[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Csaucseszko egy loser volt és tipikus román, aki mindenbe hazudott.

Vicc, hogy egyesek megint a románokat próbálják isteníteni... a valóság az, hogy akkor is rettegett románia a magyaroktól. Nem véletlen, hogy a "román hadsereg" külön levelet írt a magyaroknak, hogy mi nem akarjuk magukat megtámadni.. stb. Rendesen fostak attól, hogy átmegyünk és a teljesen 0-a román "erőket" lenyomjuk.

Raffaynak igaza volt abban, hogy át kellet volna menni és nem sz@rakodni.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and megazez

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
919
2 278
93
Ne kérdezzétek hol olvastam, mert nem tudom, de állítólag a román forradalomnál felmerült a beavatkozás, de el kellett hessegetni a tervet nagyon gyorsan, mert talán 3, vagy 4 napig lett volna elég lőszer (ha hülyeség, akkor az -tényleg annyi amit hallottam). És hogy utólag az amik lefuttattak mindenféle scenariót és szinte mindből mi jöttünk volna ki győztesen. Sokkal kisebb, ám jobban felszerelt volt a magyar haderő. Raffay akkor még ellenzékben volt és törit tanított. :rolleyes:

Megjegyzés: A román Ceaucescu még atommal is fenyegetőzött Magyarországgal szemben (volt is egy komoly kétoldalú találkozó Grósz Károly és Ceaucescu között). Úgy tudom részben ez okozta a vesztét. 68 után egyfajta belső ellenzékféleség volt a keleti blokkban és most lehet hogy nagyon meredeket mondok, de úgy tudom az amerikaiaktól volt alapanyaga atomfegyverhez. Az oroszoknak (főleg a peresztrojkás Gorbacsov féle vezetés) kezdett vállalhatatlanná válni, az amerikaiaknak is sok volt már (főleg hogy visszafizette az államadósságot), illetve hogy a széteső keleti blokkot már nem gyengítette, hanem a szétesést gátolta.
A plutónium nagyon gyorsan eltűnt a forradalom alatt. Megjegyzem Japánban is van vagy 300kg plutónium, bár Japán deklaráltan nem atomhatalom.


