[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Grúziát felveszik a NATO tagok közé. Vajon mi lesz az orosz reakció ? Elviselik, vagy lerohanják és erőből megakadályozzák ? Passz. Nem könnyű kérdés, de a megoldása sem lesz az.

Ki kell mondaniuk, hogy létezik a SZU és akkor minden, a SZU területén tartózkodó idegen alakulat megszálló erőként kezelhető nemzetközi és háborús jogilag.
Ekkor nem elfoglalják Grúziát, Ukrajnát, stb. hanem felszabadítják azt. A szovjet állampolgárság is jogfolytonos, erre a magyar tv-ben is utalt valaki a napokban az ukrán kettős állampolgársági ügy kapcsán. A Baltikum pedig ekkor nem EU és nem NATO tag, mivel nem létező államok nem léphettek be ezekbe a szervezetekbe (hasonlóan ahhoz, mintha jóhiszeműleg megvennél egy lopott kocsit, ha kiderül, hogy lopott, akkor nem hivatkozhatsz arra, hogy de te megvetted, hanem vissza kell adnod).
 

Jericho

Member
2018. október 3.
49
9
8
Nagyon új vagyok itt bocs. Egy kérdés bárkihez: az itt megjelenő hsz -ok egy konkrét cikkhez kapcsolódnak (ami elérhető itt valahol) vagy csak simán a cimhez kommentel mindenki? Köszi, bárki válaszol is (aki nem küld el a francba)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 037
18 705
113
2008-ban el kellett volna fogni Szakácsvilit Tbilisziben és nyilvánosan felakasztani.

Oroszország úgy járt Grúziával, mint az amerikaiak Irakkal 91-ben. Megindították a hadműveletet, csak épp korlátozott célokkal. Aztán amint elérték ezeket a célokat, megálltak. Az amerikai erők 2003-ban újra mentek. Vajon az oroszok is megindúlnak ismét és újra gyarmatosítják a Kaukázust, vagy eltűrik az amerikai jelenlétet és NATO erőket a déli régióban, ennyire közel oroszországhoz ?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 040
82 461
113
Oroszország úgy járt Grúziával, mint az amerikaiak Irakkal 91-ben. Megindították a hadműveletet, csak épp korlátozott célokkal. Aztán amint elérték ezeket a célokat, megálltak. Az amerikai erők 2003-ban újra mentek. Vajon az oroszok is megindúlnak ismét és újra gyarmatosítják a Kaukázust, vagy eltűrik az amerikai jelenlétet és NATO erőket a déli régióban, ennyire közel oroszországhoz ?
A GRU Specnaz katonái(civilben) már Tbilisziben voltak, Szkácsvilit akarták elfogni, de jött a parancs és vissza hívták őket. Későbbi hírek szerint Bush fenyegetőzött...

Oroszok abban hibáztak, hogy az ott állomásozó csapatokat kivonták mikor Szakácsvili CIA-s segítséggel megdöntötte Eduard Sevarnadze hatalmát ún. "színes forradalommal"-ami amerikai exportcikk. Putyin akkor még "zöldfülü" volt.
Szerintem, ha NATO megmeri lépni, hogy direkt felveszik a szervezetbe Grúziát Dél-Oszétia és Abházia nélkül, az arról fog tanúskodni, hogy a NATO folytatni akarja az agresszív expanzív és destabilizációs poltikáját a Kaukázusban. Oroszországnak erre lépnie kell természetesen. Ha lesz komoly provokáció- pl. megtámadják Dél-Oszétiát vagy Abháziáta grúzok már Nato-tagsággal elkerülhetetlen lesz a katonai konfliktus-szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 551
18 325
113
Nagyon új vagyok itt bocs. Egy kérdés bárkihez: az itt megjelenő hsz -ok egy konkrét cikkhez kapcsolódnak (ami elérhető itt valahol) vagy csak simán a cimhez kommentel mindenki? Köszi, bárki válaszol is (aki nem küld el a francba)
Szia! Üdv az oldalon! Ez változó. Van amikor cikkhez szól hozzá valaki és van amikor valaki válaszol valakinek. Jobb alul ott a "válasz" gomb, így tudsz valakinek a hozzászólására reagálni. Jó szórakozást az oldalon!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 037
18 705
113
A GRU Specnaz katonái(civilben) már Tbilisziben voltak, Szkácsvilit akarták elfogni, de jött a parancs és vissza hívták őket. Későbbi hírek szerint Bush fenyegetőzött...

Oroszok abban hibáztak, hogy az ott állomásozó csapatokat kivonták mikor Szakácsvili CIA-s segítséggel megdöntötte Eduard Sevarnadze hatalmát ún. "színes forradalommal"-ami amerikai exportcikk. Putyin akkor még "zöldfülü" volt.
Szerintem, ha NATO megmeri lépni, hogy direkt felveszik a szervezetbe Grúziát Dél-Oszétia és Abházia nélkül, az arról fog tanúskodni, hogy a NATO folytatni akarja az agresszív expanzív és destabilizációs poltikáját a Kaukázusban. Oroszországnak erre lépnie kell természetesen. Ha lesz komoly provokáció- pl. megtámadják Dél-Oszétiát vagy Abháziáta grúzok már Nato-tagsággal elkerülhetetlen lesz a katonai konfliktus-szerintem.

