[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Belpolitikaiag a legkevésbé sem szorít mert az ország lakossága 90%-ban haderőellenes.
Az idő pörög a rozsda dolgozik, és egyre kevesebb régi technikát lehet majd újra működőképessé tenni. (az ukránoknak se nagyon ment csak több éves távon pedig aztán ott volt minden) mert se alkatrész, se szaki. A te logikád alapján kiások egy MKI-est a Sommenál és rendbe teszem elindítom aztán gyia...
Sajnos, belenevelték a társadalomba, hogy a katona és a fegyveres erők a gonosz. Most járványhelyzet alatt is mit művelt a sajtó jelentős része. Rémüldözött a fegyveres katonák láttán, és már-már tömeggyilkosságot és diktatúrát vízionáltak minden utcasarokra. Mindezt következmények nélkül. Az ilyen hangulatkeltő újságírókat keményen büntetni kéne, hiszen azzal hogy Magyarország fegyveres erőinek hírét rombolja, és ellenük uszít, államellenes cselekedetet követ el. Ami már a BTK bizonyos pontjait jócskán kimeríti.
De megint nem történik semmi. Így a honvédségnek aligha lesz normális ázsiója.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 494
121 215
113
Sajnos, belenevelték a társadalomba, hogy a katona és a fegyveres erők a gonosz. Most járványhelyzet alatt is mit művelt a sajtó jelentős része. Rémüldözött a fegyveres katonák láttán, és már-már tömeggyilkosságot és diktatúrát vízionáltak minden utcasarokra. Mindezt következmények nélkül. Az ilyen hangulatkeltő újságírókat keményen büntetni kéne, hiszen azzal hogy Magyarország fegyveres erőinek hírét rombolja, és ellenük uszít, államellenes cselekedetet követ el. Ami már a BTK bizonyos pontjait jócskán kimeríti.
De megint nem történik semmi. Így a honvédségnek aligha lesz normális ázsiója.
Azt képzeld el, hogy kiküldtek a rendőrökkel egy általános iskola elé most, hogy kinyitották a sulikat, mivel akkora a forgalom reggel mint az atom a suli előtt ahogy újra viszik a szülők a gyerekeket a suliba. Érted irányítja a rendőr kolléga a forgalmat és kijön egy tanárnő, hogy ő mennyire ellenzi az én és a rendőrök ottlétét mert mekkora katonai diktatúra van.... És demokráciában ez nem lehet stb-stb- stb... És ez egy kibaszott tanár.... érted?
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 731
14 796
113
Azt képzeld el, hogy kiküldtek a rendőrökkel egy általános iskola elé most, hogy kinyitották a sulikat, mivel akkora a forgalom reggel mint az atom a suli előtt ahogy újra viszik a szülők a gyerekeket a suliba. Érted irányítja a rendőr kolléga a forgalmat és kijön egy tanárnő, hogy ő mennyire ellenzi az én és a rendőrök ottlétét mert mekkora katonai diktatúra van.... És demokráciában ez nem lehet stb-stb- stb... És ez egy kibaszott tanár.... érted?

A tanári szakokra elég alacsony a ponthatár, tanítóira meg még alacsonyabb.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 408
10 221
113
Azt képzeld el, hogy kiküldtek a rendőrökkel egy általános iskola elé most, hogy kinyitották a sulikat, mivel akkora a forgalom reggel mint az atom a suli előtt ahogy újra viszik a szülők a gyerekeket a suliba. Érted irányítja a rendőr kolléga a forgalmat és kijön egy tanárnő, hogy ő mennyire ellenzi az én és a rendőrök ottlétét mert mekkora katonai diktatúra van.... És demokráciában ez nem lehet stb-stb- stb... És ez egy kibaszott tanár.... érted?
...lowkey belső feszültséget okoztatok neki, így jött ki. Szeretik az egyenruhát, na.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 493
24 184
113
Azt képzeld el, hogy kiküldtek a rendőrökkel egy általános iskola elé most, hogy kinyitották a sulikat, mivel akkora a forgalom reggel mint az atom a suli előtt ahogy újra viszik a szülők a gyerekeket a suliba. Érted irányítja a rendőr kolléga a forgalmat és kijön egy tanárnő, hogy ő mennyire ellenzi az én és a rendőrök ottlétét mert mekkora katonai diktatúra van.... És demokráciában ez nem lehet stb-stb- stb... És ez egy kibaszott tanár.... érted?
Gondolj bele, hogy milyen lehet az oktatás minősége... Aztán amikor meg reformálni akarják, hogy a tanár is tegyen le valamit az asztalra, meg ellenőrízhető legyen az amit tanít akkor meg duzzogás, diktatúra, tüncizés megy...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 731
14 796
113
Jah csak abba gondolj bele, hogy ezt adja tovább a gyerekeknek...