Bocs a további offért de annyit had jegyezzek meg még érdekességként (nem írta még más) hogy a forradalom után szekuritések megpróbáltak átjutni Magyarországra méghozzá szilveszter éjszaka, meg is volt erősítve rendesen a határ, harckocsikkal is. Parancs úgy volt hogy ha lőnek akkor "leradírozzuk őket mindennel" (szó szerint így volt, legalábbis visszaemlékezés szerint.) Szerencsére harcra nem került sor, megadták magukat. Bihari katonatörténetek c. visszaemlékezés-gyűjteményben olvastam anno.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Nincs ezzel gond ha a románoknak az étvágya nem lenne ilyen nagy.
Na ezért rakta oda az USA a patriotokat, amiket ráadásul nem a románok kezelnek. Közük nincs hozzá. Cserébe rájuk van irányítva egy csomó atom.
Biztos megéri nekik.
A románok étvágya mindig nagy volt de a gyomruk véges.
Szerintem Orbán jól lavíroz jelenleg. Ausztria akarunk lenni. lemondtunk mindenről, cserébe hagyjanak bennünket békén. Ha mégis akarnak valamit akkor meg tudjunk odabaszni..helyes szerintem.kellene még ugyanennyi tank, még 1 tucat grippen, és egy vaskupola..
jelenleg nincs kis-antant de ki tudja mit hoz a jövő. a lehetetlenre kell felkészülni.
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Na ezért rakta oda az USA a patriotokat, amiket ráadásul nem a románok kezelnek. Közük nincs hozzá. Cserébe rájuk van irányítva egy csomó atom.
Biztos megéri nekik.
A románok étvágya mindig nagy volt de a gyomruk véges.
Szerintem Orbán jól lavíroz jelenleg. Ausztria akarunk lenni. lemondtunk mindenről, cserébe hagyjanak bennünket békén. Ha mégis akarnak valamit akkor meg tudjunk odabaszni..helyes szerintem.kellene még ugyanennyi tank, még 1 tucat grippen, és egy vaskupola..
jelenleg nincs kis-antant de ki tudja mit hoz a jövő. a lehetetlenre kell felkészülni.
Szerintem amúgy Románia, de ugyanúgy szlovákia és szerbia is nagyon nehéz dolog. Él ott egy csomó magyar ember, akik nem tehetnek arról hogy oda születtek. Szeretnének megmaradni magyarnak, sokan megtesznek ezért mindent, de napi szinten a mai napig baszogatják őket.Ha nemzetben gondolkozunk, akkor kutya kötelességünk segíteni őket.Ez az alap. Hogy legyen egy ANYA...ide bármikor jöhessenek ha baj van.És ez az ANYA legyen erős megvédeni mindenkit, bárhol is éljen.
Ha meg otthon akarnak maradni, akkor is segíteni kell őket.így vagy úgy. Bármi áron, hisz ez nem ajándék hanem jár.Pl egy székely aki mai nap éppen romániában él, vagy ezer éven át magyar volt. lehet hogy magyarországért halt meg anno az apja, nagyapja. Nincs neki joga? de van..Az ő adójából is épült budapest pl..csak éppen a történelem átlépett ezen.
Most éppen az index azon rugózik hogy 300 venezuali magyar leszarmazott kapott állampolgárságot. És? nem tudom mi ezzel a gond. Ha egyszer magyarok félig-meddig akkor mi a gond? jobb lenne persze ha fekete afrikaiak jönnének gondolom..mármint szerintük. Most tényleg Én vagyok a huje hogy nem értem ezeket????
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Na ezért rakta oda az USA a patriotokat, amiket ráadásul nem a románok kezelnek. Közük nincs hozzá. Cserébe rájuk van irányítva egy csomó atom.
Biztos megéri nekik.
A románok étvágya mindig nagy volt de a gyomruk véges.
Szerintem Orbán jól lavíroz jelenleg. Ausztria akarunk lenni. lemondtunk mindenről, cserébe hagyjanak bennünket békén. Ha mégis akarnak valamit akkor meg tudjunk odabaszni..helyes szerintem.kellene még ugyanennyi tank, még 1 tucat grippen, és egy vaskupola..
jelenleg nincs kis-antant de ki tudja mit hoz a jövő. a lehetetlenre kell felkészülni.
Horthy is így gondolkozott, hogy nem vesz részt semmiben és majd a háború vége felé a kifulladt szomszédoknál érvényesítse a revíziós törekvéseket. Sajnos nem így alakult. de a szerencse forgandó.;)
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Horthy is így gondolkozott, hogy nem vesz részt semmiben és majd a háború vége felé a kifulladt szomszédoknál érvényesítse a revíziós törekvéseket. Sajnos nem így alakult. de a szerencse forgandó.;)
Horthy megitélése vegyes.Vannak zsidók akik gyűlölik, és vannak akik imádják.A magyarok általában a csendőr rend miatt általában nosztalgiáznak.Tény az hogy nem volt felderítetlen bűn, és brutális büntetések voltak.De ez mindenkire vonatkozott...A csendőr a földesurat is pofánvágta a bálban..ha nem hallgatott a jó szóra.
akkor is loptak, csak ha elkapták, és elkapták ....akkor 5 év volt a minimum..1kg krumpliért is.ezért nem loptak..kértek, hitelbe, napszámba,stb..
ma is ez kellene lenni...
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Horthy megitélése vegyes.Vannak zsidók akik gyűlölik, és vannak akik imádják.A magyarok általában a csendőr rend miatt általában nosztalgiáznak.Tény az hogy nem volt felderítetlen bűn, és brutális büntetések voltak.De ez mindenkire vonatkozott...A csendőr a földesurat is pofánvágta a bálban..ha nem hallgatott a jó szóra.
akkor is loptak, csak ha elkapták, és elkapták ....akkor 5 év volt a minimum..1kg krumpliért is.ezért nem loptak..kértek, hitelbe, napszámba,stb..
ma is ez kellene lenni...
Nem tudom van-e horthy topic...ha nincs érdemes lenne
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Horthy megitélése vegyes.Vannak zsidók akik gyűlölik, és vannak akik imádják.A magyarok általában a csendőr rend miatt általában nosztalgiáznak.Tény az hogy nem volt felderítetlen bűn, és brutális büntetések voltak.De ez mindenkire vonatkozott...A csendőr a földesurat is pofánvágta a bálban..ha nem hallgatott a jó szóra.
akkor is loptak, csak ha elkapták, és elkapták ....akkor 5 év volt a minimum..1kg krumpliért is.ezért nem loptak..kértek, hitelbe, napszámba,stb..
ma is ez kellene lenni...
Valóban Horthy megítélése vegyes de az azért van mivel 45-év kommunizmus beültette az agyagba a rosszat. A történelmi valóság az pedig teljesen más.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Horthy is így gondolkozott, hogy nem vesz részt semmiben és majd a háború vége felé a kifulladt szomszédoknál érvényesítse a revíziós törekvéseket. Sajnos nem így alakult. de a szerencse forgandó.;)
