[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Nehéz azért erre jó választ adni, én is azt gondolom Roni, de tényleg érdekel, hogy ezt egy amerikai tengerész hogy látja, s hogy ideologizálták meg neki, hogy a hazát mindig lehetőleg a föld másik oldalán kell megvédeni, idegen országok területén...

Mikor is védekezett az USA a saját szárazföldjén utoljára?

I
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 459
18 015
113
Mondjuk nincs jobb védelem, mint ha az ellenségnek esélye sincs elérni a határaidat. Csak ennek nagy ára van, mindkét oldalon.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 573
79 757
113
zsolti

Még az 1800-as években Mexikó ellen bár nézhetjük ezt úgy is,hogy ott sem magát védte hanem területet szerzett.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Persze, meg lehet így ideologizálni, hogy én akkor vagyok a legnagyobb biztonságban, ha még mielőtt mozdulnál felém, mindegy hogy tényleg meg akarsz e támadni, vagy csak az időt szeretnéd megkérdezni, de leütlek mint a büdösszart, ahogy Öcsi bácsi mondaná, csak akkor ha ilyet teszek, ne legyek már még én megsértődve másokra, akik azt mondják, hogy nem én vagyok a jóságos zsoltibácsi... Mert bármit is ideologizálok meg, ez KÍVÜLRŐL, úgy néz ki, hogy én leütögetem az embereket, akik felém lépnek a villamoson...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 573
79 757
113
Itt ragadnám meg az alkalmat és hívnám fel a figyelmet a Texsas Rising című sorozatra,ha már USA és félig meddig területvédő háború.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
zsolti

Még az 1800-as években Mexikó ellen bár nézhetjük ezt úgy is,hogy ott sem magát védte hanem területet szerzett.

Így van. Akkor neked is hasonló történelmet oktatattak ezek szerint, mint nekem... Igazából, ha nagyon őszinte akarok lenni, a függetlenségi háború volt az, ahol meg lehet nekik adni, hogy védekeztek, csak számomra az a bökkenő ott is, hogy az indiánoktól ebül szerzett földet védték szemben az angolokkal. De az védekező háború volt, tisztán. Aztán a többi az már nekem mondhat bárki bármit, demokrácia export...
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 459
18 015
113
Nem ideologizáltam, ezt csinálják :) És valószínűleg magasról tesznek rá, hogy mi mit gondolunk róla. Meg tudják tenni? Meg, legalábbis egyelőre.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
A magánvéleményedet meg természetesen tiszteletben tartom. Az Ansaldó gyakorlatilag meg sem tudta sebezni a T-34-est, nagyjából sehonnan, semmilyen távolságból sem. Merész vélemény, de a tied, és én elfogadom :p

Esetleg valami hozzászólás bővebben ahhoz, hogy TE hogy látod bővebben, a ki fenyeget kit, és ki építi körbe a másikat bázisokkal dolgot, RUS vs Ti viszonylatban?

Csak nezd meg milyen kulonbsegek voltak a genraciok kozott es ez mit jelentett a harcban.

MIG-15 vs MIG-21/23
MIG-21/23 vs MIG-29
MIG-29 vs F-22

MArpedig akarmennyire reszelgetik is a SZU-27 et ( mert a SZU-35 is az ) akkor is egy 4 GEN gep marad a maga korlataival amit nem bir atlepni egy 5 GEN geppel szemben.

Annyigan igazat adok neked hogy az Ansaldo T-34 kozott valoban nem egy generacios kulonbseg volt.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Halozatba kötött Gripenek felderítik az F-22-őt. Honnan tudod, hogy hálózatba kötött SzU-35-ök nem? Innentől csak egy rosszul manőverező drága gép az F-22. Persze ez csak egy HA.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
<blockquote rel="zsolti">A magánvéleményedet meg természetesen tiszteletben tartom. Az Ansaldó gyakorlatilag meg sem tudta sebezni a T-34-est, nagyjából sehonnan, semmilyen távolságból sem. Merész vélemény, de a tied, és én elfogadom :p

Esetleg valami hozzászólás bővebben ahhoz, hogy TE hogy látod bővebben, a ki fenyeget kit, és ki építi körbe a másikat bázisokkal dolgot, RUS vs Ti viszonylatban?

Csak nezd meg milyen kulonbsegek voltak a genraciok kozott es ez mit jelentett a harcban.

