[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 007
16 280
113
LOL, neked tényleg úgy tűnik, hogy elő volt készítve a Kamov meg a többi helikopter lelövése? Vagy az is fake news? De komolyan, mi a mesterterv akkor?
Minden F.O.S média hírhazugságot akkor lehet benyelni mint kacsa a nokedlit, ha van kb 10 - 20 % igazságtartalma. Anélkül meg hiteltelen. Tehát most a cél érdekében áldozatokat is kellett hozni..
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 143
113
Mert pénisz irigyek és mi az hogy nekik kevesebb van, mint a "nagyfiuknak".
A.francia atomero bár ki van számolva és minimalista, de pont arra elég, hogy bármely akár nagyhatalom kedvet elvegye Párizs meglátogatásatol.
Remélem hogy így van, őszintén. Nekem egy is sok lenne. De azért a gyakorlatban szerintem meg igenis van különbség a francia, meg az orosz - amerikai arzenál között, sajnos.

Főleg ha a túloldalon esetleg ABM is van, akkor pláne. A kínaiak is pontosan ezért duzzasztják a saját arzenált, nem csak péniszirigységből.
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93
Azèrt az amerikai banánköztársaságot említeni pont, volt ott nemrèg egy capitoliumi buli, blm-es felkelès sorozat is... Azok már polgárháborús viszonyok voltak bőven.
Égtek is rendesen, de azért ha most objektíven nézed a kettőt, itt azért nagyobb volt a csimbumcirkusz (ott nem harckocsikat szállítottak a főváros felé hanem félmeztelen sámánok jártak esőtáncot az ülésteremben)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 806
57 605
113
Én azért mondjuk megvárnám, hogy tényleg vége van-e....
Ha holnap reggel nem lőnek moszkvában akkor maszkirovka vagy pancserpuccs.
Ha lőnek, akkor meg nagy a baj...
Szerintem azért árjuk ki mi lett a vége, mert nagyon gyorsan megnyugodtak jópáran.
 

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
311
1 003
93
Azèrt az amerikai banánköztársaságot említeni pont, volt ott nemrèg egy capitoliumi buli, blm-es felkelès sorozat is... Azok már polgárháborús viszonyok voltak bőven.
Igen, az US Army egy cirka 10k-s része nehézfegyverzettel elfoglalt egy milliós várost majd megindult a főváros felé a légierővel hadakozva.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 143
113
Minden F.O.S média hírhazugságot akkor lehet benyelni mint kacsa a nokedlit, ha van kb 10 - 20 % igazságtartalma. Anélkül meg hiteltelen. Tehát most a cél érdekében áldozatokat is kellett hozni..
Maradjunk annyiban, ha bejött volna, és nem full digitális fakenews a három lelőtt heli, felrobbantott olajtároló, de az ukránok belerusholnak egy fasza katlanba mondjuk a legelitebb 6-8 rohamdandárral, ejésekkel, tengerészgyalogosokkal, hegyivadászokkal, az kb. 10x ennyi veszteséget is megért volna a színházi áldozatvállalásban.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Most akkó tényleg vége?
Én azért megvárom a holnapot mire komolyan veszem a közleményt.
353766172_6874674915894150_3446084723810857360_n.jpg
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 281
55 476
113
Este 19.23h van és mit tudunk? Egy nagy semmit.
Kár izgulni. Majd meglátjuk, mi lesz a vége.
PS:papajoe milyen lett a rántottád? Puccs ide vagy oda, de ez érdekel...



Milyen lett volna?
Odabaszott!
Ma sem osztották sok kis államra az Orosz Föderációt,a rubel sem szakadt be,csak 2 balfasz elhúzott a seregből.
A jó Surovikin maradt, mostmár a kezeit sem kell majd a farzsebében tartania,nem osztanák már új bakancsokat a fronton harcoló ukránoknak.....
Prigozsin sebtiben végrendelkezzen,ne marakodjon a család a hagyatékon.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 012
14 789
113
Én azért mondjuk megvárnám, hogy tényleg vége van-e....
Ha holnap reggel nem lőnek moszkvában akkor maszkirovka vagy pancserpuccs.
Ha lőnek, akkor meg nagy a baj...
Szerintem azért árjuk ki mi lett a vége, mert nagyon gyorsan megnyugodtak jópáran.
Igazad van, de én nem nyugodtam meg....hazajértem, és rátapadt a számra egy üveg finnlandia minden mindegy alapon-ha már meg kell halni a lövészárokban tegyük szépen alapon! Aztán rájöttem a felénél hogy nem kellett volna a laminált parkettát felverni, este, és ezért veri a Marika néni nyéllel a plafont(nekem a padló), de addigra már elégettem a gázkazánban a wagner pólóm, és kék-sárgába öltöztem, mondván úgy szeretem a tagokat itt, tuti nem tűnik fel ha holnap oldalt váltok :D
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Maradjunk annyiban, ha bejött volna, és nem full digitális fakenews a három lelőtt heli, felrobbantott olajtároló, de az ukránok belerusholnak egy fasza katlanba mondjuk a legelitebb 6-8 rohamdandárral, ejésekkel, tengerészgyalogosokkal, hegyivadászokkal, az kb. 10x ennyi veszteséget is megért volna a színházi áldozatvállalásban.
Ilyen élénk fantáziám még az elfogyasztott 3 kozel és 3 stamp után sincs !
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 143
113
Na, közben látom Rácznál, kamu:

·
Prigozsin visszavonul vagy nem - információs hadviselés a gyakorlatban
.
.
Prigozsin hivatalos Telegram csatornáján (https://t.me/s/concordgroup... 19:25-kor megjelent egy nagyon különös hangüzenet: bejelentette, hogy visszavonulnak. Nincs követelés, nem határoz meg további célokat, semmi ilyesmi.
Teljesen érthetetlen, miben reménykedik.
Ráadásul a hangfelvétel valahogy szokatlan... még az is eszembe jutott, hogy esetleg nem eredeti és/vagy összevágott. (Ami egyben azt is jelentené, hogy mostanra más ellenőrzi a csatornát.)
Amitől persze még lehet, hogy tényleg a visszafordulás mellett döntenek, belátva, hogy nincs esélyük bevenni Moszkvát... de egyelőre még vonakodom elhinni. Forráskritika, vagy mi.
Szóval mozgalmas éjszaka lesz, azt hiszem.
Ha visszavonulnak, akkor azért - ha pedig nem, akkor főleg.
.
.
UPDATE: helyes volt a gyanú (köszönet Trautmann Balázsnak):
1)Prigozsin korábban használt hivatalos csatornáján megtévesztő hangüzenet megy.
2) Valaki létrehozott egy másik, megtévesztő csatornát, ugyanezzel a tartalommal: https://t.me/s/wagnernew (és nyilván van még x másik is)
3)Közben Prigozsin jelenleg ezen a csatornán kommunikál: https://t.me/s/wagner_ap_chvk
4) És eleve a TASSZ hozta le elsőkénta hírt (Natália Pikli , ezt külön köszönöm)
Szóval úgy néz ki, hogy az orosz rezsim teljes erővel nekiállt összezavarni Prigozsin szimpatizánsait. Meglátjuk, mire lesz elég.
Ez csodás, tehát ha jól értem Rácz azt állítja nincs kiegyezés, Prigoek nem táncolnak vissza, továbbra is bajban az oroszok, lehet megfut Putyin?!

Király, remélem akkor mégis megindulnak az ukik, van még remény, hátha :D !