[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
új ukrán 8x8-as apc (bár nekem mock up-nak tűnik inkább)

http://defence-blog.com/army/ukrainian-defense-company-has-developed-the-new-armoured-personnel-carrier-8x8.html

modernizált btr-4 beszerzés

http://defence-blog.com/army/ukrainian-army-received-16-modernized-btr-4-armoured-personnel-carriers.html
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
aD0EYiKUjpw-1.jpg


Btr-60 alváz lesz az...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
https://www.youtube.com/watch?v=KApT9IJd4ug

https://www.youtube.com/watch?v=ZJLQLQujjPc

https://www.youtube.com/watch?v=Ayb7yia0lvM
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Jó ez a kis Uran-9 robot az ukrik felköthetik a gatyezt ha megindulnak az oroszok
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Russia: MoD to boost forces in the west and consider bases in the east - Shoigu
https://www.youtube.com/watch?v=MQjNEL1Pbno
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
<b>Gyorsít a fegyverkezés tempóján Moszkva</b>:
Oroszországot nyugtalanítja a NATO európai katonai potenciáljának növelése, ezért kénytelen arra saját képességeinek tökéletesítésével reagálni, többek között határainak közvetlen közelében - jelentette ki pénteken Moszkvában Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter a tárca vezetői értekezletén.
Sojgu szerint a "nyugati stratégiai irányban" kialakult helyzet rendkívüli figyelmet igényel Moszkva részéről. A miniszter szerint Oroszország nyugati katonai körzetének harci erejét folyamatosan tökéletesítik. Elmondta, hogy 2015-ben a térségben folytatódott az új katonai egységek, köztük két hadosztály létrehozása.
http://kitekinto.hu/europa/2016/03/25/gyorsit_a_fegyverkezes_tempojan_moszkva/
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Simán lehet propaganda minden Szu-24 vs USA hadihajó, hibini és teljes vakság eset.

Az idióta "újságírók-médiások" fújták fel. A hivatalos forrásokból elég sokat lehet tudni. Az orosz gép csinált pár agresszív manővert az ott helytelenkedő (szó szerint) Aegis-szel felszerelt amcsi romboló felé, kb. ennyi.


Tobb éve figyelem az orosz fejlesztéseket. Ebbe a cégbe KRET hatalmas pénzeket fektettek 2008-tól. Az orosz elektronikai ipar megteremtésére, az EW rendszerekre.
Az elso 5-ben benne vannak és ez nem túlzás.

Hááát, ezzel az optikai radar-cuccal tényleg nagyot guríthatnak, ha sikerül elsőnek implementálniuk.



Mondom, egyet értünk, sok olyat olvastam, ahol panaszkodnak a NATO-tisztek, hogy ukrajnában olyan csudát láttak, amit eddig sosem...

Nem mondom, hogy nincs alapja, de azt vedd fiygelembe, hoyg pont így lehet rohadt sok pénzt kilobbyzni. ;)
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<b>Gyorsít a fegyverkezés tempóján Moszkva</b>:
Oroszországot nyugtalanítja a NATO európai katonai potenciáljának növelése, ezért kénytelen arra saját képességeinek tökéletesítésével reagálni, többek között határainak közvetlen közelében - jelentette ki pénteken Moszkvában Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter a tárca vezetői értekezletén.
Sojgu szerint a "nyugati stratégiai irányban" kialakult helyzet rendkívüli figyelmet igényel Moszkva részéről. A miniszter szerint Oroszország nyugati katonai körzetének harci erejét folyamatosan tökéletesítik. Elmondta, hogy 2015-ben a térségben folytatódott az új katonai egységek, köztük két hadosztály létrehozása.
http://kitekinto.hu/europa/2016/03/25/gyorsit_a_fegyverkezes_tempojan_moszkva/

Konkretan milyen nyugati katonai potencia novekedesre gondol a miniszter ur ami ennyire kiveri nalluk a biztositekot ?
Mert a nyugati embernek esze agaban sincs haboruba menni oroszorszagba az biztos.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
Hibini vs AB ugyben eleg a jozan eszt hasznalni.

