[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Látom te nem ezen a bolygón élsz .
De ha mégis iylen okos vagy akkor magyarázd már el kinek az érdeke (Amerikában) hogy az oroszok ismét erősekk legyenek?
Vagy ha ennyire azon van Amerika hogy az oroszok még a kínaiaknál is jobbak legyenek akkor miért nem küld át Trumpli és emberi egy f-35-öst az oroszoknak ?Mert szegények az f-22 szintet sem tudják még elérni nem hogy az f-35-ét.
Ez az oroszokat segítik a jenkik eléggé meredek mert amekkorát fejlődött Kína 15 év alatt inkább úgy néz ki hogy őket segíti a jenki technikailag ahogy azt egyszer a japánok mondták.

"De ha mégis iylen okos vagy akkor magyarázd már el kinek az érdeke (Amerikában) hogy az oroszok ismét erősekk legyenek?"

Azoknak, akik azt mondják, hogy ahogy az előző hidegháború idején Kínát használták fel a SZU ellen, most Oroszo. erősítésével lehet Kínát legyőzni.

"Vagy ha ennyire azon van Amerika hogy az oroszok még a kínaiaknál is jobbak legyenek akkor miért nem küld át Trumpli és emberi egy f-35-öst az oroszoknak ?"

Nem tehetik. Ha megtennék, akik az Amerikát utálók nem szeretnék Oroszországot.

"...mert amekkorát fejlődött Kína 15 év alatt inkább úgy néz ki hogy őket segíti a jenki technikailag ahogy azt egyszer a japánok mondták."

Így van, a buta amerikai (és nyugati) tőkések tették Kínát nagyhatalommá. Ezt kívánja a visszájára fordítani Trump állami erővel (és orosz segítséggel).
 
T

Törölt tag 1711

Guest
"De ha mégis iylen okos vagy akkor magyarázd már el kinek az érdeke (Amerikában) hogy az oroszok ismét erősekk legyenek?"

Azoknak, akik azt mondják, hogy ahogy az előző hidegháború idején Kínát használták fel a SZU ellen, most Oroszo. erősítésével lehet Kínát legyőzni.

"Vagy ha ennyire azon van Amerika hogy az oroszok még a kínaiaknál is jobbak legyenek akkor miért nem küld át Trumpli és emberi egy f-35-öst az oroszoknak ?"

Nem tehetik. Ha megtennék, akik az Amerikát utálók nem szeretnék Oroszországot.

"...mert amekkorát fejlődött Kína 15 év alatt inkább úgy néz ki hogy őket segíti a jenki technikailag ahogy azt egyszer a japánok mondták."

Így van, a buta amerikai (és nyugati) tőkések tették Kínát nagyhatalommá. Ezt kívánja a visszájára fordítani Trump állami erővel (és orosz segítséggel).

De már nincs is Oroszország, elsöpörte a 2. szovjet forradalom, miután lerohanta Iránt (legalább is tavaly ilyenkor még ezen pörögtél, mellesleg jössz egy rekesz sörrel).
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
De már nincs is Oroszország, elsöpörte a 2. szovjet forradalom, miután lerohanta Iránt (legalább is tavaly ilyenkor még ezen pörögtél, mellesleg jössz egy rekesz sörrel).

Az az Oroszország, amely 1917 előtt létezett, valóban nincs is. Ki rohanta le Iránt? Miért jönnék neked egy rekesz sörrel?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 998
82 253
113
Bajkálon túli terület- orosz-kínai határ közelében

<iframe src="" width="640" height="360" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe src="" width="640" height="360" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 998
82 253
113
T

Törölt tag 1711

Guest
Miért jönnék neked egy rekesz sörrel?

Nagyon rövid az emlékezeted.

Tavaly nyáron még azt írtad ősszel Putyin lerohanja Iránt, hogy ne legyen Kínáé, majd a nagy forradalom 100. évfordulóján kitör a 2. szovjet forradalom Orosz.-ban, amire retro disco-kat és kamu szovjet személyivel pózoló tinik fotóit hoztad fel bizonyítékként. Végül Magyarország megtámadja Romániát, kirúgnak minket a NATO-ból, Szovjetunió beszáll a mi oldalunkon, USA visszavonul és így adja át Kelet-Európát ismét a Szovjeteknek, hogy megerősítse őket Kína ellen.