azért a 2.magyar hadsereg kiküldése nem az volt hogy nem veszünk részt semmiben.szerintem. kár hogy így alakult, de azért tettünk valamit.
sokan sok mindent írnak ezügyben. tény az hogy a lehetőségek szerint lett kiküldve 200.000 ember. a halálba...kellett volna előtte 3-5 év felkészülés. ez h.miklos hibája.
nagyon nagy tanuló pénzt fizettünk mint nemzet.2x ráadásul.
Éppen azért beszélget itt sok ember, meg csinálja a dolgát sok szervezet hogy SOHA többé ne forduljon elő még csak hasonló sem.
Az én nagymamám apa nélkül nőtt fel.Horthy adott neki 3 hold földet.ennyije volt, ezt is elvették a komcsik.csodáljátok hogy gyűlölöm a vereseket?
anno a szomszéd elmagyarázta neki mi is a szocializmus.
igy hangzott:
Kedves Laura, tudod mi a kommunizmus? (ez 1950kornyeken volt)
-Nem
-Nos ha van 2 dunyhád, akkor az egyik az enyém...
-de amikor szoltam hogy gyere tollat feszteni te azt mondtad szarsz az egeszre..
-kuss legyen te mocsok...innentől ez van...oszt kuss!!!
Ja értem..""
Na ez a szocializmus.....
Sokan azt hiszik, hogy ezt elfelejtettük. Most ÜZENEM NEM!!!!!
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
azért a 2.magyar hadsereg kiküldése nem az volt hogy nem veszünk részt semmiben.szerintem. kár hogy így alakult, de azért tettünk valamit.
sokan sok mindent írnak ezügyben. tény az hogy a lehetőségek szerint lett kiküldve 200.000 ember. a halálba...kellett volna előtte 3-5 év felkészülés. ez h.miklos hibája.
nagyon nagy tanuló pénzt fizettünk mint nemzet.2x ráadásul.
Éppen azért beszélget itt sok ember, meg csinálja a dolgát sok szervezet hogy SOHA többé ne forduljon elő még csak hasonló sem.
Az én nagymamám apa nélkül nőtt fel.Horthy adott neki 3 hold földet.ennyije volt, ezt is elvették a komcsik.csodáljátok hogy gyűlölöm a vereseket?
anno a szomszéd elmagyarázta neki mi is a szocializmus.
igy hangzott:
Kedves Laura, tudod mi a kommunizmus? (ez 1950kornyeken volt)
-Nem
-Nos ha van 2 dunyhád, akkor az egyik az enyém...
-de amikor szoltam hogy gyere tollat feszteni te azt mondtad szarsz az egeszre..
-kuss legyen te mocsok...innentől ez van...oszt kuss!!!
Ja értem..""
Na ez a szocializmus.....
Sokan azt hiszik, hogy ezt elfelejtettük. Most ÜZENEM NEM!!!!!
Igen igazad van kár volt értük. Mi már tisztában vagyunk bizonyos döntések következményeivel persze hogy okosabbnak hiszük magunkat. Hidd el akkor abban a helyzetben ez egy ésszerű döntés volt. Ő sem úgy tervezte hogy Portugáliában fog megöregedni. Az első terve az volt amit leírtam és szerintem Orbán is valami hasonlót csinál.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Igen igazad van kár volt értük. Mi már tisztában vagyunk bizonyos döntések következményeivel persze hogy okosabbnak hiszük magunkat. Hidd el akkor abban a helyzetben ez egy ésszerű döntés volt. Ő sem úgy tervezte hogy Portugáliában fog megöregedni. Az első terve az volt amit leírtam és szerintem Orbán is valami hasonlót csinál.
Én úgy gondolom , hogy amit Orbán csinál az a teljes revizio...igy vagy ugy..Jelenleg a gazdasági oldalt csinalja, aztan majd ha kell és lesz hozza erő akkor folyt köv.
Sokan emiatt szavaztunk rá, sokan akik meg nem akarják ezt másokra szavaznak.Jelenleg 2/3 akarja ezt..inmáron lassan 10 éve. Van egy kisebbség aki nem akarja. Nekik van 4 evente lehetőségük máshogy dönteni. de én ugy látom, hogy jelenleg az a siri csendben lévő vidéki emberek többsége aki nem is érti ezt az egész gender dolgot, és veszi a bátorságot hogy az anyát anyának az apát meg apának nevezze és nem 1 meg 2-nek,nos ezeket az embereket az unio soha nem fogja meggyőzni...semmiről.
Nos őK FOGJÁK ELDÖNTENI A VÁLASZTÁSOKAT.
Ha csak 1 buzit vagy négert felmutat majd a választás előtt a kormány, hiába lesz a budapesti liberális (JELENLEG) TOBBSÉG.a vegen bejön még 2 misi szavazat..videkrol. és buknak megint.most lesz a 3. alkalom..
elbb-utobb aztán majd leesik hogy a nép az nem a pesti zsidókból áll. lassan kapják a pofonokat, de még mindíg nem esett le..
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Én úgy gondolom , hogy amit Orbán csinál az a teljes revizio...igy vagy ugy..Jelenleg a gazdasági oldalt csinalja, aztan majd ha kell és lesz hozza erő akkor folyt köv.
Sokan emiatt szavaztunk rá, sokan akik meg nem akarják ezt másokra szavaznak.Jelenleg 2/3 akarja ezt..inmáron lassan 10 éve. Van egy kisebbség aki nem akarja. Nekik van 4 evente lehetőségük máshogy dönteni. de én ugy látom, hogy jelenleg az a siri csendben lévő vidéki emberek többsége aki nem is érti ezt az egész gender dolgot, és veszi a bátorságot hogy az anyát anyának az apát meg apának nevezze és nem 1 meg 2-nek,nos ezeket az embereket az unio soha nem fogja meggyőzni...semmiről.
Nos őK FOGJÁK ELDÖNTENI A VÁLASZTÁSOKAT.
Ha csak 1 buzit vagy négert felmutat majd a választás előtt a kormány, hiába lesz a budapesti liberális (JELENLEG) TOBBSÉG.a vegen bejön még 2 misi szavazat..videkrol. és buknak megint.most lesz a 3. alkalom..
elbb-utobb aztán majd leesik hogy a nép az nem a pesti zsidókból áll. lassan kapják a pofonokat, de még mindíg nem esett le..
az a baj, hogy sok ember úgy gondolja hogy Ő az isten. és hogy neki jár...minden.és annak kell lennie amit ő gondol. nos ezek az emberek kapnak egyre több pofont az élettől...egyellőre nem értik miért, de majd megszokják:)
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
az a baj, hogy sok ember úgy gondolja hogy Ő az isten. és hogy neki jár...minden.és annak kell lennie amit ő gondol. nos ezek az emberek kapnak egyre több pofont az élettől...egyellőre nem értik miért, de majd megszokják:)
én ugy gondolom hogy most rendben mennek a dolgok
a korábbi rablók is megszedték magukat meg a mostaniak is.a kettő között van az eltérés...az egyik nem adott vissza a hazaba, a masik meg igen.nagyjabol erol van szo
 