Sajnos a fizetés is elég alacsony, ezért nem reális elvárás, hogy sokka okosabb emberek menjenek tanárnak.

Ráadásul a tanárok társadalmi megbecsülése sem sokkal jobb, mint amit az előbb írtál magatokról, tehát ez sem teszi vonzóvá a pályát.

Szokták mondani, hogy régen ha egy tanár lekevert egy nyaklevest egy tanulónak, otthon kapott még egyet a szüleitől.

A mai diákok és szülők többsége le sem sz*ja a tanárokat, nem véletlenül lesznek egyre hülyébbek.
 

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
Azt képzeld el, hogy kiküldtek a rendőrökkel egy általános iskola elé most, hogy kinyitották a sulikat, mivel akkora a forgalom reggel mint az atom a suli előtt ahogy újra viszik a szülők a gyerekeket a suliba. Érted irányítja a rendőr kolléga a forgalmat és kijön egy tanárnő, hogy ő mennyire ellenzi az én és a rendőrök ottlétét mert mekkora katonai diktatúra van.... És demokráciában ez nem lehet stb-stb- stb... És ez egy kibaszott tanár.... érted?
Nagyon remélem, mondtad neki, hogy szégyellje magát.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 002
91 943
113
Azt képzeld el, hogy kiküldtek a rendőrökkel egy általános iskola elé most, hogy kinyitották a sulikat, mivel akkora a forgalom reggel mint az atom a suli előtt ahogy újra viszik a szülők a gyerekeket a suliba. Érted irányítja a rendőr kolléga a forgalmat és kijön egy tanárnő, hogy ő mennyire ellenzi az én és a rendőrök ottlétét mert mekkora katonai diktatúra van.... És demokráciában ez nem lehet stb-stb- stb... És ez egy kibaszott tanár.... érted?
Nyugaton pl. Olaszo. , Belgium jópár éve állandó katonai jelenlét van a nagyobb városokban. Arra mint mondana ez a hülye picsa???
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Azt képzeld el, hogy kiküldtek a rendőrökkel egy általános iskola elé most, hogy kinyitották a sulikat, mivel akkora a forgalom reggel mint az atom a suli előtt ahogy újra viszik a szülők a gyerekeket a suliba. Érted irányítja a rendőr kolléga a forgalmat és kijön egy tanárnő, hogy ő mennyire ellenzi az én és a rendőrök ottlétét mert mekkora katonai diktatúra van.... És demokráciában ez nem lehet stb-stb- stb... És ez egy kibaszott tanár.... érted?
Az ilyenek fel sem fogják, hogy mit jelent a diktatúra. Basszus, ha megijed egy magyar katona látványától, akkor miért nem hagyja itt ezt az országot. Csodálkoznak, hogy nincs tekintélyük, még a gyerekek előtt sem.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
A történelmi hitelesség kedvéért nem sok magyar település jött létre akkoriban Oláhlandon. Azok a magyar urak elől menekülő székelyek az Alföldön találtak jellemzően új otthont... ahogy mostanában is ez a tendencia, csak már nem az elnyomó nemesek elől menekülve.
És azt sem árt megjegyezni, hogy a Török Hódoltság idején a népünk első számú szállás területét ért támadás és jelentős kipusztulás. Nem csak népesség számban, de a települések java része is teljesen eltűnt. Míg Felvidék, Erdély iparilag fontos (főleg a szász városok miatt), de biztonság politikailag csak ütköző terület volt, már a IX.-X. századtól kezdve előszeretettel telepítettünk le ide védő népeket. (Például Őrvidék.)

