[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Hóbagoly, ne terelj! Nem az volt a kérdés, hogy a japánok, a németek és az oroszok hogyan kegyetlenkedtek /utóbbiaknak ehhez még háború se kellett/, hanem hogy a ruszkik mikor takarodnak ki a megszállva tartott japán szigetekről!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
formosa
Nem kedvenceim se az oroszok, se más külföldiek, történetesen nekem a saját népem a kedvencem, én már csak ilyen hülye vagyok. Ettől függetlenül persze remélem mindenkinek a tetteiről elmondhatom akár támogató, akár elítélő véleményemet, akár még a saját országomról is. Általánosítani viszont nem vagyok hajlandó, vagyis szerintem nem X vagy X nép/ország felel minden földi nyomorúságért, mindenkinek vannak/voltak pozitív és negatív TETTEI, ezekről beszélgethetünk, de nem abban a stílusban, hogy "mindenről az oroszok tehetnek". Mert sok mindenről ők tehetnek, de nagyon sok mindenről meg mások, néha sajnos mi magyarok is követtünk el olyanokat, amit ma nem szívesen tennénk ki a kirakatba, vagy nem lehet dicsekedni vele.
Egyébként meg a Kuril-szigetekről: az 56 utáni tárgyalásoknak köszönhetően szovjet-japán egyezség volt, bejelentették az ENSZ-nél is tehát szerződéssé vált, csak éppen a japok 60-ban katonai szövetséget kötöttek az USA-val ami korlátlanul lehetővé tette amerikai csapatok és atomfegyverek Japánban állomásoztatását, ezután Ivánék leállították a szigetekről a további tárgyalásokat. Nem tudom, mi ezen a csodálkoznivaló, főleg annak tükrében, hogy a Kubába telepített szovjet atomfegyverek miatt kis híján kitört az atomháború, az USA blokádot alkalmazott egy független külföldi állam ellen, mi lett volna, ha a Szu. ugyanezt teszi ugyanezért Japán ellen?! Ehhez képest Japán olcsón megúszta, mindössze a vesztes háborúban elvesztett szigeteit nem kapta vissza, viszont gyanús, hogy ha nem kötnek az USA-val katonai szövetséget, akkor talán ma más zászló lenne azokon a szigeteken.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Fehéroroszország követeli a Gazpromtól, hogy csökkentsék a gáz árát a felére.

A fehéroroszok 2014-ben 165 dollárért vásároltak ezer köbméter gázt, ekkor 32 rubel ért egy dollárt, 2015-ben a gáz ára 142 dollár volt de a rubel a felére gyengült. A Gazprommal kötött szerződés előnytelen a fehérorosz gazdaság számára, Vlagyimir Potupcsik energiaügyi miniszter szerint a 73 dolláros ár lenne tisztességes.

A fehérorosz hatóság ezért nem ismeri el a jelenleg fennálló tartozását a tisztességtelen árképzésre hivatkozva.
http://www.ukrinform.ua/rubric-economics/2025272-bilorus-vimagae-vid-gazpromu-skorotiti-cinu-vdvici.html
 

sidewinder1

Member
2012. március 13.
217
3
18
Ma a japcsik rosszallása mellett 1 támaszpontot bérelnek, ám a ruszki építkezés hatására könnyen megváltozhat a japcsik amerikaikról alkotott véleménye.
Ám nem fog változni a japcsik ruszkikról alkotott véleménye. Őket ugyanis rühellik! - Talán nem véletlenül!!!

Figyelj okoska, jelenleg nem orosz katonák erőszakolgatják a japán nőket,hanem amerikaiak. Ez biztos nagyon népszerűvé teszi őket a japánok szemében.
 

sidewinder1

Member
2012. március 13.
217
3
18
<blockquote rel="formosa"><blockquote rel="boki">

Mielőtt így bevadulsz és vakon írsz véleményt, legalább nézz már rá a térképre, miről is van szó. A japánok négy szigetet követelnek vissza az oroszoktól (Sikotan, Kunasiri, Etorofu, Habomai), az említett Matua-sziget a négy közül legészakibbtól a Kurili szigetek sorában a hetedik, 300 km-re északra. Miért ne építhetne ott az orosz flottatámaszpontot vagy akár óvodát tetszés szerint, még ha a másik négy szigetet vissza is adnák a japánoknak. A kettő között nincs összefüggés vagy kizáró ok.

