[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 242
113
Cb7mueVWAAA6Jqo.jpg:large
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="pepe88">Shaddadi

Cb6EhVGWAAAiWsy.jpg

Hmmm... Ez nem egy Javelin?

Úgy látszik a törökök megkapták a kért állásfoglalást (ők vagy a kurdok?) az USA-tól.

Ha ebből a cuccból a kurdok komolyabb mennyiséget kapnak akkor a törökök jobb ha már most visszaküldik a tankjaikat a laktanyákba.
</blockquote>

De bizony az egy Javelin. És volt betéve nemrég egy videó, nos állítólag ott már pont "dolgozott" is:

http://www.telegrafi.com/lajme/ky-eshte-momenti-kur-kurdet-siriane-hedhin-ne-ajer-veturen-e-isis-foto-video-4-31355.html
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 579
18 497
113
Itt az ideje Erdogant kitenni a NATO-ból
n-ERDOGAN-628x314.jpg

http://www.huffingtonpost.com/stanley-weiss/its-time-to-kick-erdogans_b_9300670.html

Nem az a megoldás, hogy Törökországot kirakjuk a NATO-ból. Az csak szélsőségek felé tolná el az országot. A francnak hiányzik, hogy ott legyen a következő Szíria. A történet úgy szól, hogy fejétől bűzlik a hal. Erdogánt meg a haverját Davotuglut le kell váltani. Felőlem a hadsereg is átveheti a hatalmat. Rakjanak rendet. Amúgy is ha ez az eshetőség fennállna akkor szerintem a vezérkar ezt alapból meglépné. Ők eleve nem engednék, hogy kirakják őket a NATO-ból.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 944
56 922
113
Aleppo, Karam al-Tarrab kerület. Gábor Áron forog a sírjában.
Az ágyúgyártás újabb gyöngyszemeit láthatjuk :

https://youtu.be/opowjOyl7_o
http://wikimapia.org/#lang=en&lat=36.196616&lon=37.210608&z=16&m=b
Ilyet a magyar kisipar is tudna.....
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 994
12 053
113

Nem ertem en ezt a nagy nyomulast a torok hatar fele. Ha most kipucoljak a terroristakat a torok hatarig bezarolag, ugyanolyan hosszu kvazi frontszakasz marad ott, hiszen TO felol barmikor beszivaroghatnak ujra. Nagyon erosen kellene vedeni a Torok hatart, hogy ezt megakadalyozzak, tehat nagy eroket le fog kotni a hatar vedelme, es nem tudom, vajon hatekonyan meg lehet-e ezt oldani. Ez a katonai erot hatekonyabban is fel lehetne hasznalni Aleppo korul, es az ott megtisztitott terulet inkabb vedve volna a beszivargas ellen.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 391
113
Közeleg a tűzszünet, ami ugye ha jól tudom, 27-e. Gondolom mindenki igyekszik addig jól érthető okból a lehető legnagyobb területeket magának megszerezni.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="szegcsab">
Cb7us-oWEAIvrJO.jpg:large

Nem ertem en ezt a nagy nyomulast a torok hatar fele. Ha most kipucoljak a terroristakat a torok hatarig bezarolag, ugyanolyan hosszu kvazi frontszakasz marad ott, hiszen TO felol barmikor beszivaroghatnak ujra. Nagyon erosen kellene vedeni a Torok hatart, hogy ezt megakadalyozzak, tehat nagy eroket le fog kotni a hatar vedelme, es nem tudom, vajon hatekonyan meg lehet-e ezt oldani. Ez a katonai erot hatekonyabban is fel lehetne hasznalni Aleppo korul, es az ott megtisztitott terulet inkabb vedve volna a beszivargas ellen.

</blockquote>

Feltételezésed szerint, ha nem mennek el a határig akkor kevesebb emberre lenne szükségük? Miért?
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
648
2 804
93
Ha megnézzük a térképet a guglin Khanasser környéke sivatagos köves, terület kisebb dombokkal a "városok" kis települések kis földszintes kocka szerű házakkal ,semmi betondzsungel mint Aleppóban vagy Damaszkuszban. Ez a terep ideális a RuAF-nak a légitámadásokhoz, nem lehet sehova elbújni, a házakat úgy viszi szét az ofab mint a papírt maximum beásni tudják magukat a terroristák de ahhoz idő kell meg kemény fizikai munka.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 994
12 053
113
<blockquote rel="ornagy"><blockquote rel="szegcsab">
Cb7us-oWEAIvrJO.jpg:large

Nem ertem en ezt a nagy nyomulast a torok hatar fele. Ha most kipucoljak a terroristakat a torok hatarig bezarolag, ugyanolyan hosszu kvazi frontszakasz marad ott, hiszen TO felol barmikor beszivaroghatnak ujra. Nagyon erosen kellene vedeni a Torok hatart, hogy ezt megakadalyozzak, tehat nagy eroket le fog kotni a hatar vedelme, es nem tudom, vajon hatekonyan meg lehet-e ezt oldani. Ez a katonai erot hatekonyabban is fel lehetne hasznalni Aleppo korul, es az ott megtisztitott terulet inkabb vedve volna a beszivargas ellen.

</blockquote>

Feltételezésed szerint, ha nem mennek el a határig akkor kevesebb emberre lenne szükségük? Miért? </blockquote>

Igazad van, erre nem gondoltam, de valoban igy van, ahogy irod.