[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Nehéz eldönteni kinek is szurkoljon az ember. Mi lesz ha leatomozzák egymást? 2 atomhatalom között így mennek a dolgok errefele.

Az Észak Korea atomfegyver bevethetőségével kapcsolatban lennének kétségeim. Nem beszélve arról, alapvető célja létezésének a félelemkeltés. Az az ország menni fog majd a levesbe, persze nagy kérdés hogy mikor majd. Egyenlőre Kínának szüksége van rájuk, már különben nem léteznének. Az hogy fenyegetni tudnák az Orosz csendes óceáni flottát, az meg egy jó vasárnapi vicc. :)
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 730
113
De van atomja és ez a lényeg. Lehet kevés és nem megbízható hogy Moszkva ABM gyűrűjén/ig átjusson de arra pont elég hogy a köpésre levő Vlagyivosztokot és az orosz csendes óceáni flottát lenullázza ezzel véget vetve az orosz távol-kelet 2-300 éves történelmének. Csuzima 2.
Nem kéne gyógyszerre inni.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Dugin meg nem Putyin ellen van, hanem Dugin kevesli, amit Putyin csinál. Dugin kb. úgy viszonyul Putyinhoz, mint Vona Orbánhoz.


Igen, ez így van, Dugin nem Putyin ellen van, és kevesli, amit Putyin a gazdaságpolitikában tesz, mert a gazdaságban még jelen van a liberalizmus, liberálisok. Ellenben külpolitikai tekintetben nagyon is elismeri Putyin érdemeit, és egyértelműen az egypólusú világrend elleni küzdelem élharcosának nevezi őt, és méltatja azért, hogy Oroszország újból komoly tényezővé emelte a nagypolitikában.
Múlt pénteken, Putyin születésnapján beszélt erről:

Egyébként a videóban beszél a Putyinról szóló könyvéről, ami nagyrészt az említett dolgokról szól, és amiből szerintem elég alaposan megismerhető Putyinhoz való hozzáállása. (Én még nem olvastam.)
Itt olvasható angolul:
https://www.scribd.com/document/268017818/Alexander-Dugin-Putin-vs-Putin-pdf
Itt pedig oroszul:
http://loveread.ec/read_book.php?id=44158&p=1

Az a Vona-Orbán, illetve Dugin-Putyin hasonlat meg talán a 2-3 évvel ezelőtti Vona kapcsán lenne szerintem helytálló. A mai Vona egy, az elveit érdeke szerint változtatgató, hataloméhes politikus, a 2-3 évvel ezelőtti meg egy bizonyos elveket fontosnak tartó politikus volt. Másrészt meg értem, hogy nem észbeli képességekben vontál párhuzamot Vona és Dugin között, és egyébként magam sem tartom műveletlen embernek Vonát, de Dugin azért nagyon magas szint.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
De van atomja és ez a lényeg. Lehet kevés és nem megbízható hogy Moszkva ABM gyűrűjén/ig átjusson de arra pont elég hogy a köpésre levő Vlagyivosztokot és az orosz csendes óceáni flottát lenullázza ezzel véget vetve az orosz távol-kelet 2-300 éves történelmének. Csuzima 2.

Jelen pillanatban Észak - Korea ott tart, hogy robbantgatja az atom bombáit, de ICBM-re még nem képes rárakni. Szóval szép dolog a scifi, de az csak fikció.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo
T

Törölt tag 1711

Guest
Jelen pillanatban Észak - Korea ott tart, hogy robbantgatja az atom bombáit, de ICBM-re még nem képes rárakni. Szóval szép dolog a scifi, de az csak fikció.

Koreai határ - Vlagyivosztok messze nem ICBM távolság, 150 km-re azért el tudnának lőni, ha máshogy nem akkor ráhegesztik egy Mig-29 aljára és a pilóta iszik egy utolsó szilvapálinkát a Tábornokkal felszállás előtt (ha jól emlékszem a legfiatalabb Kim ezt a megnevezést választotta).
Probléma az, hogy ez nagyobb öngyilkosság lenne, mintha Szöul-t lőnék.
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Jelen pillanatban Észak - Korea ott tart, hogy robbantgatja az atom bombáit, de ICBM-re még nem képes rárakni. Szóval szép dolog a scifi, de az csak fikció.

Jelenleg Észak-Korea ott tart, hogy végrehajtott 10 év alatt 5 föld alatti robbantást, amiből a legjobban sikerült is csak kb a hirosimai atombomba szintjét érte el. Mivel a föld alatt csinálják és a kísérletek közül mindössze kettőnél találtak radioaktív hasadványokat, amik származhattak akár sima atomreaktorból is, még az sem teljesen kizárt, hogy jó sok hagyományos robbanóanyagot durrogtatnak, annak érdekében hogy elhitessék: van atomfegyverük és ezzel elriasszanak egy támadástól. Semmi jele, hogy akármekkora hatótávolságú rakétára működő nukleáris fejet tudnának kicsinyíteni, vagy legalább üzembiztosan működő gravitációs bombát tudnának gyártani. ICBM meg eleve nincs nekik.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and cinikus

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Jelenleg Észak-Korea ott tart, hogy végrehajtott 10 év alatt 5 föld alatti robbantást, amiből a legjobban sikerült is csak kb a hirosimai atombomba szintjét érte el. Mivel a föld alatt csinálják és a kísérletek közül mindössze kettőnél találtak radioaktív hasadványokat, amik származhattak akár sima atomreaktorból is, még az sem teljesen kizárt, hogy jó sok hagyományos robbanóanyagot durrogtatnak, annak érdekében hogy elhitessék: van atomfegyverük és ezzel elriasszanak egy támadástól. Semmi jele, hogy akármekkora hatótávolságú rakétára működő nukleáris fejet tudnának kicsinyíteni, vagy legalább üzembiztosan működő gravitációs bombát tudnának gyártani. ICBM meg eleve nincs nekik.

Ezt mondtam én is csak nem ennyire kifejtve a tényeket :)

Ooorky: Szerintem hamarabb lőné le a légelhárítás, minthogy sem eljutna a célig :D
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Tulajdonképp miért vannak Egyiptomban ? lemaradtam talán az eseményekről, de tényleg nem tudom.
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Megnézik a bebukott Mistraljaikat még utoljára.

Nem bukták be.

1, NATO országgal építtetek hadihajót, ez jelentős konfliktust generált a Szövetségen belül.
2, A franciák buktak rajta erkölcsileg és anyagilag, sőt némi belső feszkót is létrehozott.

Az oroszok anyagilag nem buktak, sőt mutogathatták hogy a gaz franciák nem teljesítik a szerződésben foglaltakat.

Ennél kevesebb haszonért is indítottak már titkosszolgálati műveleteket.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 608
8 053
113
Megnézik a bebukott Mistraljaikat még utoljára.
Nyugatias értékrended van, a Franciák nem teljesítették a szerződést, szerinted ez rendjén van.
Meséld már el miért is nem adták át a két ladikot a Franciák, ja persze USA bácsi parancsára.
Ennyit a Francia önállóságról és függetlenségről.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 330
26 533
113
Nem is tudom, lehet, hogy kellene egy topic a partvédelmi eszközöknek? 4K51 Rubezs "Рубеж" Nato kód: SSC-3 Styx, partvédelmi hajó elleni rakéta komplexum.

rubeg.jpg