Ilyen bonyolult összefüggésekkel ne zavard már össze szegény formosát :D
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Fehéroroszország követeli a Gazpromtól, hogy csökkentsék a gáz árát a felére.

A fehéroroszok 2014-ben 165 dollárért vásároltak ezer köbméter gázt, ekkor 32 rubel ért egy dollárt, 2015-ben a gáz ára 142 dollár volt de a rubel a felére gyengült. A Gazprommal kötött szerződés előnytelen a fehérorosz gazdaság számára, Vlagyimir Potupcsik energiaügyi miniszter szerint a 73 dolláros ár lenne tisztességes.

A fehérorosz hatóság ezért nem ismeri el a jelenleg fennálló tartozását a tisztességtelen árképzésre hivatkozva.
http://www.ukrinform.ua/rubric-economics/2025272-bilorus-vimagae-vid-gazpromu-skorotiti-cinu-vdvici.html

Aláírták a szerződést a fehéroroszok? Mert ha aláírták, akkor ez az érvényes ár. Ha előnytelen nekik, akkor miért írták alá?
Tudod, a világgazdaság úgy működik, hogy akinek nem telik valamire, azt nem veszi meg. Én is szívesebben járnék egy 21 éves Astránál jobb kocsival, de hiába mondanám, hogy egy új kocsi ára nekem nem tisztességes és tessék nekem féláron adni egy újabbat - pedig nekem még aláírt szerződésem sincs, amire az autókereskedő hivatkozhatna!
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Sidewinder, látom Te is mellélősz a rakétáddal. Nem az volt a kérdés, hogy mi történt az ami támaszpontnál!

T. emel! Ha figyelmesen utánaolvasnál, rájöhetnél, hogy a ruszkik /szokásuk szerint/ mindig kitalálnak v.mit, hogy miért nem adják vissza a szigeteket.
Érdekes, az amik nem mutogattak, nem találgattak /és még csak nem is telepítgettek/, csak visszaadták Okinawát.
Ennyi! Nem kéne a dolgot baglyokkal, rakétákkal és orosz népmesékkel színezni.

/Akik megint az ami támaszponttal jönnének, csak annyit: A helyiek tiltakoznak, de a japán kormány másként áll a témához. Ellenkező esetben (a ruszkik rablómódszerét követve) már Kína is lenyúlt volna néhány szigetet, de "közbejött" egy B-52-es.
Így Kína "kénytelen volt" jóval délebbre, másoktól 1 másik szigetet lenyúlni./
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
T. emel! Ha figyelmesen utánaolvasnál, rájöhetnél, hogy a ruszkik /szokásuk szerint/ mindig kitalálnak v.mit, hogy miért nem adják vissza a szigeteket.
/

Természetesen, az oroszok találták ki, hogy Japán katonai szövetséget kössön az USA-val, és amerikai atomfegyvereket telepíthessenek a határaitól párszáz kilométerre. Csak gondolkozz el rajta, hogyan reagált ugyanerre az USA Kuba esetében - miután ők már megtették ugyanezt Törökországban!
Szóval az a véleményem, neked nem mindig egyforma a mércéd.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Aláírták a szerződést a fehéroroszok? Mert ha aláírták, akkor ez az érvényes ár. Ha előnytelen nekik, akkor miért írták alá?
Tudod, a világgazdaság úgy működik, hogy akinek nem telik valamire, azt nem veszi meg. Én is szívesebben járnék egy 21 éves Astránál jobb kocsival, de hiába mondanám, hogy egy új kocsi ára nekem nem tisztességes és tessék nekem féláron adni egy újabbat - pedig nekem még aláírt szerződésem sincs, amire az autókereskedő hivatkozhatna!

Ez így fura hogy papírt lobogtatsz az oroszok nevében, mikor pont ők tiporják csizmával a Budapesti Memorandumot.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
<blockquote rel="ulippo">Fehéroroszország követeli a Gazpromtól, hogy csökkentsék a gáz árát a felére.