MIG-15 vs MIG-21/23
MIG-21/23 vs MIG-29
MIG-29 vs F-22

MArpedig akarmennyire reszelgetik is a SZU-27 et ( mert a SZU-35 is az ) akkor is egy 4 GEN gep marad a maga korlataival amit nem bir atlepni egy 5 GEN geppel szemben.

Annyigan igazat adok neked hogy az Ansaldo T-34 kozott valoban nem egy generacios kulonbseg volt.
</blockquote>
Ez tény, hogy generációk közt piszok nagy különbségek voltak.
Mig-15 vs Mig-23, azért olyan dolgok vannak itt különbségben, mint 2x max sebesség, lokátor van vagy nincs, meg egyáltalán a BVR képesség létezik e, vagy sem.

A Mig-29 9.12 verziója, alap radarral, kormozó hajtóművel, R-60-al, alap R-27 el, gyanúsan ugyan az lenne az F-22-nek, 1983 ból mondjuk, mint az Ansaldo a T-34/85 -nek akár igen.

Amivel én nem értek egyet, az az, hogy idekeverjük azt a Szu-35 öt, amely miben is rosszabb mint a mostani 5 genek? Mert dogfigtban gyanúsan nem. Állítólag combos radar van rajta, keverhető BVR képes infrás, SARH, és ARH rakétákkal, amelyekbők nem 6 ot, hanem inkább 12 db ot szokott szállítani, de legyen inkább csak 10, és akkor már oda számoltam a két törővégi zavarókonténert is. Ha egy Stealth szeretne ilyen fegyverzetet hordozni, az már belső konténerben NEM MEGY. Harci sugár, hatótávolság, őrjáratozási idő, én úgy tudom, papíron nagyon jól hangzik a szupercirkálás az F-22nél, csak éppen 1.5-1.6 mach nál utánégető nélkül is úgy zabál a hajtómű, mint ha utánégetővel menne szinte. Nem én állítom, angolszász forrásokban olvastam ilyet. Ahogy olyat is, hogy nagy magasságban, F-22 nél a kinematikai előny, közepes alacsonynál nem Szu-35 nél. Akkor most hol is tartunk? Ott, hogy nagyon jó az F-22, én megadom egyértelműen neki hogy jelenleg a TOP 1 vadászgép a világon, mert gyanúsan AZ, csak azért egy szupermanőverezésre képes, olyan vadászgép, ami agilis eléggé, 3 féle BVR irányítási rendszerrel szerelt rakétából tud vinni 10-12 db-ot, rohadt sok keróval megtöltve, így van neki is ideje harcolni, HA még esetleg lát is téged, vagy ECM konténerrel nem engedi, hogy mindig lelődd, 40km + indítási távolságról, vicces lehet akár.

Szerintem nagyon nem ugyan az ez a gép már, mint a T-10 volt... Kb. olyan különbségre tippelek, mint a legelső F/A-18A hornet, meg a mostani Super Hornetek közt van.
Ja, és ez a Szu-35 hozza ezt állítólag cirka 65 millió dolláros áron, a raptor meg szerintem alsó hangon a 3-4x árat képviseli.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Halozatba kötött Gripenek felderítik az F-22-őt. Honnan tudod, hogy hálózatba kötött SzU-35-ök nem? Innentől csak egy rosszul manőverező drága gép az F-22. Persze ez csak egy HA.
Bántás nélkül ez meg úgy hülyeség, ahogy van. Jelenleg valószínű a nagy magasságban, 6 légiharc rakétával nézett állapottal, a Raptor a csúcs, olyan hajtómű technika van alatta, hogy beszarás.

