[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Berakom ide is amit irtam a masik topikon. Szoval boki mi az ami szerinted ebbol nem igaz ?




Talan mert az oroszok nyiltan a forradalom "exportjat" hirdettek es tettek addig. Talan mert az oroszok meg a nacikkal is kepesek voltak szovetsegre lepni csak hogy a europaba is exportalhassak a sajat rendszeruket. Talan mert kepesek voltak a II. VH utani legnagyobb haborut is kirobbantani es abbn aktivan resztvenni csakhogy a rendszeruket illetve az uralmukat kiterjesszek. ( Korea )

Ezek utan nem kell csodalkozni hogy a SZU/Oroszorszag legnagyobb nyugati baratjabol ( USA ) a legkemenyebb ellenseg lett. Kemenyen megdolgoztak ezert a valtozasert az oroszok.

Jaj, mert az USA nem lép "szövetségre" mindenkivel (Szaúd-Arábia, kommunista Kína stb.), akivel a hatalmát ki tudja terjeszteni, meg ahova a hatalmát exportálni akarja...
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Jaj, mert az USA nem lép "szövetségre" mindenkivel (Szaúd-Arábia, kommunista Kína stb.), akivel a hatalmát ki tudja terjeszteni, meg ahova a hatalmát exportálni akarja...

Nem e volt boki allitasa problemaja hanem hogy amit irtam az "propaganda hazugsag" Arrol nem is beszelve hogy a nacikkal valo szovetseget a mai napig erosen tagadjak az oroszok sot Putyin annyira nem szakitott a szovjet multtal a sztalinizmussal hogy torvenyt alkotott arrol hogy bortonbe kerul aki "tulzott" kritikat fogalmaz meg oroszorszag multjaval kapcsolatban.

Ahelyett hogy 1.) szembeneznenek azzal amit tettek majd maguk mogott hagynak inkabb becsukott szemmel ( hogy ne kelljen latniuk a valosagot kiabaljak hogy "nem igaz nem igaz"
 
  • Tetszik
Reactions: panoz

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nem e volt boki allitasa problemaja hanem hogy amit irtam az "propaganda hazugsag" Arrol nem is beszelve hogy a nacikkal valo szovetseget a mai napig erosen tagadjak az oroszok sot Putyin annyira nem szakitott a szovjet multtal a sztalinizmussal hogy torvenyt alkotott arrol hogy bortonbe kerul aki "tulzott" kritikat fogalmaz meg oroszorszag multjaval kapcsolatban.

Ahelyett hogy 1.) szembeneznenek azzal amit tettek majd maguk mogott hagynak inkabb becsukott szemmel ( hogy ne kelljen latniuk a valosagot kiabaljak hogy "nem igaz nem igaz"

Mi értelme van ennek az ellentét-keresésnek az oroszokkal szemben? Mi hasznunk/hasznod származik ebből?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nem e volt boki allitasa problemaja hanem hogy amit irtam az "propaganda hazugsag" Arrol nem is beszelve hogy a nacikkal valo szovetseget a mai napig erosen tagadjak az oroszok sot Putyin annyira nem szakitott a szovjet multtal a sztalinizmussal hogy torvenyt alkotott arrol hogy bortonbe kerul aki "tulzott" kritikat fogalmaz meg oroszorszag multjaval kapcsolatban.

Ahelyett hogy 1.) szembeneznenek azzal amit tettek majd maguk mogott hagynak inkabb becsukott szemmel ( hogy ne kelljen latniuk a valosagot kiabaljak hogy "nem igaz nem igaz"

Másrészt,
1. a nácikkal való szövetség egy kényszer-szövetség volt, amellyel késleltethető volt, hogy Hitler megtámadja a SZU-t, tudod, olyan kényszer-szövetség, mint hogy Magyarország is csatlakozott a korábban ellenségnek számító NATO-hoz, hátha akkor nem bántanak majd minket - kérdés, hogy bejön-e a számításunk?
2. Putyin nem eléggé kommunista/sztálinista, mivel Lenin-t le német-ügynöközte, és a jelenlegi orosz történelem-írás is azt az álláspontot képviseli, hogy a SZU német ügynökök munkája eredményeképpen jött létre, bomlasztási céllal. Amit te "túlzott kritika" megfogalmazásának nevezel, az mondjuk olyan szintű állítást jelent, mint pl. nem volt nagy honvédő háború, vagy nem nyerte volna meg a SZU a II. vh-t amerikai segítség nélkül stb. - na ezért lehet, hogy lecsuknak.
De ilyen szintű állításért itthon is lecsuknának, mondjuk pl. ha azt találnád mondani, hogy 1956 ellenforradalom volt, meg hogy nem volt ... (nevét sem merem leírni). stb.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Mi értelme van ennek az ellentét-keresésnek az oroszokkal szemben? Mi hasznunk/hasznod származik ebből?