Erre írtam, hogy 1 rekesz Orosz sörbe fogadok, hogy ebből semmi se lesz, amit TE tartottál.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 801
30 684
113
De a kínaiaknak annál nagyobb szükségük van a Bajkál tó vizére. És ha jól megfigyelted, akkor pontosan a Bajkál tó környéke is az egyik fő hadgyakorlati helyszín.
És? Itt arról volt szó, hogy az oroszoknak nem kell Kínából egy négyzetméter sem és egy csepp víz sem, mert van nekik elég. Uh egy ilyen hadgyakorlat nem Kína ellen irányul, emiatt ha nem hívták volna meg őket, akkor sem lenne mitől féljenek. Hogy Kínának ettől függetlenűl milyen vágyai lehetnek az orosz tulajdonból, az teljesen más történet.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nagyon rövid az emlékezeted.

Tavaly nyáron még azt írtad ősszel Putyin lerohanja Iránt, hogy ne legyen Kínáé, majd a nagy forradalom 100. évfordulóján kitör a 2. szovjet forradalom Orosz.-ban, amire retro disco-kat és kamu szovjet személyivel pózoló tinik fotóit hoztad fel bizonyítékként. Végül Magyarország megtámadja Romániát, kirúgnak minket a NATO-ból, Szovjetunió beszáll a mi oldalunkon, USA visszavonul és így adja át Kelet-Európát ismét a Szovjeteknek, hogy megerősítse őket Kína ellen.

Erre írtam, hogy 1 rekesz Orosz sörbe fogadok, hogy ebből semmi se lesz, amit TE tartottál.

A személyes sértegetést most ugorjuk át, és röviden válaszolnék a félreértéseidre.

1) Nem írtam olyant, hogy Putyin lerohanná Iránt.
Amit írtam:
  • Zsirinovszkij írt egy könyvet 1993-ban, amelynek az volt a címe, hogy Utolsó csapás délre. Ennek lényege, hogy Oo.-nak nem Európa felé, hanem dél felé (Közel-Kelet, Indiai-óceán) kell terjeszkednie.
  • Trumpnak kötelessége lesz megtámadnia Iránt, mert Izrael ezért segítette őt a hatalomba.
  • Ha az USA megtámadja Iránt, akkor Oroszo. nem fogja Iránt megvédeni, hanem Azerbajdzsánt fogja támogatni Irán ellen, mégpedig azért, mert Azerbajdzsán volt szovjet tagállam, és kell az unióba.
Ezeket irtam.
Te ezt úgy forgattad ki, hogy Putyin lerohanná Iránt.

2) Az 1917-es forradalom 100 éves évfordulójával valóban elkarcérkodtam, hogy kitör a 2. szovjet forradalom, ez igaz. Azonban, ez sem légbőlkapott annyiban, hogy ha lassabban is, de az újra-szovjetizáció valóban zajlik Oroszországban. Ha kitör a háború, az megint csak kedvezni fog a szocializmusnak, mert háborús körülmények között egyfajta hadikommunizmus kerül majd bevezetésre. És hogy mást ne mondjak, itthon is éledeznek (nem az ál-kommunista libsi), hanem az igazi kommunista baloldalikak, érzékelvén a nemzetközi változásokat. Itt tehát csak a folyamat sebessége az, amely lassabb, mint ahogy kijelentettem.

3) Nem írtam olyant, hogy Magyarország megtámadná Romániát.
Írtam viszont olyant, hogy:
  • ha Románia elengedi Erdélyt, és Erdély orosz oldalra áll át, akkor bajban leszünk, mert ha Magyarország még mindig NATO tag, akkor az orosz oldalra kiugrott Erdélyt a NATO meg fogja támadni Magyarország irányából.
  • erre akkor kerülhet sor, ha Románia megpróbál majd átállni az oroszokhoz. Oka: két részre szétválasztva az országot (Erdély leválasztásával) könnyebb Romániának az orosz oldalra való átállás.
  • mondtam tehát, hogy ekkor állhat fenn annak a veszélye, hogy Magyarországnak a NATO oldalán háborúba kell majd mennie Erdélyért, hogy visszaszerezze azt az oroszoktól.
4) Kirúgnak minket a NATO-ból.
Ilyet nem írtam, de bárcsak megtennék!

