[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1586

Guest
<blockquote rel="tomcat1">Szerintem is linkbe kéne az ilyet. Ez nem rotten tomatos..
Részemről nincs akadálya, de aki rendszeresen olvas itt az tapasztalhatta, hogy igen erőteljesen megoszlanak a vélemények ez ügyben.

</blockquote>

Én még nem találkoztam itt olyan véleménnyel hogy valaki ragaszkodott volna ahhoz hogy sebesült gyerekek képét nézegethesse, csak azért mert valaki odaírta hogy ez a gonosz iszlamisták műve volt.

Ha valaki csak úgy önmagában szeret ilyen képeket nézegetni, tudod az beteg...nagyon...

Volt már itt elég durva fotó és videó ami ellen senkinek nem volt kifogása, de azok egész más kontextusban jelentek meg. Tudod...hadi tudósítás, gopro felvételek, stb...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 807
30 761
113
<blockquote rel="kacsacsor">Nem egyértelmű hír: Manbijból és Jarabulusból menekítik a külföldi iszlamisták családját.
A SOHR megerősíti a hírt.
http://www.syriahr.com/en/2016/06/04/46843</blockquote>
Ez akkor most hogy? Apu elmegy dzsihádkodni, és viszi magával anyut meg a kölyköket is? Nem lenne jobb nekik abban az országban ahol stabilan laktak legalább addig, amíg kiderül, hogy apu a kalifátusért folytatott harcban a győztes új szuperduplaszunnimuszlim stabil ország büszke állampolgára vagy csak egy a sok kiloccsantott agyú cipő nélküli hullák közül? Minek viszik a családot egy háborúba?
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 311
10 245
113
Állítólag a 3 TOW-s videóból a Nusra/török egyiken a sajátjait lőtte ki tévedésből és fel is töltötte azt a világhálóra,de sehol nem találom a videót....pedig megvolt valahol...ha ki tud valaki segíteni.....

Nem teszem be megint, csak a helyet foglalná, előző oldal közepénél van.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
<blockquote rel="rudi"> csak azért mert valaki odaírta
Nekem úgy tűnik téged a tények zavarnak.

Téves hírek, megvezetések előfordulnak időnként, volt már nem egy. A korrekció is jött gyorsan. Neked is adott ez a lehetőség.
</blockquote>

Egy fényképet tényként beállítani csak azért, mert Te odaírtál alá valamit...? :)
Bocs, de nekem hogy valamit elhiggyek ennél kicsit több kell.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...
Egy fényképet tényként beállítani csak azért, mert Te odaírtál alá valamit...? :)
Bocs, de nekem hogy valamit elhiggyek ennél kicsit több kell.
Kacsacsor igen ritkan oszt meg serult gyerekekrol kepet, tehat folosleges a nuszra trollhoz hasonlitanod. Nem kell tullihegni sem azt a kepet, mert egy varosi traumatologian is latni durvabbakat. Egy komolyabb labserules meg nem beteges kategoria. Durva, de legalabb mindenkinek leesik, hogy ez nem videojatek.
Megertem ha egy serult gyermek latvanya felkavar, de hidd el, hogy kacsacsor meg szuri is az indokat mert ezeknel sokkal durvabbak is vannak fent a neten. Megjegyzem a nuszra troll teged nem zavart ennyire, pedig van koztuk ok-okozati osszefugges.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Durva, de legalabb mindenkinek leesik, hogy ez nem videojatek.

Remélem! Mert úgy vettem észre (nem itt!), hogy némelyek elég furcsán kezelnek egy lehetséges háborút... Mintha ők/családjuk független lenne és kimaradna mindenképpen. Persze ez nyilván a tipikus "velem nem történhet meg, hanem csak másokkal" reakció, de akkor is... Fel kéne ébrednie sokmindenkinek.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
<blockquote rel="rudi">
...
Egy fényképet tényként beállítani csak azért, mert Te odaírtál alá valamit...? :)
Bocs, de nekem hogy valamit elhiggyek ennél kicsit több kell.
Kacsacsor igen ritkan oszt meg serult gyerekekrol kepet, tehat folosleges a nuszra trollhoz hasonlitanod. Nem kell tullihegni sem azt a kepet, mert egy varosi traumatologian is latni durvabbakat. Egy komolyabb labserules meg nem beteges kategoria. Durva, de legalabb mindenkinek leesik, hogy ez nem videojatek.
Megertem ha egy serult gyermek latvanya felkavar, de hidd el, hogy kacsacsor meg szuri is az indokat mert ezeknel sokkal durvabbak is vannak fent a neten. Megjegyzem a nuszra troll teged nem zavart ennyire, pedig van koztuk ok-okozati osszefugges.</blockquote>

@zeal

OK tehát menjünk végig ezen a dolgon...

