[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 689
13 354
113
Ez az egész "vadásszunk erre meg arra" dolog szerintem (fals módon) az iraki SCUD-vadászatból indul ki. De könyörgöm, az egy sivatag volt, itt meg bármely random pont pár száz méteres környezetében van egy akármilyen búvóhely, ahova egy HIMARS indítót pikk-pakk elbújtatnak.
Szerintem ezt kizárólag nagyon célzottan, több drón támogatásával (és folyamatos!!! reptetésével) lehetne megoldani, valahogy így:
  • az eddigi HIMARS támadások röppályája alapján mintákat keresni (szerintem ilyesmi már van)
  • a valószínűsíthetően gyakran használt helyek fölé folyamatos drónmegfigyelést tenni, onnan nézni, hova bújik a HIMARS
  • ha drónról nem megy (mert mondjuk féltik a drónokat? de igazából nem látom miért ne), akkor SEAD-támogatással egy Kamov párt beküldeni, a HIMARSt hátravinni, agyonlőni, stb

Az a furcsa az egészben, hogy az ukrán MLRS indítókat meg még a nyugati önjáró tarackokat is heti rendszerességgel szedték/szedik ki (előbbit már nem is nagyon látni, utóbbit viszont sűrűn). A HIMARSokat meg valamiért nem.
Most vagy egy nagyságrenddel jobban vigyáznak az ukránok ezekre, vagy fogalmam sincs :)

Valszeg amúgy szerintem is védik a HIMARS-okat mint a hímes tojást és dedikáltan csak a kiemelt célponton ellen (plusz persze a donyecki lakónegyedekre) használják, minden másra meg ott a Mastercard, avagy a régi szovjet tech, amit nem sajnálnak.

Plusz azért szerintem ott van orosz oldalról a parancsnoki lánc lassúsága, szóval mire megkapja Grísa a megerősítő tűzparancsot, addigra Tarasz simán elslisszolhat. Mert szerintem pont a magas mobilitás miatt itt 10 perceken múlnak a kilövések és a szalvó elengedése után az ukránok már spuriznak mint állat. Aztán erre valszeg legjobb lenne a folyamatos légi járőrözés mondjuk pár Ohotnyikkal vagy Orionnal. Csak ez is összetett kérdés

+ : Ezek a frissen sorozott angol/lengyel akcentussal beszélő friss ukrán állampolgárok/katonák meglepően jól kezelik az amcsi/NATO technikákat. :oops:

... vagy "pik-pakk" feltöltötte nekik a Mátrix! ;)

.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ez az egész "vadásszunk erre meg arra" dolog szerintem (fals módon) az iraki SCUD-vadászatból indul ki. De könyörgöm, az egy sivatag volt, itt meg bármely random pont pár száz méteres környezetében van egy akármilyen búvóhely, ahova egy HIMARS indítót pikk-pakk elbújtatnak.
Szerintem ezt kizárólag nagyon célzottan, több drón támogatásával (és folyamatos!!! reptetésével) lehetne megoldani, valahogy így:
  • az eddigi HIMARS támadások röppályája alapján mintákat keresni (szerintem ilyesmi már van)
  • a valószínűsíthetően gyakran használt helyek fölé folyamatos drónmegfigyelést tenni, onnan nézni, hova bújik a HIMARS
  • ha drónról nem megy (mert mondjuk féltik a drónokat? de igazából nem látom miért ne), akkor SEAD-támogatással egy Kamov párt beküldeni, a HIMARSt hátravinni, agyonlőni, stb

Az a furcsa az egészben, hogy az ukrán MLRS indítókat meg még a nyugati önjáró tarackokat is heti rendszerességgel szedték/szedik ki (előbbit már nem is nagyon látni, utóbbit viszont sűrűn). A HIMARSokat meg valamiért nem.
Most vagy egy nagyságrenddel jobban vigyáznak az ukránok ezekre, vagy fogalmam sincs :)
Ukrán rakétavetők azért nincsenek, mert kifogyott belőlük a rakéta. A gyárat meg lebombázták.
Irak meg 74 scuddal kezdte a háborút. Ebből 90et bombáztak le az amerikaiak, majd 74gyel fejezte be.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 917
113
Ami egy HIMARSnak kényelmes pihenőhely, elég messze, de nem túl távol a fronttól (kb 50km, az egy óra lehet), az egy Kamovnak kb fél óra a bázisától.
A tipikus indítási helyek adatbázisa pedig elő kell, hogy álljon az eddig elfogott HIMARS rakéták röppályájából - nyilván nem tűpontosan, de amolyan "heatmap"-szerűen legalább. Oda már lehet drónt küldeni, hogy megfigyelés alatt tartsa a terepet, aztán előbb-utóbb kiderül az is, hogy hova dugják ezeket.