5) Szovjetunió beszáll a mi oldalunkon. - Nos, ez még megtörténhet, főleg, hogy Putyin az egy orosz alakulatot Erdély névre keresztelte el.

6) Az USA visszavonul és így adja át Kelet-Európát a Szovjeteknek. - Ez egész biztosan meg fog történni, de nem 1-2 év alatt, hanem az elkövetkező 5-10 évben.

7) Hogy megerősítse őket Kína ellen. - Igen, pontosan ez fog történni, ill. történik már most is. A szept.-ben tartandó orosz 300,000 fős hadgyakorlatnak is az a célja, hogy megmutassa az USA-nak, hogy van mivel fellépniük Kína ellen, és készek is erre.

Végezetül, az lehet, hogy te írtad, hogy mindezekbe 1 rekesz sörbe fogadsz, de én kizárt dolog, hogy belementem volna ebbe a fogadásba, mivel soha nem szoktam fogadni. Főleg nem rekesz sörökbe, mivel úgy általában nem is iszom sört.

Úgyhogy azt kérném tőled, hogy légy picit türelmesebb, a geopolitikában a dolgok néha nem abban a tempóban haladnak, hogy máról-holnapra megtörténnek a változások, de olyan is van, amikor igen. Szóval az, hogy mindez nem történt meg az elmúlt 1 évben, az nem jelenti azt, hogy az elkövetkező 3-5-10 évben sem fognak megtörténni.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 450
10 328
113
haubagoi, gondolkoztál már azon hogy blogot írj ? ha tudsz angolul akkor még megélni is megtudnál belőle, őszintén szólva én úgy gondolom se füle se farka annak amit írsz , de ezek az elméletek azok amikre a sok, (nem tudom milyen gyűjtőnevet használjak ) fura dologban hívő ember cuppan meg jól lehet rá követőtábort építeni
Amúgy nem akartalak megbántani ezzel, ezt komolyan írtam.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
haubagoi, gondolkoztál már azon hogy blogot írj ? ha tudsz angolul akkor még megélni is megtudnál belőle, őszintén szólva én úgy gondolom se füle se farka annak amit írsz , de ezek az elméletek azok amikre a sok, (nem tudom milyen gyűjtőnevet használjak ) fura dologban hívő ember cuppan meg jól lehet rá követőtábort építeni
Amúgy nem akartalak megbántani ezzel, ezt komolyan írtam.

Várd ki, a Brexitet és Trump-ot is megmondtam előre, és az be is következett. Tehát az, hogy most még úgy tűnik neked, hogy se füle se farka annak, amit írok, attól még később kiderülhet, hogy igenis volt értelme.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Kínai újság szerint az oroszok ráharaptak a 054es fregattra, és valami Misztrál szerű kínai partraszálló hajóra. Továbbá infrás cuccokra.

img-c9b305b71ae93b28976c47b291c1b39d-jpg.495099

img-09e8302798bc65f5a3af902eb9545ccf-jpg.495101
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and gacsat

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Úristen, Jevgenyij Fjodorov, az orosz állami duma képviselője már a НОД СССР -nél tart :D

Совет Объединённых Штабов НОД СССР


Soon we will liberate Moldova and the Baltic States? The Council OSH NOD of the USSR
Скоро освободим Молдавию и Прибалтику? Совет ОШ НОД СССР

The Soviet Union still exists! 30 08 2018 access Code
Советский Союз до сих пор существует! 30 08 2018 Код доступа
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
The Soviet Union still exists! 30 08 2018 access Code

A fejükbe csak !.A Valóság meg lassan az hogy NATO légibázisok f-35-ökkel;)

Soon we will liberate Moldova and the Baltic States? The Council OSH NOD of the USSR

Hát persze ! Ukrajnában meg ölik az oroszokat !:hadonaszos:

"Hamarosan" mondják ők ! Putyin meg szépen át adja helyét Dugin bácsinak ugye?