[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@ Borisz

Tudom Ez lett volna a 5. vagy 6. amennyiben nem csalnak az emlékeim. Akkor úgy mondom hogy a 2008-ban felvett 2. ja , mert a re kölcsön lett volna finanszirozásokra , mert a 2008 ast nem bírtuk volna fizetni. Így gondoltam.
Az enyhén szólva is más tárgyaló asztal , a csicska pozició kb.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Ha már így belemegyünk balliberális kormány első 4 éve gyakorlati csődbe vitte az országot. Híres öszödi beszédet akkor szándékosan adták közre mint nyomás kieresztő szelepként. Még idejében. Ha tovább haboznak 2006 események kritikus tömeget értek volna el. Így minden szabályt felrúgva ment az emberek eltiprása. Azon 8 éves időszakba történt meg a hadsereg nehéz fegyverzetének leépítése ! Ezek után elvileg azon kor minimum el kellene tűnnie.

Román és magyar viszonyok mikéntjét meghatározza a két állam gazdasági és pénzügyi változása.

Szövetségek kapcsán
Hazánk természetes szövetségese barátai lengyelek. Németeknek gazdasági vazallusi vagyunk. Ezért van az hogy benne vagyunk abban a körbe akinek a német hadsereg fegyver adományozhat.
Régióba Putyinékkal nekünk a legjobb a viszonyunk.
Vérségi és rokoni dolgok miatt törökök is pártfogóink közé tartozhat.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
na, megint egy kétfeket a biliárdasztalról...

milyen a HelloAdolf plüssalvókája,az érdekelne....
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 548
56 014
113
Szerintem nekerdez nagyon jól látja a helyzetet.
A gazdasági csődöt az akkori költségvetés számai igazolják.
A "megtervezett 2006" elmélet pedig szerintem a legvalószínűbb. Ez egy régi politikai trükk. Ha hatalmon vagy és te vezetett az ellened zajló felkelést is az nem kis előny, olyan mintha önmagaddal sakkoznál. (Abban a helyzetben én is ugyan ezt tettem volna, mondom ezt politológusként)

Romániához:
Én konkrét háborúra nem látok esélyt mivel egyik ország gazdasága sem bírna el egy ilyen eseményt, és a két fél közül egyik sincs helyzeti előnyben. Jelenlegi helyzetben senki nem tudna döntő sikereket elérni.
Jelenleg az a fontos, hogy Magyarország fejlődjön, és ne csak papíron GDP-ben. Fontos, hogy olyan helyzet jöjjön létre az országon belül ahol bőven van lehetőség hazai tőkekoncentrációra. Jó dolgok a német autógyárak, de ezzel nem fejlődik igazából az ország. Csak bérmunkát végzünk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 934
78 190
113
fip7

Már csak azt áruld el,hogy mi közünk van a törökökhöz?
150 évig itt voltak meg még vagy 400-ig a szomszédaink voltak emiatt van kapcsolatunk vele nem pedig azért mert Árpád a Vereckei-hágó előtt nem nagyfejedelemnek hanem pasának hívatta magát...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 048
66 594
113
Mivel alig van lehetőségünk önálló döntésre az ország helyzete miatt és a románoknak is valamint nálunk olyan kevés a bevethető katona hogy gyakorlatilag talán egy várost lehetne csak normálisan védeni, így egyenlőre nem aktuális a kérdés. A külföldi befektetők nem is engednék.
Amit tennünk kéne:
1, A gazdaság megerősítése legalább míg el nem érjük az osztrák színvonalat pl. ( A fizetéseknél ez kb évi 1000 forint minimálbér emelésnél pl 300 év a jelenlegi szint. )
2, A szomszédos államokban leányvállalatok létrehozása, gyakorlatilag gyarmatosítás.
3, Mivel a környéknek érdeke hogy magyarul tanuljon így megtanulnak magyarul, újra.
4, Most már semmi akadálya hogy régi területeink kiváljanak és csatlakozzanak hozzánk.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Fekete Dani
szerinted mér van még Mi_24P? 1 körben a leopard 2A4 nekünk ajánlották fel szállítási költségért. Miután nekünk nem kellett úgy kapták meg a lengyelek.