De ahogy írtam, az érdekesség ebben az, hogy az összes többi tüzérségük komoly veszteségeket szenvedett már, furcsa, hogy pont ez nem.
Csak kérned kellett:
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 420
44 097
113
Ami egy HIMARSnak kényelmes pihenőhely, elég messze, de nem túl távol a fronttól (kb 50km, az egy óra lehet), az egy Kamovnak kb fél óra a bázisától.
A tipikus indítási helyek adatbázisa pedig elő kell, hogy álljon az eddig elfogott HIMARS rakéták röppályájából - nyilván nem tűpontosan, de amolyan "heatmap"-szerűen legalább. Oda már lehet drónt küldeni, hogy megfigyelés alatt tartsa a terepet, aztán előbb-utóbb kiderül az is, hogy hova dugják ezeket.

De ahogy írtam, az érdekesség ebben az, hogy az összes többi tüzérségük komoly veszteségeket szenvedett már, furcsa, hogy pont ez nem.
Pont dupla olyan távra lő mint a többi, töredék idő alatt. Nagy telepítés/csomagolás nincs, megcsinálja a tűzcsapást és mehet pillanatok múlva tovább. Nem 20-40 km, hanem dupla távról. Sokat számít.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 917
113

(Megj. Azt figyeltétek, hogy Kolomojszkíjnál a házkutatások alatt levetette a nyomozókkal a cipőjüket? :D)

Megyó:
"Tegnap a drogterápiás osztály egyik zöld betegét meglátogatta egy nőgyógyász nő, aki Európa főorvosának adta ki magát."

:D
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Jelek!
Nem 87-et, nem is 89-et, éppen 88-at adományoznak a németek. Szép, kerek szám!
------
"A német kormány jóváhagyta 88 Leopard 1-es harckocsijának Kijevbe szállítását – írta a Süddeutsche Zeitung."
Mindeközben ezért mezei pógárokat hurcolnak meg! Szóval akinek kételye van, hogy itt mire megy ki a játék nagyban, az sürgősen kezdjen el gondolkodni!
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 422
113
Pont dupla olyan távra lő mint a többi, töredék idő alatt.
"Töredék idő alatt"? Nem ismerem a többi, HIMARSból indított rakéta pontos pályaadatait, de szerintem azok legalább olyan sebességűek, mint a GLSDB.
A dupla táv stimmel, ami jól hangzik, de továbbra is 150km-ről beszélünk.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 826
31 832
113
"Töredék idő alatt"? Nem ismerem a többi, HIMARSból indított rakéta pontos pályaadatait, de szerintem azok legalább olyan sebességűek, mint a GLSDB.
A dupla táv stimmel, ami jól hangzik, de továbbra is 150km-ről beszélünk.

Nem arra értette szerintem. Arra, hogy kevesebb idő kell az indítás előkészítéséhez.
A gradokat ugye kézzel tekerik be irányba, meg valami teodolittal méricskélnek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 420
44 097
113
Nem arra értette szerintem. Arra, hogy kevesebb idő kell az indítás előkészítéséhez.
A gradokat ugye kézzel tekerik be irányba, meg valami teodolittal méricskélnek.
Így van. Erről beszéltem. Illetve arról, hogy pl. egy Caesart talpalni kell, nem tudsz olyan gyorsan annyit lőni vele, etc. Nem csak a grad, minden tüzérségi eszköz kitettebb a válaszcsapásnak mint a Himars.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and enzo

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 420
44 097
113
Jelek!
Nem 87-et, nem is 89-et, éppen 88-at adományoznak a németek. Szép, kerek szám!
------
"A német kormány jóváhagyta 88 Leopard 1-es harckocsijának Kijevbe szállítását – írta a Süddeutsche Zeitung."
Mindeközben ezért mezei pógárokat hurcolnak meg! Szóval akinek kételye van, hogy itt mire megy ki a játék nagyban, az sürgősen kezdjen el gondolkodni!
Hülyék a németek hogy erre nem figyeltek oda...
 
Status
Not open for further replies.