[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 084
22 830
113
E logika alapján a pl. a zsidók tulajdonképpen az oroszok ellen harcolnak, amikor a szírekkel csatáznak.
E logika alapján nem, mert az izrael soha nem állította, hogy az oroszok ellen harcolnának. Ellenben az orosz narratíva a nackótlanításra, a nyugaton képzett katonákra és nyugati technikára helyezi a hangsúlyt. A zsidóknál fel sem merült hasonló. Vagy lemaradtam valamiről?
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 232
8 097
113
E logika alapján nem, mert az izrael soha nem állította, hogy az oroszok ellen harcolnának. Ellenben az orosz narratíva a nackótlanításra, a nyugaton képzett katonákra és nyugati technikára helyezi a hangsúlyt. A zsidóknál fel sem merült hasonló. Vagy lemaradtam valamiről?
A nyugaton képzett katonák nem a Nyugat, tehát fals az állítása a ruszkiknak, hogy a Nyugat ellen harcolnak.
A zsidók sohasem mondták, hogy az oroszok az ellenfeleik (pedig a szíreket az oroszok képezték ki) - ellenben az oroszok most azt sulykolják, hogy a Nyugat ellen küzdenek.
Szóval igen, lemaradtál valamiről, de szerintem az a logika óra volt.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 169
54 946
113

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 084
22 830
113
A nyugaton képzett katonák nem a Nyugat, tehát fals az állítása a ruszkiknak, hogy a Nyugat ellen harcolnak.
A zsidók sohasem mondták, hogy az oroszok az ellenfeleik (pedig a szíreket az oroszok képezték ki) - ellenben az oroszok most azt sulykolják, hogy a Nyugat ellen küzdenek.
Szóval igen, lemaradtál valamiről, de szerintem az a logika óra volt.
Nem arról beszéltünk mi van a háttérben vagy ki és kit képzett ki. Azt sem írtam ki hazudik vagy ki nem, ahogy azt sem kinek lehet igaza és kinek nem. Kizárólag a világ arcába tolt narratívákról és azok különbségéről volt szó és amíg az orosz az egyiket állítja, addig az izraeliek a másikat nem. Ergo nem volt helyes az általad írt hasonlat. A csudabutapiti szurkálódásodat meg felesleges erőltetni, mert abszolút lepereg. És innentől amúgy ez is szerintem offolja az Abrams topicot.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 232
8 097
113
Nem olvastad el, mit írtam először: "E logika alapján a pl. a zsidók tulajdonképpen az oroszok ellen harcolnak, amikor a szírekkel csatáznak."
Tehát arról írtam, mint az előbb is: fals az állítása a ruszkiknak, hogy a Nyugat ellen harcolnak.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Te tényleg azt a hülyeséget gondolod, hogy az oroszok akárcsak egy cm²-t is átengednek bárkinek amiért oroaz vér folyt? Honnan szeded ezt a hülyeséget (vagy bárki más).
Eszemben sincs, hogy ne előznénk meg őket, ha már Galíciában tartanak.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 377
67 497
113
Fotelstratéga gondolatai :): Surovikin délről vagy/és északról megkerülte volna az ukràn védvonalat, szerintem. Aztán az összeomlott volna magától és a "nyilt" terepen jöhetett volna a mozgóháború,nem adva időt az ukránoknak, hogy rendezetten visszavonuljanak vagy erőiket átcsoportitsák. Ha meg elvontak volna erőket a frontról, akkor ott támadna.
Szerintem ő, miután a védvonalain felmorzsolódott a támadások első hulláma, harapdálni kezdte volna a front teljes hosszán az ukrán erőket, gyenge pontokat keresve és komolyabb erőkkel kényszerítően a front valóban támadni akart szakaszáról elvonni erőket az ukránok képzett erőbeli létszámhiányát kihasználva. Akkor ez az irány szükségszerűen a Wagner véráldozatával kivívott bahmuti siker miatt persze adott volt, de a más szakaszokon feltűnő erőkoncentrációt/kat nem hagyhatták volna az ukrik figyelmen kívül, így mindenképpen kierőszakolhatta volna, hogy végül a mai műveletek sokkal hamarabb létrejöhessenek. És amíg a támadások egymást segítve haladhattak volna, a kiépített védvonala az esetleges ukrán ellentevékenységet ugyanúgy korlátozta volna, mint ma teszi.