Dudi 150 kívül is törökök is egy HUN eredetű nép csak a másik ágból. Ők ezt a rokonságot számon tartják. Másik rokonuk a kazakok török-magyar hadakozásokat testvér háborúként tartják számon. De ez a téma nem ide tartozik
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 910
81 806
113
<i>Másik rokonuk a kazakok török-magyar hadakozásokat testvér háborúként tartják számon.</i>

Kutatások szerint nem a kazakok , hanem a burjátok a kozelebbi rokonok....
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@Dudi voltam Törökországba és tényleg számon tartják én se értettem sokáig a tanultak alapján töri óráról.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Mivel alig van lehetőségünk önálló döntésre az ország helyzete miatt és a románoknak is valamint nálunk olyan kevés a bevethető katona hogy gyakorlatilag talán egy várost lehetne csak normálisan védeni, így egyenlőre nem aktuális a kérdés. A külföldi befektetők nem is engednék.
Amit tennünk kéne:
1, A gazdaság megerősítése legalább míg el nem érjük az osztrák színvonalat pl. ( A fizetéseknél ez kb évi 1000 forint minimálbér emelésnél pl 300 év a jelenlegi szint. )
2, A szomszédos államokban leányvállalatok létrehozása, gyakorlatilag gyarmatosítás.
3, Mivel a környéknek érdeke hogy magyarul tanuljon így megtanulnak magyarul, újra.
4, Most már semmi akadálya hogy régi területeink kiváljanak és csatlakozzanak hozzánk.

A 90-es módszerváltás egyenesen ide vezetett. A külföldről noszogatott "privatizálás" egyet jelentett csak: a magyar eredetű tulajdonosi és termelőkapacitás totális leépítését. Momentán az ország gazdasági potenciálja úgy 80 %-ban idegen kézben van.
Ezt az arányt kell megváltoztatni ahhoz, hogy saját döntési kompetenciánkba vonhassunk kérdéseket, és jövedelmet juttassunk több, stratégiai ágazatba. Akinek van jelentősebb gazdasági függetlensége, az sokkal kisebb mértékben befolyásolható. Úgyhogy teljesen egyetértek az IMF-fel való biznisz megszüntetésében. A következő fokozat az energiaágazat magánosításának visszacsinálása (ezúton is köszönjük a Horn-kormánynak eme dicső tettét) és szép lassan a többi.
A románok is gatyául állnak, hiába vannak számszerűen többen, nagyobb mennyiségű fegyverzettel, de a javának minősége, használhatósága és nem utolsósorban a humán faktor - pl. morál - erőteljesen kétséges. Sokat járok Romániába és látom hogy vannak gondok dögivel. Persze vannak korszerű eszközeik, de ennél azért több kell egy háborús helyzetben. A miénk se, de az ő gazdaságuk se bírná a financiális oldalát megoldani, pár hét, és magától abbamaradna az egész.
Ha addig az eu-amerikai-izraeli lobbi nem koppintana az orrunkra.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
2, A szomszédos államokban leányvállalatok létrehozása, gyakorlatilag gyarmatosítás.
3, Mivel a környéknek érdeke hogy magyarul tanuljon így megtanulnak magyarul, újra.
4, Most már semmi akadálya hogy régi területeink kiváljanak és csatlakozzanak hozzánk.
Ezen már gondolkodtam én is... Ez tényleg működhetne?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 352
13 942
113
Szerintem alíg van értelme összehasonlítgatni a két hadsereget. De ha már hasonlítgatunk akkor szerintem a Magyar Honvéddség inkább közelebb áll a Román Csendőrséghez...
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
...török-magyar hadakozásokat testvér háborúként tartják számon.
:D Örülök, hogy ők ezt így látják... :) Én meg úgy emlékszem, hogy kicsit többről volt itt szó, mint tányérdobálásáról, meg apróbb nézeteltérésről... Pl. ami most a leginkább beugrik, hogy helyből kiírtottak mindenkit, akit Budán találtak.
De amúgy az természetesen jó, ha valaki szövetségesüknek tekint vagy "egynek érzi a sorsukat a miénkkel", mert ebből ugyebár nem sok van... Vagy legalábbis nem veszik észre. :)
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Zotyek töri versenyekről megmaradt emlékeim szerint. Törökök cselle bevették Budai várat és ott se rendeztek mészárlást. Török területek maradt magyar jobbágyok a Szultán tulajdonát képezték jelképesen. Így török katona tisztek aki egy terület megkaptak X időre jobbágyok létszámával maradéktalanul el kellett számolni. Halott embertől nem lehet adót szedni.