De egyébként tényleg jól hangzott az oláhokhoz menekülés. Értem én Fonakot, csak nem szeretem. :)
És egy árnyalatnyit sem jobbít a nemesség történelmi bűnén, hogy a magyar jobbágyok rovására házrombolások is voltak, miközben igyekeztek a közös használatú területeket kivonni a falvak jogaiból és szőröstalpúaknak udvarolni.
Akkor nem feltétlen, hisz nem azt érte a legnagyobb pusztítás. (A legtöbb település a visszahódítás során néptelenedett el.) De később valóban volt abba az irányba kitelepülés. Tulajdonképen mondhatjuk, hogy valamilyen mértékben folyamatosan volt kitelepülés Keletre és Délre. Csángók egy része is ekkor települt ki; bukovinába is létrejöttek magyar falvak; de Bukrestbe és más iparilag fejlődő területekre is költöztek kisebb-nagyobb számban magyarok.

"Buday Richárd, a Bukaresti Petőfi Művelődési Társaság vezetője elmondta, hogy a román fővárosban jelenleg is minimum 30 ezren beszélnek magyarul – de több mint 250 ezer embernek van valamilyen magyar felmenője. A történet még jóval Trianon előtt kezdődött. Az ún. Kossuth-emigrációban sokan választották Bukarestet új hazájuknak, de még azt megelőzően is rendszeresen volt egy-egy hullám, akik valahogyan ide vetődtek.
„…hamarabb volt Bukarestben magyar oktatás, mint román!”
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
A tanári szakokra elég alacsony a ponthatár, tanítóira meg még alacsonyabb.
És így is mekkora hiány van belőle.


Azt képzeld el, hogy kiküldtek a rendőrökkel egy általános iskola elé most, hogy kinyitották a sulikat, mivel akkora a forgalom reggel mint az atom a suli előtt ahogy újra viszik a szülők a gyerekeket a suliba. Érted irányítja a rendőr kolléga a forgalmat és kijön egy tanárnő, hogy ő mennyire ellenzi az én és a rendőrök ottlétét mert mekkora katonai diktatúra van.... És demokráciában ez nem lehet stb-stb- stb... És ez egy kibaszott tanár.... érted?
Én kérek elnézést és érzek secunder szégyent. Valóban elég sok kretén van, minden szinten. Ezt jóindulattal se tudom tagadni.
De azért azt hozzá kell tenni, mikor 1-2 éve a tanároknak volt "kiképzés" akkor itt is sokan röhögtek és hörögtek; pedig ilyen akciókkal, meg azzal, hogy elmennek az iskolákba lehetne "érzékenyíteni".
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 494
121 215
113
És így is mekkora hiány van belőle.



Én kérek elnézést és érzek secunder szégyent. Valóban elég sok kretén van, minden szinten. Ezt jóindulattal se tudom tagadni.
De azért azt hozzá kell tenni, mikor 1-2 éve a tanároknak volt "kiképzés" akkor itt is sokan röhögtek és hörögtek; pedig ilyen akciókkal, meg azzal, hogy elmennek az iskolákba lehetne "érzékenyíteni".
Rendszeresen van a sulikban toborzás és a diáknapokra is szokott menni honvédség rendőrség egyaránt.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 730
15 565
113
Azt képzeld el, hogy kiküldtek a rendőrökkel egy általános iskola elé most, hogy kinyitották a sulikat, mivel akkora a forgalom reggel mint az atom a suli előtt ahogy újra viszik a szülők a gyerekeket a suliba. Érted irányítja a rendőr kolléga a forgalmat és kijön egy tanárnő, hogy ő mennyire ellenzi az én és a rendőrök ottlétét mert mekkora katonai diktatúra van.... És demokráciában ez nem lehet stb-stb- stb... És ez egy kibaszott tanár.... érted?
Azért az megnyugtat, hogy ilyen primók is “taníthatják” a jövő nemzedékét…
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Azért óvnék mindenkit attól, hogy általános tanári sablonnak tekintsük, hogy úgy kollektívan katona ellenesek és ezt szorgosan tovább is adják, belső meggyőződéstől hajtva!

