[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
<blockquote rel="gaborv">szatomi69
Nálad a pont...

<b>Az úr korábbi megnyilatkozásait visszanézve ezen mondatomat ünnepélyesen visszavonom.</b>

haubagoi:
Nos, biztos vagyok benne, hogy a Story magazin sőt, a Budapest TV szerint is obama csinálja mert a ciongyíkember háttérhatalom ezt a lapot osztotta. De az USA támogatja a menekülteket kérdés azért vicces, mert izrael nem is csinál titkot belőle, hogy ő fizeti őket, mert addig sem lépnek be a HAMASZ-ba és a Hezbollah-ba, amíg itt kolbászolnak. Google > izraeli lapok ;)

Amúgy meg vissza néztem pár posztot, azért hozzá tenném, hogy azon "szarkavarások" 80%-a amit a fórumtagok az USA / nyugat / nato számlájára írnak, az nettó Francia DGES művelet. Kaddafy kivégzésétől (Sárközi ügye ugyebár azoknak ismerős lehet aki nem szenved szelektív amnéziában) egészen az FSA jordániai kiképzéséig a Légió által. (CIA-ciongyíkember-kemtrél-harp-soros összesküvéselmélet persze izgibb, mint az hogy egy kretén politikus bosszúhadjárata ide vezetett).

Amúgy az usafikázó elméletek 80%, a másik 20%-a amúgy jogos és valós alapokon nyugszik, lő ISI vezetőinek szabadon engedése és szerepük az ISIL létrejöttében.
<b>De azért mondjuk pár konteókupac túlzott hatását érzem. Félreértés ne essék, az "FSA a cuki jófiú és Asszad a sátán" szintű nato propagandát én is ökörségnek tartom. </b>

A kettő az én szememben azonos propaganda csak épp egymás reciprokai :D És főleg az a durva, hogy amúgy a legtöbb "konteó" <i>(jobb híján használom a szót, nem szószerint értem)</i> valós alapokon nyugszik, csak túlspirázva. PL szépen elfelejtik az arabtavasznál hogy 80%-os mezőgazdi kiesés volt a 2005-2010-es aszály alatt és mondjuk a városba menekült 30000 éhező alavita a 100000-es szunni városban erősebb idok volt egymás lemészárolására, mint a sokat emlegetett és szerintem igencsak túlértékelt "CIA aknamunka". És persze itt már lehet egyből egykét kamut betolni hogy "hát nem fura az arab tavasz szelektivitása? hogy sok ország kimaradt????!?!?!" .... csak ha valaki rákukkant 2 térképre: aszály hatásai + munkanélküliségi ráta = 100% lefedés az eseményekkel. (ezt most példaként hoztam csak).

A valóságot persze csak tippelni lehet, mert mindkét fél hazudik, mint minden háborúban. <b>De 1 biztos: aki az ISIS-t mosdatja az agyhalott kategória.</b></blockquote>
Értem.
De ugye az usa. nem hajlandó közösen fellépni az IA. ellen az oroszokkal.
Nem nem hajlandó.
A franciák angolok németek és a törökök nem egy katonai szövetségben vannak az usával amelyiknek kimondva vagy kimondatlanul de ő a nagy farkú kutyája,de.
Akkor miről is beszélünk....az aszályról?!
Egyébként üdv látom szartomi már kevés volt ide.
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Kérem szatomi69 most egy-két napig fogja be. Leginkább azért, mert ismerőseim is vannak az áldozatok között, nem kell a terroristamentegető dumája. Tartusz azon utolsó városok egyike volt Szíriában, ahol még zajlott NORMÁLIS élet. Ha nem tudja mi az, akkor segítek: fiatalok, a tengerparton kézenfogva sétáltgattak, fátyoltalan és szépen kifestett nők sütkéreztek a tengerparton, miközben egész generációk ültek benn a kávézókban és szívták a vizipipát, itt-ott sört

eggel 9 -kor történtek a robbantások, amikor sokan igyekeztek egyetemre is , egy robbantás gimnáziummal szemben, egy másik a kórház sebészeti osztályán fel robbantotta magát ellehetetlenítve a mentést és a sebesültek ellátàsàt , ahol szinte sok áldozatot szedett az egészégügyi dolgozók között, mert önkéntesnek álcázta magát, ilyen aljas módon tudott bejutni a kórházba
tisztelt atreides
Azért mert önt súlyosan érintette a merénylet, miért kéne nekem a tájékoztatásomat befognom. Nagyon sajnálatos ami a rokonaival történt és részvétem miattuk.
Én nem mentegetem a terroristákat, de úgy látszik néhányuknak ez a fixa ideájuk ezen a fórumon.
Felhívnám az ön figyelmét azonban, hogy ön se mutatott sok részvétet az Assad által lebombázott és legyilkolt civilek ezrei felé, holott rendszeresen tettem be ilyen tartalmú híreket.
Az ön részvéte ezek szerin egy kissé részrehajló.
Ha nem tetszenek az infók, nem kell elolvasnia, megnéznie őket és megmaradhat a maga alkotta véleményben.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 297
26 354
113
<blockquote rel="atreides">Kérem szatomi69 most egy-két napig fogja be. Leginkább azért, mert ismerőseim is vannak az áldozatok között, nem kell a terroristamentegető dumája. Tartusz azon utolsó városok egyike volt Szíriában, ahol még zajlott NORMÁLIS élet. Ha nem tudja mi az, akkor segítek: fiatalok, a tengerparton kézenfogva sétáltgattak, fátyoltalan és szépen kifestett nők sütkéreztek a tengerparton, miközben egész generációk ültek benn a kávézókban és szívták a vizipipát, itt-ott sört

