[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ehez képest mikor valamelyik palesztin fejest próbálták elintézni egy egy v két emeletes tömbházban, s ő a földszinten volt, akkor egy 250 fontos bomba nem volt elég az F-16-ról. Amúgy a vasbetont esélytelen, hogy egy gázpalack átüsse simán szabadesésből.
Hát akkor nézd meg a fényképeken. Ez egy tipikus Közel-keleti lakóház. A födémek nem monolit vasbetonból vannak, hanem valami alig bevasalt szemétből. Ránézésre 20x20as 5ös vasból. Amelyik a lukban tanyázik, az már átvert egy födémet, mert fölötte egy szoba van. Házat is építettem (hármat), és gázpalackokat is pakoltam. Csak tudom.
Ilyen födémmel nálunk nem adnának ki használatba vételi engedélyt.
https://southfront.org/there-are-so...by-white-helmets-as-evidence-of-douma-attack/
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Csoda történt! Csoda történt! Feltámadt! :eek::eek::eek::eek::D:D:D
Ne túlozzunk nem is mondta senki,hogy halott lenne.A lényeg,hogy beazonosítható és kapnia kellett dózist,hisz a kórházban fel van véve.Ki lehet mutatni a szervezetében,hogy tényleg volt e valami vagy kamu.
Hozzáteszem még akkor ha tényleg volt gáztámadás sem bizonyítható,hogy ki tette.Mert indoka továbbra is azoknak volt rá akik ha kell mint láttuk is saját gyerekeikre is raknak pokolgépet.A 2500 körülire becsült eltűnt elrabolt személy is bőven fedezi a kis mókájukhoz kellő alapanyagot.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and cinikus

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 317
4 680
113
Hát akkor nézd meg a fényképeken. Ez egy tipikus Közel-keleti lakóház. A födémek nem monolit vasbetonból vannak, hanem valami alig bevasalt szemétből. Ránézésre 20x20as 5ös vasból. Amelyik a lukban tanyázik, az már átvert egy födémet, mert fölötte egy szoba van. Házat is építettem (hármat), és gázpalackokat is pakoltam. Csak tudom.
Ilyen födémmel nálunk nem adnának ki használatba vételi engedélyt.
https://southfront.org/there-are-so...by-white-helmets-as-evidence-of-douma-attack/
Ja, ilyen alapon képzett űrhajós vagyok és profi a földönkívüléiek elhárításában, mert már láttam pár sci-fit. Hagyjuk ezt: a palack nem a pincében van, holott szerinted ott kéne lennie. De nem ott van, Még mindig nem gyanús?
 
  • Tetszik
Reactions: torx

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 317
4 680
113
Ne túlozzunk nem is mondta senki,hogy halott lenne.A lényeg,hogy beazonosítható és kapnia kellett dózist,hisz a kórházban fel van véve.Ki lehet mutatni a szervezetében,hogy tényleg volt e valami vagy kamu.
Hozzáteszem még akkor ha tényleg volt gáztámadás sem bizonyítható,hogy ki tette.Mert indoka továbbra is azoknak volt rá akik ha kell mint láttuk is saját gyerekeikre is raknak pokolgépet.A 2500 körülire becsült eltűnt elrabolt személy is bőven fedezi a kis mókájukhoz kellő alapanyagot.
Rengeteg halott volt, ők most hol vannak? Exhumálás, vizsgálat és kész is. Kiderülne, miben haltak meg, az amiknak ez főnyeremény lenne. Lenne, ha.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Figyelj,én értek mindent de azért az belátod,hogy nem nagy kaland ezt úgy megrendezni,hogy a képek alapján tájékozódó kevésbé laikusok is bevegyék a cumit. Sőt mi több anélkül felesleges is megcsinálni.
A miértre mondj valamit.
Nem látom én se az értelmét. Csak hogy az egész háborúét sem. Sőt az életnek sincs se értelme, se célja. Szerintem meg nagyon is nehéz ezt megrendezni. Azért nyilván meg lehet. Én inkább a fényképeknek hiszek, mint a magyarázatoknak.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Hát akkor nézd meg a fényképeken. Ez egy tipikus Közel-keleti lakóház. A födémek nem monolit vasbetonból vannak, hanem valami alig bevasalt szemétből. Ránézésre 20x20as 5ös vasból. Amelyik a lukban tanyázik, az már átvert egy födémet, mert fölötte egy szoba van. Házat is építettem (hármat), és gázpalackokat is pakoltam. Csak tudom.
Ilyen födémmel nálunk nem adnának ki használatba vételi engedélyt.
https://southfront.org/there-are-so...by-white-helmets-as-evidence-of-douma-attack/
Komolyan nem akartam ebbe belemenni....
Te most azt akarod mondani,hogy ezt az ágyon lévő szar csinálta úgy,hogy megmaradtak az oldalán a stab. szárnyak?!
Ezt az nem csinálhatta.Amit csinálhatott azon nem megy át ép stab. szárnyakkal.
Screenshot_1-17-768x432.jpg
1-112-768x525.jpg
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Komolyan nem akartam ebbe belemenni....
Te most azt akarod mondani,hogy ezt az ágyon lévő szar csinálta úgy,hogy megmaradtak az oldalán a stab. szárnyak?!
Ezt az nem csinálhatta.Amit csinálhatott azon nem megy át ép stab. szárnyakkal.
Screenshot_1-17-768x432.jpg
1-112-768x525.jpg
Igen.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
  • Tetszik
Reactions: rappali_

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
1675634_400x400.jpg

Tényleg csak a laikusok kedvéért,válaszolok én.
Az ágyon lévő palack az ágy (ember) méretéből kiindulva nem lehet hosszabb mint 70-80.cm.-er. Ez egy 4köbméteres palacknak felel meg.Eddig ez egyszerű.
Én laikus fogtam a googlét és beírtam és nocsak...35-40 Kg. súlya van kb. az ágyon heverő palacknak .
Hát az bizony nagyon nem 100Kg.
A laikusok kedvéért elölről a második:rolleyes:
http://www.gazcseretelep.hu/2014-03-23-18-22-21/argon-palack.html
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and arcas

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 302
10 580
113
1675634_400x400.jpg

Tényleg csak a laikusok kedvéért,válaszolok én.
Az ágyon lévő palack az ágy (ember) méretéből kiindulva nem lehet hosszabb mint 70-80.cm.-er. Ez egy 4köbméteres palacknak felel meg.Eddig ez egyszerű.
Én laikus fogtam a googlét és beírtam és nocsak...35-40 Kg. súlya van kb. az ágyon heverő palacknak .
Hát az bizony nagyon nem 100Kg.
A laikusok kedvéért elölről a második:rolleyes:
http://www.gazcseretelep.hu/2014-03-23-18-22-21/argon-palack.html

Látom, unatkozol :)
Én már elengedtem, meggyőzni úgysem fogod, ő azt akarja hinni, hogy Asszad volt, ettől szemmel láthatóan nem lehet eltántorítani :)