A szankciózással viszont pont azt érik el, hogy újabb versenytársat teremtenek maguknak. Kik is? Siemens, Bosch, stb. Azok a német cégek, akik az olcsó orosz energiahordozókra és nyersanyagokra építve uralták a világpiacot, most megkapták a tucatnyi nyugat-elleni szankciós csomagot a saját kormányaiktól, aminek következtében nem vagy csak nagyon drágán férnek hozzá azokhoz az orosz energiahordozókhoz és nyersanyagokhoz, amikből most az oroszok saját maguk kénytelenek fejleszteni olyan technikai eszközöket, amiket a saját olcsó energiahordozóikra és nyersanyagaikra építve olcsón tudnak gyártani azoknak a német vállalatoknak a termékeivel szemben, amiket immár csak drágán lehet gyártani. Vagy gyártanak nekik a kínaiak és így a nyugatiak kínai konkurenciája erősödik.A világ nem úgy működik majd 40 éve az oroszoknál sem, hogy mit tud. Nem azért nem volt az oroszoknak oros ABS a Ladákban, mert Oroszország nem tud kiszenvedni egy ABS-t, hanem mert olcsóbb volt megvenni a BOSCH-tól. De mondhatnánk az olaj és gázvezetékek turbináit is. Azért használtak német turbinát az oroszok, mert olcsóbb mint sajátot fejleszteni. A globalizáció előnye, hogy nem kell mindenből saját, hovatovább 1000x profitábuilisebb tudsz lenni, ha nemincs mindenből sajátod.
Így működnek a Nyugat-elleni szankciók. Mind a tucatnyi csomag és ezt a hatást érik el, mert ennyi esze van a liberális demokráciák agyhalottainak!
Egyszer és mindenkorra tanulja meg minden agyhalott:
nagyhatalmat nem lehet szankcionálni
Mert a szankciók nem tudják elpusztítani -csak atomháború tudja- így csak erősíteni fogja. Hiszen azért nagyhatalom, mert minden adott neki, hogy nemcsak telibeszrja a szankciókat, hanem a szankció alá vont termékeket saját maga fejlessze és gyártsa. Ezért nagyhatalom egy nagyhatalom, nem viccből! Az ipari bázis tesz egy államot nagyhatalommá, nem a pénz, a szolgáltató szektor vagy az lmbtq erőssége. Ezek csak nevetséges butaságok az ipari bázis fontosságához képest a nagyhatalmiságban! Ha pedig valamije van Oroszországnak, akkor az az ipari bázis.
Csak egy példa, az egyik vezető orosz bányaipari berendezés gyártó:
Продукция «Копейского машиностроительного завода»
Крупнейшее предприятие России по производству горной техники
www.kopemash.ru
Oroszország a világ kevés olyan országának az egyike, amelyik tud saját erőből gázturbinát fejleszteni és gyártani és teszi is ezt napi szakmányban. Most majd egy speciális szektor, a nagyteljesítményű nyomásfokozó telepek számára is fog gyártani. Olcsóbban és jót, mert tud. Ellenetétben a Nyugattal, ahol most zárnak be az utolsó olyan gyárak, amik tudtak, hála az orosz energia és nyersanyag és olykor technológiai transzfernek is, merthogy számos orosz turbinagyártó fontos beszállítója volt olyan cégeknek, mint a General Electric például. Tudtak, mert ez a kapcsolat most megszűnt a Nyugat önszankcionálása miatt és az oroszokra maradt a saját maguk és a nyugati gyártók kiesésével felszabaduló világpiac ellátása is.
Ez megint egy tökélets példa arra, mi történik azzal a civilizációval, amit elmebetegek kerítenek hatalmukba! Az elmúlt években a Nyugat többet ártott saját magának, mint a második világháború óta az összes ellensége neki! Lényegében egy megingott világhatalmi státuszt úgy aláásott mostanra a technológiai háttér exponenciálisan gyorsuló felszámolódása miatt, hogy lassan közelébe sem lesz annak a világhatalmiságnak, amit a megingástól akart védeni! A Nyugatnak innen már nincs visszaút, bár az oroszok még elbaszhatják a Nyugat hibái miatti gyorsuló felemlkedésüket, de Kína biztosan nem fogja! Úgy nyomul be az öngyilkos Nyugat helyére, hogy öröm nézni! Öröm, mert Kína maradt a világ utolsó reménységének, hogy lesz civilizált világ a Nyugat után, amely korszak itt van. Már benne élünk ebben a nyugat-utáni világban (a post-western era lett az elmúlt évek egyik új geopolitikai fogalma, nem narratív előrejelzés, hanem nézőponttól független realitásleírás kapcsán. Ennek az enyhébb fogalma a multipolaritás, ami semlegesebb, mert a Nyugaton kívül jobban elterjedt, hiszen a nem nyugati világ számára a Nyugat bedőlésének nincs jelentősége, de a Nyugat számára a nyugat-utáni a valóság, csak nem szeretik használni azok, akik az elmúlt években valósággá tették: a liberális mainstream, ami ezt a hatalmas önpusztítást pár év alatt összehozta a tökéletesen elmeteg politikáival, ami a nyugati liberális elitek félműveltségéből -vagy éppen teljes sötétségéből-, arroganciájából, rasszizmusából származott).
Soha ekkora esélyt Oroszország még nem kapott arra, hogy ledolgozza a ipari-technológiai kihívásait az egykori Nyugattal szemben, miközben ezzel párhuzamosan az aktuális Nyugat felszámolja a saját ipari-technológiai alapjait. Tulajdonképpen egyre gyorsuló lépéssekkel haladunk egy olyan világ felé, ahol Volkswagen helyett Ladával fogunk járni! Mert a Ladának lesz gyárja és terméke, a Volkswagen pedig csak egy lesz a döglött márkanevek között.