eggel 9 -kor történtek a robbantások, amikor sokan igyekeztek egyetemre is , egy robbantás gimnáziummal szemben, egy másik a kórház sebészeti osztályán fel robbantotta magát ellehetetlenítve a mentést és a sebesültek ellátàsàt , ahol szinte sok áldozatot szedett az egészégügyi dolgozók között, mert önkéntesnek álcázta magát, ilyen aljas módon tudott bejutni a kórházba
tisztelt atreides
Azért mert önt súlyosan érintette a merénylet, miért kéne nekem a tájékoztatásomat befognom. Nagyon sajnálatos ami a rokonaival történt és részvétem miattuk.
Én nem mentegetem a terroristákat, de úgy látszik néhányuknak ez a fixa ideájuk ezen a fórumon.
Felhívnám az ön figyelmét azonban, hogy ön se mutatott sok részvétet az Assad által lebombázott és legyilkolt civilek ezrei felé, holott rendszeresen tettem be ilyen tartalmú híreket.
Az ön részvéte ezek szerin egy kissé részrehajló.
Ha nem tetszenek az infók, nem kell elolvasnia, megnéznie őket és megmaradhat a maga alkotta véleményben.
</blockquote>

Egyszer már moderálták amit írtam erről a kretényről, ezért most csak .....??????
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Milyen szépek!
<iframe width="337" height="189" src="https://www.youtube.com/embed/TSbTX1T2vbY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Nzv7GIDS5iM.jpg
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
azt írják megúszta.
http://yaltas.info/sirijskij-tank-t-72-gorit-no-pobezhdaet/
tVZVxoW2irQ-300x136.jpg
0F6IoG01cBA-300x292.jpg
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ez a kép állítólag Szíriában készült és a Jordániai spec. egységet ábrázolja
CjKB3gaVEAEZqXX.jpg
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
CjIjCRCWkAA_Vm4.jpg
az egyik Tartuszi féreg megvan...nem az egyik rokonod szaros?
<iframe width="558" height="314" src="https://www.youtube.com/embed/xgYPUMwwRtk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

vagy esetleg őt felismered ?
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 318
10 298
113
Mekkora kamu ez, nincs 4 éve ostrom alatt Aleppo, pont hogy a kurd negyed van "felkelő" ostrom alatt. Az elnyomó al qaeda jelenlétről nem is beszélve.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Deir ez-Zour
Az SAA. tegnap nyugatra ma délre indított sikeres támadást.
CjHsp5oVAAAZt1D.jpg
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Az IA. megpróbál áttörni Azaz felé.A hazug szaros szerint ott sem lévő amcsik akiknek engedélyt kéne kérni a Szírektől és az ugye nekik derogál bombázgatnak javában.
http://warsonline.info/siriia/novosti/siriia/islamskoe-gosudarstvo-snova-pytaetsia-prorvatsia-k-g-aazaz-severnee-aleppo.html
aleppo-north19may16-1.jpg
 

pepe88

Member
2011. június 6.
598
1
18
40 patients and relatives, 2 nurses and 1 doctor were killed in today's suicide bombing at Jableh Hospital in Syria - WHO
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Arról miért nem írsz Bokikám, hogy éppen Oroszo. és Kína akadályozta meg ellenszavazatával 2014 máj. azt, hogy a szíriai háborús konfliktusban a háborús bűnősöket Nemzetközi Büntetőbíróságra adják.
http://www.newyorker.com/magazine/2016/04/18/bashar-al-assads-war-crimes-exposed

Szerintem itt feltettél egy tök egyszerű kérdést. Azért, mert a nyugatiak, és az oroszok szemszögéből teljessen más a háborús bűnös. Egyébként szíriában igen sok szaladgál belőlük mindkét oldalon. Az elmúlt évek legkegyetlenebb háborúja! Senki nem ad kegyelmet.
Ha példával kellene bemutatnom, az is megy.
Szóval, ha esetleg találkoznánk, és hát hogy is mondjam, egy kicsit lezúználak, a családod szerint én egy bűnöző aljas féreg lennék, és már vinnének is a bíróságra. Ellenben a fórumozók nagy többsége, szenté avattatna, de minimum boldoggá. Az még tuti, hogy ha eltüntetnélek innen, összedobnák a lóvét nekem vagy 72 szűzre, és még öngyilkolnom sem kellene! :)
Félre a tréfát. A háború ocsmány dolog. Emberek hallnak meg. És hogy ki a háborús bűnös, attól függ, ki melyik oldalon áll! Véleményem szerint, nem csak Hitler volt háborús bűnös, hanem a Drezdai bombázás megálmodója is.
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Az Iráni síita fegyvereseinek részvétele a szíriai háborúban egyre nagyobb, jelentős segítséget adva Assad csapatainak, hogy tartani tudják helyzetüket. Veszteségeik az utóbbi időben nagyobbak voltak Aleppó környékén. Egyre nagyobb számban vannak jelen az iráni hátterű csapatok ebben a térségbe és valószínűleg támadásra készülnek.
http://carnegieendowment.org/syriaincrisis/?fa=63650