[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
<blockquote rel="pepe88">Mi a fene: súlyos harcok vannak az izraeli határon......behúzzák őket a háborúba?

Hol olvastad?</blockquote>

Ne foglalkozz julipókkal, aktiváltak egy régi account-ot és taktikát váltva "szélsőjobbos" maszlaggal próbálják most kurucinfó szintre süllyeszteni az oldalt.
 

pepe88

Member
2011. június 6.
598
1
18
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="pepe88">Mi a fene: súlyos harcok vannak az izraeli határon......behúzzák őket a háborúba?

Hol olvastad?</blockquote>

Ne foglalkozz julipókkal, aktiváltak egy régi account-ot és taktikát váltva "szélsőjobbos" maszlaggal próbálják most kurucinfó szintre süllyeszteni az oldalt.</blockquote>


Nem tudom ki az a Julipók....annak örülök,hogy nem a te szintedre...mint említettem elnézést a fordítási hibáért.....semmi szélsőjobbos dolog nincs benne....
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 769
113
Ez az exponàlt helyen àldogàlàs céltalanul bizony bosszantó hülyeségről tanuskodik. Jó volna làtni, hogy néz ki a harckocsi a talàlat utàn. Mivel lőttek rà?
 
T

Törölt tag 1586

Guest
<blockquote rel="aquarell">Ez az exponàlt helyen àldogàlàs céltalanul bizony bosszantó hülyeségről tanuskodik. Jó volna làtni, hogy néz ki a harckocsi a talàlat utàn. Mivel lőttek rà?

BGM-71...?

</blockquote>

Igen, TOW-val lőttek rá. kb. 5 sec.volt a repülési idő úgyhogy elég közelről lőttek (~1000 m - talán még annyi sem)

Elég szerencsés helyen találták el - magasan, az irányzó periszkópja környékén. Ott van ERA tégla. A robbanás v.színű lepucolta a toronyról a bizbaszokat, de szerintem a komulatív sugár csak érintőfogást vett a páncélon.

Mindenesetre a tornyon a búvónyílások nyitva voltak ami valószínűleg nem tett jót a személyzet egészségének...
 

pepe88

Member
2011. június 6.
598
1
18
Su-25 a török határon

CcJI709UkAA7-jv.jpg
 

rappali

Member
2014. augusztus 5.
187
0
16
Harkocsizóktól kérdezem, hogy harci helyzetben nem kéne a páncéltestet is a fenyegetés irányába fordítani (Model anno még rosszul volt ha nem tették)?
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="varga dima">...
Akkor viszont tiszta a sor.... amennyiben mind allah felé távoznak...oda nem szabad cipőben menni....
Tartok tole sokkal pragmatikusabb a valasz a hianyzo cipokre. Ezekkel a hullakkal mar foglalkoztak korabban. Sorba vannak rendezve, mint valami bizar vadasz teritek. Az ilyen felvetelek elkeszitese utan is nyilvan meg valami fog tortenni a tetemekkel. Idovel elegetik vagy eltemetik oket. Nem hagyjak a napon szaradni. A gumi, muanyag es a fem csak zavaro tenyezok ezert el kell tavolitani roluk az osszeset. Semmilyen fem lanc, ora, ovcsat, muanyag vagy cipo(talp) stb. nem maradhat a testeken. A rajtuk maradt ruhaval viszont konnyebb pakolni oket es annak a lebomlasa is egyszeru. :/</blockquote>

Én utána kérdeztem, de semmi előírásuk nincs a halottakra. Kivéve, h el kell temetni azonnal. Akár szertartás nélkül is. A lenyeg, h minél gyorsabban a földbe kerüljenek. A hamvasztás kizárt!
A cipő dilemma ugyan az mint nálunk a keleti fronton. A víz, élelem után a lábbeli a legfontosabb. Minimum 3 db. kell, plusz egy papucs. Csak amíg nálunk pár kilométeren belül ha van pénzed veszel valamit, addig arrafelé ez kizárt.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Tűzszünet lesz háborúval:
Putyin nagyobb várakozással, Obama visszafogottabban nyilatkozott a szíriai fegyvernyugvásról, amelynek nem részesei a terrorszervezetek. Az is kérdés, hogyan viselkednek a zsarolási pozícióba került NATO-tag Törökország új oszmanista vezetői, akiknek családjai dollár milliárdokat kerestek a háborúval, a fegyver- és kőolajcsempészettel.
http://bekialtas.blog.hu/2016/02/26/tuzszunet_lesz_haboruval
 

reichundroll

Member
2014. október 8.
177
0
16
Tow vs. T90. Nekem úgy tűnik nem tette táppénzre a harckocsit és a személyzetet. Ezt a video részletet látva a harckocsizók nagyon amatőrök voltak és a találatot sem megfelelően reagálták le. De persze ez a rövid video alapján nehéz azért egyértelműen bármit is állapítani. Én azt szűrtem le, hogy pancserul megálltak piknikezni, a találatot követően meg jött a pucolás a harckocsiból ész nélkül.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Mi az a felvillanó fény a találat előtt a harckocsin? Illetve a rakéta kilövése után sietősen pakoltak.És a videónak is hirtelen van vége.
Remélem kaptak csomagot válaszképpen.
Egyébként az egyik leg védettebb helyre kapta szerintem és nem hinném,hogy komoly kárt tett volna benne.Aktív rendszer én azt gondolom nem volt bekapcsolt állapotban rajta.
TOW vs.T90 egyenlőre 0:1
 

pepe88

Member
2011. június 6.
598
1
18
Pont ez lesz a rendszer átka,hogy közeli lövéseknél nem kapcsol időben? Viszont közelről meg nagyobb az esélye,hogy visszalő az ellen....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 656
79 889
113
gioo

10 méter közel van 1km marhára nem.A felvillanó fény az a géppuska torkolattüze.