Nézzük egy kicsit ezt az Andrej Removics Belouszovot, az új védelmi minisztert. Kiemeltem egy fontos dolgot:
1959-ben született közgazdász-kémikus értelmiségi családba
1981: kitüntetéssel elvégzi a Lomonoszov egyetem gazdasági kibernetika szakát
1986-tól: tagja a Szovjet Tudományos Akadémia Tudományos, Technológiai és
Gazdasági Előrejelzési Intézetének
1988-ban: phd címet szerez (közgazdaságtan)
1991-től: a Szovjet Tudományos Akadémia Közgazdasági Intézetének a makrogazdasági folyamatok kutatásával foglalkozó laborjának vezetője, megalakítják a a
Külpolitikai Egyesületet egyes külgazdasági és politikai folyamatok elemzésére
1999-től a Gazdasági Minisztérium igazgatóságának munkatársa
2000-től a Makrogazdasági Elemző és Előrejelző Központ vezetője (felvetik egy az amerikai ingatlanpiacról kiinduló közeljövőbeni válság lehetőségét, ami 2008-ban be is következik,
számos módon rámutat az orosz gazdaságirányítás problémáira és az államigazgatási rendszer strukturális válságára)
2006: közgazdaságtudomány doktora
2006-2008: gazdaságfejlesztési miniszterhelyettes
2008-2012: Gazdasági és Pénzügyminisztérium főigazgatója
2011-től: elnöki tanácsadó
2012-2013: gazdságfejlesztési miniszter
2013-2020: az elnök gazdasági asszisztense
2020-2024: miniszterelnök-helyettes
Az orosz hadsereg korrupt, rettentő szarul működik, szétlopják. Sojgut úgy rúgták ki, hogy éppen nem akasztották a helyettese miatt. Most meg ideküldik ezt a közgazdászt rendet tenni. Feltehetően, hogy a hadseregre költött pénz végre a hadseregnél landoljon és talán felszámolja a korrupció javát is, hogy az orosz hadsereg abból a rengeteg pénzből és az orosz hadiipar abból a rengeteg lehetőségből, ami a rendelkezésére áll végre funkcionáljon. Nagyjából így tudom elképzelni a kinevezése okát, mert Putyin küldi a legszűkebb
szakmai tanácsadói közül. Ez egy csúcsértelmiségi apparátcsik. Gyakorlatilag semmi köze azokhoz a korrupt körökhöz, akik uralják az orosz államigazgatást,
Kemény tisztogatásokra és gatyába rázásra számítok. Aminek következtében bekövetkezhet az, ami a lehető legrosszabb forgatókönyve a NATO ostoba háborújának: az oroszok, akik már megtanultak háborúzni végül egy hatékony hadsereggel és komoly teljesítményű hadiiparral is rendelkezni fognak.
"Agészilaosz látta, hogy Kleombrotosznak semmi kedve hadat viselni a thébaiak ellen, ezért hát lemondott törvény adta felmentéséről a hadvezetés alól, amelyet korábban igénybe vett, saját maga tört be Boiótiába, és sok kárt okozott a thébaiaknak. De azért kudarcok is érték, és amikor megsebesült, Antalkidasz így szólt hozzá: "Szép tandíjat kapsz te a thébaiaktól, mert megtanítod őket a harcra, pedig nem is akarták és nem is értettek hozzá." A thébaiak, mint mondják, akkor valóban harciasabbak voltak, mint valaha, mert a lakedaimóniak a rengeteg háborúval megedzették őket a hadviselésre. Ezért tiltotta meg hajdan Lükurgosz három úgynevezett intő rhétrájában, hogy a spártaiak gyakran hadakozzanak ugyanazon ellenség ellen, nehogy az megtanulja tőlük a hadviselést."
Plutarkhosz: Agészilaosz életrajza
"Az emberi történelem a nagy kultúrák korában politikai hatalmak története. E történelem formája pedig a háború. Még a béke is ehhez tartozik. A béke a háború tovább folytatása más eszközökkel, egyfelől a legyőzött próbálkozása, hogy a háború következényeitől szerződések formájában szabaduljon meg, másfelől a győztesnek arra irányuló törekvése, hogy fenntartsák a következményeket. Az állam olyan -az állam álltal kialakított és megalkotott- "formában lét", amely kész a valóságos és lehetséges háborúkra. S ha nagyon erős e forma, akkor mint olyan már eleve rendelkezik a győztesen megvívott háború értékével, a háborút tehát ily módon fegyverek nélkül, már pusztán csak a rendelkezésre álló hatalom súlyánál fogva nyeri meg. Ha viszont gyenge, akkor ez -más hatalmakkal való viszonyaiban- az állandó vereséggel ér fel. Az államok tisztán politikai egységek, a kifelé ható hatalom egységei."
Oswald Spengler
Itt van ez a jövőt is fürkésző elemző, a jó gazdaságpolitikus, a jó menedzser (minisztériumi főigazgató volt sokáig), aki képes a hadsereg gazdasági hátterének problémáit feltárni, átlátni és megoldani. Az orosz állam kezd "formába jönni", méghozzá egyre riasztóbb mértékben, mert bár én is írtam régebben, hogy:
Ha lassan is, de kezd valami olyasmi kibontakozni az oroszoknál a háború hatására a haditechnika fejlődésében, mint az amerikaiaknál történt a hosszú afgán-iraki mocsárban szenvedés során. Minél tovább tart a háború, technológiailag annál fejlettebben kerül ki belőle Oroszország és alkalmi szövetségesei is, köztük olyan mint Irán és Észak-Korea. Kérdés csak, hogy tud e csak annyira korrupt lenni az orosz rendszer a szükség hatására, mint az amerikai, tehát hogy lehetősége legyen az új technológiákat hozó cégeknek a felemelkedésre a meglévőek mellé, mert ez lenne az orosz hadiipar megújhodásának alapja, tehát a hosszú távú fejlődés alapja, amit eddig az állami/félállami nagyvállalatok tehetetlensége és példátlan szintű korrupcióval társuló fejlődésképtelensége gátolt a legsikeresebben. Külföldi beavatkozásra nagyon nem is volt szükség ahhoz, hogy az orosz hadiipar stagnáljon, mert ezt saját magának intézte el.
Hát most majd nem lesz. Ezek a szankciók egyenértékűek egy erős, orosz protekcionizmussal, amire eddig a nyitott világgazdaság miatt nem volt lehetőségük. Hát most van, anélkül, hogy emiatt elzárkóznának a világ háromnegyedétől. Az erős orosz ipari bázis és a széles anyagi lehetőségek meg fogják tenni a hatásukat: az orosz ipar ujjáépülése és fejlődése.
Ez történik, ha az agylágyulat éjsötét buborékjában élő woke liberálisok beavatkoznak a világrendbe. Az élni és saját vidékén uralkodni akaró Oroszország erősebb és szuverénebb lesz, ahogy lett az elmúlt években is már!
De ezt az embert nem láttam jönni. Belouszov ebben a pozícióban azt jelenti, hogy az orosz állam túl van a bemelegítésen és már a versenypálya egészét tisztán látja maga előtt az alkalmazandó taktikával együtt.