[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 347
2 352
113
Az LPR bejelentette, hogy az ukrán biztonsági erők megtagadják a parancsok végrehajtását
Lefordítottam, de nem értem. Ki tagadott meg és mit? Az LPR egységei tagadták meg a parancsot?
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Lefordítottam, de nem értem. Ki tagadott meg és mit? Az LPR egységei tagadták meg a parancsot?
Nekem kb. ez "ferdült":



(Cikk címe: ) Az LPR bejelentette, hogy az ukrán biztonsági erők nem hajlandók betartani a parancsokat


(A cikk szövegének fordítása: )
A Donbass-i ukrán hadsereg nem hajlandó betartani vezetésének parancsát - mondta Jakov Osadchiy, az önjelölt Luhanszki Népköztársaság (LPR) Népi Rendőrségének hivatalos képviselője.
"Az északi operatív-taktikai csoport [Ukrajna Légierője] egységeiben a fegyveresek tömeges elutasítását tűzprovokációkban tartják, attól tartva, hogy megtorló tüzet nyitnak az LPR Népi Rendőrség elnyomására" - mondta Osadchiy március 21-én, vasárnap az újságíróknak.
Ezenkívül az LPR hivatalos képviselője szerint pénteken az AFU 80. dandárjának katonái nem voltak hajlandók felvenni pozícióikat Svastye faluban, attól tartva, hogy korábban telepített aknák felrobbantják fel őket.

Ezt követően Szergej Voicsenko, a 14. dandár parancsnoka megérkezett a pozícióba, hogy lecserélje a személyzetet - tette hozzá.

Március 14-én Osadchy felszólította az ukrán biztonsági erőket, hogy ne tartsák be az AU parancsát az LPR területének lövetésére.
Március elején az önjelölt Donyecki Népköztársaság (DNR) katonái megelőző tüzet kaptak az ukrán fél tűzpontjainak elnyomása és megsemmisítése érdekében. Megállapították, hogy a DPR hasonló intézkedéseket hozott, mivel Kijev továbbra is megsérti a tűzszünet betartását célzó intézkedéseket.
2014 óta Kijev katonai műveletet folytat Donbass lakói ellen, akik nem voltak hajlandók elismerni az államcsíny eredményeit és az új hatalmat Ukrajnában. Az elszámolási kérdéseket minszki és normandiai formátumban tárgyalják.

A konfliktusban részt vevő felek 2020 júliusában megállapodtak a fegyverszünetről Donbass-ban. Ennek ellenére a politikai rendezés kérdését nem oldották meg, a minszki megállapodásokat nem hajtották végre, és a tárgyalásokat szabotálták. Ez év eleje óta a lövedékek száma ismét növekedni kezdett - az EBESZ csaknem 900 fegyverszüneti megsértést regisztrált.



"Ennyire" futotta(m, pár nyilvánvaló fordítási hibát javítottam).
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 531
31 994
113
Nekem kb. ez "ferdült":



(Cikk címe: ) Az LPR bejelentette, hogy az ukrán biztonsági erők nem hajlandók betartani a parancsokat


(A cikk szövegének fordítása: )
A Donbass-i ukrán hadsereg nem hajlandó betartani vezetésének parancsát - mondta Jakov Osadchiy, az önjelölt Luhanszki Népköztársaság (LPR) Népi Rendőrségének hivatalos képviselője.
"Az északi operatív-taktikai csoport [Ukrajna Légierője] egységeiben a fegyveresek tömeges elutasítását tűzprovokációkban tartják, attól tartva, hogy megtorló tüzet nyitnak az LPR Népi Rendőrség elnyomására" - mondta Osadchiy március 21-én, vasárnap az újságíróknak.
Ezenkívül az LPR hivatalos képviselője szerint pénteken az AFU 80. dandárjának katonái nem voltak hajlandók felvenni pozícióikat Svastye faluban, attól tartva, hogy korábban telepített aknák felrobbantják fel őket.

Ezt követően Szergej Voicsenko, a 14. dandár parancsnoka megérkezett a pozícióba, hogy lecserélje a személyzetet - tette hozzá.

Március 14-én Osadchy felszólította az ukrán biztonsági erőket, hogy ne tartsák be az AU parancsát az LPR területének lövetésére.
Március elején az önjelölt Donyecki Népköztársaság (DNR) katonái megelőző tüzet kaptak az ukrán fél tűzpontjainak elnyomása és megsemmisítése érdekében. Megállapították, hogy a DPR hasonló intézkedéseket hozott, mivel Kijev továbbra is megsérti a tűzszünet betartását célzó intézkedéseket.
2014 óta Kijev katonai műveletet folytat Donbass lakói ellen, akik nem voltak hajlandók elismerni az államcsíny eredményeit és az új hatalmat Ukrajnában. Az elszámolási kérdéseket minszki és normandiai formátumban tárgyalják.