  • Tetszik
Reactions: marton and Gyurma

Karak95

Well-Known Member
2018. december 16.
158
295
63
Ne kérdezzétek hol olvastam, mert nem tudom, de állítólag a román forradalomnál felmerült a beavatkozás, de el kellett hessegetni a tervet nagyon gyorsan, mert talán 3, vagy 4 napig lett volna elég lőszer (ha hülyeség, akkor az -tényleg annyi amit hallottam). És hogy utólag az amik lefuttattak mindenféle scenariót és szinte mindből mi jöttünk volna ki győztesen. Sokkal kisebb, ám jobban felszerelt volt a magyar haderő. Raffay akkor még ellenzékben volt és törit tanított. :rolleyes:

Megjegyzés: A román Ceaucescu még atommal is fenyegetőzött Magyarországgal szemben (volt is egy komoly kétoldalú találkozó Grósz Károly és Ceaucescu között). Úgy tudom részben ez okozta a vesztét. 68 után egyfajta belső ellenzékféleség volt a keleti blokkban és most lehet hogy nagyon meredeket mondok, de úgy tudom az amerikaiaktól volt alapanyaga atomfegyverhez. Az oroszoknak (főleg a peresztrojkás Gorbacsov féle vezetés) kezdett vállalhatatlanná válni, az amerikaiaknak is sok volt már (főleg hogy visszafizette az államadósságot), illetve hogy a széteső keleti blokkot már nem gyengítette, hanem a szétesést gátolta.
A plutónium nagyon gyorsan eltűnt a forradalom alatt. Megjegyzem Japánban is van vagy 300kg plutónium, bár Japán deklaráltan nem atomhatalom.
Grósz részéről valóban rossz ötlet volt Csáóval tárgyalni, de a falurombolás miatt úgy érezte kell. Viszonylag nagy tisztaságú uránt valóban vásároltak USA-tól (de ez azért atomtöltetnek nem volt elég tiszta , nem beszélve az egyebekről) de ezt az akkor épülő Cernovdai (Candu reaktor) reaktorhoz akarták felhasználni igy is kérték , de ahhoz kevés lett volna ? utána a "forradalom" zavaros éveiben eladták :(Csáó meg mint egy póker játékos bedobta Grósznak, hogy nekünk ez is van....Be...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Igen igazad van kár volt értük. Mi már tisztában vagyunk bizonyos döntések következményeivel persze hogy okosabbnak hiszük magunkat. Hidd el akkor abban a helyzetben ez egy ésszerű döntés volt. Ő sem úgy tervezte hogy Portugáliában fog megöregedni. Az első terve az volt amit leírtam és szerintem Orbán is valami hasonlót csinál.

Hát nem kizárt, hogy ő is Portugáliában fog megöregedni.
:p
 
  • Tetszik
Reactions: Gyurma