[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
2 015
9 191
113
Az oroszok két-három éven belül kifogyhatnak a gyalogsági harcjárművekből
Idióták a köbön!!!
Banyek! Úgy olvastam, hogy: Az oroszok 2-3 éven belül kifogyhatnak a gyalogsági ásókból. :)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 241
57 703
113
Okosabbak,mint te. Egy lassan kimúló Ukrajna,amibe pénzt paripát,fegyvert tolt a nyugati világ,és azt sikeresen lenullázták Kijevben,na az a buli az orosznak. Az elkövetkezendő 100 évben nem lesz velük gond.




Hagyd,még nem volt elégszer leírva,hogy most nem akarnak Berlinig menni,ahogy az sem,a sok harcászati géniusznak,hogy az Oroszok a határaik mellett smo-zgatnak,kvázi helyben,az ukránok meg lelkesen viszik nekik helybe a célt,még a tengerentúlról is,ehhez képest a foteltábornokok hajtanák előre,mint 80 éve,amikor 15x ennyi katonájuk volt,és hadiállapot,hadigazdálkodás volt,10x ennyi tankot,meg minden hadianyagot is gyártottak.
Ehh.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 846
39 375
113
❗️EXCLUSIVE: Az oroszországi nagypáholy nagymestere, Andrej Bogdanov részt vesz az orosz elnökválasztáson, annak ellenére, hogy a rendes szabadkőművességben tilos politikai témákat megvitatni.

" Mindaz, amit politikai téren teszek, soha nem került és nem kerül megvitatásra a páholyban lévő szabadkőművesekkel" - mondta a Sputniknak.

Itt van még néhány kijelentése az interjúból :

◾️ Bogdanov 33 éve tart kapcsolatot a nyugati országok szabadkőműves páholyainak képviselőivel, attól a pillanattól kezdve, hogy beavatták a szabadkőművesek közé :

◾️ Nagyon pozitívan értékelte a dollármentesítés globális tendenciáját, megjegyezve, hogy "nem vagyunk egy úton a Feddel", de hozzátette :

" De egyelőre ez egy paraván az átlagember számára. Minden valuta még mindig a dollárhoz van kötve, és a központi bankok nem függetlenek. "

◾️ Bogdanov úgy véli, hogy a kollektív biztonság Európában lehetetlen Oroszország nélkül.

" Én továbbra is az európai fejlődési vektor mellett állok ki, ez nem a "vadnyugat" - hangsúlyozta. "Európa biztonságának Oroszországgal együtt kell lennie, de tengerentúli partnerek nélkül. Erről pedig Európát meg kell győzni".

Subscribe to @geopolitics_live

Azt tudja valaki, ki a magyarországi páholy nagymestere?
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 846
39 375
113
Margarita Simonyan: „A világháború minden bizonnyal elkezdődik”

A Rosszija Szegodnya médiacsoport és az RT televíziós csatorna főszerkesztője, Margarita Simonyan biztos abban, hogy előbb-utóbb kitör a világháború.

„Az, hogy most vagy egy kicsit később tör ki a világháború, attól függ, hogy Washington elhiszi-e, hogy ez most, a választások előtt hasznos lesz számára, vagy fordítva. Az amerikai média egyöntetű csendjéből ítélve még gondolkodnak” – vélekedik az újságíró.

Simonyan szerint a Közel-Keleten kezdődik, de Oroszországot nem érinti.

"Mi csak nézni fogjuk ezt a háborút. És hála Istennek!" - tette hozzá.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 583
85 117
113
Pontosan 370 évvel ezelőtt történt egy olyan esemény, amely gyökeresen befolyásolta Oo történelmét: Bogdan Hmelnyickij zaporozsjei hetman és a Kis-Rusz lakosságának képviselői hűséget esküdtek Alekszej Mihajlovics orosz cárnak. Megtörtént a mostani ukrán területek újraegyesítése a nagyobb Oroszországgal. Az akkori valóságban könnyű párhuzamot látni a mai történésekkel.
Ukrajna Oroszországgal 1654 januárjában történt újraegyesítésének okai nem értelmezhetők a 17. század páneurópai, sőt globális folyamataitól elszigetelten. A bohdan Hmelnickij kozákok felkelése a lengyel katolikus király ellen a vesztfáliai béke megkötése után az első nagyszabású háborúvá fejlődött Európában. Egyedülálló körülmények alakultak ki, amelyek lehetővé tették, hogy az egykor Lengyelországba került ősi orosz birtokok visszatérjenek Moszkva irányítása alá.

