Egyrészt az orosz fegyverarzenál inkább már túlmutat a puszta önvédelmen. Másrészt Oroszország nem csak a saját biztonságának garantálására használja haderejét. Lásd Krím bekebelezése. Ezért aggasztó ha egy ilyen ország fegyverkezik.
Az előző hozzászólásodra is reagálnék, nem csak erre.
Az orosz fegyverarzenál túlmutat a puszta önvédelmen. Ja, hát ezért az egyik vezető nagyhatalom,még ha ez nem is tetszik neked. Olyan baromságot leírni, hogy képességük/tudásuk szerint még középhatalom se lenne Oroszország,az azért nem gyenge. Tudod, amelyik ország még középhatalomnak is kevés a képességei és tudása alapján, az nem fog soha a büdös kurva életben sem megtervezni és legyártani, a saját erejéből egy Borej-osztály szintű nukleáris rakétahordozó tengeralattjárót. Mivel nem csak a pénze, de a képessége és a tudása sincs meg hozzá. Ilyen szintű eszközöket csak nagyhatalmak tudnak fejleszteni. Azért nagyhatalmak. Egy "középhatalom se" típusú ország nem,hogy Borej-osztályt, PAK-FA-t, Jarsz rakétát, de még egy Szu-30SZM szintű vadászbombázót sem tud kifejleszteni. Persze ha más véleményen vagy, akkor kérlek listázd a 4+ generációs román fejlesztésű PESA radarral, és TVC rendszerrel felszerelt román fejlesztésű vadászbombázókat, és a hozzájuk való román fejlesztésű légiharc fegyverzetet.
Az atomfegyverek. Szerinted Oroszországnak egyoldalúan le kéne szerelnie. Mégis miért? Mert "túl sok" van nekik? Az USA-t ez pedig zavarja? Azt az USA-t,amelyik a világ összes országa közül egyedüliként dobott atombombát egy másik országra, háborús konfliktusban? Az oroszok ehhez képest a legvadabb szovjet időkben is csak tesztrobbantásokat végeztek. Pedig mennyi szovjet katona életét megkímélhették volna, ha például már 1981-ben pár másodperc alatt mélygarázst csinálnak egy a mudzsahedeket támogató jelentős afgán városból. Azok ugyanúgy nem tudtak volna mivel válaszcsapást mérni,ahogy a japók sem tudtak 45-ben.
Obama mondott olyat, hogy atomfegyvermentes világ, majd Medvegyev is, hogy az milyen szép lenne,csak jelenleg nem megvalósítható. Szerintem sem megvalósítható. Azért nem ugrott még egymásnak a NATO és Oroszország, mert tisztában vannak vele, hogy egy ilyen konfliktus esetén a hagyományos háború bármikor átcsaphat atomháborúba és az akár az egész Föld pusztulásával járna együtt. A jól fizetett államelnököknek sem az éri meg egy atombunkerben leélni a hátralevő életüket,így inkább eltekintenek ettől az opciótól, a legvadabb viták és egymás kóstolgatása ellenére is. Persze,ha szeretnél a Don-kanyarba menni, a hazájukat védő orosz partizánokra lövöldözni, akkor szurkolj a teljes leszereléshez. Mert az emberi mentalitást látva borítékolható, hogy a "nagyok" egy két éven belül egymásnak ugranának. Mert nem lenne ami féken tartja őket.
"Másrészt Oroszország nem csak a saját biztonságának garantálására használja haderejét. Lásd Krím bekebelezése"
Maradjunk annyiban, hogy főként arra használja. Itt a honlapon is visszakereshető,annak az amerikai minisztériumi honlapnak a lementett képe, amin szépen fel volt sorolva, hogy a Krímben mely haditengerészeti és iskolaépületekben szállásolnák el az "ideiglenesen"(legalább pár évtized mint a szovjet hadsereg Magyarországon) ott állomásozó amerikaiakat. Ez pedig marhára Oroszország biztonságát fenyegette volna. A jenik sem tapsoltak, amikor a szovjetek Kubába akartak atomrakétákat telepíteni. Persze tudom,hogy a véleményed szerint az oroszoknak ezt nem,hogy elfogadni kellett volna, hanem még Novorosszijszkba is be kellett volna hívják az amcsi flottát önként és dalolva. Ők nem így tettek. Háború nélkül rövid idő alatt visszaszerezték a Krím félszigetet, amely korábban Oroszország része, az orosz fekete tengeri flotta központja volt,a cári időktől kezdve. Hruscsov az ott élők megkérdezése nélkül csatolta át az Ukrán SZSZK-hoz a Krímet. Azért mert az SZKP ukrajnai szárnya mögé állt az utódlási versenyben. Annak ellenére, hogy a 30-as években masszívan kivette a részét az ukrán területeket érintő sztálini terrorból. A Krímet mintegy ezért vezeklésképpen ajándékozta az ukránoknak, akiknek közük nem volt a területhez. Pár millió embert csak úgy átdobott,a megkérdezésük nélkül. Aztán a Szovjetunió felbomlásával a Krím és Szevasztopol is sajnos Ukrajna része maradt. Szevasztopolról elég annyi, hogy ott senki nem tudott ukránul, nyugat-Ukrajnából hajtottak oda szervilis csinovnyikokat, akiknek a segítségével ukranizálni akarták a város orosz lakosságát. Sikertelenül. A Krím bekebelezése( a történelmet jobban ismerők inkább a visszacsatolás kifejezést használják rá) pedig azért ment olyan gyorsan és harcok nélkül, mert a helyi lakosság többsége örült a "megszállásnak". Ezt bizonyította a nyugati GFK közvélemény kutató által a népszavazás után egy évvel készített felmérés is. A többség örült,hogy Oroszországhoz tartozik,és persze az ukránnál magasabb életszínvonal miatt sem sajnálkoztak. 60-as IQ hányados felett pedig a krími villamosenergia hálózat,ukrán nacionalisták általi szétcseszése sem indított be az ismételt Ukrajnához tartozás iránti leküzdhetetlen vágyat.
Az USA valóban nem csinál ilyet. Például Irakot sem vette fel a tagállamai közé. Csak odament,majd kamu indokokra hivatkozva szétbombázta az olajvagyon megszerzése érdekében,később részben kivonult, aztán most meg vakaródzik,hogy miként kerülhettek oda szélsőséges iszlám terroristák,akiknek vezetői között meglepő mód nagy számban képviselik magukat Szaddam volt tábornokai.
Oroszország nálunk is alacsonyabb kulturális szinten áll.WTF? Orosz komoly zene, orosz balett, klasszikus és kortárs orosz irodalom, klasszikus és kortárs orosz filmipar. Egyik sem arról tanúskodik, hogy alacsony szinten állnának kulturális téren. Civilizáció. Igen, a falvakban van még budi, és van ahol nincs internet szolgáltatás. Ehhez viszont nem kell Oroszországig menni, hogy ilyet láss.
Krím:
GFK felmérés a népszavazás után egy évvel, az ukrán kormánypárti unian forrásából:
http://www.unian.info/politics/1040281-poll-82-of-crimeans-support-annexation.html
Hruscsov ténykedése a 30-as években:
http://www.oroszvilag.hu/?t1=finnugor_hirek&hid=6088