[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 038
113
Van valami nemzetközi szerződés (amit asszem Románia is aláírt), hogy nem lehet felborítani mesterségesen egy régió etnikai összetételőt, főleg az ott élő kissebség kárára. Talán inkább ezen az úton kéne elindúlni.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Mackensen said
Van valami nemzetközi szerződés (amit asszem Románia is aláírt), hogy nem lehet felborítani mesterségesen egy régió etnikai összetételőt, főleg az ott élő kissebség kárára. Talán inkább ezen az úton kéne elindúlni.
Hát szerintem ezt az EU ugyanúgy le..., mint Románia... Lásd a mostani 8 régiós elképzelés. Ugyanaz lesz, mint most a szlovákiai magyarokkal kapcsolatos tárgyaláson... "Seperjük valahogy szőnyeg alá, hogy legyen békesség, majd mindenki elfelejti..." Kérdés, hogy ez meddig fog még működni. Bár az is lehet, hogy ez most csak egy ilyen taktika, hogy "8 régió bla-bla"... Aztán meg mégsem, de legalább mindenki lenyugszik és egy darabig nem "pattognak" autonómiáért.

Autonómia vagy a környező országok változtatnak bizonyos hozzáállásokon... Az EU ebben nem hiszem, hogy bele fog szólni. :S
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Mackensen said
Zotyek, ez mind szép és jó, de egész pontosan mit kell azon érteni, hogy a székely nép nem foja elismerni azt a régiót? Ne értsen senki félre, támogatom a székely autonómiatörekvést, csak a hogyant nem látom egészen tisztán.
Ezt úgy kell érteni ahogy eddig is értették. Amennyire csak lehet figyelmen kívül hagyják ezt a területszervezési elvet. Magyarországon is volt anno a 48-as szabadságharc leverése után a Bach-korszakban kb. 1860-ig. Egyfajta passzív ellenállás, csak azért is magyarul beszéltek, nem mentek el az osztrákok által favorizált eseményekre, kivonták magukat az eseményekből, az osztrák hivatalnokokat kerülték stb... Ceausescu alatt is így működött, egymás között ápolták a hagyományokat és ha csak lehetett nem keveredtek el a románokkal semmilyen szinten. Közönnyel fogadták a románokat, és nem szóltak hozzájuk. Mivel a java még románul sem tudott.

Gyergyóalfaluban található az az 1942-ben állított híres kőtábla, amit a mai napig idézünk: "Ember vésd szívedbe, ez a föld mindig székely volt és az is marad". Érdemes megnézni ha arra jársz. Hatalmas adag székely-magyar hazaszeretetet kapsz belőle.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Van valami nemzetközi szerződés (amit asszem Románia is aláírt), hogy nem lehet felborítani mesterségesen egy régió etnikai összetételőt, főleg az ott élő kissebség kárára. Talán inkább ezen az úton kéne elindúlni.

Nem is egy nemzetközi egyezmény említi tételesen, többek között a Helyi Önkormányzatok Európai Chartája, valamint a Kisebbségek Védelméről Szóló Európai Egyezmény. Sajnos, ez az út járhatatlan. A románok piszkosul értenek a kimagyarázáshoz, megvezetéshez és megosztáshoz, ebben profik, azt meg kell hagyni. Az meg egy másik, hogy az európai fronton a lengyelek mellett gyakorlatilag senki nem áll mellénk általában. Még az Eu-n kívüli oroszok is nagyobb szimpátiával tekintenek ránk, mint Brüsszel, ui. nekik is vannak hasonló problémáik. Viszont ők - hatékonyan tudják képviselni az érdekeiket, és nem alaptalanul.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 800
30 663
113
Mackensen said
Van valami nemzetközi szerződés (amit asszem Románia is aláírt), hogy nem lehet felborítani mesterségesen egy régió etnikai összetételőt, főleg az ott élő kissebség kárára. Talán inkább ezen az úton kéne elindúlni.
Akkor most már tudom, hogy konkrétan melyik szerződés lapjaival törölték ki a seggüket a román politikusok. A betelepítés azóta folyik (most is), amióta Trianont aláírták. A kommunizmusban új lendületet vett a dolog, akkor az eszközök is tágabbak voltak, meg lehetett olyan dolgokat tenni, amit ma nem. De most is megy, folyamatosan, csak lassabban.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 107
6 924
113
Az EU nem fog csinálni semmit. Amikor bevezették a szlovák nyelvtörvényt, vagy amikor a kettős állampolgárság miatt megfosztottak szlovákiai Magyarokat az állampolgárságuktól és kiutasították őket, akkor is azt mondta az EU, hogy ez Szlovákia belügye, ők ebbe nem szólhatnak bele. De persze az nem Magyarország belügye, hogy a Bírák 65, vagy 66 évesen menjenek nyugdíjba, nem, az antidemokratikusnak számít.

Vélhetőleg Viviane Reding-nek kellene a témával foglalkoznia, csak rohadtul nem csíp minket.