Hidd el nem ellentetet vagy vitat keresek. A tortenet ott kezdodott ( mert hogy nem en hoztam fel ) hogy jaj szegeny SZU-t anno a II. VH utan hogy korul raktak bazisokkal es juj hogy feltek tole . Erre irtam hogy azert az akkori felelemnek volt alapja es nem is kicsi. Ezt kontrazta meg boki hogy nem is igaz meg hogy propaganda.

Hat jo legyen . Gondoltam akkor vitazzunk ezekrol a "propagandakrol" de boki azota nagyon elhallgatott. Valoszinuleg azert mert os is tudja hogy itt csak rosszul jarhat o is meg oroszorsag anyacska is.
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Annyi milliárd köbméter gázt kitermelnek onnan, hogy az Urál mögötti Nyugat-Szibéra, amely eleve mocsaras, meg olyan szinten tavakkal szabdalt, mint a szivacsos agyvelőgyulladás... meg fog süllyedni és el fogja önteni a tenger...
aztán úgy fog kinézni Oroszország, mint Kanada a Hudson-öböllel...

800px-Hudson_Bay-2008-07-21.jpg
Aa
Annyi milliárd köbméter gázt kitermelnek onnan, hogy az Urál mögötti Nyugat-Szibéra, amely eleve mocsaras, meg olyan szinten tavakkal szabdalt, mint a szivacsos agyvelőgyulladás... meg fog süllyedni és el fogja önteni a tenger...
aztán úgy fog kinézni Oroszország, mint Kanada a Hudson-öböllel...

800px-Hudson_Bay-2008-07-21.jpg
[/QUOTE
Akkor legalább lehet majd ott is közlekedni nyáron! ☺
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Hidd el nem ellentetet vagy vitat keresek. A tortenet ott kezdodott ( mert hogy nem en hoztam fel ) hogy jaj szegeny SZU-t anno a II. VH utan hogy korul raktak bazisokkal es juj hogy feltek tole . Erre irtam hogy azert az akkori felelemnek volt alapja es nem is kicsi. Ezt kontrazta meg boki hogy nem is igaz meg hogy propaganda.

Hat jo legyen . Gondoltam akkor vitazzunk ezekrol a "propagandakrol" de boki azota nagyon elhallgatott. Valoszinuleg azert mert os is tudja hogy itt csak rosszul jarhat o is meg oroszorsag anyacska is.

Nézd, hogy minek volt alapja, azon nem érdemes vitatkozni. Egy dolog biztos, hogy a jelenben, ha a NATO/USA körberakja Oo.-t bázisokkal, akkor abból háború lesz.
És az nem jó senkinek. Ok?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
További érdekesség. Keressétek meg a térképen az általam piros kérdőjelekkel megjelölt 3 nagy és 1 kisebb várost(??) ! (Bajkál-tó környéke)
Viszonyítási alapként Krasznojarszknál egy 1 millió fős város fénye látható, ehhez viszonyítsátok a kérdőjelekkel megjelölt fénypontok nagyságát.
A két kép (fénytérkép és Google térkép) nagyjából egymásra fektethető.
A Google térképen megadtam a térkép által jelölt települések (vagy inkább falvak) népességszámát (már ahol egyáltalán található volt adat).
Érdemes továbbá megnézni a térképen feltüntetett falvak, és a kérdőjelekkel megjelölt nagy világító fénypontok egymáshoz képesti helyzetét (nem azonosak).
Kérdésem tehát: nos, mik világítanak azokon a pontokon?

tTyAIvh.jpg


jtDHWUn.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Berakom ide is amit irtam a masik topikon. Szoval boki mi az ami szerinted ebbol nem igaz ?




