[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 350
77 013
113
zsolti

Ez nem riogatás ez a valóság.Az,hogy ennek mennyi realitása az más kérdés de a tényen nem változtat.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
zsolti

Ez nem riogatás ez a valóság.Az,hogy ennek mennyi realitása az más kérdés de a tényen nem változtat.
Amit írtam, Alaptörvényben, Honvédelmi TV-ben, Katvéd TV-ben lévő és meghatározott különleges jogrendekkel, elrendelhető Polgári védelmi kötelezettséggel tisztában vagy Dudi amiket írtam fentebb? Most nem trollkodok, meg nem is támadólag írtam, de érdekel. MA már nem így működik a rendszer, hogy megfognak egy valaha kiképzett sorost, aztán felterelik a platóra, és megindítanak a sztyeppékre... Nem csak realitása nincs ennek, de JOGI alapja sem. Szerencsére, teszem hozzá.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 350
77 013
113
zsolti

Amint láttuk az elmúlt pár évet jogi alapja annak van aminek akarják,hogy legyen de gondolj csak a Közös Akaratra tavaly...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
zsolti

Amint láttuk az elmúlt pár évet jogi alapja annak van aminek akarják,hogy legyen de gondolj csak a Közös Akaratra tavaly...
NA ez tény, jogi alapja mindig annak van aminek akarják hogy legyen, de jelenleg nagyon nem így néz ki az alaptörvény. Szóval jelenleg ennek jogi alapja sincs. Majd akkor ráér mindenki aggódni, ha változtatnak az alaptörvényen, meg egyéb sarkalatos törvényeken. Egyelőre jók vagyunk ilyen téren, én azt gondolom. Meg a másik, ha itt a nagyok egymásnak pattannak, az a helyzet, hogy szerintem órák alatt le lenne zongorázva minden:(.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
<blockquote rel="dudi">zsolti

Ez nem riogatás ez a valóság.Az,hogy ennek mennyi realitása az más kérdés de a tényen nem változtat.
Amit írtam, Alaptörvényben, Honvédelmi TV-ben, Katvéd TV-ben lévő és meghatározott különleges jogrendekkel, elrendelhető Polgári védelmi kötelezettséggel tisztában vagy Dudi amiket írtam fentebb? Most nem trollkodok, meg nem is támadólag írtam, de érdekel. MA már nem így működik a rendszer, hogy megfognak egy valaha kiképzett sorost, aztán felterelik a platóra, és megindítanak a sztyeppékre... Nem csak realitása nincs ennek, de JOGI alapja sem. Szerencsére, teszem hozzá.
</blockquote>
Ha határ túloldalán magyarokat kényszer soroznak rakják a vagonba és viszik az igen hatékony orosz (nem reg.) tüzérség elé donbaszban.
Senki sem gondolta 5éve,hogy ez megtörténhet.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
<blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="dudi">zsolti

Ez nem riogatás ez a valóság.Az,hogy ennek mennyi realitása az más kérdés de a tényen nem változtat.
Amit írtam, Alaptörvényben, Honvédelmi TV-ben, Katvéd TV-ben lévő és meghatározott különleges jogrendekkel, elrendelhető Polgári védelmi kötelezettséggel tisztában vagy Dudi amiket írtam fentebb? Most nem trollkodok, meg nem is támadólag írtam, de érdekel. MA már nem így működik a rendszer, hogy megfognak egy valaha kiképzett sorost, aztán felterelik a platóra, és megindítanak a sztyeppékre... Nem csak realitása nincs ennek, de JOGI alapja sem. Szerencsére, teszem hozzá.
</blockquote>
Ha határ túloldalán magyarokat kényszer soroznak rakják a vagonba és viszik az igen hatékony orosz (nem reg.) tüzérség elé donbaszban.
Senki sem gondolta 5éve,hogy ez megtörténhet.