Hát tegnap született egy döntés a miniszterek értekezletén, hogy felveszik őket. Az oroszok helyében én sem hagynám. Más kérdés hogy azért azt is figyelembe kell venni, hogy a Kaukázusban is már önálló országok léteznek. Ők nem hinném hogy újra Oroszország része kívánnak lenni. Illetve nem tudom hogy Oorszországnak érdeke lenne-e hogy újabb nem orosz milliókkal legyen gazdagabb, akik nek akarnak Ooroszországban élni és inkább újabb terhet fognak jelenteni számukra. Hát ott biztos megint nagy kavarodás lesz, ha Grúzia NATO tag lesz. Igaz, abban nem hiszek hogy a NATO egésze háborúba menne kis országokért, értünk sem természeteen.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Hát tegnap született egy döntés a miniszterek értekezletén, hogy felveszik őket. Az oroszok helyében én sem hagynám. Más kérdés hogy azért azt is figyelembe kell venni, hogy a Kaukázusban is már önálló országok léteznek. Ők nem hinném hogy újra Oroszország része kívánnak lenni. Illetve nem tudom hogy Oorszországnak érdeke lenne-e hogy újabb nem orosz milliókkal legyen gazdagabb, akik nek akarnak Ooroszországban élni és inkább újabb terhet fognak jelenteni számukra. Hát ott biztos megint nagy kavarodás lesz, ha Grúzia NATO tag lesz. Igaz, abban nem hiszek hogy a NATO egésze háborúba menne kis országokért, értünk sem természeteen.

Az oroszok is be kell lépjenek a NATO-ba, és akkor kedvükre háborúzhatnak NATO országokkal, mert akkor nincs 5. cikkely :D
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nagyon új vagyok itt bocs. Egy kérdés bárkihez: az itt megjelenő hsz -ok egy konkrét cikkhez kapcsolódnak (ami elérhető itt valahol) vagy csak simán a cimhez kommentel mindenki? Köszi, bárki válaszol is (aki nem küld el a francba)


Adott fórumtémák vannak és a főoldalon megjelenő cikkeket is azokhoz szokták társítani a szerkesztők, akkor lehet a cikkeket megnyitva is hozzászólni, de ez nem mindig történik meg.

A konkrét fórumrészre pedig a főoldalon felül bal oldalt lévő "FÓRUM" fülre kattintva tudsz eljutni.
 

Jericho

Member
2018. október 3.
49
9
8
Adott fórumtémák vannak és a főoldalon megjelenő cikkeket is azokhoz szokták társítani a szerkesztők, akkor lehet a cikkeket megnyitva is hozzászólni, de ez nem mindig történik meg.

A konkrét fórumrészre pedig a főoldalon felül bal oldalt lévő "FÓRUM" fülre kattintva tudsz eljutni.
Köszi! De nekem az nem tiszta, hogy ha itt a fórumban látok egy hozzászólás halmazt, akkor INNEN hogyyn lehet eljutni ahhoz az iráshoz, amihez ezek a kommentek kapcsolódnak
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Köszi! De nekem az nem tiszta, hogy ha itt a fórumban látok egy hozzászólás halmazt, akkor INNEN hogyyn lehet eljutni ahhoz az iráshoz, amihez ezek a kommentek kapcsolódnak
Üdv! Minden topiknak van egy címe az kb. behatárolja a témát,tárgykört.Azon belül a fórumozók raknak be híreket pletykákat ami a címben megfogalmazott körbe beleillik.Aztán ahhoz lehet hozzászólni vitázni ,anyázni,komcsizni ,meg nácizni...:D na jó azokat nem szabad de előfordul.
Általában a válaszokhoz kapcsolódó adott hírt egy két oldalon belül megtalálod visszafele.
 

Jericho

Member
2018. október 3.
49
9
8
Üdv! Minden topiknak van egy címe az kb. behatárolja a témát,tárgykört.Azon belül a fórumozók raknak be híreket pletykákat ami a címben megfogalmazott körbe beleillik.Aztán ahhoz lehet hozzászólni vitázni ,anyázni,komcsizni ,meg nácizni...:D na jó azokat nem szabad de előfordul.
Általában a válaszokhoz kapcsolódó adott hírt egy két oldalon belül megtalálod visszafele.
Köszi szépen! Igy már értem (meg közben rá is jöttem) Kicsit más ez itt mint a megszokott. De érdekes.
 

Jericho

Member
2018. október 3.
49
9
8
Üdv! Minden topiknak van egy címe az kb. behatárolja a témát,tárgykört.Azon belül a fórumozók raknak be híreket pletykákat ami a címben megfogalmazott körbe beleillik.Aztán ahhoz lehet hozzászólni vitázni ,anyázni,komcsizni ,meg nácizni...:D na jó azokat nem szabad de előfordul.
Általában a válaszokhoz kapcsolódó adott hírt egy két oldalon belül megtalálod visszafele.

Azt még el tudnád mondani, hogy miként lehet új topicot indítani?
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
21347361_0.jpg



https://baltics.liveuamap.com/en/2016/22-september-russia-has-deployed-two-s400-systems-in-the