Talan mert az oroszok nyiltan a forradalom "exportjat" hirdettek es tettek addig. Talan mert az oroszok meg a nacikkal is kepesek voltak szovetsegre lepni csak hogy a europaba is exportalhassak a sajat rendszeruket. Talan mert kepesek voltak a II. VH utani legnagyobb haborut is kirobbantani es abbn aktivan resztvenni csakhogy a rendszeruket illetve az uralmukat kiterjesszek. ( Korea )

Ezek utan nem kell csodalkozni hogy a SZU/Oroszorszag legnagyobb nyugati baratjabol ( USA ) a legkemenyebb ellenseg lett. Kemenyen megdolgoztak ezert a valtozasert az oroszok.

Ferdítesz ismét. Azt írtam az Admiral Gorskov topikban erre, hogy erős off és propaganda semmi mást. Látom nem bírsz kiakadni az oroszok gyalázásából. Beteges ruszofóbnak nincs mit válaszolni. Talán erősíteni kellene a memóriád, hogy ugyanzt letudd írni amit egy másik ember írt.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Ferdítesz ismét. Azt írtam az Admiral Gorskov topikban erre, hogy erős off és propaganda semmi mást. Látom nem bírsz kiakadni az oroszok gyalázásából. Beteges ruszofóbnak nincs mit válaszolni. Talán erősíteni kellene a memóriád, hogy ugyanzt letudd írni amit egy másik ember írt.
Ezt írtam-íme
Erős off és propaganda.

Igen ciki, hogy 4 szóbál álló mondatot nem tudsz pontosan interpretálni.:)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
További érdekesség. Keressétek meg a térképen az általam piros kérdőjelekkel megjelölt 3 nagy és 1 kisebb várost(??) ! (Bajkál-tó környéke)
Viszonyítási alapként Krasznojarszknál egy 1 millió fős város fénye látható, ehhez viszonyítsátok a kérdőjelekkel megjelölt fénypontok nagyságát.
A két kép (fénytérkép és Google térkép) nagyjából egymásra fektethető.
A Google térképen megadtam a térkép által jelölt települések (vagy inkább falvak) népességszámát (már ahol egyáltalán található volt adat).
Érdemes továbbá megnézni a térképen feltüntetett falvak, és a kérdőjelekkel megjelölt nagy világító fénypontok egymáshoz képesti helyzetét (nem azonosak).
Kérdésem tehát: nos, mik világítanak azokon a pontokon?

tTyAIvh.jpg


jtDHWUn.jpg

B@szki, ezek is gázos létesítmények... Na de 1 milliós város fényével megegyező fényességgel világítanak? Értem én, hogy vannak égő gázkutak, de akkor is...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Sokkal, de ezek alapvetően nem világításra vannak, így az energiájuk fényben kibocsátott része is ilyen arányú. Városok meg telephelyek normál megvilágítása adja ezt a fényt, legalábbis a nagyrészét.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Sokkal, de ezek alapvetően nem világításra vannak, így az energiájuk fényben kibocsátott része is ilyen arányú. Városok meg telephelyek normál megvilágítása adja ezt a fényt, legalábbis a nagyrészét.

Akkor viszont az azt jelenti, hogy rohadt nagy telephelyek/városok vannak arrafelé... bár mondjuk még mindig nem értem a dolgot, mert a műholdképek alapján azok a gázkitermelő telephelyek ill. falvak/városkák nem akkora kiterjedésűek, hogy még ha ki is világítják őket, ekkora fénypontokként látszódjanak.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Akkor viszont az azt jelenti, hogy rohadt nagy telephelyek/városok vannak arrafelé... bár mondjuk még mindig nem értem a dolgot, mert a műholdképek alapján azok a gázkitermelő telephelyek ill. falvak/városkák nem akkora kiterjedésűek, hogy még ha ki is világítják őket, ekkora fénypontokként látszódjanak.
Végülis csak fél Európát kell ezzel fűtsék, az alapanyagként felhasznált gázról nem is beszélve. Rohadt nagy kitermelő helyek lehetnek, kutak tízezreivel. Ráaádsul egy ilyen telepet rendesen kivilágítanak teljes területen, míg ha megnézel egy várost, ott azért vannak sötét foltok.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Végülis csak fél Európát kell ezzel fűtsék, az alapanyagként felhasznált gázról nem is beszélve. Rohadt nagy kitermelő helyek lehetnek, kutak tízezreivel. Ráaádsul egy ilyen telepet rendesen kivilágítanak teljes területen, míg ha megnézel egy várost, ott azért vannak sötét foltok.

Jó, legyen ez a magyarázata. De akkor is döbbenetes.