[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Így van. Gyakorlatilag ezért én egyértelműen az impotens, sorozatos ballépéseket elkövető amerikai külpolitikát látom felelősnek. Nagy játékos Putyin, de a másik oldalon rengeteg tenisz nyelven "ki nem kényszerített hibát" látok. Igazából elherdálták az előnyüket. De csúnyán.
Röviden és tömören szerintem hosszú évek kitartó munkájával túltolták. Csak az a legrosszabb benne hogy az eredmény viszont sajnos közös, mindenkinek kijut belőle ...
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 539
45 048
113
Röviden és tömören szerintem hosszú évek kitartó munkájával túltolták. Csak az a legrosszabb benne hogy az eredmény viszont sajnos közös, mindenkinek kijut belőle ...
Az azért kontrasztos, hogy nem is olyan régen még amerikai lapokban olvasgattam olyan elemzéseket, hogy Irán mekkora hatalmas piac lesz majd, s hogy ott van a következő nagy lehetőség a befektetőknek, illetve azért aggódtak hogy nehogy elhappolják előlük ezt az aranytojást tojó tyúkot mások(főleg az Oroszok és Kína volt az aggodalom tárgya). Tervezték a giga beruházásokat, repülőgépeket, infrastruktúrát akartak eladni, számolgatták hogy mi ásványkincs és felvevő piac lesz majd ott. Most Putyó kezét szorongatja a vezetőjük elég hálásan.

A törökök meg ugye, szerintem a 21 század legnagyobb geopolitikai blamája, amit az USA elkövetett velük kapcsolatban, onnan két év alatt, hogy lelőttek egy OROSZ harci gépet, gyakorlatilag váltottak 180 fokot. Hihetetlen.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Az azért kontrasztos, hogy nem is olyan régen még amerikai lapokban olvasgattam olyan elemzéseket, hogy Irán mekkora hatalmas piac lesz majd, s hogy ott van a következő nagy lehetőség a befektetőknek, illetve azért aggódtak hogy nehogy elhappolják előlük ezt az aranytojást tojó tyúkot mások(főleg az Oroszok és Kína volt az aggodalom tárgya). Tervezték a giga beruházásokat, repülőgépeket, infrastruktúrát akartak eladni, számolgatták hogy mi ásványkincs és felvevő piac lesz majd ott. Most Putyó kezét szorongatja a vezetőjük elég hálásan.

A törökök meg ugye, szerintem a 21 század legnagyobb geopolitikai blamája, amit az USA elkövetett velük kapcsolatban, onnan két év alatt, hogy lelőttek egy OROSZ harci gépet, gyakorlatilag váltottak 180 fokot. Hihetetlen.
Irán gazdasági szempontból már a kínaiaké már csak az oda eladott olaj miatt is, így ilyen szempontból nem tudják őket megszankciózni. A ferdeszeműek veszik az olajat korlátlan mennyiségben, és elég kevés olyan termék van amit viszonzásul ne tudnának szállítani és az Iránnak hiányzik is.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 051
113
A törökök meg ugye, szerintem a 21 század legnagyobb geopolitikai blamája, amit az USA elkövetett velük kapcsolatban, onnan két év alatt, hogy lelőttek egy OROSZ harci gépet, gyakorlatilag váltottak 180 fokot. Hihetetlen.

Én nem ünnepelnék ennyire ! A törökök fognak még csalódást okozni az oroszoknak. Az is 180 fokos fordulat volt mikor lelőtték az orosz gépet .
Irán gazdasági szempontból már a kínaiaké

Van benne valami! Még j-31 is kaphatnak a közeljövőben.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Én nem ünnepelnék ennyire ! A törökök fognak még csalódást okozni az oroszoknak. Az is 180 fokos fordulat volt mikor lelőtték az orosz gépet .


