[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 875
31 300
113
A kínaiak félhivatalos forrásokon keresztül megszólaltak, és nem díjazzák Szíria megtámadásának ötletét, amit az iraki vegyifegyveres történethez hasonlítottak.
http://news.yahoo.com/remember-bogus-u-excuses-iraq-war-attacking-syria-075653093.html
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
http://hu.euronews.com/2013/08/27/ellentetes-allasponton-a-nemzetkozi-kozosseg-sziriaval-kapcsolatban/
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
http://inforadio.hu/sound2.phtml?a=http://inforadio.hu/audio/00045/000451fba.mp3&t=A%20szak%C3%A9rt%C5%91%20orosz%20v%C3%A1laszl%C3%A9p%C3%A9sre%20sz%C3%A1m%C3%ADt%20Sz%C3%ADria%20kapcs%C3%A1n&l=02:26

http://inforadio.hu/hir/kulfold/hir-581497
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Olvasatlanul is fogadok a félhavi fizetésemben, Nógrádi. és kifejti hogy zoroszországnemengedi....

nyertem?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 021
58 833
113
Egyik barátom linkelte nekem:

http://indavideo.hu/video/InfoRadio_-_Arena_-_Nogradi_Gyorgy_1resz_2

http://indavideo.hu/video/InfoRadio_-_Arena_-_Nogradi_Gyorgy_2resz_2
 

hunter

Member
2013. május 7.
126
0
16
Orosz sajtóadatok szerint Szíriában 40 db. Sz-200 indítóállás és 145 db Sz-125 légvédelmi komplexum (?) található !
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 875
31 300
113
40 db S-200-as indítóállás az 1x40 vagy 4x40 rakétát jelent? Láttam mindkét változatot belőle. A paramétereit megnézve ha tudja tartani a célt ez leszed ma is bármilyen szodavadászgépet. Az S-125 jóval amatőrebb cucc, de mennyi belőle az a 145 komplexum?
 

hunter

Member
2013. május 7.
126
0
16
A tapasztalatom szerint az oroszoknál nem egységes a komplexum fogalma ! Ha helyesen fordították az orosz sajtó hírt, akkor tényleg komplexum lehet ami viszont hihetetlenül sok indítót jelentene: komplexumonként 4 db-ot !
Az Sz-200 fix indítóval rendelkezik, valószínűleg ezek lesznek az első célok.
Az eredményesség az elektronikai harcon fog múlni, ebben az USA verhetetlen - talán a Pancírok lehetnek eredményesek !
( 1982-ben a Beeka völgyben ugyanilyen rakétákat semmisítettek meg izraeli repülők. Idén május 5-én is ilyen eszközöket bombáztak szét az ezeket védő ütegek több éve ugyanazon a helyen települtek ! Persze stand - off fegyvereket alkalmazott Izrael)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 875
31 300
113
Csak egymagában nem sokat ér az S-200 sem. Viszont ha meg tudják védeni Páncírral vagy valami hasonló felszereléssel, akkor 1-2-3-4 rakétátát vadászbombázó után tud küldeni. Na meg a szíreknek is vannak vadászrepülőik, gondolom azok sem fogják a hangárban várni, hogy mikor bombázzák szét őket repterestől. Emellett vannak a Jakhontok, amiket vagy kilőnek a szírek vagy lebombázzák azokat is, akkor meg inkább kilövik és hátha 1-2 hadihajó elsüllyed tőlük. Na meg ott van a sok vegyifegyver raktáron, amit ha egy ilyen esetben nem vetnek be a támadók ellen, akkor nem tudom, hogy mikor meg hogy miért fejlesztettek és tartottak egyáltalán.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 875
31 300
113
Egyik barátom linkelte nekem:

http://indavideo.hu/video/InfoRadio_-_Arena_-_Nogradi_Gyorgy_1resz_2

http://indavideo.hu/video/InfoRadio_-_Arena_-_Nogradi_Gyorgy_2resz_2

A videóban valahogy úgy fogalmaz Nógrádi, hogyha kitör a háború és Izraelt rakétatámadás éri, akkor az 10 Iron Dome-ot fog kiépíteni a védelmére. Lehet ha én értem rosszul, de ha kitör ott a háború és elkezdik Izraelt rakétával lőni, akkor az pl most lesz ma este vagy holnap vagy a hétvégéig,stb. A jelenlegi védőernyő tízszeresét kiépíteni meg kb 10 év. Akkor most mi van?
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
kedvenc konteós oldalam szerint az oroszok Szaúd-Arábiára fognak csapást mérni Szíriáért cserébe, mert annó Putyin nagyon berágott amikor a Bandar látogatásán azzal fenyegette, hogy csecsenekkel löveti szét a szocsi téli olimpiát.

komolyra fordítva a szót, az ENSZ ellenőrök vasárnapig maradnak, szóval jövő hét elejéig nem valószínű hogy történni fog bármi.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 176
83 100
113
Olvastam én is , Bander Bush javasolt és fenyegetett a 4 órás találkozon....
Forrást tudnál adni? Kosz.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Talán Szíria az első olyan eset ahol Kína nem adja a támogatásást az oroszok szégyenteljes embertelen dolgaihoz. SZA miatt Kína és USA egy húron pendül, és a jövőben az ilyen esetek száma nőni fog.