Tetelezzuk fel hogy az a Hibni tenyleg olyan fasza. Azonban megis mit erhet ha ilyen kozel kell hozza repulni a celhoz ( 2-4 km ) mikor ezt a tavolsagot mar II VH us eszkozokkel is letudjak kuzdeni nem hogy mai modern elektrooptikai eszkozkkel.

Amugy az egesz egy nagy mediai kacsa !

De hinni olyan jo benne.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 201
113
<blockquote rel="Python"><b>Gyorsít a fegyverkezés tempóján Moszkva</b>:
Oroszországot nyugtalanítja a NATO európai katonai potenciáljának növelése, ezért kénytelen arra saját képességeinek tökéletesítésével reagálni, többek között határainak közvetlen közelében - jelentette ki pénteken Moszkvában Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter a tárca vezetői értekezletén.
Sojgu szerint a "nyugati stratégiai irányban" kialakult helyzet rendkívüli figyelmet igényel Moszkva részéről. A miniszter szerint Oroszország nyugati katonai körzetének harci erejét folyamatosan tökéletesítik. Elmondta, hogy 2015-ben a térségben folytatódott az új katonai egységek, köztük két hadosztály létrehozása.
http://kitekinto.hu/europa/2016/03/25/gyorsit_a_fegyverkezes_tempojan_moszkva/

Konkretan milyen nyugati katonai potencia novekedesre gondol a miniszter ur ami ennyire kiveri nalluk a biztositekot ?
Mert a nyugati embernek esze agaban sincs haboruba menni oroszorszagba az biztos.</blockquote>

Ebben egyet is értek, az átlag "nyugati embernek" esze ágában sincs háborúba menni ellenük, szerencsére. Amitől én pl. személy szerint félek, az az, hogy annak a néhány hülyének, aki viszont elég hatalommal rendelkezik ahhoz, hogy ez mégis megtörténjen, bizony érdekében állhat egy ilyen mutatvány. S a végén nem az "átlag nyugati ember" dönti el, hanem a fegyverlobbi, és kisebb-nagyobb érdekkörök, azt hogy hogyan tovább. S ne sértődj meg Kalapács kolléga, de nagyon nem vagyok nyugodt a jövendőbeli elnököd személyét illetőleg sem, mert egyik rosszabb mint a másik. Fogjuk mi még Obamát visszasírni, én azt gondolom. Egyébként nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy TE tényleg elhiszed azt, hogy nektek ÖNVÉDELMI célból kell annyi idegen országban elhelyezett katonai bázis? DE most komolyan? Valamint TE US katonaként, mennyiére lennék megértő, ha az Oroszok is úgy "védekeznének", hogy körbeszórnák az USA közvetlen közelét katonai bázisokkal...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 201
113
Hibini vs AB ugyben eleg a jozan eszt hasznalni.

Tetelezzuk fel hogy az a Hibni tenyleg olyan fasza. Azonban megis mit erhet ha ilyen kozel kell hozza repulni a celhoz ( 2-4 km ) mikor ezt a tavolsagot mar II VH us eszkozokkel is letudjak kuzdeni nem hogy mai modern elektrooptikai eszkozkkel.

Amugy az egesz egy nagy mediai kacsa !

De hinni olyan jo benne.

