[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
Inkább hallgass,mert fingod sincs mi történik ott! Rgy példa, Idézlek: "Ukrajnában nincsenek NATO katonák!"
Ukrán-orosz témábam nullához közelít a tudásod!
Legalább úgy idézd ahogy írtam, mert ez ugyanolyan hazugság, mint a terrorista rezsimes dolog.
Eddig úgy gondoltam,hogy a realitás érzékednek valami halvány maradéka még pislákol. Tévedtem.
Tehát a te valóságod az, hogy az ukránok lőtték a szerencsétlen oroszokat akik csak ültek és várták az ukrán lövedékeket...
Már ne is haragudj, de hülyeségben vetekedsz boki kinyilatkozásával.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 548
113
.
Nekem az a gyanús, hogy ezeknek a terroristáknak rubelt igértek és nem mondjuk grivnyát.
A griveny úgy őszintén kinek kell? Maholnap csak jatekpenznek lesz jó mint a keletnémet márka.
Európa értékei.Csak remélni tudom,hogy az oroszok megtalálják ezt a litván szrrakást,egy ilyen vödörbe nyomják a fejét,és megetetik vele. https://x.com/MyLordBebo/status/1771885090827645049?s=20
Európai értékek...
Ukrán terrorista rezsim. Elképzelésem sincs, hogy mi késztet arra, hogy ekkora baromságokat írj. Azt elképzelni nem tudom, hogy pénzért írjon valaki ilyen hülyeséget, tehát valami más kell legyen az oka.
Mióta nem folytatnak terrorista tevékenységet? Merényleteket követnek el folyamatosan civileket nem kímélve és figyelembe véve, szándékosan civil célpontokat, még csak nem is infrastruktúrát hanem buszokat, piacokat támadnak évek óta, a saját lakossaguk egy jó részével gyakorlatilag úgy bánnak mint az ISIS Szíriában és Irakban bánt a lakossággal, emberrablasok, valtsagdijak, kivégzések, zsarolasok, magántulajdon, ingatlanok önkényes felvétele, stb.
Nem tűnt fel eddig? Ez egy frankón pszichopata kegyetlen bűnözői rezsim amelyik nem válogat az eszkozeiben és gyakran folytat terrorista tevékenységet. Annyi hogy nem Allah Akbart kiabálnak hanem Szláva Ukrajinyi. Ettől még van egy új Szomália a szomszédunkban egy európai ISIS-el, vagy al Shababbal.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 594
7 657
113
Legalább úgy idézd ahogy írtam, mert ez ugyanolyan hazugság, mint a terrorista rezsimes dolog.
A NATO-ban levő országok katonáit minek neveznéd Ukrajnában, önkénteseknek?
Akkor minek neveznéd az ukrán kormányt, demokratikusnak? Nincs ellenzék, nincs választás, terrorizálja a kényszersorozással a saját népét.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 444
16 769
113
Legalább úgy idézd ahogy írtam, mert ez ugyanolyan hazugság, mint a terrorista rezsimes dolog.

Tehát a te valóságod az, hogy az ukránok lőtték a szerencsétlen oroszokat akik csak ültek és várták az ukrán lövedékeket...
Már ne is haragudj, de hülyeségben vetekedsz boki kinyilatkozásával.
A jelenlegi állás szerint az ukránok a határ közvetlen túloldalán kizárólag polgári célpontokat lőnek. Aki ezt fikciónak tartja,az egy elvtelen szar alak.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
Tegnap este átfutottam a topikot és láttam ezt a képet:
miWR2pNn9wQ.jpg



A zászlós fotón a terroristák felemelték ujjaikat Allahot dicsérve, de ezt a bal kezükkel teszik.
Ez valamiféle abszurditás, az iszlámban a bal kezet „piszkosnak” tartják.A bal kézzzel nem szabad Allahra mutatni, csak a jobbal..

Ezeknek az embereknek semmi közük a radikális iszlámhoz vagy az ISIS-hez.
Szerintem így történt:
1. A terrortámadás szervezői felkérték az előadókat, hogy filmezzék le a tartalmat.
2. A zászló fényképeit és a kivégzésről készült videót kiszivárogtatták az AMAK-nak, az ISIS hírügynökségének.


 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
606
7 271
93
A gaz Putyinnak időgépe is van

A bejegyzés dátuma 2023. január 21 - Ekkor írták az egyik elfogott terroristáról ezen a csatornán, hogy egy nemzetközi elfogatóparancs elől ukrajnában bujkál a GUR/Budanov segítségével, aki fel akarja használni oroszországi terrorcselekmények elkövetésére. Ez az SBU-nak nem tetszik, mert ők is be akarták szervezni.