Egyébként az a morgolódás hogy le van zsírozva a támadás USA részéről, illetve hogy USA az utóbbi években meg akarja dönteni Assadékat ez nem újdonság.
Egyrészt 2 éve folyik a lakosság gyilkolása Assadék által, ennyi idő alatt rég megvan, 10x átgondolva a scenario hogy miként vetnek ennek véget az amcsik. Másrészt USA-nak legalább 30 éve célja hogy a nyugatellenes Assad klán eltűnjön a vezetésből nem egyik napról a másikra találták ki.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 176
83 100
113
"Az immár több mint két éve zajló felkelés és az Aszad-rezsim brutális fellépése saját lakossága ellen már eddig is százezernyi halálos áldozattal, számtalan sebesülttel és több millió menekülttel járó súlyos humanitárius válságot idézett elő"
részlet a kulugyminisztérium tegnapi nyilatkozatábol. Ebbol is látszik, csak csatlakoznak a nyugati országok nyilatkozataihoz, mert nincs saját kulpolitikájuk.... Ez is egy buta nyilatkozat(Aszad gyilkolta le a 100 000 áldozatot)
panoz
A lakosságot nem Aszad gyilkolja a másik oldal ,ne keverd a háború miatt meghalt civileket a a terroristák által direkt legyilkolt civilekkel .....
Ne haragudj, de nem vagy wahabita véletlenul ? (keresztény másképp gondolkodik)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 875
31 300
113
panoz

kicsit fennebb linkeltem, hogy Kína a beavatkozás ellen van. Így a nagy egyhúron pendülés meg egymás nyakába borulás Kína-USA-SZA vonalon Kína hiányában ma elmarad.
A lakosság Assad mellett van, a német titkosszolgálat szerint a "felkelők" 95%-a nem szíriai (ez a lakosság 1%-át sem kitevő embermennyiség). Ha annyira irtaná a népet Assad akkor szerinted ennyien lennének csak ellene? A civilek kiirtása meg a terroristák szokása, nem is egy hír volt itt arról, hogy itt-ott egy falut kiirtottak vagy a kurdok közül többszáz nőt meg gyereket. Uh rossz ajtókon kopogtatsz, de mindenkinek joga van hülyének lenni.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Olvasatlanul is fogadok a félhavi fizetésemben, Nógrádi. és kifejti hogy zoroszországnemengedi....

nyertem?

Nem tudom nekem tetted-e fel a kérdést, de vallom, hogy úriember biztosra nem fogad, így lemondok a félhavi béred behajtásáról. ;D
Kérdésedre válaszolva egyébként nem nyertél...volna, ha fogadunk.

Javaslom először inkább olvasni/meghallgatni Nógrádit, utána véleményezni. Ráadásul Nógrádi abszolúte szalonképesnek számít a mértéktartó véleményével a kérdésekben.

A linkelt izraeli link pedig nem cáfolja, amit korábban a kedvenc topikomban már leírtam Izrael és Szaúd-Arábia geostratégiai kapcsolatáról illetve az "árnyékolás" szerepéről.

A kevés írásom mostanában sok olvasással is párosul, igyekszem képben lenni lehetőleg mindegyik oldal nézőpontjával, akár nyugati, akár keleti, akár konteó, akár nem. Vannak azért durva tények, amivel kapcsolatban kiállni bizonyos oldalak mellett vállalhatatlan - a legérdekesebb, hogy ráadásul ezek egy jelentős része nem a konteónak bélyegzett alternatív média írásai. De ez úgysem zavarja azt, aki már ab ovo eldöntötte, hogy kinek van igaza. A tényekkel, a meggyőződéssel vagy a hittel nem lehet vitázni.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
– É
n úgy érzem – és tisztában vagyok vele, hogy ez sok ember számára sértő lesz –, ma Magyarországon nagyon sok ember biztonságpolitikai szakértő, de a valóságban nagyon kevesen értenek hozzá. Főleg azért, mert aki igazán ért ehhez a kérdéshez, az nem szerepelhet. Hiszen a „profik” a titkosszolgálatoknál, vagy éppen a Miniszterelnöki Hivatalban dolgoznak. És ők természetszerűen nem nyilatkozhatnak a médiumokban. Mellettük vannak még azok, akik kutatóként, vagy éppen egyetemi tanárként érdemelték ki a „biztonságpolitikai szakértő” kifejezést. Közéjük tarozom én is, de a mi tudásunk már korántsem olyan átfogó – hiszen nem mindig kapjuk meg az összes információt –, mint a „profiké”. Persze, mi is csak úgy maradhatunk „szakértők”, ha napi több száz oldal terjedelmű szakanyagot elolvasunk. Így teszek én is, nap mint nap! – mondja

http://www.honvedelem.hu/cikk/15164