Tele van az Európa Parlament azzal, hogy a Fidesz kétharmada nem demokratikus, túl nagy hatalmat kaptak, meg új alkotmányt csinálnak ... Kérdés: hol van még Európában kétharmados kormány? ROMÁNIÁBAN! Pontáéknak is kétharmaduk van, ők is új alkotmányt csinálnak, meg mindent, amire a kétharmad feljogosítja őket, de egyszer sem hallottam olyat, hogy az EU-ban ezért valaki szólt volna.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 038
113
Mégis csak egy aláírt szerződés ami mentén támadni lehet az új régiókat. Azzal, hogy kiállsz és "nem ismered el" még annyi sem történik.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 038
113
Valahogy úgy kéne, hogy ahelyett, hogy a nép mindenféle fórumokon lóg egész álló nap, bevállal mondjuk 8-10 gyereket. Két, három generáció és a problémák megoldódnának:)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 800
30 663
113
Tervnek nem rossz, csak nehéz bevállalni több gyereket, ha anyagilag felülről a rendszer is próbál kibaszni veled. Elsősorban a magyar megyék Romániában keveset kapnak a központi költségvetésbe befizetett adókból. Ez igaz egész Erdélyre, de a magyar megyék keveset kapnak. Az utak szarok, autópálya nincs, a pénz bemegy Bukarestbe és az apró jön csak vissza. Ezenkívül adóhatósági és egyéb állami szervi ellenörzések gyakoribbak a cégeknél, mint a román megyékben. Szép dolog, hogy vállaljunk sok gyereket, de nem cigánymódra belőlük élve, hanem normálisan felnevelve épkézláb anyagi körülmények között szertnénk eltartani őket.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 038
113
Ha kicsit is megnyugtat, a többségében magyarok lakta megyékben nőtt magyarok százalékos aránya. Lehet ezért is akarják annyira az átrendezést. A demográfia sajnos egész EU-ban öregedést mutat.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Ami a kimagyarázást illeti, hazánk se marad le sokkal tőlük s valamilyen példa mindenkinek jut eszébe szerintem. Ami a bírákra vonatkozik, emlékeim szerint az egész nyugdíj mizériát Hágában támadták meg és gyanítom nyerni is fognak. Szóval, szerintem a média véli azt, hogy velünk sokat foglalkoznak, bár erről az nem tud sokat, aki itthon él és a honi médiát követi.

A témához kapcsolódóan ezeket az áttelepítéseket a románok is nyugodt szívvel megléphetik, mivel következménye utólag lesz és nem két nap alatt áll vissza a rend, ha vissza is áll valaha. Megint csak honi vonatkozás az árfolyam romlás vagy a leminősítés (máshol is utaltam rá) ami szintúgy idővel tudta csak feloldani a "nemzeti ellenállást". Gyanítom keleti szomszédaink is hasonló kezelésben részesülnek majd egyéb következményeivel együtt de a gazdaságon kívül mást nem fognak/tudnak tenni, hogy rend legyen a fejekben.

 

Ez a nacionalizmus Közép-Európában sok problémát fog még szülni. A szerbeket nem féltem, hogy izgatná őket az EU vagy bármilyen nemzetközi egyezmény. Lehet ott támogatás is orosz oldalról, mivel Koszovóról lehetett olyat olvasni, hogy nyugati bábállamként tekintenek rá. Nekünk pedig idővel több figyelmet kellene szentelni a határon túli magyaroknak és nem a kimegyünk és jól megkavarjuk a sz@rt szinten. Nem Brüsszelben kell picsogni, hanem egy valamirevaló haderőt összedobni és emlékeztetni a kedves szomszédokat rá, hogy nem lehet mindent szabadon megtenni. Az EU meg nem fog rajtunk kívül kezdeni ezzel semmit.

 

Félreértés ne essék, nem akarok háborút de azt sem megélni, hogy "trinonozunk" meg "mienknek tekintjük őket" de csak a pofája jár mindenkinek.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="Profile" rel="nofollow">Mackensen :) Hát igen kéne a 8-10 gyerek rendes lenne hamar kipipálhatnánk a népesség fogyásos dolgot.  
Facebookon olvastam hogy itt a legszebbek a Nők és még is fogy a népesség , miért is ? :) </a>
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 670
56 674
113
<a title="" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/romania/page-10/" rel="nofollow">desertfox</a>

Mert ez egy impotens ország ahol a népesség önmagától még b@szni sem tud... (már elnézést)
Nem véletlenül Magyarországon a leggyöngébb a civil szektor Európán belül. Ez egy ilyen paternalista társadalom, nincs bennünk semmi kezdeményező készség. Ezért várja mindenki az "államtól" az "EU-tól" vagy bárkitől a csodát, a helyet, hogy önmaga próbálna valamit tenni... Tudom nem könnyű itthon és ismerek ez alól én is kivételt, de a nagy átlag ilyen: Önállóan életképtelen! 
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 545
15 317
113
Fip7....... :) 

Éppen a paternalista vezetési struktúra öli meg a kezdeményező készséget. Mellesleg az "önállóan életképtelen" réteg nagy része a létező szocializmusban szocializálódott. Ha úgy tetszik, nevelődött. Én is abban a korban vagyok, amikor ifjúságom és felnőtt korom egy része álságos világban zajlott. Van, aki könnyebben vált, van, aki nehezebben, van, aki sehogy. Ezért csak részben ők hibáztathatók. Ezért is kellene végre felelősségre vonni az előző rendszer potentátjait, mert generációkra tönkre tették a népesség nagy százalékát. És még meg is gazdagodtak ezek az elvtárs/urak. Erről hetekig lehetne beszélget.