Az hogy a Hibini milyen, azt senki sem tudja. De NEKTEK hinni benne, hogy szar, az gondolom megnyugtató :p. Megjegyzem ha mégsem az, az igen rosszul érintené az országod haditechnikai fejlesztési irányvonalát, mert akkor gyakorlatilag ott tartanánk, hogy dollár milliárdokat beleraktatok a next gen stealth technikába, van aerodinamikai képességekkel legyártott F-22, kevesebb mint 200 db, és terveztek jó sokat gyártani a már közel sem olyan jó kinematikai mutatókkal rendelkező, de szintén méregdrága F-35 ből. A bibi akkor lehet, ha az Oroszok ezt fillérekből nagyjából megoldják a kis konténereikkel, hogy őket sem lehet majd 200km-ről felderíteni, s 40km ről lerakétázni, mert mindenhol csak a fehérzaj/és vagy hamis irányszög/távolság értékek, vagy hamis cél adatok lesznek, s így mégsem a BVR lesz a jövő légi-harc érintkezéseinek zöme, hanem gyakran dogfight. Mert ott, egy 65 milliós Szu-35, bizony akár meg is lephet reálisan akár egy F-22-t is, de az F-35, ami a leendő gerince a jövendőbeli USAF nak, gyanúsan hátrányban is lesz. Itt megint azt láthatjuk szerintem, hogy adott egy probléma, miszerint mindenki szeretné elkerülni, hogy látótávon kívülről le tudják szedni TÖMEGESEN a vadászgépeit, BVR-ben akár dupla AMRAAM indító sínekkel felszerelt pl. F-18 as karácsonyfákkal, vagy 12 rakétát szállító böhöm Szuhojokkal, s erre eltérő irányban kezdtek el módszereket kidolgozni az országok. Az USA vonal, tudjuk hogy működik, a stealth bár nagyon drága, nagyon fejlett technológia. A hibiniről nem tudunk semmit. Ha működik Jackpot, hozza azokat a képességeket, amit a stealth, olcsóbban, és a generációk közt lefelé is kompatibilisen.

Ez a konkrét hír, úgy ahogy lehozták az újságok, hogy azonnal a legközelebbi román kikötő felé kellett venni az irányt, mert a legénység fele halálfélelmében leszerelt az incidens után, ez
nyilván valóan média kacsa.

Az viszont azért gyanús, hogy valami ott történt, mert a NAVY hajók elhúztak utána onnan, s azóta sem látom, hogy ott parádéznának, ennyire mélyen az Orosz érdekeltségekhez közel.

Ez csak egy megérzés részemről, de a közel repülés/rácsapás imitálása gondolom arra azért jó lehet, hogy mutassa azt, nem vagytok szívesen látott vendégek arra felé, s ezt azért még a hajó szakács is látja, míg az, ha csak megvakítanak mondjuk 100km-ről bár másodpercig, nem olyan demoralizáló a teljes legénységnek.

ÉN nem hinném hogy 2-4 km a max zavarási hatótáv lenne a max csúcs orosz zavarótechnikától, még egy teljesen primitív, brute force elven, fehérzajjal operáló rendszer esetén sem...

Persze lehet ebben is hinni:p, s innentől mindenki azt hisz el, amit szeretne...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 201
113
<blockquote rel="zsolti">Fogjuk mi még Obamát visszasírni, én azt gondolom.

Erősen tartok tőle, hogy igazad van... :(
</blockquote>
Én nagyon ritkán írok le olyat, hogy valamiben bizt.pol al kapcsolatosan biztos vagyok. Ebben biztos vagyok :(. Hillary a külpolitikában republikánusabb lesz a republikánusoknál, megfejelve még azzal, hogy befelé egy liberálnáci. Trump meg, egy showman, aki ha véletlenül nyerne(bár ezt nem fogják szerintem hagyni), ide oda kapkodna gyanúsan, hétfőn megígérne valamit, majd kedden azt állítaná, hogy azóta jobb ötlete támadt, meg mással kötött amerika szempontjából előnyösebb üzletet... Áhh, nem barátom Obama, de legalább kiszámíthatóan középszerű...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="zsolti">Fogjuk mi még Obamát visszasírni, én azt gondolom.

Erősen tartok tőle, hogy igazad van... :(
</blockquote>
Én nagyon ritkán írok le olyat, hogy valamiben bizt.pol al kapcsolatosan biztos vagyok. Ebben biztos vagyok :(. Hillary a külpolitikában republikánusabb lesz a republikánusoknál, megfejelve még azzal, hogy befelé egy liberálnáci. Trump meg, egy showman, aki ha véletlenül nyerne(bár ezt nem fogják szerintem hagyni), ide oda kapkodna gyanúsan, hétfőn megígérne valamit, majd kedden azt állítaná, hogy azóta jobb ötlete támadt, meg mással kötött amerika szempontjából előnyösebb üzletet... Áhh, nem barátom Obama, de legalább kiszámíthatóan középszerű...

</blockquote>

Nagyjából egyetértek. Ezért is látom eléggé sötétnek a közeli jövőt...