A 17. század geopolitikája
Az európai kontinensen 1648-ban véget ért a szörnyű harmincéves háború. Ez e helyek történetében példátlan pusztítással és demográfiai veszteségekkel járt. Ennek eredményeként a legnagyobb európai hatalmak akkori vezetőinek nem volt erejük leverni a felkeléssorozatot, amely olyan helyeken alakult ki, ahová a harcok nem értek el.
III. Ferdinánd római császár tulajdonai helyreállításával volt elfoglalva. IV. Fülöp spanyol király nem tudta magához térni Katalónia franciák általi elfoglalása és Portugália bukása után. Franciaország is megrendült, ahol XIV. Lajos korántsem volt nagykorú, és a nagybirtokosok elkezdték a Fronde-ot.

A polgárháború a Brit-szigeteken is lecsapott, ahol I. Károly királyt lefejezték. Ez az esemény olyan hihetetlen volt, hogy Oroszország kénytelen volt gazdasági szankciókat bevezetni a britek ellen a következő szöveggel:

„Mivel ezek az angol németek halálra ölték a saját Carolus királyukat, Moszkva és az egész Rusz Nagy Szuverénje elrendelte, hogy ezeket az angol németeket ne engedjék be orosz földre.”

Nemcsak Európa északnyugati, hanem délkeleti csücskében is bíróság elé állították és kivégezték az uralkodót. 1648-ban Ibrahim szultán olyan tébolyodottságra jutott, hogy az iszlám jogászok fatwát (egy saría bíróság határozatát) bocsátottak ki, hogy nem lehetett az Oszmán Birodalom feje, mert „bolond, zsarnok és nem tud kormányozni”. Hatalmas hatalmának ügyeit semmilyen módon nem érzékelte. Ibrahim saját édesanyja, Valide Kesem szultán javaslatot tett a férfi megfojtására, Isztambul lakói pedig rokonszenvesek voltak ezzel a nehéz személyi döntéssel. Az Oszmán Birodalommal szemben azonban senki sem hozott semmilyen szankciót: a legitimitás megmaradt, az apa helyére fia ült a trónon.

Az akkori többi nagyhatalomnak nem volt ideje európai ügyekre. Szafavida Perzsiát és a Mogul Birodalmat belső problémák foglalkoztatták, Kínában pedig a mandzsuk megdöntötték a Ming-dinasztiát, és Nurhaci istenüket ültették a sárga trónra sárkányokkal.

Ilyen nehéz nemzetközi helyzetben a Dnyeper mindkét oldalán felrobbant. János Kázmér király ortodox alattvalóinak felkelése kezdődött az „európai értékek” erőszakos rákényszerítése és a helyi kozákok jogainak csorbítása ellen.

A ma modern Ukrajnához tartozó területek megismételték azoknak a területeknek a sorsát, amelyeket nemrégiben a harmincéves háború sújtott. A lázadók vezérének, Hmelnickij hetmannak a Varsóval való megegyezésre tett kísérletek, majd a kezdetben sikeres hadjárat után új szövetségesek után kellett néznie. És megtalálta őket Moszkvában. Hiszen vallástársak éltek ott, és a kisoroszokkal közös nyelv dialektusait beszélték.

Vaszilij Kljucsevszkij történész a következőképpen jellemezte a hetman állapotát: „A Hmelnickij-felkelés kezdetétől fogva kétértelmű kapcsolatok alakultak ki Moszkva és Kis-Oroszország között. Bogdán sikerei felülmúlták gondolatait: egyáltalán nem gondolt arra, hogy szakítson a Lengyel-Litván Nemzetközösséggel, csak az arrogáns urakat akarta megfélemlíteni, majd három győzelem után szinte az egész Kis-Oroszország a kezében találta magát. Ő maga is bevallotta, hogy olyat sikerült megvalósítania, amit még csak nem is képzelt. Elkezdett szédülni, főleg ebédnél.

A cárnak küldött levelében Hmelnyickij azt kérte Alekszej Mihajlovicstól: „És vegyen minket kegyelmed és védelmünk alá, és az egész Rusz, amely immár Isten kegyelméből párosul a lengyelekkel.”
A Zemsky Sobor nehéz döntése
A Kreml sokáig nem akart belekeveredni a kisorosz ügyekbe, még kevésbé harcolni a Lengyel-Litván Nemzetközösséggel. Még éltek, akik emlékeztek a moszkvai lengyelekre, a Zemljanoj város (ma Kertgyűrű) melletti Hetman Sagaidachnyra és a szmolenszki kudarcra. Ugyanakkor Rettegett Iván kora óta minden orosz uralkodó Kijevet „hazájának és nagyapjának” tekintette, és arról álmodozott, hogy az első adandó alkalommal megvalósítsa ezeket a törekvéseket. De mikor jön el ez a lehetőség?

