[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Dudi senki se biztos abban hogy rokonságba vagyunk ,de abba se legyél Te sem bíztos hogy nem vagyunk, ennyi. Ha Ők rokonoknak tartanak minket , szerintem ebben hiána vilgában ki kell használni.
Annyi biztos , hogy nem vagyunk rosszba velük.
Közeli példa.
Amikor kiadtuk az Azeri baltás gyilkost a Kazahoknak, akkor a Törökökönk keresztül vettek a Kazahok 3 milliárd EURO értékben állampapírt, kevés ország csinálta volna meg nekünk, persze bíztos volt hasznuk is ,de még haszonért is kevesen csinálták volna meg.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Dudi te magyarnak nevezed magad. hivatalos angol nyelvű papírjaidba meg HUN szerepel. Hungarian ebből jön a szó visz ha nem Hangerinek ejted és nem Hungerian hozzád vágnak egy szendvicset
Genetika ! DNS nem hazudik főleg az atyai Y kromoszóma készlet

Bizánci források meg torzítanak.
Dudi Honfoglalás meg nézd meg katonai szempontból, és rájössz hogy akadémia ezen részét lágszóróval kellene kiseperni a sok hazugság miatt.

http://www.youtube.com/watch?v=hghV94V82u4

Ime ezen filmsorozat amit a narancs értelmiség készített. Mivel már nekik is sok volt a hivatalos hülyeségből.

Dudi mond már meg ha mi olyan szerencsétlenek voltunk. Akkor mért volt az hogy katonailag sorra arattuk a győzelmeket. Szent István gyakorlatilag végig harcolta egész életét. Kevés vesztes csatával.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Kevés országban fogadják teli mosollyal a Magyar embert és Törökország ezek közé tartozik, amikor kint voltam teljesen közvetlenül fogadtak, kb mint Lengyelországba.
Közbe igazából világhódító terveiket csesztük keresztbe.
tehát számomra ez is logikátlan lenne viselkedésbe, Én tuti nem fogok Oláh Románokkal puszi pajtizni.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 298
11 204
113
Dudi, az augsburgi csata nem 955-ben volt?
Azért az 896tól annyira nincs messze. "Csak" 60 év. Akkoriban még nem volt divat a nyugdíj. ;) (Jó, lassan megint nem az..)
Árpád pl. részt vett a 907-es pozsonyi csatában, pedig akkor már legalább nagypapa korban volt.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@nekerdez
Igen vannak fura dolgok a "Honfoglalás körül" amik nem logikusak , de hát sok ember azt mondja ezt tanították , ez az igazság.... :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 379
79 297
113
Árpád állítólag 60 évesen halt meg ami kb matuzsálemi kor volt akkoriban.Ezen kívül Lehel apja Tas aki állítólag Árpád valahányadik unokája így nem nagyon lehetett honfoglaló vezér.

Azt írtam,hogy majd 100 év.De a itt az,hogy lényeg akkoriban 60 év marha sok volt mert nem éltek az emberek csak 40-et átlagosan.

Nekem erről az a véleményem,hogy kb sSENKINEK halvány lila fingja sincs,hogy kihez tartozunk vagy kik a rokonaink csak írogatnak valamit,hogy erre meg arra alapozva(és persze a saját szájízüknek megfelelően)megmondják a frankót és ezeket az elméleteket a mindenkori politika jól felhasználja.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 379
79 297
113
Sikerült ismét egy szép,kerek magyar vagy török esetleg finn de mindenféle képen hun mondatot írnom.Essünk neki még egyszer:
De a itt az a lényeg,hogy akkoriban 60 év marha sok volt mert nem éltek az emberek csak átlag 40-et.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
nem akarok önjelölt moderátor lenni, mert engem érdekel a téma. ha beolvadsz, felmorzsolódsz, és kihalsz hótmindegy, hogy kitől származol. szóval az őstörténetnek a katonai filozófiája érdekel - de pont a román topikban.... eee
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Kevés országban fogadják teli mosollyal a Magyar embert és Törökország ezek közé tartozik, amikor kint voltam teljesen közvetlenül fogadtak, kb mint Lengyelországba.
Közbe igazából világhódító terveiket csesztük keresztbe.
tehát számomra ez is logikátlan lenne viselkedésbe, Én tuti nem fogok Oláh Románokkal puszi pajtizni.

A repnapon is rettentő szimfónikusan viselkedtek a törökök, a pilóták amikor kiszálltak a gépből, szépen sorba álltak és megköszönték a tapsot. Utána még találkoztam velük kint a "bazárban", ott fraternizáltak a magyarokkal, pilótákkal, műszakiakkal, és több csajjal fotózkodtak :)))
Románokkal is lehet némelyikkel haverkodni, de az a baj, hogy krónikus kérdés - Erdély és annak elvétele - miatt még tudat alatt is kigolyóznánk egymást. Ők tudják, hogy szemét módon jutottak hozzá, és azt is hogy mi nem mondtunk le a kinti magyarokról (székelyekről). Azért nem is engednek semmi autonómiát, se önrendelkezést bármiben, nehogy szaporodásnak induljon a magyar etnikum. Ezzel győztek le minket ui. Bevándoroltak és túlnépesedtek.
Az azeri baltás gyilkost amúgy Azerbajdzsánnak adtuk ki, nem Kazahsztánnak :)))
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Ahogy írtam, az nyílván jó, ha valaki tesóként tekint ránk, remélem, hogy ebből lesznek előnyös üzletelések is, de arról nem hiszem, hogy bárki meg fog tudni győzni, hogy annyira jó poén volt a több 100 éven keresztüli "tesóviszálykodás". Az, hogy jobban szívtunk a Habsburgokkal vagy a Tatárokkal, hát nem teszi számomra romantikusabbá a történteket. :)
Ui.-ba meg hozzátenném, hogy stratégiailag fontos szövetséges lehet... Bár míg az egyik oldalon az van, hogy erőssek, addig a másik oldalon meg ott vannak, hogy kicsit fekete ló, igazából azért nem mondhatnám őket balhé mentesnek.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 040
113
Lassan vissza lehetne térni a topik címében lévő témához...
375RVIs.jpg

gR8No6K.jpg
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 745
2 584
113
Igaz hogy nem román, de egy jobb képességű BMP utód ez is, itt már a páncélzaton is javítottak.
Viszont nagyon tetszik a kerekes Pszh szerűség aknavetővel, már én is egy ideje mondogatom , hogy a sok BTR -ből nálunk is kilehetne ilyet alakítani 120mm aknavetővel , viszonylag olcsón.

http://www.youtube.com/watch?v=U6q27UjayZE
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 195
67 651
113
A BMP M1 CZ változat elég potens kis gépnek tűnik. A cseheknek lengyeleknek megérte átalakítani modernizálni az orosz technológiát. Nekünk meg a kohóba érte meg elküldeni? Nem hiszem hogy horribilis lett volna átalakítani ilyenre a szinte ingyen meglévő alap harcjárművet. Most meg semmi sincs nálunk ami ehhez hasonló. Nem beszélve arról hogy a világban még mennyi ilyen gépezet van hadrendben. Jó PR-al modernizálhatnánk most másokét.