- nem naplózom hogy kacsacsőr hányszor oszt meg képeket sérült gyerekekről. Most mindenesetre megtette.
- Mi is a problémám ezzel?
a.) Ha az volt a célja hogy felhívja a figyelmet arra hogy - mint írod - ez nem videojáték, akkor felesleges volt mert ezt garantáltan már rég mindenki tudja.
b.) Ha hírt akart közölni (pl. hogy: Şêx Meqsudnál az iszlamista támadásban megsérült egy 8 éves gyerek), akkor nem ártana ha a történetét valami olyan képpel illusztrálná ami hihetően alátámasztja az állítását.
Az általa közölt képen egy roncsolt lábú gyerek fekszik egy ágyon... azon kívül amit Ő közölt a képről semmi de semmi nem bizonyítja hogy a képen látható gyerek hogyan és mikor sérült meg.
- sajnos már nem kavar fel egy sérült gyerek látványa (kicsit szégyellem is magam miatta) egyszerűen nem tartom helyénvalónak ennek a képnek ebben a kontextusban való közlését. Mint írtam, ugyanezen a fórumon én is láttam már ennél durvább anyagokat is amik ellen nem volt kifogásom.
- minden troll zavar - nemcsak a nuszra troll - ha nem megfelelően alátámasztott tényeket közöl hanem hangulatot próbál kelteni sérült gyerekek fotóival. (nem értem milyen ok-okozati összefüggésről beszélsz? Úgy érted szatomi és zeal között van ok-okozati összefüggés?)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...nem értem milyen ok-okozati összefüggésről beszélsz? ...
Elnezest, butan fogalmaztam. Ugy ertettem, hogy nagy reszben a dzsihadista trollok munkajanak eredmenye keppen mennek oda a kulfoldi harcosok es ennek a kovetkezmenye a serult gyermek is.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 040
82 460
113
Állítólag a 3 TOW-s videóból a Nusra/török egyiken a sajátjait lőtte ki tévedésből és fel is töltötte azt a világhálóra,de sehol nem találom a videót....pedig megvolt valahol...ha ki tud valaki segíteni.....

Khan Tuman, Faylak as Sham csoport Maljutkával kilotte a Nusrasokat-10 fube harapott.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=68&v=m4CRpX9f_NE
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 040
82 460
113
Khan Tuman, tobb mint ezer terrorista (NUSRA)gyult ossze , tobbséguk To-ból érkezett (vannak koztuk kaukázusiak is)
https://www.youtube.com/watch?v=G1CFRWOjKq4
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 040
82 460
113
A Rakka elleni offenzívában MI-28N helikopterek is részt vesznek.
https://www.youtube.com/watch?v=9PrhFP3gix0
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Ez volt már, nem tudom. V.szinűleg síita milicisták közé lőnek Aleppó-tól D.re.
https://youtu.be/k3ZTtP3bdts
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 394
79 348
113
Kétlem,hogy egy kumulatív rakéta egy mezőn olan nagy pusztítást okozna az élőerőben.
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
turkish-military-vehicles.jpg

Ankara felkészül egy esetleges szárazföldi beavatkozásra Szíriában. A török kormány bírálta az USA-t, hogy támogatja az PYD-t amely szoros kapcsolatban áll a PKK-val. Törökország fenntartja magának a jogot, hogy megvédje országa biztonságát. Továbbá szembeszáll minden olyan törekvéssel ami egy egységes PYD területet hozna létre a szomszédos szíriában, közvetlen a török határ túloldalán.
https://www.middleeastmonitor.com/20160603-ankara-potential-ground-intervention-in-syria-to-prevent-establishment-of-kurdish-entity/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 040
82 460
113
USS Harry S. Truman strikes ISIL from Mediterranean Sea
https://www.youtube.com/watch?v=i3QLlp4MeoA
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 040
82 460
113
Continuous Russian night airstrikes on north Aleppo countryside
https://www.youtube.com/watch?v=EjCU6wby-YA