A konfliktusban részt vevő felek 2020 júliusában megállapodtak a fegyverszünetről Donbass-ban. Ennek ellenére a politikai rendezés kérdését nem oldották meg, a minszki megállapodásokat nem hajtották végre, és a tárgyalásokat szabotálták. Ez év eleje óta a lövedékek száma ismét növekedni kezdett - az EBESZ csaknem 900 fegyverszüneti megsértést regisztrált.



"Ennyire" futotta(m, pár nyilvánvaló fordítási hibát javítottam).
A következő az lesz, hogy tömegesen dezertálnak, inkább átállnak. Egy demoralizált hadsereg. Kérdés, hogy a lengyelek, amcsik, baltiak és románok mikyen parancsot kapnak.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 416
113
Valószínűnek tartom, hogy a fentiek azt a parancsot kapják, hogy mindenben támogatniuk kell a mostani ukrán vezetést. Úgy látszik, a hazai helyzet, illetve az erre valószínűleg rájátszó orosz fellazítási törekvések hatékonyak. Maradnak a szélsőséges ukrán erők. A félelmem az, hogy erő hiányában nem Donbassz vagy Krím irányában vetítenek erőt, hanem Kárpátalján. Ezer erő ezerfelé szakítja Ukrajnát. Sajnálom, mert nekem sem szívem csücske, hogy a Medve ismét határainkon legyen. Persze, az sincs ínyemre, ahogy a medve mancsát csiklandozzák. A lengyelek észak-nyugat Ukrajnát, a románok Odesszát akarják, a szlovákok és mi Kárpátalját védenénk... A baltiak be vannak sz@rva a medvétől, ezért bármire hajlandók..... Hmmm.....
Konklúzió szerintem: vagy nagyon hamar ukrán támadás indul Donbassznál, vagy nyárra olyan belpol katyvasz lesz, hogy mindenki viszi, amit tud...... a MEDVE meg a málnásban lesz....
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 092
82 744
113
A következő az lesz, hogy tömegesen dezertálnak, inkább átállnak.
Ezt tanácsolta egyébként az öreg Zsirinovszkij is. Ha életben akarnak maradni az ukrán katonák akkor dezertáljanak, meneküljenek Oo-ba vagy Belaruszba, mert ha támadást indítanak a Donbass ellen az ukrán vezetés , az oroszok megsemmisítő csapást mérnek az ukrán hadseregre és ezáltal 1 óra alatt megállítják a támadást. Zsirinovszkij szerint olyan csapás lesz amit még a NATO nem látott és Ukrajna létezése is veszélybe kerül.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 757
15 692
113
A következő az lesz, hogy tömegesen dezertálnak, inkább átállnak. Egy demoralizált hadsereg. Kérdés, hogy a lengyelek, amcsik, baltiak és románok mikyen parancsot kapnak.
Nyugi, majd a banderisták kitartanak a végsőkig... Ja várj, ők csak fegyvertelen civilek gyilkolásához értenek, és néha még büszkék is rá (lásd Wolyn, 1943).
 
T

Törölt tag 4082

Guest
  • Tetszik
Reactions: kaktusz and gergo55

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 397
33 568
113
Nem kéne őket lebecsülni mert nagy pofon lehet a vége.

Igen, szerintem Oo. nem tud egy bozótharcot megnyerni, valószínű hogy fel vannak készítve már az ukrán erők annyira, hogy az "önkéntesek" ellen több mint elég lesz, az örmények sorsa ezt vetíti előre, légi fedezet nélkül. Moszkva vagy hagyja, hogy Kijev visszavegye a Donbasszt, vagy front nagyságú erőkkel kell beavatkoznia, akkor viszont semmi oka megállni a Dnyeperig, igazából utána sem, és olyan csapást kell mérnie, ami után Ukrajna egy időre hadsereg nélkül marad. Persze ez a Nyugattal való teljes kapcsolatmegszakítást jelent mindenképpen majd. Ha Ukrajna visszaszerzi a Donbásszt, vérszemet kap majd, és a Krím következik, azt pedig muszáj lesz védeniük. Persze elméletileg elképzelhető valamilyen alku is, Kijev a Donbássz visszavétele után belemehetne abba, hogy elveszett a Krím, amely ugyanúgy sosem volt ukrán, mint Kárpátalja, elhárul az akadály a NATO-tagság elől, de épp az volt Moszkva célja, hogy legyen ilyen akadály. Az ukrán társadalmat pedig kizárólag egy hosszabb háborús hangulat fenntartása tarthatja össze.