A gonosz Putyin visszarepült az időben és kiposztolta ezt.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 385
23 123
113
Tegnap este átfutottam a topikot és láttam ezt a képet:
miWR2pNn9wQ.jpg



A zászlós fotón a terroristák felemelték ujjaikat Allahot dicsérve, de ezt a bal kezükkel teszik.
Ez valamiféle abszurditás, az iszlámban a bal kezet „piszkosnak” tartják.A bal kézzzel nem szabad Allahra mutatni, csak a jobbal..


Ezeknek az embereknek semmi közük a radikális iszlámhoz vagy az ISIS-hez.
Szerintem így történt:
1. A terrortámadás szervezői felkérték az előadókat, hogy filmezzék le a tartalmat.
2. A zászló fényképeit és a kivégzésről készült videót kiszivárogtatták az AMAK-nak, az ISIS hírügynökségének.
Pont ezen gondolkodi Spöttle is!

Meg azon, hogy a valódi ISIS terorristáknak a pénz nem kell, a hitért gyilkonak, de ezek a pénzért, meg azon hogy miért az ukrán határ felé vették az irányt, miért nem a Kaukázus felé?
Na de mindegy is, majd elmondják ők maguk!

 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
A NATO-ban levő országok katonáit minek neveznéd Ukrajnában, önkénteseknek?
Akkor minek neveznéd az ukrán kormányt, demokratikusnak? Nincs ellenzék, nincs választás, terrorizálja a kényszersorozással a saját népét.
Nem azt írtam, hogy nincsenek ott, ezt ti hazudjátok folyamatosan.
A jelenlegi állás szerint az ukránok a határ közvetlen túloldalán kizárólag polgári célpontokat lőnek. Aki ezt fikciónak tartja,az egy elvtelen szar alak.
Ezt már hallottuk kb heti 1000×, de az sosem hangzik, el, hogy az oroszok is pont ugyanezt csinálták.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
Nem Donbaszról beszélek,hanem a jelenlegi helyzetről. Úgy csinálsz,mint aki nem érti. Elég gerinctelen terelés,és gyenge is.
Jelenleg mégrosszabb az arány, mert sokkal több civil infrastruktúrát támad Oroszország, mint Ukrajna.

A direkt lakótelep támadást és hasonlókat felejtsd el mindkét oldalon, mert háborúban áll mindkét orszá (egymással), egyszerűen nincs kapacitásuk ilyen hülyeségekre.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 352
10 749
113

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 458
113
A végrehajtóknak csak követniük kell az előre betanult lépéseket. Ők a saját kezükkel, de a profik utasítása alapján cselekedhettek.
Vagy nem ők tették...csak ők vállaták, hogy elviszik a balhét számukra "rengetegpízér" egyszerűen nem kiképzett módon mozognak, a nyakvágás indokolatlan, sétafikálnak komótosan. Felszerelésük....hát...egy hillybilly farmján is komolyabb van...se mellény se maszk. Meg a menekülésük is amatőr...
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 444
16 769
113
Jelenleg mégrosszabb az arány, mert sokkal több civil infrastruktúrát támad Oroszország, mint Ukrajna.
Igen,infrastruktúrát. Nem pékséget,meg zsúfolt piacot. Gondolom gondosan elkerülted azokat a híreket,amikben leírták,és illusztrálták is a határ menti orosz falvak ágyúzását.Úgy elképzelem magam előtt,amikor a te NATO légierőd lebombázott esküvőt,kórházat,temetési menetet,piacot,akkor olyan mély megelégedéssel mosolyogva hátra dőltél,és belekortyoltál a kávéba.Azok a szemét oroszok meg szétlövik az infrát. Hallatlan,hogy le merték másolni az iraki misszió ilyetén cselekedeteit. Ez skandallum,hogy még egy önálló ötletük sincs Tényleg az alja,az amit itt néhányan műveltek.
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
606
7 271
93
Jelenleg mégrosszabb az arány, mert sokkal több civil infrastruktúrát támad Oroszország, mint Ukrajna.

A direkt lakótelep támadást és hasonlókat felejtsd el mindkét oldalon, mert háborúban áll mindkét orszá (egymással), egyszerűen nincs kapacitásuk ilyen hülyeségekre.
Az oroszoknak szándékuk és szükségük nincs rá, az ukránoknak meg pont szándékuk és szükségük van rá.
Ez nem a NATO kezelők által célba juttatott, stratégiai célpontot támadó stormshadow csapások, ezek random, konkrét cél nélküli tűzérségi csapások a lakosság terrorizálására.
  • Hova menjen Szerhíj?
  • Valahova Belgorodba, azon belül mindegy.
  • Az miért jó?
  • Hagy szarjon be az orosz is egy kicsit.