Van benne valami! Még j-31 is kaphatnak a közeljövőben.
Nem az orosz Szu-24 lelövése volt a fordulat (hiszen Törökország NATO-tag, azt pedig nem az oroszokkal barátkozásra alapították), az volt a váratlan fordulat, ami utána jött!!
Samu bácsi meg ott csesz el mindent egyre gyakrabban hogy sok országot addig birizgál, amíg azok egymáshoz közelebb kerülve kénytelen-kelletlen összefognak, holott addig esetleg eszükbe se jutott ilyesmi!! Lásd Kína-oroszok-Irán-és (Allah csodát tett) most Törökország is. Az oroszoknak meg tökmindegy meddig tart ez az állapot Erdogan részéről, nekik minden ilyen nap nyereség.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Így van. Gyakorlatilag ezért én egyértelműen az impotens, sorozatos ballépéseket elkövető amerikai külpolitikát látom felelősnek. Nagy játékos Putyin, de a másik oldalon rengeteg tenisz nyelven "ki nem kényszerített hibát" látok. Igazából elherdálták az előnyüket. De csúnyán.
Nem csak arrol van szo, hogy gyenge az amcsi diplomacia, hanem kenyszerpalyan mozognak, onnan ahol ok voltak csak visszaesni lehet. Igaz hibaznak is, Toroko jo pelda erre, de nem hibaztathatjuk Romat, hogy 1000 ev utan osszeomlik amikor egy Hun Birodalom megszervezi a german torzseket majd majd elobb keletromat kenyszeriti adofizetesre, majd nyugatromat tori meg. (Megha Attila kozben meg is halt, es a Germanok egyedul fejeztek be a legutolso felvonast.) Szoval ez kezdodott most el az USA-nak is, de azert nagyon messze van meg a teljes osszeomlas, szerintem mi mar nem fogjuk megelni, es ugye lesz kozben par fellangolasa is az USA-nak, illetve Oroszo is vethet kisebb hibakat Putyin halala utan, de alapvetoen az USA-nak annyi lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 036
54 126
113
A tegnapi 3-as csúcs Szocsiban:
DnR8yNXGJN0.jpg


A nagy ember arcán ott válassz,kb minden kérdésre......:D
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Igor Sztrelkov: Putyin Milosevics és Janukovics sorsára fog jutni
Игорь Стрелков: Путина ждет судьба Милошевича и Януковича

:eek:

 
  • Tetszik
Reactions: Roni

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
A fentiek alapján:

Igor Sztrelkov (Dugin) + DNR + most már az LNR is + USA + Izrael egyik oldalon, akik SZU-t akarnak, akár agresszív katonai expanzió árán is,
és Putyin + Plotnyickij a másikon, akik nem akarnak SZU-t, sem háborút, hanem ki akarnak békülni a Nyugattal és Oo. ellenségeivel (EU-val, Ukrajnával, Töröko.-gal, Japánnal).
Paff.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 036
54 126
113
A fentiek alapján:

Igor Sztrelkov (Dugin) + DNR + most már az LNR is + USA + Izrael egyik oldalon, akik SZU-t akarnak, akár agresszív katonai expanzió árán is,
és Putyin + Plotnyickij a másikon, akik nem akarnak SZU-t, sem háborút, hanem ki akarnak békülni a Nyugattal és Oo. ellenségeivel (EU-val, Ukrajnával, Töröko.-gal, Japánnal).
Paff.

Moszkva nélkül a szakik nem döntenek,nem az usa,meg izrael a főnök ott.
Sokan hajlamosak alábecsülni Oo politikai,gazdasági befolyását,érdekérvényesítő képességét kke-ben,nem kellene, ott, a saját határai mellett meg végképp nem a hosszú élet titka ármányt szöni,a nagyon távoli spanokkal az ő lazacára.;)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 539
45 048
113
Sztrelkov munkásságát nem ismerem, de csak amit itt olvastam eddig róla szalagcímeket, jól sejtem hogy kb. Zsirinovszkij szinten agresszív háborúpárti nacionalista hülye az is?
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Moszkva nélkül a szakik nem döntenek,nem az usa,meg izrael a főnök ott.
Sokan hajlamosak alábecsülni Oo politikai,gazdasági befolyását,érdekérvényesítő képességét kke-ben,nem kellene, ott, a saját határai mellett meg végképp nem a hosszú élet titka ármányt szöni,a nagyon távoli spanokkal az ő lazacára.;)

akkormostmajdmegmutatjaanyugatnak?

..
Ö.....

ez annyit jelent,hogy a nyugat készüljön fel, hogy bakancsot, teherautót, mozdonyt etc etc kell gyártani az orosz hadseregnek? Land Lease reload?
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 051
113
És bevallom egyet is értek ezzel az emberrel.
Putyinról
"Átlépte a Rubicont, aztán váratlanul és logikátlanul megállt. Nem vonult vissza, de nem is tört előre. Nincsenek elképzelései, látszólag a csodára vár. Beragadt a mocsárba" - mondta róla.