A román politikát nem féltem. Nem hülyék azok, bármilyen szándék is vezesse őket. Sokkal rosszabb helyzetből is felálltak már, mert ott mindenki elsősorban román és csak utána bal, vagy jobboldali...

A repülőket is megszerzik, vagy segélyben, támaszpontért cserébe, vagy akárhogy. Végül is a Nagy Medve Moldovára figyel és a török-görög buli is a szomszédban zajlik. A közel-kelet és Ázsia felé is kulcs-helyen vannak, egyszóval könnyebben kapnak bármit, mint mi....
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 670
56 674
113
<a title="" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/romania/page-10/" rel="nofollow">Littlejohn</a>

Nem a Kádár rendszer alakította ki ezt a társadalmi mentalitást. Ők csak építettek rá! A baj az, hogy ezen fölülről nem lehet változtatni. Ezen alulról kell változtatni, de ez nem történik meg. Miért? Mert ez a társadalom mindig is valamilyen szinten paternalista volt, és valamiért kényelmes "nem váltani" erről a mentalitásról. És ez viszont a társadalom hibája.

A románokat meg én sem féltem, strapabíró népség...
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
fip7 said
<a title="" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/romania/page-10/" rel="nofollow">Littlejohn</a>

Nem a Kádár rendszer alakította ki ezt a társadalmi mentalitást. Ők csak építettek rá! A baj az, hogy ezen fölülről nem lehet változtatni. Ezen alulról kell változtatni, de ez nem történik meg. Miért? Mert ez a társadalom mindig is valamilyen szinten paternalista volt, és valamiért kényelmes "nem váltani" erről a mentalitásról. És ez viszont a társadalom hibája.

A románokat meg én sem féltem, strapabíró népség...
Jaja, ezeket már hallottam... Meg azt is, hogy a magyarok nem tudnak összedolgozni, meg ha valaki kitörne, akkor a többiek visszahúzzák bla-bla... Persze-persze, csak ha elmész más hasonlóan hányatott történelmű országba, akkor ugyanezeket fogod hallani az ottani népekkel kapcsolatban is... Nem kell mindent elhinni, nincs itt semmiféle génhiba, meg turán átok... :)
Sok probléma meg lemaradás van itt, de azért annyira nem rossz a helyzet, még annak ellenére sem, hogy nem igazán voltak jó vezetőink a rendszerváltás óta, és azért valljuk be az EU is botladozik, szóval jó diáknak nehéz lenni, ha olyan a tanár, amilyen...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 670
56 674
113
<a title="" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/romania/page-10/" rel="nofollow">zotyek78</a>

Nem akarlak megsérteni, de amiket én leírtam azt szociológiai kutatásokban bizonyítottuk. Idén is. Sőt nem csak mi, 20 évre visszamenőleg. De biztos bennünk van a hiba és nem értünk hozzá 
sf-confused.gif
 
D

danielblack

Guest
Az a baj, hogy sok a szkeptikus. Ha lenne itt valami probléma, akkor hatalmas összefogásoknak lennénk a tanúi szerintem.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
fip7 said
<a title="" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/romania/page-10/" rel="nofollow">zotyek78</a>

Nem akarlak megsérteni, de amiket én leírtam azt szociológiai kutatásokban bizonyítottuk. Idén is. Sőt nem csak mi, 20 évre visszamenőleg. De biztos bennünk van a hiba és nem értünk hozzá 
sf-confused.gif
Nem sértettél meg viszont nem írtál konkrétumot, hanem úgy írod ezt, mintha a magyarsággal lenne mindez egyidős... "Mert ez a társadalom mindig is valamilyen szinten paternalista volt" Mármint mikor mindig? Már a Honfoglalás idején is? :D

Nyílván vannak/lehetnek okai olyan mentalitásnak, amely visszafog, volt itt minden bőven, törökök, habsburgok, illetve egyre inkább nagyobb országoktól, hatalmaktól függés.. De nem hiszem, hogy ennek a befolyásoló ereje erősebb lenne, mintpl. az, hogy ismerek olyanokat, akiknek a vállalkozása már 3. vagy 4. alkalommal megy tönkre... és mégcsak nem is trafikról van szó. :D Most komolyan szedjük elő a devizahitelbe belebukottakat vagy a "rutinszerű" megszorító intézkedések, amelyekre EU is csak mostanában jött rá, hogy nem jó megoldás... Pontosabban még ott tartunk, hogy valaki szerint jó, valaki szerint meg nem? Lehetne még sorolni... :)