[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Egyetértek aquarell termináljával!
Iráni orosz bázis viszont nem lesz, mert az irániak nem hülyék. Épp elég volt nekik az USA-ból a sah idejében, tehát nem akarják a csöbör után a vödröt is kipróbálni!

Mi azért a biztonság kedvéért kipróbáltuk (1989 után-napjainkig).
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Bennem 20 évesen nincs egyenirányító, ám mint látom, sokak gondolkodását a ruszkik irányítják! - Nem volt elég a 40 év megszállás?!?

Phaidros írta: "Szerintem több "Déli" ex-szovjet államban (is) van amerikai támaszpont. Akkor hol nem függetlenek?"

Akik idejében választhattak, azoknak adva volt a csöbör /Oo./ és a vödör /USA/.
Akik meg elkéstek, azok helyett a medve választott!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
https://www.youtube.com/watch?v=sASmACW4BPc

https://www.youtube.com/watch?v=WR3STxf8yms

https://www.youtube.com/watch?v=t8pgK4oKKHk
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Bennem 20 évesen nincs egyenirányító, ám mint látom, sokak gondolkodását a ruszkik irányítják! - Nem volt elég a 40 év megszállás?!?

Phaidros írta: "Szerintem több "Déli" ex-szovjet államban (is) van amerikai támaszpont. Akkor hol nem függetlenek?"

Akik idejében választhattak, azoknak adva volt a csöbör /Oo./ és a vödör /USA/.
Akik meg elkéstek, azok helyett a medve választott!

Nem mondod, hogy fika 20-as kis suttyó vagy csak! Ki nem állhatom a fiatalabbakat! :D :D :D
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>formosa</b>
Nehogy válaszolj, mert Grgly kivág minket innen!
Egyébként nyugi, 20 évesen nekem is pont annyi eszem és pont akkora egóm volt, mint Neked, de ne aggódj, idővel mindkettő csak növekszik! ;D
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Egyszerűen képtelen vagyok megérteni ezt az állandó hibrid háborúzást. Valaki magyarázza már el nekem, hogy mi ez. Hivatalosan.
Így a hibrid háború kora, úgy a hibrid háború kora, aztán a konkrétumokra mindenki (nem Ti,hanem úgy általában) csak hebeg-habog.
Nem látok semmi újat a porondon.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 316
26 467
113
<b>formosa</b>
Nehogy válaszolj, mert Grgly kivág minket innen!
Egyébként nyugi, 20 évesen nekem is pont annyi eszem és pont akkora egóm volt, mint Neked, de ne aggódj, idővel mindkettő csak növekszik! ;D
+1
Van még mit tanulnia az életben. Biztos sokat tapasztalt már, mi meg csak most kezdtük.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Bennem 20 évesen nincs egyenirányító, ám mint látom, sokak gondolkodását a ruszkik irányítják! - Nem volt elég a 40 év megszállás?!?

Phaidros írta: "Szerintem több "Déli" ex-szovjet államban (is) van amerikai támaszpont. Akkor hol nem függetlenek?"

Akik idejében választhattak, azoknak adva volt a csöbör /Oo./ és a vödör /USA/.
Akik meg elkéstek, azok helyett a medve választott!

russia_wants_war_look_how_closely_they_put_country_to_our_military_bases.jpg


Én is fiatal vagyok, de látod, ha nem gondolkodsz és forrón eszed a kását (a nagyobb lexikális tudásúakkal szemben főleg), akkor megégeted magad? Vagy le...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Hogy védjem is kicsit Formosa forumita társam, bár jól láthatóan NAGYON nem egy véleményen vagyunk, azt mindenképpen én előnyére írnám, hogy 20 évesen legalább érdeklődik a geopolitika iránt. Ez a korosztályára, jellemzően nem igaz. Sőt, azt sem tudják, hogy mi az a NATO, meg hogy volt VSZ... Majd idővel, jön az élettapasztalat is, talán kicsit változik a világnézet.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Egyszerűen képtelen vagyok megérteni ezt az állandó hibrid háborúzást. Valaki magyarázza már el nekem, hogy mi ez. Hivatalosan.
Így a hibrid háború kora, úgy a hibrid háború kora, aztán a konkrétumokra mindenki (nem Ti,hanem úgy általában) csak hebeg-habog.
Nem látok semmi újat a porondon.