</blockquote>

Ez így van, csak az ha tetszik ha nem, akkor sem összehasonlítható azzal, mint ha vinnék őket Líbiába/Szíriába, a rájuk vonatkozó jog szerint a saját hazájuk területét védik. Ők Ukrán állampolgárok, rájuk NEM a mi alaptörvényünk vonatkozik. Sajnálom is őket, elhiheted.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ez tiszta sor.Én ezzel csak az akartam hangsúlyozni,hogy a történelem úgy kopogtat be az ajtón,hogy pislogni se marad az embernek ideje.És olyankor gyorsan megtalálja a hatalom a jogi lehetőségét a dolgoknak.
Egyszóval soha ne mond,hogy soha :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Ez tiszta sor.Én ezzel csak az akartam hangsúlyozni,hogy a történelem úgy kopogtat be az ajtón,hogy pislogni se marad az embernek ideje.És olyankor gyorsan megtalálja a hatalom a jogi lehetőségét a dolgoknak.
Egyszóval soha ne mond,hogy soha :)
Az adott helyzet teljesen más. Ott egy nem NATO tag volt Szovjet tagköztársaságban szórakoznak asszimetrikus hadviseléssel/felbujtással a nagyok, egy full korrupt vezetés mellett, akiket sanszosan idegen érdek IS segített a hatalomra kerülésben. Amire én azt mondom, hogy reálisan esély nincs, hogy itt a mi NATO tagságunk miatt egy régi sorost, nevén nevezve BOKIT bevagonírozzák, és elvigyék G.I. Joe nak öltöztetve megtámadni az Oroszokat, az USA nyomására. Ennyit állítok, meg hogy ennek jogi alapja se lenne.

Peace :p.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
egyébként szíriában :D...... Kelet-Ghouta és Daraya a mai sláger.
Az SAA. bombáz,ágyúz és megy előre lépésről lépésre.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Dumában sziámi ikrek születtek.Átszállították őket Damaszkuszba és műteni fogják őket.
https://o.twimg.com/2/proxy.jpg?t=HBhTaHR0cDovL2ljaGVmLTEuYmJjaS5jby51ay9uZXdzLzU2MC9jcHNwcm9kcGIvMTFDRjMvcHJvZHVjdGlvbi9fOTA3NzQ5MjdfY2FwdHVyZ
S5qcGcU4AgUygQcFIQGFJQDAAAWABIA&s=0IQzQ2TFh9jw7w5XmR2pidpIPcgeVzR3cKO7VbTTxUY
ez már bulvár mi történik itt......:)
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Isszák a zaccos kávét....passz.
(az oroszok kifogytak a bombából most heggeli Szergej valami szibériai barakkban az utánpótlást :) )
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
Ha lehetne kérni, a szereplésvágy itt legyen érvényesítve:

http://htka.hu/kozosseg/discussion/44451/beszelgeto/p10

Mint ha, a régi katonaélményeim elevenednének meg, az elvakult álláspontok.

Boki kérdése teljesen világos és egyértelmű volt, félremagyaráztátok a válaszaitokban (Mármint egyesek :) Valamint hozzátenném, én így gondolom, most. ).

On

"Syrian Army seizes weapons destined for Nusra Jihadists in Hama countryside"

https://youtu.be/v8MH8dknJUI
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 195
113
Syrian Army seizes weapons destined for Nusra Jihadists in Hama countryside
https://www.youtube.com/watch?v=v8MH8dknJUI
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 195
113
The Syrian army is preparing for the attack in Aleppo
https://www.youtube.com/watch?v=ieM4R_68oPQ
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
1 hozzászólás (kiemeltem a többi közül).

"asad lo eligió su pueblo los terroristas fueron enviados desde el extranjero"

https://youtu.be/SmIqYdZErRE
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 103
113
Na ez milyen lövedék? Hatásosnak tűnik.
https://www.youtube.com/watch?v=MpWewXjLxa8
Szerintem valami kisebb kaliberű rakéta gránát vagy aknavető valamiféle magassági gyújtóval repesz töltettel fedezék mögötti élő erő ellen.