Nagy népirtásokat az osztrák zsoldos hadak követték el főként aki eu legalja népéből álltak. Aki zsold kifizetése néha akadozott és ezért császári engedélye fosztogathattak.

Török célja máskülönben Bécs és Nyugat-Európa volt. Csak hát mi útba voltunk. A kereszténység védelmezésnek jutalma szlávok betelepítése elnéptelenedned területeikre szolgaság. Majdan Trianon.

De mi vezéreink mindig Nyugatra futnak mikor ott kutyába se néznek minket
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Tudod Zotyek azért amit Töri órán tanítanak és valóság között lehet van némi eltérés :) Mohács után az Osztrák seregek ugye a kereszténység megvédése miatt foglalták el 1/3 Magyarországot egy keresztény államtól.... :D na mind1
Meg a Vöröshadsereg felszabadította Magyarországot II. VH ban nekem ezt tanították... A győztesek írják a történelmet és nem igazság. :) Itt arra akarok utalni hogy azért lehetnek bőven ilyen távlatból torzítások ezzel kapcsolatosan is.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
http://terebess.hu/keletkultinfo/lexikon/hodoltsag.html

"A mai történettudomány már nem tekinti a hódoltságot a pusztulás 150 éven át megszakítatlanul tartó időszakának, bár az országot kettészelő „frontvonal” állandósította a háborús állapotokat. Nagyméretű népességpusztulásra főként a tizenöt éves háború, valamint a visszafoglaló háború alatt került sor. A békeidőszakokban az ország a fejlődés jeleit mutatta, bár a harcok teljesen soha nem szüneteltek. A korszak végén Magyarország lakossága kb. 4 millió fő volt, ez kismértékben meghaladta az 1526 előttit. Visszafordíthatatlanul megváltozott a nemzetiségi szerkezet: a középkor végi 80%-kal szemben a XVII. század végén a magyarság már nem tette ki az összlakosság felét."
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
<i>Másik rokonuk a kazakok török-magyar hadakozásokat testvér háborúként tartják számon.</i>

Kutatások szerint nem a kazakok , hanem a burjátok a kozelebbi rokonok....

http://tortenelemportal.hu/2012/03/%E2%80%9Ehagytuk-hogy-szorakozzanak-az-ostortenetunkkel/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 910
81 806
113
<blockquote rel="boki"><i>Másik rokonuk a kazakok török-magyar hadakozásokat testvér háborúként tartják számon.</i>

Kutatások szerint nem a kazakok , hanem a burjátok a kozelebbi rokonok....

http://tortenelemportal.hu/2012/03/%E2%80%9Ehagytuk-hogy-szorakozzanak-az-ostortenetunkkel/
</blockquote>
Ez 2012-es írás, én pár honapja olvastam e legfrissebbet.....Ha megtalálom kiteszem... Egyébként a burját is úgy néz ki mint a kazak....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 934
78 190
113
Nekem is úgy rémlik,hogy nem emberbaráti szeretetből voltak itt és még véletlen sem úgy bántak velünk mint a testvéreikkel.
A problémám ott van,hogy még arra sincsen semmilyen bizonyíték,hogy közünk lenne a hunokhoz.Amikor először voltam töri órán úgy kezdte a tanár,hogy a történelmet kritikusan kell szemlélni(minden történelmet)hisz gondoljunk bele vannak olyan dolgok amik elmúlt 10 éveben történtek és máig nem tudjuk róluk az igazat akkor mit várunk egy 1000 éves hiányosan feljegyzett eseményről?Emberek azt sem tudjuk biztosan,hogy Árpád milyen tisztséget öltött be(valószínűleg nagyfejedelem volt de lehet,hogy még akkoriban élt a kettős fejedelemség)!Vagy beszélünk 7 vezérről de az biztos,hogy nem az a névsor akiket mi ismerünk pl Tas vígan harcolgatott az augsburgi-csatában úgy hogy előtte majd 100 évvel Árpád oldalán mint vezér részt vett a honfoglalásban.Amiket most leírtam mindent a hitelesnek tartott bizánci császár krónikáiból tudjuk amik az első írásos emlékei a magyaroknak!!!Akkor még is honnan a fenéből vagytok biztosak bármiféle rokonságban?