Az a lényege, mint a terrorizmusnak:
Bármire rá lehet fogni.
Baltikumi orosz kisebbség állampolgárságot akar? Hibrid háború.
Orosz hadgyakorlat 300km-re a határaikon belül? Hibrid háború.
Részeg orosz turisták Berlinben? Hibrid háború.
Orosz újságíró kényelmetlen kérdést tesz fel egy politikusnak? Hibrid háború.
...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Azért ez nem ilyen egyszerű szerintem. Én ide egy Majdant, egy Hong-Kong-i diáktüntetést, a Krímet, Kelet Ukrajnát, az arab tavaszokat, egy bármilyen False Flag attack-ot vennék inkább...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 651
113
Bennem 20 évesen nincs egyenirányító, ám mint látom, sokak gondolkodását a ruszkik irányítják! - Nem volt elég a 40 év megszállás?!?

Phaidros írta: "Szerintem több "Déli" ex-szovjet államban (is) van amerikai támaszpont. Akkor hol nem függetlenek?"

Akik idejében választhattak, azoknak adva volt a csöbör /Oo./ és a vödör /USA/.
Akik meg elkéstek, azok helyett a medve választott!


A realitások irányítják a gondolkodásunkat,senki sem választhatott igazából,akkor nem lett volna nato,meg szu,ha az emberek választhattak volna.
Bőven elég volt 40 év megszállás,most is meg vagyunk szállva,csak kevésbé katonailag,viszont amíg itt volt katonailag az szu,addig a nyugat nem jöhetett ide a demokráciájával,emberi jogaival,b@zi felvonulásaival,valóság sóival,egész estés tehetség kutató műsoraival,privát energia szektorával,3x-os lakástörlesztő részleteivel,liberális pártjaival....
Folytassam?
Viszont katonailag csak annyira van jelen,hogy szúrja a szemét a mackónak,aki ha idecsap,akkor nekünk rotty,de ő még időben távozhat,mert ugye szerintem is értünk fog majd bármelyik ny. európai ország,vagy az usa maga full kontaktozni az oroszokkal,hát persze.
Én meg majd félre pöckölgetem a fasírtot a tányéron,és a borsóra,meg a répára koncentrálok.
Minimális pilitikai,gazdasági hozzáértés elég lett volna,hogy ne rúgjuk fel teljesen a kapcsolatokat az oroszokkal,a szu végén,a mi léptékeinkkel egy végtelen piac,nagyjából bármire,amit mi akkor tudtunk gyártani,fizethettek volna olajjal,acéllal,akármivel,uram bocsá' haditechnikával.
Innen,ahol most vagyunk,vagyis vegetálunk,már nagyon nehéz jó döntéseket hozni,elfújta a szél a teljes nemzeti vagyont,ipart,energia szektort,lassan mindent.
Csak bepöccenős leszek,hol a söröm....
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
<blockquote rel="formosa">Bennem 20 évesen nincs egyenirányító, ám mint látom, sokak gondolkodását a ruszkik irányítják! - Nem volt elég a 40 év megszállás?!?

Phaidros írta: "Szerintem több "Déli" ex-szovjet államban (is) van amerikai támaszpont. Akkor hol nem függetlenek?"

Akik idejében választhattak, azoknak adva volt a csöbör /Oo./ és a vödör /USA/.
Akik meg elkéstek, azok helyett a medve választott!


A realitások irányítják a gondolkodásunkat,senki sem választhatott igazából,akkor nem lett volna nato,meg szu,ha az emberek választhattak volna.
Bőven elég volt 40 év megszállás,most is meg vagyunk szállva,csak kevésbé katonailag,viszont amíg itt volt katonailag az szu,addig a nyugat nem jöhetett ide a demokráciájával,emberi jogaival,b@zi felvonulásaival,valóság sóival,egész estés tehetség kutató műsoraival,privát energia szektorával,3x-os lakástörlesztő részleteivel,liberális pártjaival....
Folytassam?
Viszont katonailag csak annyira van jelen,hogy szúrja a szemét a mackónak,aki ha idecsap,akkor nekünk rotty,de ő még időben távozhat,mert ugye szerintem is értünk fog majd bármelyik ny. európai ország,vagy az usa maga full kontaktozni az oroszokkal,hát persze.
Én meg majd félre pöckölgetem a fasírtot a tányéron,és a borsóra,meg a répára koncentrálok.
Minimális pilitikai,gazdasági hozzáértés elég lett volna,hogy ne rúgjuk fel teljesen a kapcsolatokat az oroszokkal,a szu végén,a mi léptékeinkkel egy végtelen piac,nagyjából bármire,amit mi akkor tudtunk gyártani,fizethettek volna olajjal,acéllal,akármivel,uram bocsá' haditechnikával.
Innen,ahol most vagyunk,vagyis vegetálunk,már nagyon nehéz jó döntéseket hozni,elfújta a szél a teljes nemzeti vagyont,ipart,energia szektort,lassan mindent.
Csak bepöccenős leszek,hol a söröm....

