[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Tudom, hogy ez a dolog előzménye. Egyébként még mielőtt valaki félreértene, olyannyira nem zavar a György-szalag, hogy nekem még itthon is van belőle :)
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 226
11 063
113
A "Georgijevszkaja lentocska" 2014 május 9.parádén jelent meg előszor utalva a fasizmus felett aratott gyozelemre és egyben mint szimbolum az Ukrajnában zajló polgárháborúra, ahol a polgári lakosok az ukrán nácik(banderisták) ellen harcoltak a szabadságukért.
Ennyi a dolog előzménye.

Mikor aratott a vörös horda győzelmet a fasizmus felett? :D
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 645
9 198
113
Néhány megállapítást azért hadd tegyek még hozzá:

a György-szalagot is csak néhány év óta festik fel a harckocsik/hárművek oldalára (kb. azóta, ami óta az ukrajnai konfliktus megy)
a vörös csillaggal picit óvatosabbak, nem "teli" vörös csillagot festenek fel, hanem csak a kontúrját, azt is "megszakított" vonalvezetéssel, hogy ne legyen annyira szembetűnő,
DE!
ugyanakkor ha megnézed a Fiatal Gárda zászlaját, na azon már "teli" vörös csillag van, és ők már büszkén lóbálják a sarló-kalapácsos vörös zászlót is
és ez így lesz a többi szovjet jelképpel is, fokozatosan fognak átmenni a "mainstream"-be, már csak azért is, mert furcsa lenne a 75,000+ fős 11-18 év közötti Fiatal Gárdának szovjet szimbolikával hazafiasságot tanítani, miközben a "nagyok" ugyanezt a szimbolikát nem mernék használni pl. a május 9-i felvonuláson
ígyhát fogják
szóval nem kell a porhintés, Sorosnál/Nyugatnál se szeretjük, mikor a képünkbe hazudnak, vagyunk elég felnőttek ahhoz, hogy lássuk, amit látnunk kell

Nem hazudtam a képedbe senkinek a megbízásából sem. Egyszerűen azt próbáltam leírni, hogy a gyakorlásokon lévő nagy számú vörös zászló, amelyeken egyébként semmiféle címer nincs, az csupán helyettesítő, töltetelék stb. szerepben van a járműveken, jelezvén,hogy az a jármű az adott alakulat/iskola járműkötelékének a vezére. A katonák is nagyrészt ilyeneket cipelnek( ahogy néztem a képeket még arra is ügyelnek, hogy méretazonosság legyen a később az éles parádén használt zászlóval), mert a súlya ugyanaz, a fogása ugyanolyan, a szél ugyanúgy kap bele, mivel egyezik a mérete az "élesben" használatos zászlóval. A junarmiás dolog valóban sejtet szovjet nosztalgiát. Viszont azt látom,hogy a jelenlegi orosz hatalom úgy próbálja építeni a nemzettudatot és a patriotizmust, hogy mind a cári mind pedig a szovjet korszakból emel át dolgokat a jelenbe. Szerintem nagyon jól csinálják.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Nem hazudtam a képedbe senkinek a megbízásából sem. Egyszerűen azt próbáltam leírni, hogy a gyakorlásokon lévő nagy számú vörös zászló, amelyeken egyébként semmiféle címer nincs, az csupán helyettesítő, töltetelék stb. szerepben van a járműveken, jelezvén,hogy az a jármű az adott alakulat/iskola járműkötelékének a vezére. A katonák is nagyrészt ilyeneket cipelnek( ahogy néztem a képeket még arra is ügyelnek, hogy méretazonosság legyen a később az éles parádén használt zászlóval), mert a súlya ugyanaz, a fogása ugyanolyan, a szél ugyanúgy kap bele, mivel egyezik a mérete az "élesben" használatos zászlóval. A junarmiás dolog valóban sejtet szovjet nosztalgiát. Viszont azt látom,hogy a jelenlegi orosz hatalom úgy próbálja építeni a nemzettudatot és a patriotizmust, hogy mind a cári mind pedig a szovjet korszakból emel át dolgokat a jelenbe. Szerintem nagyon jól csinálják.

Jó, én pedig csak annyit mondtam, hogy nem a hivatalos fehér-kék-piros orosz zászló színei dominálnak (sem a gyakorláskor, sem pedig majd máj. 9-én), hanem a különféle vörös zászlók ill. majd a csapatzászlók. Azaz összehasonlítva például a magyar március 15-ével, amikor minden piros-fehér-zöld színekbe borul, az orosz máj. 9. ezzel szemben nem borul fehér-kék-pirosba. Magyarán erősebb a szovjet identitás (máj. 9. kapcsán persze ebben semmi meglepő nincs), mint az orosz.

"a jelenlegi orosz hatalom úgy próbálja építeni a nemzettudatot és a patriotizmust, hogy mind a cári mind pedig a szovjet korszakból emel át dolgokat a jelenbe. Szerintem nagyon jól csinálják."

Ebben egyetértünk, és ennek a növekvő trendjére próbáltam felhívni a figyelmet.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 398
11 093
113
"... Viszont azt látom,hogy a jelenlegi orosz hatalom úgy próbálja építeni a nemzettudatot és a patriotizmust, hogy mind a cári mind pedig a szovjet korszakból emel át dolgokat a jelenbe. Szerintem nagyon jól csinálják..."

Végül is logikus. Mind a cári, mind a szovjet rendszernek volt - az ő szemükben mindenképp - vállalható és vállalhatatlan része.
Egy történelmi népnek, egy nemzetnek szüksége van múltra.
Vállalhatatlan a cári idők szegénysége, elmaradottsága stb, a szovjet Gulag rendszer stb.
Viszont vállalható a cári idők történelmi hagyományai, a szovjet korszak technikai eredményei stb.
Kérdés, hogy ők mire büszkék és mire nem.