Ami nagyon erősen kérdéses, az az F-35. Az is marha drága, de legalább állítólag a harmad áron a kategóriájában elérhető top F-16 körbetáncolja, ha csapásmérő bevetésre akar menni KOMOLY fegyverzetet szállítva, akkor meg kellenek a külső pontok is, ami mellett meg ugrik a stealth képesség egy része. Jó lesz valamire biztos, 200 milláért darabja, majd meglátjuk...
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
Halozatba kötött Gripenek felderítik az F-22-őt. Honnan tudod, hogy hálózatba kötött SzU-35-ök nem? Innentől csak egy rosszul manőverező drága gép az F-22. Persze ez csak egy HA.
Ez már valahol ki lett tárgyalva: nem csak a repülőt (SZu-35) kell nézni hanem a földi légtérfelderítést is. Nem valószínű hogy a Szu-35 vs. F-22 orosz területeken kívül összejön. Orosz terület felett pedig kell a felszíni (esetleg A50) légtérfelderítéssel (a passzívval is!) számolni.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 459
18 015
113
A MiG-15 és -23 között 2 generációnyi különbség van, szerintem nagyon nem fair az összehasonlítás, ugyanez igaz az alap Mig-29-re is. Amennyire én látom, elektronikailag egy 4. és egy 4+ generációs gép között is kb generációs a szakadék. A Szu-35 és -34 a Super Hornetekkel, Strike Eagle továbbfejlesztésekkel vannak talán egy súlycsoportban.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
A MiG-15 és -23 között 2 generációnyi különbség van, szerintem nagyon nem fair az összehasonlítás, ugyanez igaz az alap Mig-29-re is. Amennyire én látom, elektronikailag egy 4. és egy 4+ generációs gép között is kb generációs a szakadék. A Szu-35 és -34 a Super Hornetekkel, Strike Eagle továbbfejlesztésekkel vannak talán egy súlycsoportban.

Így van, gyakorlatilag TE is ugyan azt írtad le, amit én pár hozzászólással feljebb, hosszabban...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Persze a rakéta a zavarás irányába is tud menni, de biztos erre is létezik általam nem ismert megoldás.

Szergejnek erre már közel 50 éve is volt megoldása: az UB-16-57 blokkba tölthető Sz-5 rakétának már akkoriban is volt passzív radarzavaró, alufólia-szóró, és aktív rádióadóval operáló radarzavaró változata is. Ha az alig egyméteres, 57mm átmérőjű rakétacskába bele tudták varázsolni ezt, akkor mi van, ha a Szu-akárhány 10 böhönc rakétája közül az egyik az nem is valódi légiharc-rakéta, hanem egy aktív zavaróadó/csali? Egy másik "rakéta" meg simán lehet egy "kiherélt", tehát elektronika nélkül, de beépített szögvisszaverőkkel operáló és programvezérléssel repülőgépszerű mozgást imitáló szintén "célgép", ami a szemberepülő ellen radarján még az aktív zavarás ellenére is úgy világít, mint a karácsonyfa. Szerintem mindkét változat jobban vonzaná a vadászok BVR-rakétáit, mint a háttérben, távolban a zavaráson túl kisebb sebességgel közeledő - tehát a számítógépes veszély-analízis szerint kevésbé veszélyes Szuhoj. De annak a Szuhojnak azért persze lehetne néhány éles rakétája is, és ahogy a világ minden légvédelme túlterhelhető akár valódi, akár csali-célokkal, ez a vadászgépek radarjaira, elektronikájára és pilótáira is vonatkozik... BVR ide vagy oda.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
Kalapács

Hagyjuk kicsit az oroszokat , hiszen ők bénák mindenben, a Szu-35 is levélnehezék ezt "tudjuk".
Arra lennék kíváncsi, hogy véleményed szerint mekkora különbség van egy F-22 és egy EF-2000 Trache 3B között elektronikailag?
Radar, EW, Infra, Hálózat alapúság stb...
Hiszen az EF is csak 4 gen gép...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Nos, hát igen, mind a Rafi, mind a late block EF gyanúsan azért közelebb áll képességben az F-22höz, mint az Ansaldo-állt a T-34 hez. Főleg láthattunk már ugye olyat, bár ez nem elektronika, ahol az F-22 mögött szuszogott a Rafale pilóta, meg Britek, Németek elmondása szerint, Red Flag alatt, dogfightban, voltak raptor killer Typhoonok.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
Kalapács

Hagyjuk kicsit az oroszokat , hiszen ők bénák mindenben, a Szu-35 is levélnehezék ezt "tudjuk".
Arra lennék kíváncsi, hogy véleményed szerint mekkora különbség van egy F-22 és egy EF-2000 Trache 3B között elektronikailag?
Radar, EW, Infra, Hálózat alapúság stb...
Hiszen az EF is csak 4 gen gép...

Korabban irtam neked hogy kerlek hanyagoljal . En is ezt teszem. Nem a tudatlansagoddal van problema hanem a jellemeddel.

Lasd a fenti hsz det. Rogton egy olyan mondatot adsz a szamba amit nem is mondtam.

Tehat reszemrol maradok tovabbra is nema "tisztelod"