A fehéroroszok 2014-ben 165 dollárért vásároltak ezer köbméter gázt, ekkor 32 rubel ért egy dollárt, 2015-ben a gáz ára 142 dollár volt de a rubel a felére gyengült. A Gazprommal kötött szerződés előnytelen a fehérorosz gazdaság számára, Vlagyimir Potupcsik energiaügyi miniszter szerint a 73 dolláros ár lenne tisztességes.

A fehérorosz hatóság ezért nem ismeri el a jelenleg fennálló tartozását a tisztességtelen árképzésre hivatkozva.
http://www.ukrinform.ua/rubric-economics/2025272-bilorus-vimagae-vid-gazpromu-skorotiti-cinu-vdvici.html

Aláírták a szerződést a fehéroroszok? Mert ha aláírták, akkor ez az érvényes ár. Ha előnytelen nekik, akkor miért írták alá?
Tudod, a világgazdaság úgy működik, hogy akinek nem telik valamire, azt nem veszi meg. Én is szívesebben járnék egy 21 éves Astránál jobb kocsival, de hiába mondanám, hogy egy új kocsi ára nekem nem tisztességes és tessék nekem féláron adni egy újabbat - pedig nekem még aláírt szerződésem sincs, amire az autókereskedő hivatkozhatna!</blockquote>

A devizahitelesek is aláírták a szerződést, aztán mégis azt mondták hogy a tisztességtelen árképzéssel csúnyán lehúzták őket amiért kompenzációt kértek és valamennyit kaptak is. Ez a felezés biztos csak a kezdőlicit a fehéroroszoknál, hogy legyen miből alkudni.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Amúgy nem csak a Kuril-szigetek vannak még Oroszország rendezetlen számláján. Amikor Reagan legyőzte a SZU-t, akkor minden komcsik által bekebelezett szabad nép visszanyerte önrendelkezését, 1 kivétellel. Tuva továbbra az oroszok elnyomása alatt él, pedig soha nem volt Oroszország része.

Tuva mikor kapja vissza az önállóságát? Ezt a tartozásukat még nem rótták le az oroszok.
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
T. emel! Sajnálom, hogy nem látod át a ruszkik sokszor alkalmazott "van rajta sapka, nincs rajta sapka" módszereit.
Tehát a borongós idő ellenére szép délutánt kívánok neked!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Én látom ezt a módszert, mikor az oroszok Afganisztánban vagy Csecsenföldön garázdálkodtak, akkor őket köpködtem, mert volt miért. Viszont én meg azt sajnálom, hogy nem veszed észre, ezt a módszert használja mindegyik nagyhatalom amelyik megteheti. És sajnos sokan megtehetik.
Köszi a jókívánságot, viszont neked is egy jó ebéd után!
Amúgy nem csak a Kuril-szigetek vannak még Oroszország rendezetlen számláján. Amikor Reagan legyőzte a SZU-t, akkor minden komcsik által bekebelezett szabad nép visszanyerte önrendelkezését, 1 kivétellel. Tuva továbbra az oroszok elnyomása alatt él, pedig soha nem volt Oroszország része.

Tuva mikor kapja vissza az önállóságát? Ezt a tartozásukat még nem rótták le az oroszok.

Az USA területét nem akarjátok visszaadatni az indián törzseknek, erről még sose hallottam tőletek. Fehér ember kifelé onnan, jöhetnek a sziúk, csejennek, apacsok és a többi jogos tulajdonosok. Már akik túlélték a fehérek "barátságos" látogatását.
Vagy szerintetek mikor van az az időpont, amikortól már nem jogos bárkinek a hódítása?! És milyen "tudományos" módszerrel állapítanátok meg ezt?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="emel"><blockquote rel="ulippo">Fehéroroszország követeli a Gazpromtól, hogy csökkentsék a gáz árát a felére.

A fehéroroszok 2014-ben 165 dollárért vásároltak ezer köbméter gázt, ekkor 32 rubel ért egy dollárt, 2015-ben a gáz ára 142 dollár volt de a rubel a felére gyengült. A Gazprommal kötött szerződés előnytelen a fehérorosz gazdaság számára, Vlagyimir Potupcsik energiaügyi miniszter szerint a 73 dolláros ár lenne tisztességes.

