[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 110
82 833
113
Bárki bármit mondhat, de az orosz foldi telepítésu EW rendszerek az egyik legjobbak a világon. Ez tény.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 207
113
Bárki bármit mondhat, de az orosz foldi telepítésu EW rendszerek az egyik legjobbak a világon. Ez tény.
Olvastam erre utaló híreket már én is. Angolszász eredetű forrásból is. Azért viszont ennyire sarkosan én nem mernék fogalmazni, hogy tény. Sejthető :p.
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
Zsolti!
Boki úgy fogalmazott hogy "egyik legjobbak a világon".
Azt nem állította senki hogy "A legjobb".
Az oroszok (épp úgy mint a szovjetek) háborút vívnak a nyugattal a technológia terén. Ma itt egy kis előny, holnap ott. Jelentős lemaradást nem engedhetnek meg.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 207
113
Tudom, olvastam, hogy azt írta, az egyik legjobb, de még ezt is csak sejteni lehet. Eleve nem egy egzakt megfogalmazás ez, mert mi fér ebbe bele? A top 3? A top 15? Ezzel nem kötözködni akarok, vele tényleg nem, veled sem, csak szerintem az "ez tény", nagyon erős kinyilatkoztatás ide, ez talán a leginkább titkos ága a teljes HT-nak.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 110
82 833
113
Tudom, olvastam, hogy azt írta, az egyik legjobb, de még ezt is csak sejteni lehet. Eleve nem egy egzakt megfogalmazás ez, mert mi fér ebbe bele? A top 3? A top 15? Ezzel nem kötözködni akarok, vele tényleg nem, veled sem, csak szerintem az "ez tény", nagyon erős kinyilatkoztatás ide, ez talán a leginkább titkos ága a teljes HT-nak.

Tobb éve figyelem az orosz fejlesztéseket. Ebbe a cégbe KRET hatalmas pénzeket fektettek 2008-tól. Az orosz elektronikai ipar megteremtésére, az EW rendszerekre.
Az elso 5-ben benne vannak és ez nem túlzás.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 207
113
Nem állítottam, hogy túlzás lenne. Szerintem azt is ki lehet jelenteni, hogy a top3 ban vannak, de ez hasrapcsi, megérzés, életérzés a részemről, semmi több. Mondom, egyet értünk, sok olyat olvastam, ahol panaszkodnak a NATO-tisztek, hogy ukrajnában olyan csudát láttak, amit eddig sosem...
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Simán lehet propaganda minden Szu-24 vs USA hadihajó, hibini és teljes vakság eset.
Az is. Viszont az önmagáért beszél, hogy az amik kussolnak, hogy mi is történt pontosan. Nyilván ők is azt hitték, amit önjelölt szakértőink, molni és kalapacs, vagyis, hogy a "szovjet/orosz mikroelektronika ki sem fér a gyárkapun". Aztán meg néztek, mint hal a szatyorban. :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 207
113
<blockquote rel="zsolti">Simán lehet propaganda minden Szu-24 vs USA hadihajó, hibini és teljes vakság eset.
Az is. Viszont az önmagáért beszél, hogy az amik kussolnak, hogy mi is történt pontosan. Nyilván ők is azt hitték, amit önjelölt szakértőink, molni és kalapacs, vagyis, hogy a "szovjet/orosz mikroelektronika ki sem fér a gyárkapun". Aztán meg néztek, mint hal a szatyorban. :D</blockquote>

Nos, hasonlóan látom a helyzetet én is:p. A teljes igazság nyilván sosem fog kiderülni, az tuti tündérmese kategória, hogy azonnal a legközelebbi szövetséges kikötőbe ment leszerelni a hajó fél legénysége, halálfélelmében, de azért nekem az elmúlt pár év történései, itt ott elcsípett cikkek, nem azt sugallják, hogy olyan nagyon elmaradottak lennének az oroszok az EW-terén. Ezeket a dolgokat mi meg nem fogjuk tudni soha, de az tény, hogy nagyjából talpra álltak a Jelcini mélységből, Putyint lehet imádni, lehet gyűlölni, de összekapta őket. S erre még én is le merem írni azt, hogy TÉNY!
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 455
11 477
113
Már nem tudom, hogy melyik téma kapcsán :), de az fogalmazódott meg bennem tegnap este fürdés közben a szokásos többórányi HTKA fórum olvasás után, hogy a katonai képességek, kapacitások, újítások - is - az a terület, ahol azok a képességek, amiket gondolunk; csak kisebb, akár jóval kisebb mértékben mértékben léteznek, vagy ad abszurdum nincsenek is.
Viszont olyan képességek, lehetőségek állnak rendelkezésre, amiket nem is képzelnénk...
Erre ma este azt látom, hogy EW képességekről vitatkoztok. :)
Szerintem mindannyian tudunk számtalan példát - jelen esetben - mind Keletről, mind Nyugatról.
A saját példáim: Nyugaton szovjet hadászati bombázók tömkelegét gondolták hadrendben interkontinentális képességekkel. Az R-7 rakétákról dettó ezt gondolták.
Aztán utólag kiderült, hogy ezek - mondhatni - marginális képességek voltak.
Viszont álmukban sem képzelték volna, hogy milyen hamar megvalósítják mind az atom, mind a hidrogénbombát, vagy műhold ill. ember világűrbe juttatását, stb.
Legyen egy példa fordítva is.
A szovjetek abban a frászban éltek, hogy az amerikai űrrepülőgéppel Moszkvát tudják majd bombázni...
Közben meg épült, meg rendszerbe állt az F-117. /Hogy aztán arról mennyit tudtak a szovjetek?/

Szerintem valószínűleg elég komoly elektronikai képességei lehetnek pl. a Tornádóknak. De azt álmomban sem képzeltem volna, hogy hogy áll a típus valós hadrafoghatósága a németeknél.

Hogy egy jó barátomat idézzem - bár teljesen más területről beszélgetve:

Lóf*szt sem tudunk...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 110
82 833
113
Ladoga 2016 hadgyakorlat,Karélia(nyugati katonai korzet)
https://www.youtube.com/watch?v=Cqh8WecixEQ
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
788
2 036
93
Üdv!
Tud valaki erről valami bővebbet?
"Russia has announced that it has put both of its brand
new Borei-Class Ballistic Missile Submarines to sea
heading for the northern Barents sea. One submarine will
conduct a volley of 2 SLBM missiles, and the other
submarine will fire its entire payload of 16 SLBMs. A
similar exercise was conducted at the height of the cold war."

Forrás: http://www.defconwarningsystem.com/documents/digest/DWS%20Digest%20March%2022.pdf
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 110
82 833
113
Üdv!
Tud valaki erről valami bővebbet?
"Russia has announced that it has put both of its brand
new Borei-Class Ballistic Missile Submarines to sea
heading for the northern Barents sea. One submarine will
conduct a volley of 2 SLBM missiles, and the other
submarine will fire its entire payload of 16 SLBMs. A
similar exercise was conducted at the height of the cold war."

Forrás: http://www.defconwarningsystem.com/documents/digest/DWS%20Digest%20March%2022.pdf

Júniusban esedékes újabb Bulava tesztindítás, pontosabban két Bulavát indít a Vlagyimír Monomah a Barents -Tengerrol.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Lithuania: US General Hodges oversees NATO military drills in Rukla
https://www.youtube.com/watch?v=ijt46_s2C-o