</blockquote>
A sört annyira nem csípem, de +1. S ezért írom mindig, hogy nekünk csak az lehet a jó, ha kicsit hintázunk, finoman, a nagyok közt... Mindig ahhoz kell óvatosan közelíteni, aki épp messzebb van tőlünk, s lehetőleg folyamatosan elérni azt, hogy egyik se telepítsen ide semmit, vagy lehetőleg SEMMI fontosat, olyat meg pláne NE, ami megéri a másik oldalról a minimum taktikai töltetet. Lehet engem hülyézni, paranoiásnak beállítani, szerintem ez a legfontosabb MA az ország biztonsági kihívásait tekintve.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A hamis zászlós művelet új?
A Krímben mi volt a "hibrid"? Az ott szerződés alapján állomásozó erők mellé érkezett még egy kevés, lefegyverezték az urkánokat, biztosították a területet, mikor ez megvolt népszavazást rendeztek ami már előre borítékolható eredményt hozott (az etnikai arányoknak megfelelően... nem voltak rászorulva a csalásra).
Talán 1-2 halottal meg is úszták az egészet.

Aztán valaki komolyan ezzel párhuzamba állítja Donbasszt?
A német hírszerzés szerint több mint 60.000 halottal, és a szakadárok folyamatos területvesztésével?
Az a "segítség" amit kapnak lópikula ahhoz képest amennyit ártott nekik a Kreml-erőltette Minszkezés.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Egyszerűen képtelen vagyok megérteni ezt az állandó hibrid háborúzást. Valaki magyarázza már el nekem, hogy mi ez. Hivatalosan.
Így a hibrid háború kora, úgy a hibrid háború kora, aztán a konkrétumokra mindenki (nem Ti,hanem úgy általában) csak hebeg-habog.
Nem látok semmi újat a porondon.

A hibrid háború egyidős az emberiséggel, semmi újdonság nincs a módszerben, csak és kizárólag az elérhető és alkalmazható technológia fejlődése nyitott új dimenziókat.
Hibrid hadviselés: minden eszközt és minden szituációt fegyverként használnak egymás ellen, legyen az média, sport, reklám, belpolitika, pénzügy, turizmus vagy akár hadsereg és konkrét fegyverek. Full spectrum warfare – a hibrid hadviselés miatti sirályvijjogás prosztó paranoia.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
Veikko Korhonen finn blogger kozétett egy írást amelyben azt elemzi, hogy az agresszív Oroszország(SZU) tevékenységének koszonhetoen mely európai(is) országok koszonhetik államiságukat-megalakulásukat mint onállo ország.
Ajánlom foleg a topikban feltunt 20 éves új "Oo szakértonek".:)
http://борьба-за-жизнь.рф/news/finskij_bloger_rasskazal_pochemu_pol_mira_objazany_rossii_po_grob_zhizni/2015-09-17-266
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
részlet
- Finnország 1802 és 1918 , 1802-ig Finnország soha nem létezett mint állam.
- Lettország 1918, addig nem létezett mint állam
-Litvánia 1918-ban állította vissza államiságát
Lengyelország 1918-ban és1944-ben állította vissza államiságát orosz segítséggel.
-Románia létrejotte az orosz-torok háborúk koetkezménye. orosz gyozelem által, orosz beleegyezéssel 1877-1878-ben jott létre Románia
-Bulgária, Szerbia szintén azorosz-torok háborúnak és orosz gyozelemnek koszonhetik megalakulásukat

Moldávia, Grúzia,Turkmenisztán, Kirgizisztán, Belorusszia, Ukrajna,Azerbajdszán, Orményország, Kazahsztán,

-Mongólia szintén aSZU-nak koszonheti létrejottét.


...stb