Tapasztalataim szerint minden rétegben van ilyen is, meg olyan is. És ha egy tanár nem érti a fejlesztés szükségességét, még nem igaz az sem, hogy 100%-uk ezt feltétlenül tovább is akarja adni.

Viszont tényleg felhúzom néha a szemöldökömet, mikor azt olvasom, hogy holnapra meg kéne venni a Vörös Hadsereget, egyébként ez politikailag is mennyire jól jönne a fent csücsülőknek, mert diktatúra van amúgy is, az emberek arra szavaznak, hogy mindenki fizetése a miniszterelnöktől függ. (Lásd: Ez a tanár is az államkasszából kapja a fizut, aztán nagyon jól alá nyal Krisssnek, hogy én mindig és mindenben támogattam a Zrínyit és mindig a narancsra szavaztam! Faszák vagyunk, tesó, akik a nép adóforintjaiból élünk!)

Az én közvélemény kutatásom a kettő között van. Szerintem a társadalom három részre tagozódik ennél a keresztmetszetnél.

1, Lelkesen ellenzi és kellő impulzust küld fórumtársunk irányába, hogy úgy érezze, ahogy kifejtette.
3, Imádja a témát, szerinte jó az, ami most van (1%-os hibahatár, mert LMzek is most ide lesz besorolva, pedig egy jó szava nincs se a Z26-ról sem annak kitalálóiról. Vannak kritikusok ebben a csoportban, ami nem teszi könnyen kezelhetővé a végső arányszámok megállapítását.)
2, A szürke zóna az, amit én még támogató közegnek neveznék a 3-hoz hasonlóan. Ide tartoznak a téma iránt abszolút nem érdeklődök, akik viszont kevésbé reagálnak a "nagy pénzszórásokra". Olyan szegmensekkel, akik első szava az, hogy "de a következő háborút atommal fogják vívni és a III. vh. lesz. Támogatónak sorolom őket, jobb szó lenne a meggyőzhető kategória. A lakosságnak talán a 60% lehet, akinek nincs ellene a haderő reform, szeret példálózni a stadionépítéssel meg a korrupcióval. De egyébként addig a pontig, amíg a gazdaságot kézben sikerül tartani, az ő élete jól alakul, amíg minden import munkásnál oda lehet dörgölni a nagyérdeműnek, hogy ettől a kormány a falra mászna, mert külföldi munkavállaló, mégis milyen jól végzi a munkáját, DE azért a kapukat nem nyitná meg, mert több problémát lát benne, mint amennyit megoldana... és sorolhatnám, hogy kórházi kiürítés ordináré faszság volt, de egyébként úgy érzi, hogy a korlátozó intézkedések időben és okésak voltak, a vakcinát meglepően hamar megkapta, a lényeg, hogy addig őfelőle ezek a költések mehetnek.
Ha szűk környezetetekre hatást akartok kifejteni, akkor javaslom, hogy mérjétek fel, hogy ki az, aki szerint hát... lehetséges, hogy egy erősebb hadsereg jobb külpolitikai érvényesítő képességet jelent, meg egyébként az elfogadható álláspont neki, hogy az egészet az USA akarta és a NATO 2%-ról van szó. Vagyis kevés pénz és többet buknánk amúgy is, ha Washington bedühödik. Így meg okosban le van bizniszelve, hogy nem kifelé szórjuk a pénzt a világból, hogy csak külföldről vásároljunk, hanem egy kis hazai ipar is van a dologban, meg tudományos fejlődés...

Sajnos sokakat el kell keserítenem. Ez az utolsó -és szerintem legnagyobb rész- nem akar hallani több száz T-72-ről. Nem akar hallani arról, hogy Arabisztánból rozsdatemetőket vettünk, de legalább nem milliárdokat, csak pár száz millióval fizettünk többet annál, amennyit ő az egészre szán. Ami nem csúcstechnológia, az egy választáson jóval kevésbé lesz eladható. És a kedves tanárnő például még a Leopárdokkal sem volt meggyőzve arról, hogy ő ezért "fizetni" akar.

