhez Amerikának Trumpot kell választania. És Tucker Carlson. És Elon Musk. És Abbott. Aztán lehetőségünk nyílik megállni a szakadék szélén. Ehhez képest minden más másodlagos. A liberalizmus és napirendje zsákutcába vezette az emberiséget. Most ez a választás: vagy a liberálisok, vagy az emberiség. Tucker Carlson az emberiséget választja, ezért jött Moszkvába, hogy találkozzon Putyinnal. Az egész világ megértette, miért jött, és mennyire fontos ez.

írta Alexander Dugin
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 650
9 237
113
Nekem is hasonló betegségem van, segíts már kicsit, mit is kellene most gondolnom magamról?
Ettől én is gonosz, egyheréjű, mindenrákos dublőr lettem?

Mi a cél ezzel? Szeretnétek a legalja emberi minőségeteket demonstrálni a magatok primitív módján azzal, hogy más ember betegségén vidultok?
Miben határozza meg egy nem mentális jellegű betegség a bármilyen irányú politikai teljesítményt?
Rooseweltet mikor kezditek majd kriplizni?

Nem vagyok orvos, de nem lehet, hogy egyszerűen kibaszottul unja az egészet, és ezzel foglalja le magát? Mennyi ilyet ülhet végig naponta, csak mindig az előadó más, ráadásul gyakran olyan dolgokról beszélhetnek, ami őt esetleg nem is érdekli, de elnökként figyelnie, reagálnia, döntést hoznia kell az ilyenekről is adott esetben. Tudom, Robur meg az egész NAFO csapat mind egytől-egyig kitüntetéses diplomával rendelkező idegsebészek, de azért érdekelne valaki olyannak a véleménye is, aki például ért is hozzá.
 
Last edited by a moderator:

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 006
28 200
113
A 20. perc körül. Nem értem, miért rúgózott ilyen sokáig az interjúban az ukrajnai magyar kisebbségen. Talán az ukránokat akarta paráztatni egy kétfrontos háború lehetőségével?
Annyit nem rugózott rajta, TC kérdezett bele többször:
00:19:36 - Putyin, 2 VH után lengyel, magyar, román területek kerültek Ukrajnához, utóbbiak soha nem voltak ukrán területek
00:20:00 - TC belekérdez, h VVP szerint Magyarországnak joga van-e visszavenni a területeit, más nemzeteknek joguk van-e a történelmi területeikhez?
00:20:45 - TC belekérdez, h VVP felajánlotta-e Orbánnak
00:21:07 - VVP kimondja, h a magyar kisebbség nem bánná, utána jön a beregszászi sztorizgatás
00:22:30 - TC jön Erdéllyel

Sztem azért rugóznak a magyarokon, mert TC volt Magyarországon, és esetleg jobban képben van a megyar sérelmeket illetően. Aztán h az ukránok szája habzik tőle, az Putyinnak kellemes mellékhatás, de sztem az elsődleges az volt, h TC ezt a sztorit ismeri.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 006
28 200
113
Ahhoz képest hogy már hányszor meghalt,meg mindene is rákos,meg hogy csak egy dublőr,szerintem egészen jól tartja magát.
dE mOzOg A lÁbA!
Amúgy erre van egy magyarázatom, bár Putyin elvált, azért ki tudja.. Ismerőséknél a nagypapa mindig bealudt tévézés közben, és amikor a nagymama le akarta kapcsolni a tv-t, felriadt. Végül megtanult úgy aludni, h mozgatta a lábát, nem aludtam, mozog a lábam! :D :D :D
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 006
28 200
113
Számomra az jött át, hogy nagyon tudatos döntés volt az elején ennyi időt áldozni a történelemre.

Nem azért, mert lényeges, hogy mi történt ezer évvel ezelőtt, hanem azért, hogy a nézőket közelebb vigye Putyinhoz emberileg.

Ha rögtön azzal kezd, hogy történelmileg a miénk, oszt kész, akkor minden billegő néző azonnal befeszül és mindent, amit később mond már feszülten, ellenkezve fogad. Ezzel a hosszú bevezetővel szerintem előtte, hogy nyugodtabban, tárgyilagosabban hallgassák.

Sőt, azt is megkockáztatom, hogy az értelmesebb amerikaiak számára ez érdekes. Az értelmetleneknek, akiket ez irritál, meg nagyjából mindegy.

Ne felejtsük el azt sem, hogy a 330 millió amerikai mellett megnézi majd még majd 1 milliárd (EU, Ausztrália, Új-Zéland, Korea, Japán) ember a nyugati érdekszférából, nem is beszélve a többi 6.5 milliárdról. Nekik ez teljesen mást fog jelenteni, mint az amerikaiaknak.
Szerintem inkább arra akart utalni, h mesterségesen összetákolt állam, és az ilyenek amint megpiszkálják őket, szétesnek. Ld Csehszlovákia, Jugoszlávia. Csak az amcsiknak ezt a párhuzamot is elő kell nekik rágni, mert maguktól nem fognak rájönni.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 051
36 403
113
Az orosz elnök elmondta a nyugati világnak, hogy miért nem volt ukrajna, miért nincs és soha nem is lesz

Kárpátalja visszatér
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 481
85 342
113
Nah, én meghallgattam az interjút. Voltak benne érdekes szösszenetek nemcsak a magyar rész, de inkább Putyin monológ volt, mint párbeszéd. Tucker sokkal jobb interjúkat csinál. Így unalmas lett.
Két fajta interjú van.
1. Kérdés, majd az interjúalanyt hagyják válaszolni, de próbálják terelni, amire vagy hajlandó az interjúalany, vagy nem.
2. Ide-oda kérdezős interjú.

Ami még lehetséges e kettő kapcsán, erőszakosabban a saját narratíva felé terelés, a saját narratíva vagy egyfajta válasz kikényszerítése.

Ez utóbbiakat is lehet felkészülten csinálni, és lehet felkészületlenül.
Felkészületlenségre példa kb. az összes Szijjártó interjú nyugaton.

Ez egy meséltetős interjú volt, leginkább a Diana interjúhoz lehetne hasonlítani. Cél: kimondatni olyan dolgokat, ami fáj annak, akié a hatalom, és megkavarni azokkal az állóvizet.

Tucker részéről pedig ez egy Chrudinák féle interjú akart lenni, csak Tucker nem egy Chrudinák...

Viszont megvalósult az, hogy Putyin kimondott olyan dolgokat, amire Tuckernek szüksége volt. Pont arra készült, amire kellett:
Odavágott az "egyfajta igazságnak" amit a mainstream képvisel, és ezzel konkrétan f.szra húzta a mélyFOSt. Ez volt az elkészítésének oka, és ezt jól hozta is.