[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="tomippo">Anyám borogass mit művelnek ezek fsa vs IS https://www.youtube.com/watch?itime_continue=81&v=O0y8ivZso18

lovik az eget. Viszont most lattam eloszor mezitlab harcolo emberket. Masokon strandpapucs van, szoval el tudom kepzelni, hogy a halottakrol leszedik a cipot.....

</blockquote>

Ezt már régen is írtam :) a sivatagban nincs cipő bolt és a sz@rrá lőtt városokban sem lehet kapni.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="karpatalja">
Ezt már régen is írtam :) a sivatagban nincs cipő bolt és a sz@rrá lőtt városokban sem lehet kapni.

De ahonnan a fegyvereket kapják, onnan igényelhetnének lábbelit is akár :)</blockquote>

Egy katona, egy fegyver. A halott társad fegyvere a tartalékod. Lábbeliből egyszerre három kell. 2 bakancs + 1tornacipő. Ezt max 4 havonta cserélni kell újra. A lábbeli nagyon kényes dolog. Ha nyom valahol ( nem tökéletes) akkor én is inkább szandálban szaladgáltam. Hiába kap egy raj méretben tökéletes lábbelit a sivatag kozepen, az még nem garancia arra, h jó is lesz. Béke időben nem gond kicserélni de ott?
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Habár, Jun. 1.-vel kezdődően ígérték, hogy légi úton fognak az ostromlott szíriai városokba élelmiszert és gyógyszert dobni, úgy néz ki most mégis az ENSZ meghátrál a terv megvalósításától. Az ostromlott városokba a segélyszállítmányok bejutását szinte teljesen blokkolja a szír kormányhadsereg. Túl veszélyes lenne azonban a szállítórepülőgépek részére mert a szír kormány nem mutat készséget a tervvel való együttműködésre. Pedig korábban már Deir ez Zor-nál lehetséges volt a légi úton való segélyezés a segélyszervezetek számára. Most azonban tartanak a szír légierő esetleges akciójától a segélyező repülőkkel szemben.
4699.jpg

http://www.theguardian.com/world/2016/may/29/syria-fears-for-aid-airdrops-plan-as-un-appears-to-backtrack?CMP=share_btn_tw
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 318
10 788
113
<blockquote rel="monster"><blockquote rel="karpatalja">
Ezt már régen is írtam :) a sivatagban nincs cipő bolt és a sz@rrá lőtt városokban sem lehet kapni.

De ahonnan a fegyvereket kapják, onnan igényelhetnének lábbelit is akár :)</blockquote>

Egy katona, egy fegyver. A halott társad fegyvere a tartalékod. Lábbeliből egyszerre három kell. 2 bakancs + 1tornacipő. Ezt max 4 havonta cserélni kell újra. A lábbeli nagyon kényes dolog. Ha nyom valahol ( nem tökéletes) akkor én is inkább szandálban szaladgáltam. Hiába kap egy raj méretben tökéletes lábbelit a sivatag kozepen, az még nem garancia arra, h jó is lesz. Béke időben nem gond kicserélni de ott?</blockquote>

Nem hiszem, hogy itt a sivatagban mezítláb, vagy strandpapucsban rohangálók ragaszkodnának a 3 pár lábbelihez, ha még az is nagy dolog, ha a halott ellenségről le tudják lopni maguknak. Lehet, hogy a cipőgyárosokat nem sikerült bevonni a háborúba, csak a fegyvergyárosokat :)
 

pepe88

Member
2011. június 6.
598
1
18
Habár, Jun. 1.-vel kezdődően ígérték, hogy légi úton fognak az ostromlott szíriai városokba élelmiszert és gyógyszert dobni, úgy néz ki most mégis az ENSZ meghátrál a terv megvalósításától. Az ostromlott városokba a segélyszállítmányok bejutását szinte teljesen blokkolja a szír kormányhadsereg. Túl veszélyes lenne azonban a szállítórepülőgépek részére mert a szír kormány nem mutat készséget a tervvel való együttműködésre. Pedig korábban már Deir ez Zor-nál lehetséges volt a légi úton való segélyezés a segélyszervezetek számára. Most azonban tartanak a szír légierő esetleges akciójától a segélyező repülőkkel szemben.
4699.jpg

http://www.theguardian.com/world/2016/may/29/syria-fears-for-aid-airdrops-plan-as-un-appears-to-backtrack?CMP=share_btn_tw


Pffffffff
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 311
10 245
113
Szatomi tök jó lenne ha legalább a posztjaid 10%-ában lenne valami haditechnika és nem nuszra fanok repostjai lennének, ezeket a twitteren osztogasd.

Orosz/sivatagi sólymok konvoj Rakka irányába.
Cjt2gzSWkAAVzIj.jpg

Cjt2g07XIAAy2dQ.jpg
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 242
26 061
113
A tűzszünet alatt a férgek és csótányok egymásnak estek. Az IÁ nagyobb területeket foglalt el a FSA és tsai Kft.-től, így valószínűleg előbb-utóbb lassan eltűnnek majd a "mérsékelt" ellenzékiek, akkor a végén az USA és tsai Nyrt.-nek nem lesz kit támogatnia. Az orosz és SAA Holding Zrt.-nek csak a megtizedelt, elfáradt férgekkel kell majd foglalkoznia.
Nem is olyan hülye ez a Putyin terv, mint ahogyan elsőre látszik.
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
A tűzszünet alatt a férgek és csótányok egymásnak estek. Az IÁ nagyobb területeket foglalt el a FSA és tsai Kft.-től, így valószínűleg előbb-utóbb lassan eltűnnek majd a "mérsékelt" ellenzékiek, akkor a végén az USA és tsai Nyrt.-nek nem lesz kit támogatnia. Az orosz és SAA Holding Zrt.-nek csak a megtizedelt, elfáradt férgekkel kell majd foglalkoznia.
Nem is olyan hülye ez a Putyin terv, mint ahogyan elsőre látszik.

Nekem is ez jutott eszembe. És esetleg még a törökök is beleugorhatnak valami véres baromságba, ha az övéi durván hullanak.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 311
10 245
113
Attól hogy északon megöl pár száz moderáltat az IÁ a nuszra még mindig erősödik.

Valami készül Aleppo-ban, napok óta keményebben bombáznak és folyamatosan érkezik az utánpótlás.

https://www.youtube.com/watch?v=3BUt4_BU6Qw
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 040
82 461
113
Faludzsa ostrománál elfogtak egy Isis-es terroristát, aki azt állítja, hogy Oo-ból van. Most át kéne adniuk az oroszoknak, hogy kivizsgálják hogyan kerult oda.
https://vk.com/milinfolive?z=video-68219404_456240177%2F53cc426baae0b4684e%2Fpl_post_-68219404_75490