[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
hm... ezek a szankciók amolyan nesze semmi fogd meg jól stílusú dolog, ennyi erővel én is mehetnék diplomatának, ezt előre meg lehetett mondani hogy ezt teszik majd. A másik meg hogy felszólítják a feleket hogy erőszak nélkül oldják meg a problémát... Ez sokat segít mindig a problémákon.

Mégse küldhetnek rögtön zsoldosokat tűzparanccsal mint az oroszok.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 859
113
2009 vs. most
904451_10152294103978487_1247499702_o_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 859
113
1-2 hete még elpoénkodtam, hogy ahol McCain megjelenik, ott az országnak annyi rövid időn belül. Eléggé beigazolódni látszik.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 859
113
Itt egy hosszabb fotósorozat, tiszta Szíria-feeling kezd lenni és az nem jó.
http://www.theatlantic.com/infocus/2014/02/kiev-truce-shattered-dozens-killed/100685/
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Itt egy hosszabb fotósorozat, tiszta Szíria-feeling kezd lenni és az nem jó.
http://www.theatlantic.com/infocus/2014/02/kiev-truce-shattered-dozens-killed/100685/

Ez már inkább a Metro 2033 világa. Nagyon posztapokaliptikus hatása van az egésznek. :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 859
113
honnan van civilnek kézigránátja? nekem pl nincs és nem is tudom honnan vehetnék egyet.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Engem még az a 50-70 rendőr fogoly érdekelne, akik miatt elvileg a támadást indították a sárga szalagosok. Azokat egyszerre fogták el a tüntetők, vagy egyesével? Én mondjuk az utóbbira szavazok, mert eddig még nem láttam olyan képeket, felvételeket amiben bekerítettek volna rendőröket.

Vagy talán a rendőrség ostromakor ejtettek volna ennyi foglyot?
Hmmm.. lehet. Mindenesetre akinek van valami infója az ne habozzon, hanem írja le. :)
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
honnan van civilnek kézigránátja? nekem pl nincs és nem is tudom honnan vehetnék egyet.

Ez biztos, hogy kézi vagy repesz gránát volt? Nem inkább valami hanggránát féleség? Csak mert oké, hogy a rendőrnek lerepült a bakancsa, meg valószínűleg a lába se maradt ép, de nekem nem tűnt annyira nagy hatásúnak a cucc.
Mindenesetre durva jelenet. Ha csak 1 mp-vel hamarabb rúgott volna bele, akkor minden másképpen alakult volna. Bár rugdosni egy robbanó valamit nem a legjobb megoldás :).

<i>A medve nem játék </i>
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 859
113
A flashbang általában hosszúkás, legalábbis amiket a filmekben meg a játékokban láttam, persze azok amerikai gyártmányúak, szóval máshol nézhet ki másképp. Viszont ez amibe belerúgott kerek volt, pontosabban gömb alakú, gondolom a formának is van valami szerepe a kialakításban.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A konfliktus elején még egyértelműen a rend és az oroszok pártján voltam, de már kezd árnyalódni a helyzet. Tudtuk itt sokan, hogy ez lesz a vége (vége?...a-a) de valahogy mikor megláttam tegnap, hogy 26 halottat gyártottak, az mégis megrázott, pont ahogyan ma megláttam az első AK-s tömegbelövést. Szerintem is likvidálni kell a különböző elemeket, de ez még kissé mélyen érintett...

Valaki itt elkezdett írni valamit a "nemzeti oldalról" vagy hogy fogalmazott.
Mégis miféle alakulata van a "nemzeti oldalnak"? Megmondom: SEMMI!
Ha hinni lehet a rossz nyelveknek, Vukovárnál harcolt a Magyar Nemzeti Arcvonal kb. 260fővel (10 körüli veszteség) ÁLLÍTÓLAG. Ők talán most is tudnák produkálni a létszámot, de nem fognak a jobbik-magyargárda-hvim vonalba beállni. Azoknak pedig semmi ereje nincs. Márpedig Dér Zsolt a jobbikban dolgozik. Nekem volt szerencsém találkozni vele, s nem hiszem, hogy a betyárokon kívül (na róluk inkább ne beszéljünk.....) szoros kapcsolatai lennének. Nemhogy vezetője legyen valami csoportnak. Bár ki tudja....
Szóval: Jobb nem rugózni azon, hogy az ún. szélsőjobbtól mi várható. Ha lesz is valami, azt az MNA titkolózását ismerve nem fogjuk megtudni majd csak évekkel később. (Kaptam már levelet, hogy tag vagyok-e valahol: NEM.)

Eddig sajnos minden előrejelzésünk bejött, kedves fórumtársak.
-a tüntetések elszabadultak pipa
-Amerika kotyvaszt pipa
-szakadni kívánó területek pipa
-tömegbelövések pipa
-rejtélyes mesterlövészek pipa
-szíriai forgatókönyv pipa ?

Ha továbbra is ilyen eredményesen jósolunk, akkor tudjuk mi következik. Aztán majd sírhatunk Kárpátalja után. Megint a magyart fogják előre küldeni, és megint magyar fogja lelőni?

Itt van a szomszédban. Ez már NEM SZÍRIA.

Ma Ukrajna. Holnap mi?

Ja, amúgy láttam ma egy Mi-2-est.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 859
113
A kuruc szerint elfoglaltak egy atomerőművet Rivine városban. Valakinek valami infója ezzel kapcsolatban? Egyáltalán minek? Úgysem tudsz vele semmit kezdeni, max agyonlőnek mert az már tényleg olyan terület, amire a leg béketűrőbb és leg támogatóbb polgár is azt mondja, hogy inkább lőjjenek le de ahoz ne piszkálhass hozza.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Unio: Nézd meg a 2. videót. Abból választ kapsz rá, hogy mi a sorsa az elfogott rendőröknek, elfogás közben. Gondolom utána sem sokkal "komfortosabb" a helyzetük.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
A flashbang általában hosszúkás, legalábbis amiket a filmekben meg a játékokban láttam, persze azok amerikai gyártmányúak, szóval máshol nézhet ki másképp. Viszont ez amibe belerúgott kerek volt, pontosabban gömb alakú, gondolom a formának is van valami szerepe a kialakításban.

Igaz, én is úgy tudtam. Nem értek a gránátokhoz, de nekem ez eléggé gyengusz volt. Az is lehet, hogy valami szaki házilag összehozott ilyen gránát szerűséget. De majd megírja itt egy szakértő, hogy mivel állunk szemben.

Thaiföldön is érdekes dolgok zajlanak. A piás papírzacskóba rejtett pisztolyon, géppisztolyon át ott is megy a tömegből ki-ki lövünk egy embert. Mad world
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 859
113
Vajon Janukovics most mennyire tartja jó ötletnek, hogy feltétel nélkül elengedték azt a 250(?) elfogott és bebörtönzött tüntetőt?
 
T

Törölt tag 008

Guest
Valahol lattam ma azt a fotot, ahol tomegbe kisertek az elfogott rendoroket, de ott is csak olyan 15-20an lehettek.