[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 914
113
Alternatíva lehetne a két gyártósor közül (KnAPOO, Irkut) az egyiket bezárni, és a felszabaduló erőforrásokat inkább az új típusok fejlesztésébe fektetni.
Rossz ötlet. Mindkét gyárban a harci repülőgépek gyártása mellett civil utasszállítókat is gyártanak . Konkrétana a Komszomolszk na Amure-ban található Knaaz-ban SSJ-t (Suhoj Super Jet) , az irkutszki Irkutban pedig az MSz-21-et. Oroszok is elfogadták már azt a koncepciót, hogy a jövőben már csak egyfajta típusú gépek lesznek hadrendben (PAK-FA) , de az még kicsit odébb van.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 914
113
Meghalt Marat Muszin az ANNA-News hírügynökség alapítója, katonai tudósítója, filozófus, orientalista, a közgazdasági tudományok doktora, professzor.
homs-anna.jpg
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 001
113
Kazanyban érte a halál.Trombózist írnak.

Április 8-án még Szíriában volt:
3f5oWMwoIeI.jpg
Akkor még élhetett volna, mert az kezelhető. Meg is lepődtem, mert emlékeztem, hogy nemrég Szíriából tudósított, de ami talán még meglepőbb, hogy természetes halált halt, mert amilyen helyeken járt, az nem volt épp egy életbíztosítás.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 379
68 864
113
Akkor még élhetett volna, mert az kezelhető. Meg is lepődtem, mert emlékeztem, hogy nemrég Szíriából tudósított, de ami talán még meglepőbb, hogy természetes halált halt, mert amilyen helyeken járt, az nem volt épp egy életbíztosítás.
Két hónapja a kollégám is abban halt meg.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A fenti kiáltvány több okból sem értelmezhető behívásnak. Először is az a magyar néphez szól, nem pedig a Szovjetunióhoz. Másodszor, egyetlen mondat sincs benne ami a szovjetek behívására utalna. Harmadszor, ez a kiáltvány a bevonulás után lett kiadva, bevonulás után már nem lehet behívni valakit mert már benn van. A helyi szovjet erők október 24.-én vonultak be Budapestre, a külső bevonulásról október 31.-én döntöttek Moszkvában. Amikor ezt a kiáltványt kiadták már itt voltak.

Ezek miatt ezt a kiáltványt nem lehet behívásnak tekinteni. Én maradok annál, hogy nem volt behívás, se hivatalos, se nem hivatalos, amíg nem látok egy tényleges behívásra utaló dokumentumot, ez a kiáltvány biztosan nem az.


Részben igazad van, de nem gondolod át, hogy itt csak egy látszólagos dologról, egy amolyan régi, tessék-lássék "lepapírozásról van csak szó. Sem a behívott, sem a behívó cselekedeteit nem az motíválta, hogy van-e papír. Mindkét fél kottáját Moszkvában találták ki. Ezért nem kell neki túl nagy feneket keríteni.Azért egy diktatúra sem (a SZU sem volt az a túldemokratizált kíméletes állam, ha az érdekeit csorbították ilyen-olyan mozgalmak) igényli a pontos ok-okozat szerinti összefüggéseket, meg azt, hogy minden papír stimmeljen. Meg idő sem volt rá, hogy a kitalált kottát logikusan végrehajtsák, mivel kb. egy hét volt a döntéstól BP ostromáig. Ez idő alatt még új kormányt is kellett találni, stb, a friss csapatokat eljuttatni a bevetés körzetébe, stb... De mivel akkor a telefonos lefedettség is kisebb volt, nem volt se net se mobil, ezért akkoriban ekkora pontatlanság az időrendben még bőven belefért.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 379
68 864
113
Vörösbor (sok) és koleszterin szegény életmód, meg sok foghagyma.. Én ezt szedem megelőzősként...
Hülyeség ez a koleszterinesdi, ugyanazt a kaját esszük otthon a felesegemmel, neki 3,6 , nekem még 7-es a koleszterin szintem. Mégis hogyan? Igaz azért én többet eszek de duplájával nem. Ettől függetlenül persze mindig elmondja a doki hogy gyógyszer, testmozgás, saláta. Jóval több fizikai munkát végzek mint sok unalombol kondizgatos.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Hülyeség ez a koleszterinesdi, ugyanazt a kaját esszük otthon a felesegemmel, neki 3,6 , nekem még 7-es a koleszterin szintem. Mégis hogyan? Igaz azért én többet eszek de duplájával nem. Ettől függetlenül persze mindig elmondja a doki hogy gyógyszer, testmozgás, saláta. Jóval több fizikai munkát végzek mint sok unalombol kondizgatos.


Jól hangzik, meg divatos is a koleszterinezés, bár sokszor nekem is beesik a háziszalonna, kolbász, meg a szalámi... Mert sajna nem vetem meg a hagyományos étkeket...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 885
47 545
113
Hülyeség ez a koleszterinesdi, ugyanazt a kaját esszük otthon a felesegemmel, neki 3,6 , nekem még 7-es a koleszterin szintem. Mégis hogyan? Igaz azért én többet eszek de duplájával nem. Ettől függetlenül persze mindig elmondja a doki hogy gyógyszer, testmozgás, saláta. Jóval több fizikai munkát végzek mint sok unalombol kondizgatos.
Mindenkinek el szoktam mondani, ha ez előjön, hogy a koleszterin a tesztoszteron előalapanyaga. Az meg egy manusnak jól jön. Lehet folyamatosan alacsonyan tartani, de én nem is akarom ;)!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 379
68 864
113
Mindenkinek el szoktam mondani, ha ez előjön, hogy a koleszterin a tesztoszteron előalapanyaga. Az meg egy manusnak jól jön. Lehet folyamatosan alacsonyan tartani, de én nem is akarom ;)!
Mondjuk ez érdekes mert a 45kg-os unokahugomnak is magas, valami 6,2 koruli.