A Sors fintora, hogy a Z26-nak külföldön leginkább keletről jött támogatása. Trump beszéde is meggyőzhetet pár embert, de a tapasztalataim szerint az internetes játékok (nem mondok újat, hogy orosz cégek) közössége messze az össztársadalmi átlag felett van reprezentálva a 3-as kategóriában. Talán nem véletlen, hogy a rajongói klubokkal elég jó kapcsolatban vannak a honvédek. A múltkor még olyanról is olvastam, hogy a HM valami esport versenyt szervezett. Csak hát... csak hát... Ha tényleg azt akarja a sereg, hogy legyen támogatás a dolog mögött meg hosszabb távon, mint hogy jövőre nyer-e valamelyik párt és akkor 4 évig még jók vagyunk a szeren, akkor nagyon komoly lemaradásokat kellene behozni ebben a társadalmi kapcsolattartás témában. Nem voltam eldobva attól, amikor az "esport csapatokról" a vágóképeket végig néztem. Nem a jövő katonáit láttam bennük. Úgy érzi az ember, hogy ezek a kapcsolattartások csak a toborzás alátámasztására vannak, inkább sok jó fellángolásról szólnak, amik hamvába hullanak akár pár év alatt is, mint sem hosszútáv és azon fenyegetés felismerésében, hogy őket picsán fogják rúgni, ha az átlag civil tömeg ellenük fordul.
Átmeneti korban élünk, miközben a 2001-ben születettek már nagykorúak és kifejlett személyiséggel rendelkeznek. A náluk 20 évvel idősebb korosztály, a mai 40 évesektől kezdve fölfelé rendelkeztek egy közvetlen kötődéssel a hadsereg és a honvédelem felé, mert sorkatonák voltak. Egy részük és a kimaradók leginkább fegyverellenesek lettek. És senki nem sírja vissza a sorállományt, de a férfi lakosság többsége fejlődésének egy fontos szakasza, ahol kialakult benne -legalább is az én környezetemből ítélve- egy támogatás a szakmát komolyan űzők irányában és egy felelősség tudat csírája, hogy a hazát szükség esetén meg kell védeni. (Öregek nagyon szeretik azt az érvet, hogy egy nyugdíjas raj szétkergetne egy mai fiatalokból álló századot, mert ezek a mai gyerekek semmire nem valók. Látták a lemaradást a már akkor is nagyobb tekintéllyel rendelkező Vörös Hadsereggel és a nyugati nagyhatalmakkal szemben is. Nem tudtak megoldást mondani a hátrány megszüntetésére, de ezért szimpatikus nekik a mostani fejlesztés, olyan technikát vásárolunk, amiket ők sosem kezelhettek és egyébként ha kicsi is, mert mindig kicsik voltunk másokhoz viszonyítva, de azért most legalább nem kell szégyenkezni.)
Nem tudom, mert még csak folyamatokat sem látok elkezdve, hogy majd öregségemre miként fog újra megszilárdulni a Honvédség társadalmi támogatottsága. Annyit tudok, hogy az ezredforduló óta felcseperedők nem rendelkeznek ilyen "pedagógiai" hatásokkal, ami sokkal nagyobb veszélyforrás, mint hogy mit mond nekik a tanár a seregről. Ha nem lesz valami, amiért az egyszerű munkások oda szavaznak, aki szimpatikusabb hadsereget épít, akkor nyugdíjas koromra nem lesz hadsereg. Meg ország sem. De ezt nagyon kevesen látják így, ahogy én. Vitaindítóként mondjuk azt, hogy 20% mélyen ellenzi. 20% különböző jó benyomások végett vagy az ország érdekérvényesítésének felébredő igénye miatt vita nélkül támogatja. 60% pedig meggyőzhető. Ha nem az ő zsebére megy -ab ovó mert úgy is ellopnák, csak másra, stadionra, Paksra, Putyin titokban fizetett nyaralására- akkor oké, de a gazdaságot megroppantani nem szabad. 2%, mert amúgy is ezt mondják mindenhol és nem tűnik soknak, de nem több egy fillérrel sem. És a gazdasági eredményeket lássam.