[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 209
55 136
113
Hány KGBs gyűjthette be a vadászpuskákat a megyében..:D


Szerintem egy sem, nagyobb a támogatottsága mint a mi kedves vezetőnknek,meg kb senki sem tudta merre járnak,csak utána.
Bejárnak sörözni Moszkvában a kocsmákba,nem kevés videó van fent a csövön a témában,Obama is simán kijárt hamburgerezni,no problemo.
:);)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 221
67 763
113
Hány KGBs gyűjthette be a vadászpuskákat a megyében..:D
Hatalmas terület és nagyrészt érintetlen. Kb két Magyarországnyi, egy Debrecennek megfelelő lélekszámmal. Igazából van egy nagyobb város meg fél tucat 5-10000-es. Sajnos csak képeken láttam pedig el lennék ott pár hónapot szívesen. Persze nem gulagra gondoltam.:) Tele van szkíta királysírokkal.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 370
63 080
113
Korábban egy miskolci cég szervezett utakat Kamcsatkára, a világ legnagyobb barnamedve populációjának földjére és számos aktív vulkánnak a közelébe. Nem az orosz ember ott a legnagyobb veszélyforrás, ami az egyszeri magyar kalandorra leselkedik. Anno a beszámolók szerint a túrajármű egy PTSz volt, a túravezető legfontosabb kelléke meg egy privát Kalasnyikov. Ami medve ellen még csak-csak, vulkán ellen már kevésbé hatásos... :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 051
82 508
113
Minden eddiginél nagyobb hadgyakorlatára készül Oroszország szeptemberben, Vosztok-2018 fedőnévvel – közölte Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter kedden Abakánban.

A központi és a keleti katonai körzet csaknem összes lőterén szeptember 11. és 15. között megrendezendő manőverekben csaknem 300 ezer katona – beleértve az egész légideszant haderőt -, 36 ezer harckocsi és páncélozott harci jármű, több mint ezer repülő és helikopter, valamint az Északi és a Csendes-óceáni Flotta vesz részt.
Sojgu augusztus 20-án azt mondta, hogy mind az érintett terület nagysága, mind a rajta részvevő erők száma szempontjából “példátlan léptékű” – az 1981-ben tartott Zapad-81 óta a legnagyobb – hadgyakorlaton részt vesznek majd a kínai és a mongol hadsereg egységei is.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 557
18 355
113
Minden eddiginél nagyobb hadgyakorlatára készül Oroszország szeptemberben, Vosztok-2018 fedőnévvel – közölte Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter kedden Abakánban.

A központi és a keleti katonai körzet csaknem összes lőterén szeptember 11. és 15. között megrendezendő manőverekben csaknem 300 ezer katona – beleértve az egész légideszant haderőt -, 36 ezer harckocsi és páncélozott harci jármű, több mint ezer repülő és helikopter, valamint az Északi és a Csendes-óceáni Flotta vesz részt.
Sojgu augusztus 20-án azt mondta, hogy mind az érintett terület nagysága, mind a rajta részvevő erők száma szempontjából “példátlan léptékű” – az 1981-ben tartott Zapad-81 óta a legnagyobb – hadgyakorlaton részt vesznek majd a kínai és a mongol hadsereg egységei is.
Az a 36 ezer harckocsi és páncélozott jármű biztos, hogy valós szám? Nekem kicsit soknak tűnik. Gondolom ebbe beletartoznak a nem orosz harci járművek is.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 051
82 508
113
Az a 36 ezer harckocsi és páncélozott jármű biztos, hogy valós szám? Nekem kicsit soknak tűnik. Gondolom ebbe beletartoznak a nem orosz harci járművek is.

Ha figyelmesen elolvastad két katonai körzet szinte összes katonája részt vesz. A páncélozott jármüvekhez bele tartozik minden tank, BMP,BTR, MT-LB, önjáró lövegek, APC-k ...stb.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 209
55 136
113
Hát mindenesetre szép kis mennyiség.