A fehérorosz hatóság ezért nem ismeri el a jelenleg fennálló tartozását a tisztességtelen árképzésre hivatkozva.
http://www.ukrinform.ua/rubric-economics/2025272-bilorus-vimagae-vid-gazpromu-skorotiti-cinu-vdvici.html

Aláírták a szerződést a fehéroroszok? Mert ha aláírták, akkor ez az érvényes ár. Ha előnytelen nekik, akkor miért írták alá?
Tudod, a világgazdaság úgy működik, hogy akinek nem telik valamire, azt nem veszi meg. Én is szívesebben járnék egy 21 éves Astránál jobb kocsival, de hiába mondanám, hogy egy új kocsi ára nekem nem tisztességes és tessék nekem féláron adni egy újabbat - pedig nekem még aláírt szerződésem sincs, amire az autókereskedő hivatkozhatna!</blockquote>

A devizahitelesek is aláírták a szerződést, aztán mégis azt mondták hogy a tisztességtelen árképzéssel csúnyán lehúzták őket amiért kompenzációt kértek és valamennyit kaptak is. Ez a felezés biztos csak a kezdőlicit a fehéroroszoknál, hogy legyen miből alkudni.</blockquote>

Én is voltam devizahiteles, de olyan szerződést írtam alá, amit biztosan ki tudtam fizetni, és ki is fizettem mindent (utána majd egy évig zaklatott is a bank levélben, telefonon is, hogy vegyek fel újra hitelt tőlük). Ezt a fehéroroszok is megtehetik sírás helyett, nem én írtam alá az ő szerződésüket és nem is te, hanem ők maguk. Amikor jól jártak vele, akkor nem hallottam hogy reklamáltak volna, hogy ők inkább világpiaci árakon akarnak fizetni.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="emel">
Aláírták a szerződést a fehéroroszok? Mert ha aláírták, akkor ez az érvényes ár. Ha előnytelen nekik, akkor miért írták alá?
Tudod, a világgazdaság úgy működik, hogy akinek nem telik valamire, azt nem veszi meg. Én is szívesebben járnék egy 21 éves Astránál jobb kocsival, de hiába mondanám, hogy egy új kocsi ára nekem nem tisztességes és tessék nekem féláron adni egy újabbat - pedig nekem még aláírt szerződésem sincs, amire az autókereskedő hivatkozhatna!

Ez így fura hogy papírt lobogtatsz az oroszok nevében, mikor pont ők tiporják csizmával a Budapesti Memorandumot.</blockquote>

Kérlek linkeld már be ide azt a híres Budapesti Memorandumot ékes magyar nyelven, hogy én is tudjam élvezni. Akkor el is fogom hinni, hogy mi van benne. Eddig mindenki csak hivatkozott rá, de prezentálni senki nem tudta.
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Japán csak gazdaságilag "nagy", katonailag viszont 3 nagyhatalom hullámai közt kell lavíroznia. A Szu. csak elvett, az USA viszont vissza is adott, így nem vitás, hogy kinek a farvizén eveznek.
 

sidewinder1

Member
2012. március 13.
217
3
18
Japán csak gazdaságilag "nagy", katonailag viszont 3 nagyhatalom hullámai közt kell lavíroznia. A Szu. csak elvett, az USA viszont vissza is adott, így nem vitás, hogy kinek a farvizén eveznek.

Japán katonailag is lehetne akár nagy,ha hagyná neki az USA.Az,hogy ez jó lenne e a világnak nem tudom. Az viszont tuti,hogy az USA nem engedi neki, hogy naggyá váljon, hiszen nem tudná eladni neki a fegyvereit. Kiváncsian várom,hogy mivel próbálják keresztbeverni a jenkik a japán 5. generációs vadászrepülőgép kifejlesztését. Félve bár de kimondom, ezek a "hülye csíkszeműek" is TVC rendszerrel építették a technology demnstratort.
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Japán gyakran magának fejlesztett fegyvert - néha USA licensz alapján - melybe eddig nem is szóltak bele. Az exporttilalom feloldásával viszont lehet, hogy bele fognak szólni, de Japán is meg fogja nézni, hogy kinek és mit ad el. /Pl. India vehet amfíbiát./
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 247
113
A Kuril-szigeteken nem élnek japánok -> nincs aki népszavazást tartson ott.
Vö. Krím, ahol 2 millió orosz él.

A csecsenföldi logika miatt Oroszország számára nem befolyásoló tényező egy terület hovatartozását illetően annak etnikai összetétele.