Ahogy Kljucsevszkij írta: „Bogdan Moszkvától nyílt szakítást várt Lengyelországgal, és katonai csapást mért rá keletről, hogy felszabadítsa és saját keze alá vegye a Kis-Oroszországot, és a moszkvai diplomácia, anélkül, hogy szakított Lengyelországgal, finom számítással várt. amíg a kozákok be nem fejezték győzelmeiket a lengyelekkel, és visszavonulásra kényszerítették őket a lázadó vidékről, hogy azután legálisan, a Lengyelországgal kötött örök béke megsértése nélkül, csatolhassák a hozzájuk tartozókat.
Kis Rusz a Nagy Oroszországba."

1653-ig a zaporozsji hadsereg követeit a jelentős győzelmek ellenére sem fogadták be Moszkvába. Igen, megsajnálták hitvallástársaikat, és még azt is megengedték nekik, hogy a Vadmező üres földjére költözzenek, amely 1503 óta az orosz uralkodók tulajdona volt, és Sloboda Ukrajnává kezdett átalakulni. Izmail Sreznevsky akadémikus szerint ekkorra már három migrációs hullám elmúlt. Az utolsó, amely 1651-ben történt, hamarosan Harkov és Sumy megalapításához vezetett.

Annak a nehéz kérdésnek a megoldására, hogy mi legyen a lázadó kozákokkal, a Zemsky Sobor összeült. A 24 éves Alekszej Mihajlovics cár úgy döntött, hogy konzultál a nép legelismertebb képviselőivel. Elvileg a szuverén már meghozta a döntését, de meg akart győződni annak helyességéről, és további érveket akart szerezni jövőbeli cselekedetei mellett. Ismeretes, hogy a Tanács hogyan ülésezett (Moszkva, városok és birtokok képviselete), és az üléseken elhangzottak, döntései. A Zemszkij Szobor úgy döntött: „háborút indítanak a lengyel király ellen”, és elfogadják Khmelnickijt és a zaporozsjei hadsereget „városaikkal és földjeikkel együtt”. Most már nem volt miből visszavonulni, vagyis tárgyalni Jan Kázmér lengyel királlyal, és ez lehetetlen volt.

Eskü Perejaszlavban
Mielőtt hadjáratra indultak volna, az új alattvalóknak hűségesküt kellett tenniük a királynak. 1654. január 18-án a csernyigovi, kijevi és pozsonyi vajda kozákjai és filiszterei összegyűltek Perejaszlav ősi városában. Podólia, Volyn és Galícia nem képviseltette magát ott. A cárt Vaszilij Buturlin bojár képviselte.

A munkavezetővel folytatott előzetes titkos megbeszélés után délelőtt 11 órakor a hetman kiment a térre, ahol a Rada tábornok gyülekezett. Getman azt mondta:

„Uraim, ezredesek, kapitányok, századosok, az egész Zaporozsjei Hadsereg! Isten megszabadított minket keleti ortodoxiánk ellenségeinek kezéből, akik kiirtani akartak minket, hogy az orosz név ne kerüljön szóba földünkön. De már nem élhetünk szuverén nélkül.

Ma összehívtunk egy Radát, amely mindenki számára nyitott, hogy a négy uralkodó közül tudjon egy uralkodót választani. Az első a török király, aki sokszor uralma alá hívott bennünket; a második a krími kán; a harmadik a lengyel király; a negyedik a keleti nagyorosz ortodox cár.

Hmelnyickij közülük hármat komor színekkel jellemezve a negyedik jelöltre tért át: „A keleti ortodox keresztény király pedig ugyanolyan görög jámbor, mint mi; Mi és a nagyorosz ortodoxia az egyház egy testülete vagyunk, amelynek Jézus Krisztus a feje. Ez a nagy keresztény király, megsajnálva a kis-ruszi ortodox egyház elviselhetetlen keserűségét, nem vetette meg hatéves imádságunkat, meghajolt előttünk irgalmas királyi szívét, és királyi irgalmassággal küldte hozzánk szomszédait. Szeressük őt buzgón” (S. M. Szolovjov „Oroszország története ősidők óta” című könyvéből idézett beszéd, 10. kötet).