Hajlamosak vagyunk elfelejteni a valós Orosz hadi potenciált,a napokban olvastam utána a t-34 nek,a háború legvadabb éveiben is cirka 2000 darabokat gyártottak belőle,összesen közel 80 000(!!!!) db készült.
A T-55 ből majd 50 000db,de még a T-80 minden változatával bő 8000db lett legyártva,valami ilyesmi,8000db abrams lett gyártva összesen,ha jól emlékszem.
Szóval nem kell meglepődni,Oroszország,az Oroszország.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 557
18 355
113
Hajlamosak vagyunk elfelejteni a valós Orosz hadi potenciált,a napokban olvastam utána a t-34 nek,a háború legvadabb éveiben is cirka 2000 darabokat gyártottak belőle,összesen közel 80 000(!!!!) db készült.
A T-55 ből majd 50 000db,de még a T-80 minden változatával bő 8000db lett legyártva,valami ilyesmi,8000db abrams lett gyártva összesen,ha jól emlékszem.
Szóval nem kell meglepődni,Oroszország,az Oroszország.
Igen ezt tudom én is. Az oroszok rendelkeznek a világ legnagyobb harckocsi állományával.De ugye ezek nagy része raktáron van. Amúgy a T80-as hk-val kapcsolatban mondta itt valaki, vagy linkelt be egy cikket, hogy tervezik a széria teljes körű felújítását.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 221
67 763
113
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 370
63 080
113
https://www.napi.hu/magyar_gazdasag...hadsereg-amire-meg-nem-volt-pelda.668728.html
Minden eddiginél nagyobb hadgyakorlatára készül Oroszország szeptemberben, Vosztok-2018 fedőnévvel - közölte Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter kedden Abakánban.
Én már rettegek. Rettegek, hogy melyik ország ellen lesz az invázió. Svédország, Lengyelország, Románia, vagy Ukrajna? Netán UK? Abban az egyben bízom csak, hogy az USA újabb 120 ezer katonát küld a szovjet határra. Vagy inkább többet.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 406
4 113
113
Én már rettegek. Rettegek, hogy melyik ország ellen lesz az invázió. Svédország, Lengyelország, Románia, vagy Ukrajna? Netán UK? Abban az egyben bízom csak, hogy az USA újabb 120 ezer katonát küld a szovjet határra. Vagy inkább többet.
Szerintem itt inkább csak az orosz-kínai hadászati együttműködés kihangsúlyozása lesz a lényeg. Erőt kell mutatni az USA-nak meg a NATO-nak mert a kígyó már szép lassan a nyakukra tekeredik. Meg persze az Ukránoknak is jó kis üzenet lesz, hogy ha akarnák már rég a földbe taposhatták volna őket NATO ide vagy oda...
Egyébként meg nyugi, egyetlen épeszű hadvezér sem indít már nagyobb volumenű hadjáratot az ősz beköszöntével az északi féltekén...
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 221
67 763
113
Szerintem itt inkább csak az orosz-kínai hadászati együttműködés kihangsúlyozása lesz a lényeg. Erőt kell mutatni az USA-nak meg a NATO-nak mert a kígyó már szép lassan a nyakukra tekeredik. Meg persze az Ukránoknak is jó kis üzenet lesz, hogy ha akarnák már rég a földbe taposhatták volna őket NATO ide vagy oda...
Egyébként meg nyugi, egyetlen épeszű hadvezér sem indít már nagyobb volumenű hadjáratot az ősz beköszöntével az északi féltekén...
Ördög tudja, ha fel van készülve a télre akkor nem probléma mert sanszosan az ellen egyáltalán nincs. Lásd pl a lyukas ukrán sátrak esete, de szerintem a mi drága Honvédségünk is becopna simán a télre alkalmatlan ruhában meg a 40 éves olajkályhákkal a sátrakban. Bár szerintem időnk se lenne sátrat verni.
 
  • Tetszik
Reactions: plushun