A hangjából és a repülési idejéből ítélve nem aknavető és nem is rakéta. Viszont időzített gyújtója van (nem magassági, pontosabban közelségi, mert olyan gyorsan odaért, hogy közel vízszintesen repülhetett). Szerintem légvédelmi gépágyú, vagy ágyú lövedéke. Nem is kicsi kaliber, hanem legalább közepes. Méretes tűzgolyó és jó nagy szakaszt beszórt viszonylag magasról. Minimum 57 mm, de akár 100 mm-es is lehet.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
<blockquote rel="tomippo">Na ez milyen lövedék? Hatásosnak tűnik.
https://www.youtube.com/watch?v=MpWewXjLxa8
Szerintem valami kisebb kaliberű rakéta gránát vagy aknavető valamiféle magassági gyújtóval repesz töltettel fedezék mögötti élő erő ellen.

A hangjából és a repülési idejéből ítélve nem aknavető és nem is rakéta. Viszont időzített gyújtója van (nem magassági, pontosabban közelségi, mert olyan gyorsan odaért, hogy közel vízszintesen repülhetett). Szerintem légvédelmi gépágyú, vagy ágyú lövedéke. Nem is kicsi kaliber, hanem legalább közepes. Méretes tűzgolyó és jó nagy szakaszt beszórt viszonylag magasról. Minimum 57 mm, de akár 100 mm-es is lehet.
</blockquote>
De,hogy tudják azt időbe meghatározni,ki tudják számolni a rep.időt a táv függvényében ilyen pontosan ilyen kis távon?
Azért kérdem mert az USA. fejleszt azt hiszem 40mm cuccot ami pl. fal felett/mögött robban.De az elég korszerű és nem olcsó valami.És ott táv mérős optika adja meg az infót automatice.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 103
113
<blockquote rel="laiki"><blockquote rel="tomippo">Na ez milyen lövedék? Hatásosnak tűnik.
https://www.youtube.com/watch?v=MpWewXjLxa8
Szerintem valami kisebb kaliberű rakéta gránát vagy aknavető valamiféle magassági gyújtóval repesz töltettel fedezék mögötti élő erő ellen.

A hangjából és a repülési idejéből ítélve nem aknavető és nem is rakéta. Viszont időzített gyújtója van (nem magassági, pontosabban közelségi, mert olyan gyorsan odaért, hogy közel vízszintesen repülhetett). Szerintem légvédelmi gépágyú, vagy ágyú lövedéke. Nem is kicsi kaliber, hanem legalább közepes. Méretes tűzgolyó és jó nagy szakaszt beszórt viszonylag magasról. Minimum 57 mm, de akár 100 mm-es is lehet.
</blockquote>
De,hogy tudják azt időbe meghatározni,ki tudják számolni a rep.időt a táv függvényében ilyen pontosan ilyen kis távon?
Azért kérdem mert az USA. fejleszt azt hiszem 40mm cuccot ami pl. fal felett/mögött robban.De az elég korszerű és nem olcsó valami.És ott táv mérős optika adja meg az infót automatice.
</blockquote>

Nem csak az USA fejleszti, hanem sokan és nem csak 40 mm-es van, hanem sokféle. 25 mm-es kicsi gránáttól a 90 mm-es rakétagránátig. Lényegét tekintve majdnem mindegyik időzített gyújtós és természetesen az előre meghatározott lőtáv/repidő táblázat alapján időzítik. A fejlettebbek pontosan mérik a csőtorkolati sebességet és elektronikusan, rádióval állítják be a gyújtót. Ezek persze pontosabbak.

A régi mechanikus időzítők pontatlanabbak. Viszont a nagyobb kaliber, nagyobb beterített terület ezt részben ellensúlyozza. Részben pedig egyszerűen szerencse kell hozzá. Lehet, hogy a harmincadik próbálkozást látjuk a felvételen. Ráadásul azért annyira nem jó a felvétel, hogy a pontosságot tényleg jól meg lehessen állapítani.

A szíreknek vannak régről közepes és nagy kaliberű légvédelmi tüzérségi eszközei. A háborúban pedig mindent felhasználnak, ami csak van.

Amúgy minél kisebb a távolság annál pontosabb a gyújtás. Méteres pontossághoz ezredmásodperces nagyságrendű időbeli pontosság kell, 10 métereshez századmásodperces. A távmérős optika meg egy közönséges lézeres távmérő, ami tucattermék és egyáltalán nem olyan drága dolog.