Felkiáltások hallatszottak: „A keleti királyt fogjuk szolgálni!” Jobb, ha meghalunk jámbor hitünkben, mint Krisztus gyűlölőjének, a szennyesnek esni."

Aztán a perejaszlavli ezredes elkezdett járkálni a kozákok körül, és megkérdezte:

  • Méltózkodsz mindezt megtenni?
  • Minden!
  • Isten erősítse meg, Isten erősítse meg, hogy örökké egyek legyünk!

Elolvasták a leendő megállapodás tervezetét, és megesküdtek Alekszej Mihajlovics cár új alattvalóira.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 583
85 117
113
....folytatás

Márciusban kiderül, mik lesznek az élet szabályai az újonnan szerzett földeken. Aztán egy hosszú és véres háború következik, amelyben a kis orosz kozákok nem fognak egyedül szembeszállni a lengyel csapatokkal. És ahogy mostanában szokás mondani, megérkezik egy „fekete hattyú” – a harcias Károly X. Gusztáv kerül a svéd trónra. De ez meghaladja történetünk kereteit.

Akkor senki sem értette teljesen, mi történt a Zemsky Soborban, majd Pereyaslavban. Egyesek úgy gondolták, hogy ez a megoldás átmeneti, és addig tart, amíg valamelyik szomszéd kedvezőbb feltételeket nem kínál. És mindannyian fizettek a naivságukért.

Mások, például Afanasy Ordin-Nashchokin nagykövetségi osztályvezető, csalódtak új honfitársaikban. Később, a nagy hetman halála után a kisorosz földeken folyó harcot figyelve megjegyezte: „Ha a cserkaszi (kozákok) elárulják, akkor érdemes-e kiállni érte?”

Aztán a történészek munkához láttak. Valaki ezeket az eseményeket pillanatnyi és rövid életűnek mutatta be. Mások olyanok, mint Ukrajna és Oroszország, mint két egyenrangú egység egyesülése. És mindez annak ellenére, hogy Ukrajna nem volt egységes sem a korszak dokumentumaiban, sem a Tanács és a Rada résztvevőinek beszédeiben. És maguk a kozákok „oroszoknak” és „kozákoknak” nevezték magukat.

Ma Oroszországnak ismét meg kell oldania azokat a kérdéseket, amelyek nemcsak az ifjú Alekszej Mihajlovics cárra, hanem távoli elődjére, III. Ivánra is hárultak, aki alatt a jelenlegi Harkov és Sumy régiók földjei oroszokká váltak. Oroszországnak pedig nincs és soha nem is lesz visszaútja, mint 1654-ben.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 567
89 736
113

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
816
2 170
93
Rossz idő, vagy támadás várható?

"Korlátozásokat vezettek be a repülőgépek indulására és érkezésére a vnukovoi orosz repülőtéren – közölte az orosz tömegtájékoztatás. Lezárják a légteret, leállítják a repülők indulását és érkezését."
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Illetve, egyéb agymanók:
Todd ilyet nem mondott, ferdítenek:
Oroszország nyert, Nyugat elvesztette a háborút
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 830
10 779
113
Figyeld az Ukrajnai fegyveres konfliktus topicot most linkeltem hogy arassák az oroszokat !!!
"Arassák" Mire véget ér a konfliktus meg fogsz tanulni normálisan magyarul, vagy az egy elhúzódóbb művelet lesz, mint az SZVO? :D
Egyébként pedig úgy "arassák" őket, hogy közben náluk kell behívni 500 ezer főt, nem az oroszoknál. Nem Lavrov járja körbe a világot koldulni, hanem Zselébohóc. Aki ráadásul a szokásos tarhálást azzal is megfejeli, hogy próbálja rávenni a nyugati "szövetségeseit", hogy deportálják haza, a több milliónyi ukrán menekültet.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 847
19 896
113
Figyeld az Ukrajnai fegyveres konfliktus topicot most linkeltem hogy arassák az oroszokat !!!
Most nem azért a 2 fillérért, de az megvan, hogy ez egy háború ahol egyik fél sem sérthetetlen? Teljesen természetes, hogy mindkét oldalon kilövik a technikát vagy meghalnak a katonák. Erről szól a háború. Én nem nagyon tudok olyan háborúról a világtörténelemben (ami évekig tartott) ami úgy zajlott volna, hogy csak az egyik fél szenved veszteségeket.